AS IN KRANT Fikse aanrijding Veel activiteiten tijdens Open Monumentendag Bewoners slaken zucht van verlichting Vakantie ten einde Kinderhoofdje aangetroffen Vlemmix doet op skeelertour door het land Schiedam aan LUGgGner huls-aan-huiskrantGn GROENOORD Bejaarde van rugzak beroofd Schiedam haalt bakzeil door langdurige procedures bewoners Schiedamseweg Oranjefanaat presenteert prinsenhuwelijksvlag PAUL BERG t. 1 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001JAARGANG 53 Nr. 36 SPORT-EN RECREATIEBAD E OPUXGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Vlietland niet in Schiedam: Henk Metaal gelukkig met de beslissing Bewoners en Sportclub voelen zich opgelucht Groenoord in het slop SCHIEDAM - Een 43-jarige man uit Vlaardingen kreeg za terdag in de loop van de och tend pech met zijn auto, terwijl hij op de A20 richting Rotter dam reed. Hij moest op een gegeven mo ment uitwijken naar de berm ter hoogte van de afrit Schie dam Centrum. Daar liet hij zijn voertuig achter om hulp te halen bij zijn collega's. Een tijd later was hij met iemand anders terug, en zij stonden in de berm, toen ze slipgeluiden hoorden. Zij zagen een bestelwagen op zich afkomen, die door de slip op zijn kant was geraakt. Hij kwam tegen de 43-jarige Vlaardinger aan, die bekneld raakte. Hij is onmiddellijk naar het Vlietland Ziekenhuis lokatie Schiedam gebracht, waar erger werd gevreesd dan uiteindelijk aan de orde was. De man had 'slechts' wat kneuzingen aan zijn been. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur TENNISPARK SPIERINGSHOEK Schiedam WINTERTENNIS Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: eesten, feesten, feesten. Vele kinderen hadden het zater- dag tijdens Jeugdland alleen maar naar hun zin. En dat was ook de bedoeling. Voor iedereen was er een Summerparty als ultieme afsluiter, voordat de school weer zou beginnen. Ze konden zich uitleven op de enorme luchtkussens van Blasio. Glijden op een reuzenglij- baan... die dus echt REUSACHTIG was! Voor de waaghalzen onder hen was er een tien meter hoge klimwand. Ook konden de kinderen naar hoge hoogtes stijgen met een echte Space Shuttle. Vechten mocht ook. Nou ja, niet echt natuurlijk, dat ze elkaar de hersens in sloegen of zo. Maar met enorm grote handschoenen werd het meer een par tijtje stoeien. Dat was bereleuk! Jeugdland was dus weer een geslaagd evenement, waar de kinderen nog lang op zullen terugkijken. Maar in ieder geval tot aan de volgende editie, in de volgende vakantie... SCHIEDAM - Een 80-jarige Schiedamse werd zaterdagavond op de Laan van Spieringshoek door een onbekende beroofd van haar rugzak. Het slachtoffer liep vanaf het NS-station Schiedam- Nieuwland over het grasveldje van de Laan toen zij plotseling in haar gezicht werd geslagen. Daarna werd de rugzak haar ont futseld. De dader vluchtte in on bekende richting. De vrouw moest daarop plaatse lijk door GGD-personeel aan haar opgelopen verwondingen worden behandeld. In haar rug zak zaten onder meer pasjes, een nog onbekend geldbedrag en di verse persoonlijke bescheiden. Haar agenda werd later die avond teruggevonden in tramlijn 1De politie heeft een nader on derzoek ingesteld. De dader is tot op heden nog niet gevonden. De Recherche is hard op zoek naar getuigen van dit voorval. Zij verzoekt een ieder die hier meer van weet contact op te nemen via telefoonnummer 010 - 274 02 72. door Ger van Veen SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Het nieuwe Vlietland Ziekenhuis komt toch in Vlaardingen te staan. Dat werd donderdagmiddag in het personeelsrestaurant van de locatie in Schiedam bekendgemaakt. Het besluit kwam als een moker neer op Schiedam, dat al jaren geteisterd wordt door buurtbewoners van de wijk Bijdorp die door middel van vele procedures de bouw van het fusieziekenhuis pro beren tegen te houden. De tijdwinst die in Vlaardingen geboekt kan worden is de voornaamste reden om te kiezen voor de locatie op terrein van het Holy Zie kenhuis in Vlaardingen. Enkele maanden geleden vroeg het ziekenhuisbestuur aan de ge meente Vlaardingen om een in ventarisatie te maken van het terrein van het Holy Ziekenhuis. Het bestuur was het lange wach ten op Schiedam, dat op zijn vroegst volgend jaar september met de bouw kan starten, meer dan beu. "Een totale verrassing," aldus Vlaardings eerste burger Stam, die best in zijn nopjes leek met het besluit. Het onderzoek was 'top-secret', slecht een handjevol ambtenaren en B&W van beide steden wisten ervan. Volgens voorzitter van de raad van bestuur van het Vlietland Ziekenhuis L. Elting is er voor Vlaardingen gekozen omdat er waarschijnlijk al begin volgend jaar met de bouw gestart kan worden. Het bestemmingsplan laat nieuwbouw op het terrein toe en het Holy Ziekenhuis is al eigenaar van de grond. Elting veegde de slechte bereikbaar heid met het openbaar vervoer van tafel omdat TramPlus met ft? gemak vijfhonderd meter door getrokken kan worden. Na de bouw van het nieuwe ziekenhuis wordt het huidige Holy afgebro ken. Het terrein dat vrijkomt wordt benut als parkeerruimte Een ander belangrijk punt is dat het terrein in Vlaardingen veel groter is dan het Schiedamse, zodat er in de toekomst uitbrei dingen kunnen plaatsvinden. Op protesten van de Vlaardingse bevolking wordt niet gerekend. Beddentekort Volgens Elting heeft de actie van bloemist Ton Steenbergen, die zo'n twintigduizend handteke ningen ophaalde om het zieken huis voor Vlaardingen te behou den, geen enkele invloed op het besluit gehad. Heet hangijzer in het protest van de bloemist was naast de locatie de beddencapa citeit in de regio, die van 600 naar 472 gaat. Volgens Elting komt daar geen verandering in. Door middel van een 'zorgho- tel', waarin de patiënten kunnen nazieken, kan het beddentekort via doorstroming worden opge lost. Ook met het protest van een groep Vlaardingse huisartsen met onder andere dokter Bakker, Vervoort en De Vries, is geen re kening gehouden. De groep liet in mei in zustereditie Groot Vlaardingen weten zeer teleur gesteld te zijn in de huidige re gionale gezondheidszorg. Bak ker kan dan ook niet blij zijn met het besluit. "De locatie in Vlaar dingen is een veel betere maar daarnaast is er niets maar dan ook niets veranderd. Wij blijven ons zorgen maken over de terug gang in bedden en het perso neelsgebrek in de ziekenhuizen." "Gisteren tijdens de nachtdienst moest ik nog met drie patiënten leuren," voegt Vervoort er aan toe. "Schandalig gewoon, hartin farcten. De één moest naar Ca- pelle, de ander naar Rotterdam en de derde kon thuisblijven." De dokters zeggen in gesprek met Elting te willen blijven over een verruiming van het aantal bedden. "Nee, die zaak is be slist," benadrukt Elting. "Ik wil enkel nog praten over meer ver pleegtehuisbedden. Waar die ko men? Nog niet bekend, dat gaan we nader onderzoeken." Tijdwinst Zo vrolijk als Stam keek, zo SCHIEDAM - Er is in Schie dam weer veel te zien en te bele ven tijdens de Open Monumen tendag op zaterdag 8 september. Zo kan na de officiële opening van het evenement, die om 10 uur in de Grote Kerk plaatsvindt, de toren van de kerk gratis be klommen worden. Tussen 11 en 16 uur rijdt de Historisch Auto bus weer door de stad. Net als vorig jaar rijdt ook ditmaal weer een aantal raadsleden mee met de bus. Zij vertellen onderweg over de te bezichtigen monu menten. Gedurende de hele dag zijn di verse monumenten opengesteld voor het publiek. Het Prove niershuis, het Hofje van Belois, de Restauratiewerkplaats (8 sep tember voor het eerst te bezoe ken) en de Roemeens Orthodoxe Kapel zijn slechts een greep uit het aanbod van de dag. Behalve monumenten zijn op 8 september ook allerlei exposities te bezoeken. In het Coöperatie- musem is een huiskamer uit vroeger tijden te zien, terwijl in het Woon Informatie Centrum van 13 tot 16 uur diverse lezin gen te beluisteren zijn. Onder anderen Chriet Titulaer vertelt hier om 14 uur iets over wonen in de toekomst. In het Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketel' zal een gids tijdens de rondlei ding iets vertellen over de vroe gere huisvesting van de arbei ders in de drankindustrie. Toe gang tot het museum kost 7,50, inclusief proeverij. Ook een tochtje met de fluister boot is een aanrader tijdens Open Monumentendag. De Belgische beiaardier Eddy Mariëns geeft om 17 uur een klinkend concert op het carollon van de Grote Kerk, waarna Open Monumentendag wordt afgeslo ten in de Restauratiewerkplaats. droef Scheeres' blik was. Hij zag een Schiedams paradepaardje losbreken en naar Vlaardingen vertrekken. "Ik ben het niet met Elting eens dat er geen maat schappelijk en politiek draag vlak in Schiedam voor het nieu we zie' enhuis is. De locatie Bij dorp k .'am in 1991 na onder zoek door het bureau Zandvoort als beste uit de bus. Wij zijn van mening dat het nog steeds de beste locatie is. Het is hard dat een half jaar tijdwinst de door slag geeft in een proces dat ja renlang maatschappelijk en poli tiek zorgvuldig is opgebouwd. Het is net een trein die van het ene naar het andere station reist maar het eindstation nooit meer in zicht krijgt. Kortom, wij zijn diep bedroefd." In Vlaardingen was Cor de Jon ge van de ChristenUnie zeer en thousiast: "Het is dan toch waar," liet hij weten. De Jonge is er al jaren een fel voorstander van een ziekenhuis in Vlaardin gen. Dat kwam hem te staan op kritiek van zijn collega's. De Jonge's droom is echter nu uitge komen. Schiedam huilt, Vlaar dingen lacht. Een touwtrekwed strijd tussen twee steden lijkt nu eindelijk beslecht. Eén van de weinige Schiedam mers die zeer opgetogens was is Henk Metaal van Gemeente Belangen Schiedam. 'Ik ga er een glas champagne op drin ken,' liet hij na het bekend worden van het besluit weten. Een uitgebreide reactie van hem staat op de binnenpagina van deze krant. HOEK VAN HOLLAND - Een visser meldde donderdagavond bij de politie dat hij een gedeelte van een menselijk lichaam had aangetroffen aan de walkant van de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland. Het bleek te gaan om een kinderhoofdje. In de om geving werden geen andere li chaamsdelen aangetroffen. Het hoofdje heeft vermoedelijk al enige tijd daar of in het water ge legen. Na DNA-onderzoek van het Nederlands instituut in Rijs wijk bleek het hoofdje te horen bij een lichaam van een meisje jonger dan zeven jaar dat on langs gevonden werd bij het re- creatiestrand Nulde in Putten. De identiteit van het slachtoffer tje is nog steeds niet bekend. Volgens de politie wordt het on derzoek bemoeilijkt door de gro te afstand die er tussen de twee vindplaatsen is. SCHIEDAM - Dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn on dervonden vorige week de bewoners aan de Schiedamseweg. Tot hun grote verbazing kregen zij van wethouder Menno Siljee te ho ren dat de bouw van het ziekenhuis, dat bij wijze van spreken in hun achtertuin zou komen, niet doorgaat. Opluchting alom en daarbij een blind vertrouwen in de kantonrechter die in juli jongst leden nog besliste dat de huurovereenkomst beëindigd moest wor den, maar aan wie nu een dringend verzoek wordt gedaan deze be slissing terug te draaien. Er is immers geen aanleiding meer de woningen te slopen. "Woensdagavond kregen wij een telefoontje of wij de volgende morgen ons wilden melden op het Stadskantoor voor een gesprek met wethouder Siljee," aldus een bewoonster. "Toen wisten we nog niet dat de bouw van het ziekenhuis in Schiedam niet door zou gaan en natuurlijk vroegen we ons wat er nu weer speelde. De af gelopen jaren hebben we nogal wat meegemaakt wat betreft de commotie rond onze woningen. We waren dan ook werkelijk met stomheid geslagen toen hij vertelde dat we op de Schiedamseweg konden blijven wonen. Ook de manier waarop hij ons informeer de was bijzonder. Hij was vriendelijk en adviseerde ons direct contact met hem op te nemen als zich weer problemen voordoen en dat is wel een andere manier van communiceren dan wij de laatste jaren gewend zijn van de gemeente." Inmiddels hebben de huurders hoger beroep aangetekend en een kort geding aangespannen tegen het vonnis van de kantonrechter. "In ons huurcontract is de voorwaarden opgenomen dat indien op deze locatie geen ziekenhuis verrijst, de mogelijkheid bestaat het huis te kopen. En natuurlijk willen wij dat dolgraag, zeker na een verbouwing van 26.000 gulden." De bewoonster die in november haar nieuwe woning zou betrek ken wordt nu geconfronteerd met een ander probleem. Na lang zoeken vond zij een geschikte koopwoning in Spijkenisse die in november beschikbaar is. Maar nu de situatie rond de bouw van het ziekenhuis is veranderd wil zij de koop annuleren. Dit betekent een schadepost van tienduizenden guldens aan annuleringskosten. SCHIEDAM - Op zijn skeelertour door Nederland doet 'Oranjefa naat' Johan Vlemmix morgen ook Schiedam aan. Rond negen uur 's morgens arriveert hij daar bij Bingham Vlaggen aan de Fortunaweg 76, waar hij de gloednieuwe huwelijksvlag van Willem Alexander en Maxima komt presenteren en tegelijkertijd een poging onderneemt om het vlaggebruik van de Nederlanders wat op te frissen. De vlag wordt gehesen door dhr. van Vollenhoven. De broer van Pieter van Vollenhoven was één van de aandeelhouders van Bingham Vlaggen BV Om half elf neemt burgemeester Scheeres bij het stadhuis een exemplaar van de bijzonder vlag in ontvangst. Tijdens het bezoek van Johan Vlemmix wordt donderdag 6 septem ber het straatbeeld opgeluisterd met rood-wit-blauwe parasols en mo biele vlaggenmasten met de huwelijksvlag. Aan de omstanders wor den oranje en rood-wit-blauwe huwelijks-zwaaivlaggetjes uitgedeeld. Vlemmix presenteert de vlag niet alleen in Schiedam, hij gaat ook het vlaggebruik demonsteren, zodat iedereen precies weet hoe er gevlagd moet worden als de magische datum van het prinselijk huwelijk aan breekt; 2-2-2002. Dat Vlemmix Bingham Vlaggen in Schiedam aandoet op zijn bijzon dere tocht, is geen toevallige keuze. Stefan de Waard van Bingham Vlaggen, dat per 1 oktober onder de naam Faber Pro-Motions verder gaat, meldt: 'Wij ondersteunen de skeelertocht, wij zijn leverancier van de prinselijke huwelijksvlaggen.' Gewapend met de huwelijksvlag vertrok Vlemmix dinsdag vanaf zijn eigen Paleis Soestdijk II in Eindhoven aan zijn skeelertour door het land waarbij hij in totaal 2000 kilometer aflegt. De trouwste Oranje fan skeelert op twaalf werkdagen langs drie locaties per provincie waarmee hij een 'lint van huwelijksvlaggen' achterlaat. De vlag be vat een full-colour afbeelding van het paar met in de linkerbovenhoek de Nederlandse driekleur. Vlemmix doet tijdens zijn tocht onder an dere Ecodrome, Maritiem Buitenmuseum, Euromast, Madame Tus- saud, Thialf, Keukenhof, Dolfinarium, St. Jan Basiliek, Sixflags en de Batavia werf aan. Nieuwe Stadsblad ti Let op alle aquasporters: snel gaan trainen voor onze aquasport-triathlon op 10 november a.s. Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl Prettiger en goedkoper dan u verwacht. Dag-, avond- en weekendkaarten; bijv. vrijdag van 17.30 tot 22.30 uur van 1 okt. t/m 31 maart slechts 100.-. HET HUREN VAN EEN BAAN Lessen voor elk niveau Jeugdclubs v.a. 6 jaar. In de winter tennissen met zomerse mogelijkheden. Vraag onze folder. Gratis competitie voor onze leden. Inl. tel. 010-470 2241 of op het tennispark. O P T IC I E N DAT IS DUIDELIJK "Oogmeting of compleet onderzoek, wij weten precies wanneer een oogartsbezoek gewenst is." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Sola: RONALD STAM Geheim overleg levert Vlaardingen nieuwbouw Vlietland Ziekenhuis op Dus toch een ziekenhuis in Holy. Het besluit werd maandenlang in het diepste geheim voorbereid door B& W van Vlaardingen en het ziekenhuisbestuur. Foto: HANS KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1