APoy IN KRANT Parade van wereldsterren vj intratuin Jm 95 6? Run op Groenoord op toppunt hittegolf k A Wegener huls-aan-hulskranten Pizzeria overvallen Steekpartij Weinig bezwaren tegen taxaties B& W doen geen mededelingen over milieudelicten Slachtoffer van smoezenmakers BOB kiest kant gemeente 1.1 GHZ, 384 MB! 20 GB! Groen Links fractievoorzitter Judith Boertjens legt functie neer GROENOORD PAUL BERG Woonplus Nieuws M i A RA. van der KOOIJ SIKO*^ WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2001JAARGANG 53 Nr. 35 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SPORT- £N RECREATIERAD OPGELET!!! Volgende week gaan alle activiteiten weer van start E OPLAGE: Voortbestaan AMEC-pand bestuurlijk niet ter discussie Offensief tegen de bierbuik KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur O P T IC I E N Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Bij ons is iedere dag minimaal 1 contactlens specialist aanwezig." E "O Lees het jE o elders in deze uitgave! SCHIEDAM - Een pizzeria aan de Rotterdamsedijk vormde woensdagavond doelwit van overvallers. Een 22-jarige medewerker was bezig mpt ü(>riiyft\Vprkzaamhe- den toen .piö&éling een onbe kende man de zaak binnenstapte. De man/bedreigde de medewer- vkef m£t een vuurwapen en dating hem de kluis te openen. Vervolgens moest het slachtoffer op de grond gaan liggen. Toen de liggende man weer om hoog kwam, spoot de overvaller hem een vloeistof of gas in het gezicht en ging er vervolgens met een de inhoud van de kluis vandoor. Het slachtoffer moest ter plaatse door de GGD worden behan deld. VLAARDINGEN - Een 34-jari- ge Schiedammer is woensdag op een galerij van een flat aan de Sperwerlaan in zijn rug gesto ken. Dit gebeurde naar aanlei ding van een fikse ruzie in de re latiesfeer. De dader is direct na het incident gevlucht. De politie stelde on middellijk een buurtonderzoek itt, maar kwam de dader niet meer op het spoor. Het slachtoffer is overgebracht naar het Vlietland Ziekenhuis, lokatie Holy. Daar is hij aan zijn verwondingen behandeld. Beroemdheden van de eerste or de reisden donderdag massaal naar Schiedam om daar op te treden in tv-studio De Erker. Waar menig tv-reporter al ja renlang vruchteloos op hoopt, lukte de re dactie van 'Op visite bij" zonder enige moeite. De sterren van het witte doek, het koningshuis, uit de muziekwereld en de politiek uit binnen en buitenland wilden maar al te graag voor de snorrende came ra's hun visie komen geven in de gewilde talkshow van het wijkcentrum. 'We heb ben zelfs 'nee' moeten verkopen. Jammer, maar vol is vol', is de laconieke reactie van de presentatoren van wat inmiddels in se lecte kring bekend staat als de 'tv show van het jaar". Temidden van de galerij van beroemdhe den die wel in de Schjedamse schijnwer pers kwamen, bevonden zich kroonprins Alexander en zijn Maxima, maar ook de meest bejubelde popsterren ter wereld. Veel politici van naam, die ook graag in beeld hadden gewild, kwamen niet door de selectie. SCHIEDAM - Het aantal be zwaarschriften tegen de nieuwe taxatie van panden in het kader van de Wet Waardering Onroe rende Zaken is lager uitgevallen dan was verwacht. In Schiedam bleef het aantal waardebezwaar- schriften onder de vijf procent. Nog lager dan het ook al meeval lende landelijk gemiddelde. De gemeente Schiedam wijt het lage percentage bezwaren onder meer aan de ingestelde kwali teitsteams waarin intensief met de plaatselijke NVM-makelaars is samengewerkt en de wijze waarop met de burgers is gecom municeerd over dit onderwerp. De waardebepaling van de pan den werd verricht door taxatie bureau Kafi BV, dat al jarenlang voor de gemeente actief is. Het afhandelen van de bezwaren is inmiddels in volle gang. Nage noeg alle bezwaarschriften die zich richten tegen de vastgestel de WOZ-waarde, worden door een taxateur van een ander bu reau beoordeeld. Vanaf medio deze maand zijn taxateurs op pad om de betrokken panden te be zoeken en verslag uit te brengen. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - Het Openbaar Ministerie heeft vorige week de vermoedens van Yorick Haan ten aanzien van een aan tal milieudelicten bevestigd. In een schrijven laat het OM de gemeente weten, verschillende wethouders, ex-wethou ders en (voormalige) topambtenaren op te roepen. Boven dien wil het OM een nader onderzoek naar verschillende dossiers die betrekking hebben op de milieuaffaire instel len. De affaire behelst twee asbestza ken, de stort van vervuilde grond en een chloorgasincident. In concreto de asbestzaak in de Van Markenstraat, de asbest- vondsten op het terrein van het nieuwe ziekenhuis, de stort van vervuilde grond bij Zwembad Groenoord en een incident in Zwembad Zuid. Naar aanleiding van de brief van het OM heeft de gemeente een aantal vragen ge formuleerd, die kennelijk duide lijk moeten maken, waarom het nu precies gaat. Helma Steeke- lenburg van Bureau Communi catie en Externe Betrekkingen: 'Het gaat ondermeer over wie als getuige wordt verhoord, of wie als verdachte wordt ge hoord; om welke strafbare feiten het gaat. Maar inmiddels is dui delijk dat de persofficier van Justitie verwijst naar de brief en op die vragen geen antwoord wil geve.' De persofficier is van me ning dat de brief voldoende in formatie biedt. In een summiere persverklaring meldt de gemeente Schiedam dat de burgemeester door de po litie schriftelijk is geïnformeerd over het feit dat een onderzoek is ingesteld naar de sloop van een aantal panden in Schiedam, be kend als het project Parkweg- Oost. Daar kwam - maar dat meldt het persbericht niet - bij de sloop van enkele flatblokken asbest vrij, ondanks het feit dat door een erkend milieubedrijf een grondige inventarisatie was gedaan. De gemeente heeft in middels een overleg gehad met de Officier van Justitie. Maar ook deze geeft geen commentaar op de door het OM gestuurde brief. Het college gaat zich in de tussentijd beraden op hoe het zich gaat voorbereiden op één en ander. Steekelenburg: 'We heb ben een lijstje met namen opge kregen. Maar er zijn vragen bij die namen omdat niet bekend is wie nu als verdachte en wie als getuige wordt opgeroepen.' Wel is bekend wie er worden opge roepen. Het gaat om twee wet houders (Hafkamp en Siljée), de oud-wethouders Wiegman en Reijnhout en in totaal vier amb tenaren, waarvan twee voorma lig- Openheid van zaken Inmiddels zijn de fractievoorzit ters van de politieke partijen op de hoogte gebracht van de stand van zaken. In het Stadskantoor is al overleg geweest, waarbij openheid van zaken werd gege ven in de richting van de frac ties. Openheid van zaken houdt I Het onderzoek van het OM richt zich met name op de afhandeling van asbest- vondsten SCHIEDAM - Een hoogbejaarde vrouw viel zaterdagmiddag ten prooi aan 'smoezenmakers'. Rond drie uur liet de 83-jarige be woonster van het Bachplein twee circa 25-jarige mannen in haar woning die langs de deuren ventten met stroopwafels. Beiden vroegen wat te drinken. Terwijl de bewoonster hen wat inschonk moet één van de man nen een deel van de woning hebben doorzocht, want toen het duo vertrokken was bleek de vrouw een geldbedrag van ruim drié honderd gulden te missen. s li f HET GROENE WARENHUIS Grote bolchrysant, diverse kleuren Van 12;9S nu voor €3,15 SCHIEDAM - BOB (Bewoners en Ondernemers Brandersbuurt) heeft in een brief aan b&w laten weten de door de Klankbord groep Nieuwland stevig bekriti seerde plannen van de gemeente met betrekking tot de sloop/- nieuwbouw van Nieuwland te steunen. BOB stelt dat de gevol gen van het plan Nieuwland ie dere Schiedammer raakt en met name die in de aan Nieuwland grenzende Brandersbuurt. Aan gegeven wordt dat de verbetering van het financieel-economisch profiel van 'de' Schiedammer van levensbelang is voor Schie dam, 'ook ten behoeve van de (her)ontwikkeling van de lokale economie en de verbetering van de sociaal-culturele, demografi sche opbouw van de Schiedamse bevolking.' BOB laat weten de ambitieuze plannen, zoals- Nieuwland Vernieuwend Verder, actualisering parkeer- en bereik baarheidsplan, bestemmingsplan Schiedam Centrum, Tramplus en Schieveste, zeer te ondersteunen. De buurtvereniging waarschuwt wel dat de plannen dan volledig uitgevoerd moeten worden en niet moeten blijven hangen op verlies aan politiek/bestuurlijke interesse, geldgebrek en andere prioriteitstelling. echter in dit geval in dat de ge meente kon mededelen wat be kend is. Yorick Haan, die des tijds het balletje aan het rollen heeft gebracht, vindt de houding van de gemeente te passief en zeker te weinig informatief. Ge zien de lijst met opgeroepen per sonen zou een andere reactie van gemeentelijke zijde passender zijn. Yorick Haan: 'Menno Siljée heeft gezegd dat hij alle redenen voor wantrouwen weg zou ne men.' En dat is volgens Haan niet het geval geweest. De be loofde openheid is er volgens Haan niet gekomen. Sterker nog: het college heeft in de tijd dat nog niet duidelijk was, of de bronnen van Haan klopten, een verkeerd standpunt ingenomen. Haan: 'Het college heeft steeds geprobeerd om mij te beschadi gen door te zeggen dat ik zorg voor negatieve beeld- en me ningsvorming over Schiedam. Nu blijkt dus dat mijn bronnen kloppen.' En pas nu belooft het college openheid van zaken te geven. Daarop is dan nu het wachten. 'Ik begrijp niet dat je zo blind kunt zijn', vervolgt Haan. Want het college heeft op geen enkel moment de ernst van het probleem onderkend. Al thans: niet publiekelijk. Zelfs wethouder Hafkamp uitte in een interview zijn onbegrip voor de ontstane situatie op een manier, die zowel op media en publiek een op zijn minst onge wone indruk maakte. 'Nu wor den wethouders en topambtena ren opgeroepen;' En dan is er wel degelijk wat aan de hand. Vooral de houding van Siljée is onbegrijpelijk, vindt Haan. Siljée neemt dezelfde afwach tende houding als het college aan. En dat zal, volgens Haan, zeker leiden tot opmerkingen van de zijde van de raad. Siljée merkte eerder op dat hij graag meer feitelijke informatie wilde zien. Tot dat moment maakte hij zich niet druk, stelde de opvol ger van Wiegman. Inmiddels is die feitelijke informatie er. In een vorig commentaar meldde Haan dat Siljée nog te kort wet houder was om fouten te hebben gemaakt. Een adequate reactie op de door Haan gestelde vragen was voldoende geweest om die indruk te handhaven. Maar nu bevindt ook Siljée zich in troebel water. T7 met CD-brander én DVD-speler, inclusief notebooktas ÏLA777Tm de UDL advertentie! verderop in deze krant I SCHIEDAM - Zwembad Groenoord moest zondagmiddag de deuren tijdelijk sluiten vanwege de enorme run op verkoeling op het hoogtepunt van de hittegolf. Rond half drie 's middags werden een kleine 1100 zwemmers geteld. Het sein om de deur 'op slot' te doen. De manager van het zwembad laat weten: Die mensen lagen alle maal in het zwembad én hadden duidelijk geen plan daar voorlo pig weg te gaan. Toen hebben we besloten om de rij mensen die buiten op hun beurt stonden te wachten maar weg te sturen. We hebben uit voorzorg de politie gebeld om een en ander in goede banen te leiden.' Elfhonderd mensen is overigens bepaald geen uitzondering, zo meldt de bedrijfsvoerder. 'Er zijn dagen dat we wel 1600 mensen op het complex hebben, maar daarvan zitten er dan in normale doen zo'n 400 a 500 op het veld. Dat is deze zomer al een paar keer gebeurd. Het verschil was dat iedereen die binnen ditmaal vanwege de hitte ook echt in het water lag. Daarom hebben we voor deze tijdelijke maatregel gekozen. Voor de veiligheid.' SCHIEDAM - Gemeenteraads lid en Groen Links fractievoor zitter Judith Boertjens legt per 30 september haar functie neer. In een brief aan de raad schrijft Boertjens dat zij geen kans meer ziet haar drukke baan, een nieu we functie met meer verant woordelijkheden, te combineren met het raadswerk. De opengevallen plek in de raad wordt opgevuld door de 51-jari ge Ed Gloudi, directeur van de ontwikkelbank in Rotterdam. Gloudi is momenteel al als eer ste plaatsvervanger op de lijst actief in de raadscommissie SWWV Het fractievoorzitter schap van Groen Links wordt overgenomen door Hennie Ha gen. Ed van Duuren, 48 jaar en werkzaam bij ITHO in Schie dam, zal als plaatsvervanger de raadscommissies bijwonen. Hij maakt momenteel al deel uit van de steunfractie. Stichting voor Interconfessioneel (rk/pc) en Katholiek Onderwijs Schiedam Vlaardingen wenst alle leerkrachten en alle leerlingen een fantastisch en leerzaam nieuw schooljaar toe. NS -V. Nieuwe Stadsblad 11 Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 w IA O foto: RONALD STAM Haan: 'Ik begrijp niet dat het college zo blind kan zijn' j g e c-ë 2 =5 o g,« .2 i f jj "8"° Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. €2167.71 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 voor primair onderwijs in Schiedam en Vlaardingen Sint Bernardus Sint Jan Sint Jozef 't Meesterwerk De Regenboog De Vlinder Sint Willibrordus De Hoeksteen t Palet

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1