Lunchen? Stop je ouders in Parents Place en leef je uit Lance Spring presenteert Straatfestival Hoe kom je er? Zijn eerste woordjes waren al: 'Hi folks! Met korting naar Kids Adventure Wie van 17 tot en met 26 augustus niet ver van huis gaat hoeft zich echt niet te vervelen. Ahoy' Rotterdam bruist namelijk van het avontuur tijdens Kids Adventure. Cibi, Moto, Gaia, Fio en Kix nemen je mee naar hun continent vol Sport Spel, Techniek Natuur, Entertainment, Cultuur en Media. Om rustig je gang te kunnen gaan is Parents Place inge richt een plek waar je je ouders met een gerust hart kunt achterlaten. Zij kun nen daar luieren, lezen of tv kijken zonder dat je er verder nog omkijken naar hebt. Op het Techniek Natuurcontinent ontdek je samen met de eigenwijze Cibi hoe de haven, de polder en het vervoer in een wereldstad als Rotterdam precies werkt. Ook kan je op donkere ontdekkings tocht door de 'Black Box' of schepen de haven binnenloods en met behulp van SMS-jes, en leer je van een echte brandweer man hoe je een brand moet blus sen. Op het Sport Spelcontinent neemt de coole Kix je mee op de superspannen- de 'Adventure track' van de Scouting. In het grote Kids Adventure stadion kan je terecht voor teamsporten als streetvoet- bal en streetbasketbal of mee doen aan een workshop met een echte topsporter. Verder kom je er een spannend skateparcours met miniramp tegen en kan je springen tot je er bij neervalt op springkussens en trampolines. Om bij te komen van het rennen en vliegen ga je naar het Mediacontinent. Hier kan je lekker uitrusten op de kussens van de Kids-O-Theek. Er zijn hier volop strips en boeken en er wordt voorgelezen. De super slimme Moto leert je radio en televisie maken in een echte stu dio. En wil je zelf op tv? Doe dan mee aan de Kids Adventure screentest. Misschien zie jij jezelf straks wel in een soap of in het Kids Adventure Nieuws op een supergroot videoscherm! In het Music station mag je je eigen cd'tje maken en natuurlijk speel je hier de leukste compu tergames. Wil je als een echte ster schitte ren? Dan is het Entertainmentcontinent iets voor jou. Net als die stralende Flo leer je hier hip hoppen, bre- akdancen en streetdancen. Wil je er ook uitzien als een ster? Kom dan naar 'De grote Poederdoos' waar je een echte metamorfose kunt ondergaan. Make-up, kleding, sieraden en styling, aan alles is gedacht! Aan het einde van de dag kan je als nieuwe ster in het grote theater van dit continent optre den. Zodra je het droompaleis bin nenstapt op het Cultuurcontinent neemt de avontuurlijke Gaia je mee op een spannende reis over de wereldbol. Van donker Afrika en uitgestrekt Amerika, via het Verre Oosten naar kleurrijk Europa en tenslotte bibberkoud Antarctica. Je leert alles over deze verre continenten door spelletjes, prentenboeken en spannende verhalen uit alle windrichtingen. Je ziet hoe de indianen leefden in een heuse tipi-tent en je kunt je eigen kunstwerk knutselen dat in het Kids Wereldmuseum wordt ten toongesteld. Tijdens Kids Adventure gaat ook nog een unieke wereldre cordpoging van start. In tien dagen tijd wordt met 400.000 Lego-steentjes de grootste Culturele Hoofdstad van Lego ter wereld gebouwd! Hoe zou volgens jou de Culturele Hoofdstad eruit moeten zien? Samen met Lego en Rotterdam 2001 kan jij meebouwen aan deze Guiness Book of Records- poging. Kids Adventure in Ahoy' Rotterdam is van vrijdag 17 tot en met zondag 26 augustus 2001 - dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur - en bedoeld voor iedereen tussen de 4 en 12 jaar. Kinderen tussen 4 en 6 jaar kun nen Kids Adventure alleen onder begeleiding van een vol wassene bezoeken. Toegangskaarten voor Kids Adventure kosten ƒ14,- per stuk. Dit is inclusief RET open baar vervoer in Rotterdam. Toegangskaarten zijn verkrijg baar bij Ahoy' Rotterdam (reser veringsnummer 0900-2352469 of aan de kassa), RET verkoop- en informatiepunten en RET Klantenservice en de Tabac Giftshops in Rotterdam. Lezertjes van Wegener Huis aan-Huiskranten kunnen met z'n tweeën voor de prijs van één naar binnen. Zie de bon elders in deze krant. Tijdens Kids Adventure ver trekken 's ochtends en 's avonds RET-pendelbussen vanuit de volgende punten naar Ahoy' Rotterdam: Busstation Groenenhage (IJsselmonde), Metrostation Oosterflank (Prins Alexander), Grote Visserijplein (Delfshaven) en Schuttersveld Krai ingen/Croos w ij k) Wie vanaf andere locaties vertrekt, kan op vertoon van de Kids Adventure toegangs kaart gratis gebruik maken van RET openbaar vervoer in Rotterdam. Bel voor meer informatie tijdens kantooruren met: 0900-2352469 (99 ct/pm) of surf naar: www.kidsad- venture.nl Maarten van der Jagt en Els Neijts Lunchen, óók buiten de deur, is in. Deze nieuwe cultuuruiting is de laatste jaren in Nederland sterk gegroeid. Was het tot ver in de tachtiger jaren nor maal om brood mee te nemen naar je werk, tegenwoordig lijkt dat ver schijnsel eerder uitzonde ring dan regel. Behalve dat van het verschijnsel bedrijfsrestaurant gretig gebruik wordt gemaakt, heeft deze ontwikkeling ook de drempel om tussen de middag in een restau rant iets te eten verlaagd. Een heel leuk restaurant om te gaan lunchen is Chez André in Brielle. In een fraai ingericht pand aan de Turfmarkt zul je snel iets naar je smaak vinden. Van een kroket of een broodje hamburger voor de kinderen tot een scholfiletje of sateh. Voor elke trek is op de kaart wel iets te vinden Wie met de kinderen *Vocality, vrij 17 en 24 augustus. Jongerenpo-dium dat talentvolle jongeren een eerste moment of fame biedt in de vorm van showcases in de genres R&B, Jazz, Hip-Hop, Reggea en Fusion. Nieuwe talenten, semi-professionele en professione le artiesten brengen zowel hun eigen als bestaande werken ten gehore. Jongeren krijgen de kans om met professionele artie sten samen te werken. Calypso 2001, Mauritsweg, 21.30 - 05.00 uur, open mie tot 00.00 uur, f 10,-. *Adrift at Stubnitz/ Las Palmas - Part 3: 'Transmission', t/m 31 augustus. Derde deel van de kunst- en cultuurmanifes tatie aan boord van de MS Stubnitz en als onderdeel van Werkstad in Las Palmas. Met op 16 augustus de opening van de laatste expositie in Las Palmas en verder o.a. op de Stubnitz: Firestarter, Asian Beats Night, Cracks and Guts en NBC Los Loco Locals. MS Stubnitz en Las Palmas (beide: Wilhelminakade). Diverse aanvangstijden en toegangsprijzen. Info: www.adrift.nl Voor de vijftiende keer wordt - de laatste jaren als onder deel van de Rotterdamse Zomerfestivals - op 17,18 en 19 augustus het Rotterdams Straatfestival georganiseerd. Dit festival is de succesvolle voortzetting van het Oranjeboom Straatfestival dat in 1985 van start ging en met het Limburgse en Vlissingse Straatfestival één van de oudste in ons land was. In 1985 en 1986 werden steden als Assen, Den Haag, Groningen, Leeuwarden, Rotterdam en Utrecht aangedaan waarna in 1987 werd gekozen voor Rotterdam als definitieve vaste standplaats. In dat jaar kwam ook de eerste en tot op de dag van vandaag enige Nederlandse winnaar uit de bus: het Cabaret Suus van der Linden. De te winnen juryprijs - De Gouden Straatkei - werd in 1988 geïntroduceerd met als eerste I winnaar Lee Hayes. Deze in Amsterdam woonachtige Amerikaanse straatartiest was na Herman Peeren en Paul Griffioen als programmeur aan het Rotterdams Straatfestival verbonden. Met ingang van dit jaar heeft de Rotterdammer John Seip deze taak overgeno men. De zogeheten Markus Markoniprijs is vernoemd naar de allereerste winnaar van de in 1991 ingestelde publieksprijs Markus Markoni die kort na zijn overwinning overleed. Plein 1940 uitvalsbasis Net als in voorgaande jaren is Plein 1940 is de uitvalsbasis voor een weekend vol plezier. Straattheater ontleent haar sfeer vooral aan interactie met het publiek. En interactie is er! Dat is en blijft de grote kracht van straatartiesten. Dat gaan ze ook nu weer laten zien. Op het Binnenwegplein (bij boekhan del Donner), op de Binnenrotte (Zondagsmarkt) bij station Blaak, bij de ingang van de koopgoot (Burger King) en voor het WTC op het Beursplein, op het Schouwburgplein én op de Culturele As vinden tal van optredens plaats. Door de nieu we programmeur John Seip (van de Bomba Brothers, een van de winnaars van vorig jaar) wordt een keur aan nationale en inter nationale acrobaten, clowns, muzikanten, comedians en jong leurs opgevoerd. Speciale aan dacht verdient de groep Circolando uit Porto, die in het kader van het uitwisselingspro gramma Rotterdam Culturele Hoofdstad 2001 een straatcir- cusshow zal geven. Van vrijdag 18.00 tot zondag 19.00 uur. De presentator van het festival op Plein 1940 is Lance Spring. Spring gaf al vroeg blijk van zijn performerskwaliteiten. Naar zeggen waren zijn eerste woordjes niet papa en mamma maar Hi Folks. Het weekend van 17, 18 en 19 augustus belooft belooft weer een voor-elk-wat-wils-festival dat zal duren van vrijdag 18.00 uur tot zondag 19.00 uur. De juryprijs Gouden Straatkei en de Markus Markoni publieksprijs worden zondag om 18.00 uur uitgereikt aan de beste artiest(en). John Seip heeft ook speciale aandacht voor jeugdige bezoekers. Voor hen is een spe ciaal kinderprogramma Oostvoorne, Excursie, 20.00 uur. Wandeling door de duinen van Voorne o.l.v. een gids. Onderwerp: vleermuizen. Bezoekerscentrum Tenellaplas. Tel. 0181-483 909. Zondag 19 augustus *Een Kindertovertuin in park Schoonoord, t/m 26 augustus. Twee weken lang wordt park Schoonoord bewoond door vreem de wezens en spelen er zich taferelen af, die men maar zelden kan aanschouwen. Kinderen tussen 6 en 12 jaar kunnen onder leiding van speciale magiërs een tocht door de tuin maken. Op 9, 23, 24, 25, 26 augustus van 12.00 uur tot 18.00 uur. Vertrek vanaf Villa Zebra. Actie via vakantiepaspoort, kaarten vanaf 10 augustus reserveren via vakantiepaspoort:0800-230112. Toegang gratis. Villa Zebra, museumpark 30: open wo, za, zo van 12.00- 17.00 uur. Woensdag 22 augustus ^Holland Amerika Lijn, Wo 21 en do 22 augustus. December 1917. Drie Nederlandse tweedeklasse passagiers van verschil lende achtergrond maken aan het eind van de eerste wereldoor log als emigrant met het HAL-passagiersschip de 'Nieuw Amsterdam' de overtocht naar New York. Hun oversteek is niet zonder gevaar. Gouda, Gouds Montmartre, 10.00-16.00 uur. Antiek-, curio sa- en boekenmarkt. Markt. Gratis. Tel. 0900-468 32 888 (100 ct. pm.) Den Haag, Haagse Hockeydagen, Tophockeytoernooi met deelname van de 3 Haagse hockeyverenigingen en diverse Europese topclubs. HGC. Tel. 0900-340 35 05 (75 ct. pm.) Gouda, Kaas-en Ambachtenmarkt, 10.00-12.30 uur. Elke donderdag traditionele verhandeling van kaas met het wegen van de kazen en het bekende handjeklap door boeren uit de omgeving. Markt. Gratis. Tel. 0900-468 32 888 (100 ct. pm.) Hoek van Holland, Strandzesdaagse. Wandelkam- peertocht langs het strand van Hoek van Holland naar Den Helder. Start vanaf kust Hoek van Holland. Tel. 0223-634 485 Binnenweg biedt dit trendy ingerichte restaurantje één van de beste lunchkaarten van het centrum. Creatieve sandwiches en salades dragen opvallende namen als Popeyes favorite en Aqua zone. De witte huiswijn uit de Minervois combineert heel goed bij de lichte gerechten - al blijft alcohol verraderlijk voor wie nog terug naar zijn werk moet - die fris van smaak zijn door de goede dressings. De kleine keu ken kan de vraag helaas nauwe- lijks bijbenen. Maar het wach ten valt licht in dit 'akoestische experiment' met een grote keuze aan glossy's en kranten. Commentaar van een lenssite- bezoeker (www.iens.nl): Op de drukke zaterdagen en zondagen wurmt de kooplusti ge Rotterdamse bevolking zich door de nauwe Oude Binnenweg. Open ligt hier maar vijftig meter vandaan, maar vormt in schril contrast hiermee een heerlijke oase van rust Een mooie strakke zaak in warme, rustige kleuren. Heerlijke sandwiches van dikke sneden vers brood met uitste kend beleg. Prettige clientèle Keuze uit enkele tijdschriften en kranten. Al met al een prima zaak om uitstekend en gezond te lunchen. Een aanwinst voor Rotterdamse lunchers en voor ieder ander die een dagje stad in de stad is, is het net geopende Zin in Reizen en Spijzen. Aan de Lijnbaan tussen de Kruiskade en het Weena is een schitterende ruim te gecreëerd. Dit fraai ingerich te trendy restaurant herbergt een verrassende formule. Je kunt hier eten, loungen en als je wilt nog een reis boeken ook! Reisburo Holidayland maakt namelijk deel uit van het restau rant. Videoprojecties op mega beeldschermen laten je wegdro men bij beelden van vakantie landen. De kaart biedt een selectie klassiekers uit de Australische, Turkse, Italiaanse, Japanse, Braziliaanse, Noorse en Amerikaanse keuken. Een bezoeker van de IENS site (www.iens.nl) schreef Zin in Reizen en Spijzen is een oase van zonnige kleuren, licht en ruimte op de gewoonlijk nogal somber stemmende Lijnbaan. Het restaurant is strak ingericht in frisse kleuren. Vanachter de ramen heb je een leuk uitzicht op het Lijnbaanpubliek en de hoog bouw aan het Weena. Het eten wordt er eerlijk klaargemaakt met verse ingrediënten, en wordt mooi opgediend, maar mist nogal wat karakter. Een tweede bezoeker was te spreken over een dessert met ijs: De zelfgemaakte brownie met een bolletje bananen-chocola- de-ijs bij het toetje was overi gens heerlijk. Het ijs op de kaart komt van Ben Jerry's Chez Andre, Turfkade 14, 3231 AR BrielleOl 81 - 41 12 31 Open, Jacobusstraat 215, 3012 JM Rotterdam Zin Reizen en Spijzen, Lijnbaan 40, 3012EP Rotterdam Proef mee met de IENS res taurantgids en Wegener Huis- aan-Huiskranten want ook jouw mening draagt bij aan een eerlijk beeld van restau rants in de Rijnmond regio. Surf daarom naar WWW.1ENS.nl om te laten weten wat jij het leukste res taurant vindt dat net geopend is. Want dat is het onderwerp van volgende week. op stap is hoeft hier ook niet bang te zijn dat die gaan klieren omdat ze zich vervelen want ze krijgen op voorhand een kleur plaat van het huis. Sympathiek gebaar is ook het plakje cake bij de koffie (f 3,25) waarna het moeilijk is de verleiding te weerstaan om aan het einde van de lunch een stuk aardbeien vlaai of de beroemde appeltaart (f 4,75)te bestellen. Eigenaar André de Vries was vroeger (banket)bakker en verloochent wat dat betreft zijn roemrijk ver leden niet. Daar heeft hij ook allerminst reden toe want veel van zijn gasten komen juist spe ciaal om zijn appeltaart naar het restaurant. Piepklein en wat verborgen is het lunchadres Open in de Jacobusstraat in Rotterdam. Gelegen in een zijstraatje van de Oude Hoek van Holland Lipton Ice Beach Volleyball 2001, Groot beach volleybal tournooi, Grote strand. Molendagen Kinderdijk, 13.30-17.30 uur. De 19 windmolens draaien en de bezoekmolen is geopend voor publiek. Entree is inclusief overzetveer naar de molen- kaden. Molengebied. Prijs V f 4,- K (tm 15) f2,50. Tel. 0900- 463 68 88 Maassluis, Jeu de Boules, 11.00-16.00 uur. Markt. Tel. 010-591 76 69 Terwijl het festival Zomerpodium in het Rotterdamse Museum park weer in volle gang is, maakt de organisatie zich op voor het onder deel: Pleinbioscoop, de grootste openluchtbio scoop van Europa. Tot en met 26 augustus kan iedere filmliefhebber, avond aan avond vanaf 21.30 uur kW zijn hart weer ophalen. Maar liefst 22 korte en lange films op 13 avonden, variërend van cult en actie tot comedy en wereldcinema ver schijnen op het witte doek, waar onder titels als 'Sankofa', 'Southpark', 'Wilde Mossels' en 'Wan Pipel'. Vrijdag 17 augustus *De Culturele Stadstoer in de regio. Rondrit met verhalen over architectuur- en cultuurhistorische achtergronden o.l.v. een gids. Vlaardingen 10.00 uur).Informatie:015-2154588 of www.havensenheerliikheden.nl. Kaarten fl. 10.00/12,75 (TSN). Dordrecht, Rhythm Blues festi val, 's avonds. Jaarlijks festival met optredens op diverse podia in de binnenstad. Met o.a. Little Roger The Houserockers (Duitsland) en Blues Lee (Belgie). Groothoofd Merwekade Houttuinen. Hoek van Holland, Avondvierdaagse. Wandelen door Hoek van Holland en omgeving. Diverse afstanden. Scheveningen, Internationaal Vuurwerkfestival, 22.00-23.00 uur. Vuurwerkfabrikanten uit diverse landen strijden om de Scheveningen Vuurwerk Trofee. Boulevard Scheveningen. Gratis. Zaterdag 18 augustus jaNMüi TENS I N D E P F N D F N T INDEX Niet alleen in Frankrijk wordt gebould Foto: Janssen De Kievith r.nlturof. Zin in Reizen en Spijzen Foto: Leunis Verlinde ^^21.30 zij Lamar Chase

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7