Sparerikg eten! 17. ft/fl IN KRANT Speciaal voor Schiedammers 'Misschien moet zelfs het hele college hieruit lering trekken en opstappen' NEUZEL 1 irado Vliegtuigklachten blijven toenemen Ruim baan voor het spoor STRALUMA Strawma PRAXIS Wegener huls-aan-hulskranten ZWEMLES Praxis Mega Rotterdam met tuincentrum Iedere dinsdag onbeperkt lijk Busje tegen paal Jongetje aangereden AROIMS NSJ Verkeershinder op Al3 en A20 Geloofwaardigheid college en OM gebaat bij openheid en transparantie BEURS^M Voor al uw vragen belt u voortaan (010) 262 1000 DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2001JAARGANG 52 Nr. 35 j voor maar P 5° VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Tel. oio - 27 33 026 Deconinck veilingmeester in Schiedam 'Overdekte' voor SVDPW Weinig vleermuis veel vlinder bij nachttrip SCHIEDAM - Een 72-jarige Schiedammer raakte zaterdag ochtend met zijn bestelbus op de Churchillweg de koers kwijt en botste tegen een lantaarnpaal. De man raakte daarbij gewond en werd overgebracht naar het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen. De bestelbus werd zwaar be schadigd. BRANDSTICHTERS - De litie 11 en 13) op die door passanten waren be trapt terwijl ze bij de achteringang pakte dinsdag twee jongens van een school aan de Buys Ballot singel wat rommel in brand hadden gestoken. De getuigen blusten de vlammen voordat die echte schade aan de school konden aanrichten en alar meerden de politie. SCHIEDAM - Een 3-jarig jongetje werd zaterdagmiddag rond kwart over vijf op de Schiedamseweg aangereden door een auto die werd be stuurd door een 34-jarige vrouw uit Schiedam. Het kind stak plotseling de weg over, waardoor de bestuurster een aanrijding niet meer kon voor komen. Het jongetje raakte licht gewond en moest een nachtje ter observatie in het ziekenhuis blijven. Het rijbe wijs van de bestuurster bleek te zijn ingevorderd. Voor dit feit werd proces verbaal opge maakt. Ook bleek dat zij nog boetes had openstaan tot een bedrag van 1800 gulden. De vrouw betaalde de boetes. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DISCOUNT AHOY'-ROTTERDAM zwemmen leer je op een echte zwemschool U kunt nu weer inschrijven voor vanaf 3 jaar ZWEMSCHOOL Het gebeurt maar zelden dat een artiest speciaal een theaterstuk schrijft voor een publiek dat hem bij de eerste ontmoeting al gelijk bijzon der aansprak. Dolf Moed die al eerder met zijn 'Theaterfiets' naar Schiedam kwam doet er niet geheimzinnig over; de jeugd van Schiedam vormt sinds die in spirerende sessie zijn favoriete klank bord. Hij kwam daarom gisteren met zijn speci aal voor Jeugdland Schiedam gemaakte totaalprogramma naar zijn geliefde stek. Op het terrein van wijkcentrum Noord aan het Bachplein onthaalde Moed zijn jonge fans op hun eigen 'Theaterfietscar- roussel'. Ook ditmaal met groot succes. De theatervoorstelling vormde de ope ning van het tweede deel van de kinder- vakantiespelen die vandaag zijn voortge zet met een watersurvival in en langs de Lange Haven, ter hoogte van de Oude Sluis. Zaterdag is de finale van Jeugdland 2000 in de vorm van een afsluitende Summer- party met gigantische 'luchtkastelen' in de Margriethal in Noord. REGIO - In de periode van 3 september t/m 10 november vin den werkzaamheden plaats op de Al3 en A20 die de nodige ver- hindershinder zullen veroorza ken. Daarom zorgt Rijkswaters taat voor een omleidingsroute. Op de A13 richting Den Haag is in die periode van maandag t vrijdag 's nachts (22-5 uur) slechts één rijstrook beschikbaar tussen Rotterdam-Airport en Delft-Zuid, de toerit naar de luchthaven gaat ook enkele nachten dicht. De Al3 wordt richting den Haag twee weekenden tussen Klein- polderplein en Rotterdam Air- port volledig afgesloten van vrij dagavond tot maandagmorgen. Dat gebeurt vanaf 12 en vanaf 19 oktober. Op de A20 is van 17 september tot 13 oktober tussen Rotterdam-Pr. Alexander en Ter- bregseplein 's nachts slechts één rijstrook beschikbaar. Meer informatie over de werk zaamheden is verkrijgbaar bij het gratis infonummer 0800- WEG1NFO (0800-9344636) of op www.fileplan.info.nl. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - Na Yorick Haan heeft inmiddels ook het OM er van langs gekre gen. Het college verwijt bei den gebrek aan openheid, gebrek aan transparantie en het in gang zetten van een negatieve beeld- en me ningsvorming over Schie dam en datzelfde college. Maar het onbegrip, de ver ontwaardiging en boosheid van onder andere Hafkamp en Wiegman over de zich voortslepende milieuaffaire doen diezelfde beeldvor ming geen goed. Misschien was een eenvoudig 'geen commentaar' passender ge weest. Dan was in ieder ge val niet de milieustorm ont staan, die nu woedt. Die is immers in het licht van het nieuwe bezoek van de Commissie Brinkman op zijn minst onvoordelig. In een schrijven liet het OM de gemeente weten, verschillende wethouders, ex-wethouders en (voormalige) topambtenaren op te roepen. Bovendien wil het OM een nader onderzoek naar verschillende dossiers die be trekking hebben op de milieuaf faire instellen. In welke hoeda nigheid de verschillende perso nen worden opgeroepen, wordt door het OM niet aangegeven. Het is dus voor alle betrokkenen afwachten. Inmiddels is het OM al langer dan een jaar bezig met een onderzoek. Op zich is dat dus geen nieuw gegeven. Dat er vervolgens vertegenwoordigers van de gemeente Schiedam wor den verhoord is eveneens geen verrassing. Maarten Groene (Pv dA): 'Sterker nog: het zou een beetje raar zijn, dat het OM van alles onderzoekt en de gemeente Ook oud-wethouder Wiegman reageerde met onbegrip en boosheid op de berich ten over de zich voortslepende milieuaffaire DARLING MARKET er als direct betrokkene buiten laat.' De echte problemen zijn ontstaan bij de koppeling die ge maakt is tussen de kwestie Park weg-Oost en drie andere kwes ties. Het OM wil immers niet be vestigen - noch ontkennen - dat deze andere kwesties inderdaad aan het onderzoek zijn toege voegd. 'Zowel vanuit politiek als vanuit journalistiek perspectief is het natuurlijk wel een relevante vraag waarom het OM op dit punt niet reageert. Spelen hier bijzondere opsporingsbelangen of andere zaken?', vraagt Groe ne zich af. Yorick Haan (SP), die destijds het balletje aan het rol len heeft gebracht, vindt de hou ding van de gemeente te passief en zeker te weinig informatief. Gezien de lijst met opgeroepen personen zou een andere reactie van gemeentelijke zijde passen der zijn. De beloofde openheid is er volgens Haan niet geko men. Sterker nog: het college heeft in de tijd dat nog niet dui delijk was of de bronnen van Haan klopten, een verkeerd standpunt ingenomen. Want het college heeft op geen enkel mo ment de ernst van het probleem onderkend. Althans: niet publie kelijk, terwijl er wel degelijk wat aan de hand is. In ieder geval is Haan voornemens om een 'the makrant' samen te stellen, met daarin de gehele voorgeschiede nis. De politieke consequenties voor de betrokkenen zijn nog niet dui delijk. Ten eerste zijn die afhan kelijk van de zaken die het OM onderzoekt en de mate waarin de betreffende personen daarin een rol hebben gespeeld. Als sprake is van verwijtbaar gedrag, is het uiteindelijk aan de raad - of aan betrokkenen zelf - om daarover een politiek oordeel te vellen. GemeenteBelangen Schiedam (GBS) is daarin duidelijk. Aftreden Henk Metaal en Liesbeth Fluiter stellen onomwonden: 'Als wordt aangetoond dat ambtenaren of de verantwoordelijke wethou ders strafbare of verwijtbare fei ten hebben begaan, dan betekent dat dat zij af moeten treden'. Dat geldt in ieder geval voor Haf kamp. Voor Siljée ligt de kwestie genuanceerder. GemeenteBelan gen: 'Indien blijkt dat hij bij zijn aantreden op de hoogte is ge weest of is gebracht dat er straf bare fouten of nalatigheden zijn gemaakt in het dossier Parkweg- Oost en niet te verdedigen is dat hij hierover zijn mond heeft ge houden - dus op de hoogte was maar er geen afstand van heeft genomen - dan is Siljées politie ke vertrouwen dusdanig aange tast dat ook hij moet aftreden'. Voor de zittende raadsleden Rei- jnhout en Wiegman geldt dat als blijkt dat zij fouten hebben ge maakt zij zelf zouden moeten te rugtreden als raadsleden. Boven dien kunnen ze dan beter niet te rugkeren op de kandidatenlijst voor de komende raadsverkie zingen, stelt GemeenteBelan gen. 'Misschien moet zelfs het gehele college hieruit lering trekken', aldus Metaal en Flui ter. 'En dat kan betekenen dat de wethouders Meijer en Groene- weg eveneens moeten besluiten als collegeleden op te stappen en een einde te maken aan de huidi ge coalitie'. Dan moet wel een creatieve oplossing gevonden worden, geeft GBS toe. 'Maar we zijn bereid hierin mee te den ken.' Als het tenminste zover komt. Want boven alles over heerst de onduidelijkheid. Hennie Hagen (GroenLinks): 'Het is jammer dat alle partijen zo weinig informatie hebben. Dat zou ervoor kunnen zorgen dat verhalen een heel eigen le ven gaan leiden. Voorlopig blijft het gewoon afwachten'. Juist dat gebrek aan informatie zou een reden moeten zijn geweest om heel voorzichtig om te gaan met dit verhaal. Zeker voorzichtig heid en terughoudendheid van de zijde van het college was op zijn plaats geweest. Want afhan kelijk van de beschikbare infor matie had dan ook adequater ge reageerd kunnen worden. Nu voelt een aantal betrokkenen zich persoonlijk aangevallen. Bovendien zal de beeld- en me ningsvorming er tussen nu en de start van de hoorzittingen er waarschijnlijk niet beter op wor den. Hagen: 'Als je weet waar je aan toe bent, kun je ook spijkers met koppen slaan. Want pas als dit achter de rug is kunnen we het erover hebben en er lering uit trekken. Dan pas kunnen we zien waar het mis is gegaan en hoe we dat voortaan kunnen voorkomen'. Groene: 'Uiteindelijk is de ge loofwaardigheid van het onder zoek door het OM gebaat met meer openheid en transparantie. Dat is in het belang van het OM zelf en uiteraard in dat van Schiedam en de Schiedammer. Persoonlijk hoop ik dat politiek of journalistiek hier een vinger achter krijgen'. jS Ook voor uw pasfoto's SCHIEDAM - Bij de DCMR in Schiedam de afgelopen dagen 113 klachten binnengekomen over vliegtuiglawaai. In de nacht van don derdag op vrijdag werd met name werd geklaagd over diverse ver trekkende en landende vliegtuigen rond twee en vijf uur 's nachts. Binnenkomende vluchten uit Rhodos en een opstijger richting Istanbul leverden 35 klachten op. Een vlucht naar Marokko en bin nenkomer vanuit Frankrijk voegden daar 55 klachten aan toe. Don derdag werden over de hele dag 108 vliegtuigklachten gemeld. Deze zomer kwam een groot aantal vliegtuigklachten binnen bij de meldkamer van de Milieudienst Rijnmond. Dat levert nu al meer meldingen op dan over heel het jaar 2000. In dat jaar kwamen 4119 klachten binnen, in 2001 zijn nu al 4780 klachten genoteerd. Met name in juli en augustus is de stroom klachten fors gegroeid. In ju li vorig jaar kwamen 410 klachten binnen tegen 1314 in juli 2001. In augustus groeide het aantal van 419 vorig jaar tot 1448 dit jaar. SCHIEDAM - Liefhebbers van het modelspoor haalden zaterdag hun hart op bij de fraaie banen van de Schiedamse modelspoorvereniging die het nieuwe seizoen opende met een Schiespoordag in de fraai ver nieuwde beursruimte. Tijdens de zomerstop namen enthousiaste le den de beursruimte grondig onder handen, waardoor deze tijdens de Schiespoordag niet alleen een fraaie aanblik bood maar ook meer ruimte voor het rijdend materieel. Door de geboekte ruimtewinst kreeg tijdens deze open dag ook het marklinspoor ruim baan. zondag 2 SEPTEMBER geopend van 11.00 - 17.00 UUR 2 september van 10.00 tot 17.00 uur M E HNS Nieuwe Stadsblad 3 'ij' - - www.pcdiscount.nl ZA.+ ZO. 1 2 SEPT. 10-17 UUR Wij geven ook les in de Kulk Moeder-babyzwemmen Bij iedere zwemles kunt u kijken Kleine groepjes B-en C diploma in 3 maanden Geen wachtlijst Waalstraat 60, 3131 CS Vlaardingen Telefoon: 010-435 70 31 foto: AADVD DRIFT "A SEP. 100den KRAMEN lOOOden KOOPJES Ook voor de winkeltjes, restaurantjes, en Kinderspeelparadijs Darting Kids. PLASPOELPOLDER, RUSWUK (ZH) Volmeriaan 12, Beurs open: 10-18 u. A4 afrit 10 - Tram 17 - Bus 130 Entree fl 7,75 3,52 p.p., Tel. 070 307 59 00, www.darling.nl 1 uur service 10x15 print dubbelprint 0.89 1.25 .2 Snelservice •3 (vandaag brengen, morgen klaar) 0.39 3| dubbelprint 0.69 m aps (vandaag brengen, morgen klaar) B vanaf 0.75 W Voor service met een glimlach L Hoogstraat 137 Schiedam Het nummer (010) 457 6700 is komen te vervallen. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl foto: AADVD DRIFT Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Meubelen Tel. 010-292 10 26 Verlichting Tel. 010-292 10 22 www.straluma.nl Ring Rotterdam-Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht/ljsselmonde ZONDAG Vierhavensstraat, tel. 010 -477 60 08

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1