i IN KRANT Grote geheimzinnigheid rond nieuwe vestigingen in De Nieuwe Passage OPRUIMSLAG LE MEUBELEN 20% 249 Voorbereidend werk aan Opstandingskerk Brandersbuurt wil ook drankvrij zijn CALL CENTER EERDER GESLOTEN Wegener huls-aan-huiskrsnten ZWEMLES irado Foirtys welcomes you Man verdronken Open ateliers al in beeld ARONS Spectaculaire spelenfinale Beroofd van bromscooters Winkelcentrum lijkt Outlet (afvoerbuis) te worden voor kledingbedrijven ^Fontys DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2001JAARGANG 53 Nr. 34 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM E OPLAGE: KïdK OP D E RUB RIEttSPfifilMA'S HNS Nieuws van de jongeren redactie Profronde doet regio aan Strijd voetbal kampioenschap barst los SCHIEDAM - Uit het water van de Buitenhavenweg werd maan dagmorgen het stoffelijk over schot geborgen van een 42-jari- ge man uit Schiedam. Getuigen zagen omstreeks half twaalf een lichaam drijven in het water en waarschuwden de politie. Hoe de man in het water terecht is gekomen is nog onduidelijk. Uit onderzoek van de recherche werd duidelijk dat de man door verdrinking om het leven is ge komen. De man is door nog onbekende oorzaak te water geraakt. SCHIEDAM - Bij vierentwintig ateliers van eenendertig Schie- damse kunstenaars staan de deu ren op 8 en 9 september gastvrij open voor het publiek in het ka der van de 'Open Ateliers 2001'. Voorafgaand aan dat massale open huis langs de kunstroute is er van l t/m 9 september een overzichtstentoonstelling van de deelnemende kunstenaars in Pand Paulus. In die expositie ruimte aan de Korte Haven 125 zijn ook routekaarten verkrijg baar voor 'Open Ateliers'. De gemeente Schiedam treedt op als sponsor van de kunstactiviteit. In de meeste gevallen wordt maximaal 15 procent korting ge geven op de door particulieren aangekochte kunstwerken. U kunt nu weer inschrijven voor vanaf3 jaar ZWEMSCHOOL Het is even stil geweest, wat de Jeugdland activi teiten betreft, maar dat was een stilte voor de storm. Volgende week volgt de finale van de eve nementen voor de vakantievierende jeugd van Schiedam. Mét naast een theatertotaaldag op woensdag de nodige waterspektakels en surviva lattracties op donderdag en zaterdag. Donderdag 30 augustus is er weer 'Wet 'n Wild' op en om het water bij de Oude Sluis in het cen trum. Daar speelt zich een complete watersurvival af met ondermeer indianenbruggen, tokkelbaan en kanovaren. Aan het schip Alewijn de Groot van de waterscouts wordt een groot touwnet beves tigd. 'Echt iets voor de volbloed bikkels', aldus organisator Pim Schenkelaars van Sport Recre atie. 'Maar het is wel heel veilig. De kinderen worden op de klimonderdelen met een veilig- heidslijn 'gezekerd' en de boot van de reddingbri gade volgt vanaf het water alles op de voet' Zaterdag vormt een superkanjerdag de grote fina le in de Margriethai, met als (uitgestelde) primeur het 20 meter lange luchtkasteel van Blasio. Vervolg elders in deze krant Wet 'n Wild wordt een stuk spectaculairder dan de eerder gehouden 'waterfun aan het Doeteplein SCHIEDAM - Een 17-jarige jongen werd dinsdagavond om kwart over negen in de Hoofd straat beroofd van zijn brom scooter. De Schiedammer werd aangesproken door twee knapen die ook samen op een brom scooter reden. Plotseling werd hij door een van hen bedreigd met een vuurwapen en gesom meerd zijn vervoermiddel af te geven, waarop een van de bero- vers op de gestolen bromscooter stapte en er samen met zijn me dedader op het andere voertuig vandoor ging in de richting van de Lange Nieuwstraat. Een 42-jarige Schiedammer werd maandagavond, kort na half elf, op de Tjalklaan beroofd van zijn bromscooter. De man zag zich al rijdend plotseling de weg versperd door twee jonge mannen. Onder bedreiging van een vuurwapen werd de Schie dammer gesommeerd van de bromscooter af te stappen, waar na het tweetal er op zijn voertuig vandoor ging in de richting van het Marconiplein. door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Het geruch tencircuit draait op volle toeren en een duidelijk ant woord over wat er nu pre cies aan de hand is in Win kelcentrum De Nieuwe Passage blijkt maar moei lijk te achterhalen. De be heerder, Fortress uit Rot terdam geeft niet thuis en ambtenaren die waar schijnlijk op de hoogte zijn van een en ander zijn met vakantie. Voorzitter J.A. Verploegen van Onderne mers- en winkeliersvereni ging De Nieuwe Passage wil wel reageren op het gerucht dat C A het voornemen heeft in het nieuwe deel van de Passage een winkel te openen met overjarige kle ding, een dumpzaak dus. Een lelijk woord vindt Verploe gen, zoiets heet tegenwoordig Outlet store. Hij vraagt zich ver baasd af wat erop tegen is als in een pand dat al drie jaar leeg staat een Outlet komt. 'Ik ben juist heel blij dat C A dit ini tiatief neemt. Trouwens, Miss Etam in ons winkelcentrum is ook zo'n Outlet store. Naar mijn mening kan men De Nieuwe Passage feliciteren met het feit dat binnenkort het lege gat waar voorheen Gako zat, gevuld wordt.' Voor wat betreft het rondzoe- mende verhaal dat het Duitse kledingbedrijf Vögele gespecia- Als de plannen doorgaan zijn Bakker Klootwijk en IJssalon La Venezia de enige die blijven zitten aan de kop van het winkelcentrum liseerd in goedkope kleding (voorheen Kien) zich in het oude oorspronkelijke deel van de Pas sage wil vestigen, vertelt Ver- ploegen dat hij heeft begrepen dat de beheerder van het winkel centrum de leegstand wil aan pakken door de gehele opper vlakte direct achter de entree te verhuren. 'Als ik juist ben geïn formeerd is Fortress in gesprek met drié kandidaten die een be hoorlijke oppervlakte willen hu ren, en dat is een goede zaak. Want de leegstand is dan in een keer opgeheven. Overigens houdt dat wel in dat verschillen de winkels verplaatst moeten worden. Ik wil daar niet te veel over kwijt, ik ben tenslotte een ondernemer en niet de eigenaar van het .winkelcentrum.' Als deze plannen doorgaan dan zijn Bakker Klootwijk en IJssa lon La Venezia aan de kop van het winkelcentrum, de enige die blijven zitten. Bij een aantal huurders bestaat er overigens geen twijfel dat de andere kleine winkels min of meer gedwongen zullen vertrekken. Een van de middenstanders die met een bloedend hart aan eind van het jaar het winkelcentrum verlaat is Toos v/d Weijer, eigenaresse van babyboetiek Jessica's. Toos v/d Weijer: 'Met heel veel enthousiasme begon ik zes jaar geleden de babyboetiek, maar allerlei factoren zorgden ervoor dat het plezier van het onderne mersschap steeds minder werd. Daarom zochten wij iemand die de zaak en de huur wilde over nemen. Toen deze mensen zich bij Fortress meldden kregen zij te horen dat de huur niet wordt verlengd.' Niet alleen voor de huidige maar ook voor de aspirant huurder was dit een klap die flink aan kwam. Van overname kon geen sprake zijn en de collectie baby kleertjes die de nieuwe eigena resse al had besteld moest gean nuleerd worden. 'Vermoedelijk begin ik nooit meer een nieuwe zaak, hoe leuk ik het nog steeds vind. Dat durf ik niet, het is gewoon niet meer op te brengen. Nee, zeker niet in een klein leuk pandje op de Hoogstraat', reageert Toos ver schrikt. 'In de Nieuwe Passage heb je nog enige bescherming hoewel dat ook zeer betrekke lijk is. Want ook hier rooft het publiek de spullen onder je han den weg. In het begin dacht ik dat het winkelcentrum een pu bliekstrekker zou worden maar dat viel ontzettend tegen. Met de vestiging van een kledingbe drijf, dat naar ik vernam in heel Europa partijen opkoopt, zal het er niet beter op worden. Heel veel van hetzelfde. Terugkijkend kan ik constateren dat ik de af gelopen zes jaar alleen werkte om mijn onkosten te betalen. Ik deed trouw mee aan de koop zondagen, terwijl de rest van de binnenstad voor een deel geslo ten was. Het is wel eens voorge komen dat ik op zo'n dag voor 30 gulden verkocht!' Vooruitzichten Ook voor Foto Niestadt is het mooi geweest. De oudste foto zaak van Schiedam sluit op 31 december de deur. 'Ik heb de huur uit eigen beweging opge zegd', verklaart de fotograaf. 'Veel informatie krijg je niet, maar het schijnt dat in het ge renoveerde deel van de Passage uiteindelijk alles moet verdwij nen en dat op de 2000 m2 die dan beschikbaar komt een kle ding gigant verrijst. Dat feit en de komst van de euro is voor mij reden ermee te stoppen. Helaas is het niet gelukt een opvolger te vinden voor mijn winkel.' Na de teleurstellende resultaten in de Vers-straat verdwijnen nu ook een aantal speciaalzaken uit het winkelcentrum. En als het gerucht - voor wat betreft de He- ma op waarheid berust - dan ziet het er voor de achterblijvers somber uit. De Hema zou name lijk hebben aangekondigd te wil len vertrekken als de loop in het winkelcentrum en daarmee de omzet, niet stijgt. De voorzitter van de Stichting Centrummanagement Schiedam, Chris Coppens, is het niet eens met de negatieve geluiden. Hij benadrukt dat het juist positief is dat de nieuwe eigenaar van de Passage zo zijn best doet om nieuwe ondernemers aan te trek ken. 'Het zou fantastisch zijn als we V&D of een andere zaak van dat gehalte naar het winkelcen trum konden halen, maar dat lukt helaas niet. Er is nu een an dere partij in beeld. Die ligt mis schien wat minder in de markt dan wij zouden willen, maar het is wèl een trekker. Het blijft ove rigens allemaal nog wel even speculeren, er is nog niets de finitief.' Kies voor een opleiding bij Fontys Hogescholen. Kijk op www.fontys.nl js Ook voor uw pasfoto's o TUINKUSSENS korting Bijv. Deckchair 'Sail' ZOWEL TUIN, GRENEN 6 KOLONIALE MEUBELEN! en veel meer... Tel. 078 - 674 30 00 meubelen in antiek- en geloogd grenen SCHIEDAM De Vernieuwde Stad begint, als de gemeenteraad akkoord gaat, eind dit jaar met de verbouwing van de voormali ge Opstandingskerk tot een wooncomplex. Het college van b&w heeft, vooruitlopend daarop, de Vernieuwde Stad toestemming gegeven om een aantal conserverende werkzaamheden te ver richten aan de voormalige kerk. De werkzaamheden zijn erop gericht om te voorkomen dat het gebouw verder verpaupert of eventueel zelfs gevaar gaat opleve ren voor de omgeving. De Vernieuwde Stad is van plan om gebroken glas te verwijderen en aan de zijkant een voorlopige damwand aan te brengen. Aan sluitend worden in het gebouw enkele voorzorgsmaatregelen ge nomen. De bedoeling is dat na de bouwvakvakantie begonnen wordt met de werkzaamheden. SCHIEDAM - De bewoners/ondernemersvereniging Brandersbuurt (BOB) heeft bezwaar aangetekend tegen de grenzen die de gemeen te heeft aangegeven voor de drankvrij gebieden in Schiedam. De BOB wil dat het gebied waarbij niet op straat gedronken mag worden uitgebreid wordt naar de Brandersbuurt zodat het stadsdeel binnen de Broersvest, Koemarkt en Overschieseplein verder wordt uitgebreid met het gedeelte binnen Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, het water van de Nieuw Haven, Vellevest en Noordvestsingel. Met een eventu ele uitbreiding via Spinhuispad, Vijgensteeg en Schie. In het bezwaarschrift wordt aangegeven dat het BOB-gebied een overgangsgebied is tussen het Schiedamse horeca/uitgangscentrum en Nieuwland. 'Met name Dam, Korte Haven, Spinhuispad, Kethel- straat en Vlaardingerstraat zijn hierbij de verbindingswegen. Dit heeft tot gevolg dat veel kroegbezoekers van dichtbij (Hoogstraat) en van veraf (tramhalte vanuit Rotterdam een de Broersvest) zichzelf en de lege verpakkingen van hun stappen lozen op deze straten.' Benadrukt wordt ook dat veel huizen in het oude centrum geen tuin en/of dakterras hebben. 'Dit heeft tot gevolg dat veel bewoners, als het weer daartoe uitnodigt, op het trottoir/de kade voor hun woning een drankje nuttigen. Als gevolg van uw verordening zal dit verboden en dus strafbaar zijn.' De BOB gaat er vanuit dat dit in voorkomende gevallen door de politie zal worden gedoogd, maar is van mening dat een goede regelgeving inclusief controle verre te verkiezen is boven gedogen. In principe staat de BOB positief tegenover het drankvrij maken van stadsdelen, maar daar wordt wel een kanttekening bij gezet. De BOB heeft er een hard hoofd in dat de nieuwe maatregel ook echt wordt na geleefd, omdat het hinderlijk drankgebruik zich met name tijdens de avonduren afspeelt. 'Op dat moment is er immers nauwelijks sprake van aanwezigheid van politie en volkomen afwezigheid van 'surveil lanten toezicht en veiligheid' en van parkeerwachters die eventueel door u met toezicht op die naleving kunnen worden belast.' NZE TIENERAFDELING! Hoek-computerburo FLORIS HNS Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid nS zwemmen leer je op een echte zwemschool Wij geven ook les in de Kulk Moeder-babyzwemmen Bij iedere zwemles kunt u kijken Kleine groepjes B-en C diploma in 3 maanden Geen wachtlijst Waalstraat 60, 3131 CS Vlaardingen Telefoon: 010-435 70 31 t: HANSKEUZER <v". Vanwege de komst van een nieuwe telefooncentrale, zal het call center van ONS en IRADO op vrijdag 24 augustus om 16.00 uur sluiten. Doet zich een storing bij u voor, dan kunt u ons wel bereiken via het nummer (010) 262 1000. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl Hogescholen 1 uur service 10x15 print dubbelprint 0.89 1.25 I Snelservice g (vandaag brengen, morgen klaar) 0.39 dubbelprint 0.69 APS (vandaag brengen, morgen klaar) 1 vanaf 0.75 W Voor service met een glimlach Hoogstraat 137 Schiedam Alle merken o.a. SummerSet 6 Cinderella Direct uit voorraad leverbaar ;S:» Gemaakt van A-kwallteit teak hout. (excl. kussen) Van 399- 112,99 Chr. Huygensstraat Strijen f "C In beuken. Afmeting H/B/D: ca. 160x103x103 cm. Meeneemprijs! Van 249,- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o: hrietrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1