IN KRANT Rijdende kroeg voor bruidegom BVSO blijft verspreidpunt van gratis Woonseleetie Schiedam internationaal broeinest van ideeën Bejaarde vrouw via babbeltruc bestolen i int&tuin 6?5 uuegener huls-aan-hulskranten Straatrover botst op paal Bedolven onder platen Jongen bedreigd Dodelijke aanrijding Uitspraken wethouder stroken niet met de waarheid Overvaller als vrouw verkleed ■I WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2001JAARGANG 53 Nr. 34 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Parkeergarage ziekenhuis komt naast Hargahoeve Dienstencentra presenteren nieuwe activiteiten Historische platbodems in de race KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Een circa 20-jari- ge man klapte woensdagavond rond half negen met zijn fiets te gen een lichtmast op de Zwa luwlaan, na een poging tot bero ving. De man had even tevoren de tas van de schouder gerukt van een 63-jarige vrouw uit Maasland die in de Zwaluwlaan bij een woning wilde aanbellen. Doordat de sluiting van de tas losschoot, kwam de straatrover slingerend tegen de lantaarnpaal terecht.Zonder buit en mogelijk gewond maakte de man zich op de fiets uit de voeten. SCHIEDAM - Een 40-jarige Hagenaar werd donderdag in Schiedam op zijn verjaardag be dolven onder platen, maar in plaats van een dankbaar gevoel hield hij een gebroken been over aan dit onverwachte 'presentje'. De man laadde de muurplaten, die hij had gekocht bij een bouwmarkt aan de Philippus- weg, op een aanhangwagentje om ze achter zijn auto mee naar huis te kunnen nemen. Maar de wind blies de platen van het karretje, bovenop de Hage naar. Hij werd met een gebroken been naar het ziekenhuis overge bracht. SCHIEDAM - In het Hof van Spaland werd vorige week een daar lopende 13-jarige jongen plotseling vastgepakt door twee knapen terwijl een derde hem bedreigde met een mes. De jon gen moest zijn handtelefoon af geven waarna het drietal met de buit wegrende. Diezelfde middag werd op de Nieuwe Damlaan een 22-jarige man uit Portugal beroofd door twee mannen, waarvan een hem vastpakte en met een mes be dreigde. De twee beroofden hun slachtoffer van zijn geld en foto camera. Vervolgens werd hij ge slagen en tegen de grond ge gooid, waarna de daders er van door gingen. PAUL BERG dat is duidelijk. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Op de kop af een week voor zijn huwelijk op 24 au gustus ondervond Schiedammer Paul Versteegh vrijdag in een speciaal voor hem naar Schiedam gekomen 'fietscafé' aan den lijve wat hij als ge trouwd man zal moeten opgeven. Geen ongelimi teerde kroegentochten meer voor Paul en daarom hadden zijn maten een vrijgezellendagje voor hem op touw gezet om dat voor eens en altijd in stijl af te leren. De verbijsterde Schiedammer zag rond twaalf uur *s middags vanuit zijn woning aan de Loeffstraat zijn vrienden aan komen fietsen in hun rijdende kroeg, die plaats biedt aan 17 stamgas ten. De aanstaande bruidegom kreeg, nadat hem ter plekke zijn eerste pils werd aangereikt en in letterlijke zin duidelijk werd gemaakt dat hij die dag 'plat' zou gaan, een ereplek aan de bar. Terwijl hij een vrijbrief kreeg om de zenuwen voor de trouwe rij te bestrijden door het maar eens stevig op een zuipen te zet ten, fietste het opzienbarende gezelschap door het centrum van Schiedam. Het drankverbod in het stadshart lapten de mobiele kroegtijgers voor deze gelegenheid maar even blijmoedig aan hun laars. SCHIEDAM - Een 68-jarige man uit Vlaardingen overleed zondag in het Dijkzigt- ziekenhuis nadat hij vrijdag middag in Schiedam op de kruising Vlaardiqgerdijk/Jan van Galenstraat was aangere den door een qüto. Het slachtoffer werd ipTiet zie kenhuis nog geopereerd,, maar dat mocht niet ^feer ha ten. De man stak op zijn fiets de met verkeerslichten r be veiligde kruising over en werd vervolgens geraajctttoor een naderende personenauto, bestuurd door een 52-jarige Schiedammer. De Technische Ongevallen Dienst stelt een oijderzoek in naar de oorzaak van de aan rijding. door: Nans Wolters SCHIEDAM - De gemeente staat de popelen om de huurwoningen aan de Schiedamseweg te slopen, althans dat kun je conclu deren uit de harde toon waarmee de huurders ge sommeerd worden de deur van hun eengezinswoning definitief achter zich dicht te trekken. 'Bevel is bevel. Loyaliteit, daar ben ik in middels wel van doordron gen, hoef ik van college en raadsleden, een enkeling daar gelaten, niet te ver wachten. Maar ik zit wel met een probleem, want mijn nieuwe onderkomen is pas half oktober beschik baar', aldus een van de be woners. 'Nog steeds is niet duidelijk wanneer gestart wordt met de bouw van het ziekenhuis en toch houdt de gemeente onvermurw baar vast aan de uitzettingsda tum van 3 september. Men wil, zo verklaarde een ambtenaar geen precedent wil scheppen voor eventueel volgende uitzet tingen. Maar ik zit te zeuren', merkt een bewoonster cynisch op, 'de gemeente, met name wethouder Hafkamp heeft toch alles gedaan om mij te helpen? Hij heeft ons toch als overbrug- 4" De woningen aan de Schiedamseweg moeten tegen de vlakte om ruim baan te maken voor de bouw van het streekziekenhuis ging, "tientallen woningen aan geboden", dat het in werkelijk heid twee uitgewoonde huizen betreft waar bloed en kogelgaten nog op en in de muren zaten, daar hoor ik hem niet over. Leu genachtig..., ik heb er geen an der woord voor.' Nog steeds lopen er allerlei pro cedures (bodemvervuiling, ver- SCHIEDAM - Het opheffen van Bewonersvereniging Schiedam- Oost als verspreidpunt van de gratis Woonseleetie, waartegen de BV SO onlangs boos bezwaar aantekende, blijkt op een misverstand te berusten. Het woonmagazine blijft verkrijgbaar in het Kluphuis bij de bewonersvereniging, maar dat was een deel van de zomervakantie niet het geval. In een brief aan de BVSO heeft Woonplus laten weten dat het nooit de bedoeling is geweest dat de bewonersvereniging werd geschrapt als verspreidpunt voor de gratis Woonseleetie en wordt uitgelegd dat het niet verkrijgbaar zijn van het magazine wellicht veroorzaakt is door de tijdelijke sluiting van Kluphuis-Oost gedurende de grote va kantie. De BVSO ontving in juli een brief van de Stichting Woonselect Rijn mond met de aankondiging dat de BVSO, op aanbeveling van Woon plus, als verspreidpunt van de gratis Woonseleetie zou worden opge heven vanaf 12 juli. De bewonersvereniging laat weten: 'Op 9 au gustus herstelde Woonplus deze vergissing na ontvangst van een in middels door de BVSO verzonden brief en na telefonisch onder houd.' Woonplus leverde uit eigen voorraad een partij gratis exem plaren af bij Kluphuis-Oost. Met ingang van 16 augustus heeft Woon select de gebruikelijke aanlevering van gratis exemplaren voor het verspreidpunt BVSO hervat. Kluphuis-Oost is in principe het hele jaar door geopend, behalve in de grote vakantie. Maar de bewonersvereniging is dan wel op haar post van maandag tot en met donderdag tussen 9 en 17 uur. De deu ren van het Kluphuis zijn dan dicht maar wie een gratis exemplaar van de Woonseleetie wil kan aanbellen. Gedurende de spreekuren van 14 tot 16 uur staan de deuren open. keer, bouwvergunning) die ver hinderen dat een begin wordt ge maakt met de bouw van het zie kenhuis. De stroom negatieve berichten lijkt eerder toe dan af te nemen. In het huurcontract (1994) van bewoonster Monique (niet haar echte naam) was opgenomen dat het pand op de nominatie stond om gesloopt te worden. Echter met de optie dat als het huis na een jaar niet was gesloopt de huur zou worden beëindigd en de huidige huurder de gelegen heid kreeg het pand te kopen. In dit geval Monique. De verhuur der vermeldde voorts gedurende de huurperiode geen onderhoud te verrichten. Volgens Monique kreeg zij na een jaar de medede ling dat zij de woning mocht ko pen en kon gaan verbouwen. Haar zuster kreeg van de ge meentesecretaris toestemming om de naastgelegen woning te betrekken. Even bleek er een kink in die kabel te komen toen een wethouder dit huis, aldus Monique, plotseling claimde voor zijn broer. Een verwikke ling die haar sterkte in het idee dat de woningen er voor eeuwig zouden staan. Naïef of te goed gelovig, wie zal het zeggen. In augustus 1998 liep de woning van Monique grote waterschade op. Parket en verwarmingsin stallatie moesten onder meer worden vervangen. Een flinke investering. Toen eind september een brief in de bus viel met de mededeling dat de huur per 1 oktober 1999 werd opgezegd sloeg dat dan ook in als een bom. 'Nog geen vier weken eer der had ik 26.000 gulden in dit huis geïnvesteerd!' In diezelfde periode kreeg Mo nique van de verhuurder het ver zoek om voor zes weken een ge bruikersovereenkomst te teke ning. 'Ik weigerde, ik had im mers al een huurovereenkomst.' Feiten en leugens Een rechtszaak kwam opgang en tijdens een van de zittingen kreeg de huurster te horen dat zij volgens de gemeente geweigerd had mee te werken aan een as- bestonderzoek. 'Ik was perplex, wist niets van een onderzoek af en eiste een antwoord hierover van de aanwezige ambtenaren. Die negeerden mijn vraag. Op mijn brief kwam na vier weken het volgende antwoord: 'Het door ons ingehuurde bedrijf heeft zich onvoldoende gereali seerd dat men zich bij u moest vervoegen.' Achteraf bleek dat het bedrijf helemaal geen op dracht had gekregen voor een onderzoek. 'Pure leugens dus', aldus Monique. De kantonrechter adviseerde de gemeente Monique en haar zus ter een vervangende woning aan te bieden en na te denken over een financiële tegemoetkoming. In maart jongstleden gaf Woon plus te kennen opzoek te zijn naar vervangende woonruimte. Een woning met een tuintje be hoorde echter niet tot de moge lijkheden. Uiteindelijk kreeg Monique twee woningen aange boden. 'In de eerste zaten de ko gelgaten nog in de muren en wa ren de buren uit angst gevlucht en de tweede was totaal uitge woond door een drugsgebrui ker.' Half mei 2001 kreeg de bewoon ster van de Schiedamseweg te horen dat haar woning tegen de vlakte moet omdat vrachtwa gens anders het nog te bebouwen ziekenhuisterrein niet kunnen bereiken. 'Daar stond ik wel even van te kijken', merkt ze la coniek op. 'Want via de twee bestaande geasfalteerde wegen en een verharde weg lijkt me dat geen probleem. Toen ik aangaf daartegen in beroep te gaan kon digde een ambtenaar aan dat hij ging zin had in nog meer uitstel en dat hij een kortgeding zou aanspannen zodat ik de volgen de dag al op straat zou staan. Hoewel er naaf mijn mening vol doende argumenten zijn om de sloop even uit te stellen gaf de kantonrechter op 24 juli toe stemming om de huurovereen komst beëindigen.' Monique: 'Alleen Henk Metaal, fractievoorzitter van Gemeente Belangen zet zich voor ons in. Commissieleden riepen van al les maar uiteindelijk lieten ze het massaal afweten. Wellicht monddood gemaakt door wet houder Hafkamp tijdens de brainstormsessie in Zeeland. Een PvdA lid adviseerde de kip pen van de hand te doen en mijn varkentje een spuitje te geven, dan kon ik in ieder geval naar een flat!' En Hennie Hagen van Groen Links raadde me aan er niet zo zwaar aan te tillen omdat ik hier nog wel even kan blijven zitten. Zo'n vaart zal het niet lo pen', zei ze. Een paar dagen la-, ter belde ze om te zeggen dat ik me juist wel zorgen moet maken, omdat de gemeente in vergelijk bare kwesties geen precedent wil scheppen. Nou we wachten maar af.' Meer hierover op de binnenpa- gina SCHIEDAM - Gekleed in een jurk en met een hoofddoek om en zon nebril op, pleegde een man zaterdagmiddag rond half drie een over val op een supermarkt aan de Snelliussingel. De man bedreigde met een vuurwapen de klanten en het personeel. Medewerkers van de supermarkt moesten de kassa openen, waarna de overvaller er geld uithaalde en vervolgens met zijn buit de zaak uitvluchtte. De recherche stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Schiedam is van oudsher al een vruchtbaar broei nest van originele ideeën en initiatieven, maar de afgelopen week gebeurde dat op grensverleggender wijze dan ooit. In het Stedelijk Museum presenteerden jongeren uit Slovenië Duitsland, Frankrijk, Polen en Schiedam zelf hun ideeën over een internationaal in te passen besteding van vrije tijd voor jongeren. Daarvoor hadden de jongeren die voor de Internationale Jongeren Uitwisseling naar Schiedam waren gekomen, eerder die week stu dietrips ondernomen naar projecten in Schiedam en regio en ver volgens de hoofden eendrachtig bij elkaar gestoken om middels workshops de basis te leggen voor een gezamenlijk eindproduct. In het Stedelijk Museum kon het publiek donderdagmiddag de vruchten van die internationale 'brainstorm sessies' bewonderen. In hun eindrapportage maakten de jongeren duidelijk dat plezier ma ken in je vrije tijd grenzeloos belangrijk wordt geacht, maar hob by's en activiteiten waar je ook daar nog iets van opsteekt scoren minstens zo hoog. SCHIEDAM - Een 79-jarige bewoonster van de Buijs Ballotsingel werd vorige week drieduizend gulden armer, nadat zij het slachtoffer was geworden van een smoezenmaker. Tijdens de babbeltruc werd in de woning van de vrouw haar porte monnee, met daarin ook een identiteitskaart en bankpasje weggeno men. Korte tijd later werd de vrouw telefonisch benaderd door de man, die de suggestie wekte dat hij van de politie was. Zij noemde daarbij de pincode van haar pasje. In zeer korte tijd werd vervolgens het geld van haar rekening gepind. Clematis, hoogte 75 cm. Diverse soorten vanaf totjL^S nu voor €3,15 NS Nieuwe Stadsblad Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl Nog 1 ii week zomervakantie; daarna starten alle activiteiten weer... OPTICIEN !Sr. vtNwAHivSZS Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Foto: RONALD STAM Harde lijn bij uitzetting huurders rond nieuw te bouwen ziekenhuis foto: RONALD STAM foto: RONALD STAM 1 h HET GROENE WARENHUIS as M S s Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1