t Ver rassend...Cm Ichthus Hogeschool start internationale masterstudie Hogeschool Rotterdam info Infodagen Ichthus Hogeschool Ut w Y Opleiding praktijkleraar schilderen en stukadoren \\i n. Verrassend Cool... Met C&A ga je Cool To School... Zo cool dat je gewoon niet kan blijven zitten... Coole Jeans, Tops Jackets voor Kids, Teens en iedereen die zich jong en cool voelt! =P8O0'f Fulltime jonge mensen het schilders- en stuka doorsvak bijbrengen of parttime doceren/ partti me het eigen vak uitoefenen! Het opleidingscen trum voor het Schilders- en Stukadoorsbedrijf en Presentatietechnieken (SVS) heeft met de pedagogische hogeschool Fontys een aangepaste lerarenopleiding ont wikkeld, die vakmensen opleid tot praktijkleraren. In één jaar tijd worden praktijkmensen in de schilders- en afbouwbranche klaargestoomd tot assistent-praktijkle raar. Dan mag er les worden gegeven. Vervolgens kan in drie jaar de volledige bevoegdheid worden verkregen. Reden voor de opleiding zijn de veranderingen in het voortgezet beroepsonderwijs. Voordat het voortgezet beroepsonderwijs (vbo) en mavo tot voortgezet middelbaar beroepsonderwijs (vmbo) samengingen, was de belangstelling voor het schil ders- en stukadoorsvak nogal teruggelopen. Konden tot voor kort leerlingen op maar 60 scho len voor voortgezet middelbaar onderwijs (vmbo) een schilders opleiding volgen waarin stuka- doorslessen niet aan de orde waren, nu kunnen leerlingen op 280 vmb-scholen kiezen voor een bouwbreed programma Een internationaal erkende academische titel. Dat is de afsluiter van de unieke en internationaal georiënteerde masteropleiding Design Management. De afgestudeerden kunnen zich in een bedrijf met de inzet van vormgeving als strategisch instrument manifesteren. Vormgeving bepaalt immers mede de identiteit, de missie en de visie van de onderneming. De opleiding start in 2001 en is door Ichthus in samenwerking met de London Institute ontwikkeld. De masteropleiding duurt twee jaar en wordt in deeltijd aange boden. Kern van de studie bestaat uit actuele bedrijfsstrategische thema's die bepalend zijn voor de huidige en toekomstige inzet van het instrument 'design'. Tijdens de studie komen onder andere aan de orde 'corporate branding', 'product branding' en rnerkenbouw. De opleiding is gericht op (design) professionals die zich bezighouden met vormgeving, communicatie en marke ting. De studie is eveneens geschikt voor mensen die zich op het terrein van design willen ontwikkelen in strategie en manage ment. Afgestudeerden zijn in staat het algemene management van hun bedrijf te adviseren over de inzet van design ter verwe zenlijking van marketing- en andere bedrijfsdoelstellingen en kunnen de hiervoor benodigde processen managen. De opleiding, die in het Engels wordt gegeven, wordt door inter nationale docenten onderwezen. Bij de opleidingsinhoud en -uit voering maakt de Ichthus Hogeschool gebruik van een groot nationaal en internationaal netwerk voor Design Management. De studie wordt onder meer verzorgd door docenten die de kop peling kunnen leggen tussen wetenschap en de beroepspraktijk. Verder wordt er gebruik gemaakt van tal van gerenommeerde gastdocenten. De opleiding wordt gegeven in het pas geopende hogeschoolge bouw aan de Posthumalaan 90 op de Kop van Zuid in Rotterdam, De Hogeschool Rotterdam verzorgt op dinsdag 4 september en dins dag 4 oktober om 19:00 uur voorlichtingsavonden op alle locaties behalve op de Blaak. Op zaterdag 17 november is er een open dag van 10.00 tot 15.00 uur op alle locaties. Informatie kan worden verkregen onder telefoonnummer 010 241 44 00. waarin stukadoren en schilderen een prominente rol spelen. Omdat de oude schildersoplei ding beperkt was, kozen jonge mensen niet voor werken in de schilders- en stukadoorsbranche. De nieuwe opleiding Bouwtechniek van het vmbo moet soelaas bieden. Er moeten dan wel voldoende docenten zijn voor de beroepsbegeleidende opleidingen Schilder en Stukadoor zijn. Bovendien heeft onderzoek aangetoond dat rela tief veel praktijkleraren ouder dan 53 jaar zijn. Omdat weinig jongeren momenteel voor een lerarenopleiding kiezen, zal de vergrijzing alleen nog maar toe nemen. Het aantrekken van nieuwe leraren, het liefst mensen die nu al door de wol geverfd zijn in de praktijk, is dringend. Heel vaak zal het daarbij om deeltijdfuncties gaan. De opleiding voor docent Stukadoren begint in september. Bij voldoende aanmeldingen zal ook de opleiding tot docent Schilderen dit najaar beginnen. Informatie bij SVS onder tele foonnummer 0182 64 11 11. Ichthus Hogeschool houdt op alle locaties infodagen. Informatie hierover kan worden verkregen bij het Studie Informatie Centrum 0900 42 48 487, 22 cent per minuut. De Ichthus Hogeschool is gevestigd op vier locaties: Rotterdam, Den Haag, Dordrecht en Oegsgeest. Op de locatie Hogeschool Delft biedt de Ichthus Hogeschool de opleiding Food Business aan. 122-176 122-176. WEEK 36-28CT-7 Veranderingen in beroepsonderwij s veroorzaakt grote behoefte docenten Foto: LEUNIS VERLINDE *4, Pul lover met glitter. Jack met bodywarmer. 92-122. a 3-delige set: sweater, j| T-shirt en legging. 122-176. Sweatshirt 100% katoen. 92-122. Fleece ir vanaf sweatshirt. 11 39?s Double look sweater. 92-122. Broek 100% katoen 92-122 Jeansbroek met strass 122-176. Canvas broek 100% katoen. 122-176. Denim broek. 92-122.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 19