Olijfolie-ijs en Odysseus VHNHEtjSUEN Kamerplanten voor zieke mensen MOERMAN DE JONG m Een kameel eet twee kilo krachtvoerbrokken en tien kilo hooi per dag WORDT PEDICURE boen wat ze beloven! COLLEGE DE PARIS COLLEGE DE PARIS GRATIS PARKEREN In de periode tot en met zondag 16 september 2001 staat voeding bij mens en dier centraal in Safari Beekse Bergen. Gedurende de Voedingsmaand zijn er in de weekenden diverse activiteiten voor kinderen, zoals een speciale voedings speurtocht over de Wandelsafari. Daarnaast besteden de Safarigidsen extra aandacht aan voeding bij dieren en kunnen bezoe kers testen of zij wel gezond eten. Bovendien laat het Voedingscentrum in de diverse weekenden middels een demonstratie zien hoe je snel een gezonde maal tijd bereidt. Tenslotte krijgt iedere bezoeker een recep tenfolder met gezonde gerechten. Voor deze gerechten hebben de diver se ingrediënten van het menu van de dieren als uit gangspunt gegolden. Voeding is voordieren in de die rentuin erg belangrijk. Het geheim van de 'dierentuinkok' is om met lokale ingrediUnten een buitenlands menu samen te stel len. Hierbij krijgt de "kok' hulp van diverse fabrikanten die bij voorbeeld specifieke brokken samen stellen met de juiste ver houding aan voedingstoffen. Daarnaast worden diverse menu 's dagelijks vers bereid door ver zorgers. Zo krijgt de ringstaart- maki of de rode panda een vers fruithapje, bestaande uit sinaas appels, bananen en wortels. De roofdieren eten alleen vlees dat iedere dag in verse porties wordt gesneden. Om 'deze dieren ook voldoende vitaminen te geven, wordt het vlees bestrooid met een vitamine- en mineralenpoe- der.Zo Zo natuurlijk mogelijk Naast het zorgen voor een uit- SÉHËËm gebalanceerd dieet speelt ook voedselverrijking een rol. De dieren moeten ook op de meest natuurlijke wijze bezig zijn met voedsel. Zo worden de jachtlui paarden en leeuwen gevoerd met een voerjeep. Deze rijdt op hoge snelheid door het verblijf. Het vlees wordt door de verzorgster al rijdend uit de jeep geworpen. Hierdoor krijgen zij de beleving van de jacht met als beloning het dagelijkse hapje vlees. Het Afrikadorp van Safari Beekse Bergen is gedurende de voedingsmaand het middelpunt van 'de diverse activiteiten. Hier vindt de bezoeker ieder weekend de roerbakstand van het Voedingscentrum. Bovendien is er een stand waar meer informa tie te vinden is over voeding van dieren. De ontdekkingsreizigers Dr. Livingstone en Stanley maken er samen met de kinderen pindakaas. Safari Beekse Bergen is in augustus dagelijks geopend van 10.00 uur tot 18.00 uur. In september opent het park om 10.00 uur haar deuren en sluiten deze om 17.00 uur. De entree bedraagt voor volwasse nen fl. 26,-/E 11,80 p.p. en voor kinderen fl. 23,-/E 11,44 p.p. Voor meer informatie kan gebeld worden met 0900- 2335732 (35 cent per minuut) of www.beeksebergen.com. Wat eet zo'n dier per dag? Het is niet alleen voor mensen belangrijk dat ze goede voeding krijgen, ook voor dieren. In de natuur zoeken de dieren hun eigen voedsel bij elkaar. Daarin zit alles wat ze nodig hebben. In Safari Beekse Bergen krijgen de dieren voedsel van de verzor gers. De verzorgers moeten dus precies weten wat de dieren nodig hebben. Hieronder volgt het dagelijkse menu van een aantal dieren in het park. Leeuw en tijger: drie tot vijf kilo rundvlees bestrooid met vitami ne- en mineralenpoeder Jachtluipaard: een kilo rund vlees bestrooit met vitamine- en mineralenpoeder, regelmatig kip en konijn Wilde hond: een kilo rund vlees bestrooid met vitamine- en mineralenpoeder, regelmatig kip of konijn Olifant: Twee balen hooi, een kist appels, acht broden, vier kilo krachtvoer brokken, vier kilo haver, een derde kist wor tels, twee witte kolen en soms wel honderd liter water Neushoorn: een baal hooi, vier kilo krachtvoerbrokken, haver, zemelen, lijnzaad Giraffe: zes kilo speciale kracht voerbrokken bestrooit met vita minepoeder, vijftien kilo hooi, vier kilo luzerne hooi, vijf uien, afgewisseld met wortel en appel Kameel: Twee kilo krachtvoer brokken, tien kilo hooi Ringstaartmaki: 30 gram apen- brok, halve sinaasappel, halve appel, halve banaan, paar blaad jes sla, half sneetje brood, een worteltje, twee maal per week een half gekookt ei Maraboe: Vijftien kuikens, af en toe wat rundvlees of kip Zebra: Tien kilo hooi, anderhal ve kilo krachtvoerbrokken Struisvogel: Twee kilo kracht voerbrokken, een krop sla of andijvie, 5 appels Zeearend: Twintig kuikens, afge wisseld met vis, konijn of rund vlees Pinguïn: Vijf of zes haringen met multivitaminen. Het Olijfolie Informatie-bureau in Amsterdam heeft drie nieuwe brochures uitgegeven waarin olijfolie de hoofdrol speelt. Twee receptenfolders: 'Zoete recepten met olijfolie' en 'Zomerse recepten'. Daarnaast een Informatiefolder: 'De historie'. De folders zijn gratis aan te vragen. Receptenfolders Olijfolie is bekend als bepalend ingrediënt in allerlei Mediterrane gerechten. Steeds meer mensen ontdekken echter dat olijf olie ook een heel bijzondere touch geeft aan oorspronkelijk Hollandse gerechten. Maar wat veel mensen niet weten, is dat olijfolie ook heel goed gebruikt kan worden in zoete gerechten, zoals nagerechten en gebak. In de folder 'Zoete recepten met olijfolie' staan gerechten als chocoladegebak, kaastaart en rijstpudding, maar ook bijzondere gerech ten zoals ijs met olijven en honing! In de folder 'Zomerse recepten' staan recepten als salade niboise, zarzuela en groene pesto. Naast de recepten zijn er in de folders weetjes te vinden over het gebruik van olijfolie, de benamingen en de uiteenlopende toepassingen. De nieuwste informatiefolder 'De historie' vertelt onder andere waar de olijfboom vandaan komt, waar olijfolie allemaal voor gebruikt werd in het verleden en wanneer olijfolie zijn intrede deed in Europa. Eerder verschenen in deze serie de informatiefolders 'Gezond eten met olijf olie', 'Van olijf tot olie', en 'Soorten en Smaken'. De folders zijn gratis aan te vragen met een briefkaart naar: het Olijfolie Informatiebureau, Postbus 530311007 RA Amsterdam, of een e-mail naar olijfolie@gci.nl. Ook via de website WAVw.olijfolieinfo.net kunnen de brochures worden besteld. Voor vragen en nadere informatie kan men tijdens werkdagen bellen met de informatielijn 020-6731233 of een e-mail sturen. Helpenden A Helpenden B Verzorgenden C en D Bel nu: 070 - 363 21 88 WORDT SCHOONHEIDSSPECIALIST Bel nu: 070 - 363 21 88 HOOFDSTRAAT 181 DE LIER TEL.:0174-520880 Roal Health Foam matras (RHF 20) Totale dikte ca. 20 cm 6 cm RHF, 12 cm Syntex, 2 cm luxe tijk. Onder invloed van temperatuur en gewicht wordt RHF zacht en neemt het matras de exacte'vorm van het lichaam aan. Hierdoor wordt de doorbloeding nergens afgekneid en hoeft men njet of nouwelijks meer te draaien. Ook de belasting op de wervelkolom vooral de onderrug wordt optimaal gedragen. Het zwevende effect resulteert in een diepe en rustige slaap. 0e open celstructuur en de katoenen tijk waarborgen een ideale tempera tuur en vochtopname. Voor elke (verstelbare bodem geschikt, 3 hardheden, 10 jaar garantie. FAX 0174-520882 "Breng een plantje naar een ziek familielid, een zieke buurman of buur vrouw of een andere beken de die ziek is." Onder dat motto gaan vrijwilligers van de Nationale Vereniging de Zonnebloem, zaterdag 8 september a.s. planten uitdelen aan voor bijgangers. Zij doen dat vanaf 10.00 uur op ver schillende locaties in Zuid Holland. Mensen wordt gevraagd of zij iemand in hun omgeving kennen die ziek, gehandicapt of een zaam is. Als dat het geval is, dan krijgen zij een plant aangeboden met het verzoek om deze op zon dag 9 september, Nationale Ziekendag, naar de desbetreffen de persoon te brengen. Met deze plantenweggeefactie hoopt de Zonnebloem het goede voor beeld te geven en mensen te motiveren om zieken, gehandi capten en hulpbehoevende oude ren op te zoeken, in de hoop dat er een blijvend contact ontstaat. De organisatoren krijgen veel ondersteuning van handelaren en tuincentra bij het vervoer van de enorme hoeveelheid planten. Gratis bloeiende plantjes De vrijwilligers van de Zonnebloem zullen in totaal 10.000 planten uitdelen. Deze bloeiende kamerplantjes zijn ter beschikking gesteld door een achttal Westlandse kwe kers. Met de actie willen de vrijwilligers het sympathieke werk van de Vereniging onder de aandacht brengen van een groter publiek. Nationale Ziekendag is een dag waarmee de contacten tussen zieken en gehandicapten en gezonde mensen willen bevor deren. De plantjesactie past naadloos binnen deze doelstel ling. Steeds meer mensen erva ren, ten gevolge van hun ziek zijn, eenzaamheid. De Vereniging Zonnebloem en haar vrijwilligers wil proberen om een dam op te werpen tegen vereenzaming en individualise ring in de huidige maatschap pij. Plaats, tijd en locatie Alblasserdam vanaf 9.00 Macadocenter (winkelcentrum) Bergambacht vanaf 10.00 Plusmarkt Hoofdstraat 110 of Nederburgplein 's-Gravendeel 10.00-12.00 Albert Heijn Langestraat Cl000 Kerkstraat 37 's-Gravenzande 10.30 Hoek Langstraat en van Geeststraat Hoek van Holland vanaf 11.00 Hoekse Brink tegenover Albert Heijn Honselersdijk vanaf 10.30 Plusmarkt Dijkstraat 102 Krimpen a/d IJssel 12.00-16.00 Krimpenhof Maassluis 9.00-12.00 P.C. Hooftlaan 23A Monster/Ter Heijde 10.00-10.30 Supermarkt Hoogvliet (ligt aan par keerplaats Molenstraat loopt erlangs) Naaldwijk/Maasdijk 10.00 Wilhelminaplein (midden in het centrum van Naaldwijk) Nieuw Lekkerland 9.00-10.30 Plusmarkt Kleiburgplein 9 Cl000 Pianetenlaan 35 Oud-Beijerland 10.00-16.00 In een stand op de vrijwilligers- markt in het centrum van het dorp Ouderak plm. 11.00 W.C. de Kranenhof en W.C. de Wetering in Ouderkerk a/d IJssel Rozenburg ZH 10.00-11.00 Raadhuisplein (centrum) Schoonhoven vanaf 10.30 Albert Heijn Albert Plesmanstraat (winkelpleintje) Sliedrecht vanaf 10.30 Merwedeplein (onder voorbe houd) Strijen vanaf 10.30 Boompjesstraat Kerkstraat Wateringen plm. 10.00-15.30 Het Plein tegenover het Kruidvat tegelijkertijd met het straatfeest Westvoorne beide om 11.00 Leemgaarde Patrijzenlaan Saviushoek (Rockanje) Vestalaan Makelaars o.z. iliijÊiMi 158.369.30 k.k.) 72.151.05 k.k.) BEMIDDELING BIJ KOOP EN VERKOOP - TAXATIES - HYPOTHEKEN - VERZEKERINGEN DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2001 36-NS2-25 Bij Beekse Bergen staat voeding van mens en dier maand lang centraal 4 i> j Het Bureau Particuliere Thuiszorg, onderdeel van de Stichting Humanitas Thuiszorg en Maatschappelijke j I Dienstverlening Rotterdam, levert 24 uur per dag zorg op maat aan particuliere cliënten. Deze cliënten huren minimaal 2 uur per dag huishoudelijke hulp/verzorging in. Voor onze cliënten in Schiedam e.o. zoeken wij flexibele medewerkers, die op basis van een één-uur-contract, op afroep willen werken. Wil je graag werk waar je voldoening uit haalt? Kom dan werken bij Humanitas Bureau Particuliere Thuiszorg! Wij hebben direct werk voor: I Voor genoemde functies geldt salariëring volgens CAO-Thuiszorg, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Informatie sollicitatie Voor meer informatie kun je op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 17.00 uur contact opnemen met Janneke van der Wal, manager, telefoon (010) 4250174. Je kunt ook een kijkje nemen op onze website: www.humanitas-rotterdam.nl Gelijk een sollicitatiebrief sturen kan ook. Richt deze aan: Humanitas Bureau Particuliere Thuiszorg, T.a.v. Janneke van der Wal, stichting Pieterde Hoochweg 110, HUmanitas 3024 BH Rotterdam. Thuanrg en Maatschappelijke Dienstvcifcnmg Rotterdam nfo@humanitas-rotterdam.nl yvww.humanitas-rotterdam.nl Een halve dag of éen avond per week gedurende 8 maanden. Start begin nov. Laag cursusgeld, boeken en instrumenten gratis. Alle kosten, ook reiskos ten aftrekbaar voor de belasting. Ook opleiding schoonheidsspecialist. Vraag informatie en studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station Erkend STIVAS-diploma, 18 maanden één dag of twee avonden per week. SPOEDCURSUS SLECHTS 9 MAANDEN, volgend jaar zomer een eigen praktijk. Vooropleiding niet nodig. Cursusgeld lage maandelijkse termijnen. Gratis boeken en leermiddelen. Al uw opleidingskosten, ook reiskosten, aftrekbaar voor de belasting. Start: eind oktober. Ook opleiding pedicure. Vraag studiegids (ook 's avonds en in het weekeinde) telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station Interieurverzorging slaapkamer en beddenspeciaalzaak i in mii r ui. i UZI Kantooradres: Lange Kerkstraat 80 3111 NR Schiedam telefoon (010) 426 44 50 telefax (010) 426 83 75 e-mail: info@moerman-dejong.nl website: www.moerman-dejong.nl Schiedamseweg 252d te Vlaardingen Nabij NS-station gelegen 3-kamerapp. op de 5e verd. met vrij uitzicht. Ind. b.g.g.: beveiligde entree met elektrisch bedienbare deuren en lift. Ind. 5e verd.: entree/hal, gang, woonkamer, twee slaapkamers, balkon. Badkamer v.v. wastafelmeubel en douchecabine. Keuken met div. app. Overige info: verwarming en warm water middels c.v.- combiketel. Bijdrage V.v.E. ƒ185.- p.m. Vraagprijs 299.000.- k.k. 135.680.28 k.k.) Singel 101 te Schiedam Perfect onderhouden ruime 5-kamereengezins- woning uit '94 gelegen in centrum nabij alle vormen van openbaar vervoer. Royale tuin en eigen parkeerplaats, grenzend aan autoluwe straat met speeltuin. Deze woning heeft een ruime woon kamer, 4 slaapkamers, een luxe open keuken en een ruime badkamer. Hij is geheel v.z.v. dubbel glas, heeft een c.v.-combiketel en de erfpacht is voor 50 jaar afgekocht. Vraagprijs 469.000.- k.k. 212.822.92 k.k.) Vlaardingerstraat 35a/b te Schiedam Met uitzicht op de Korte Haven gelegen dubbele benedenwoning. Ind. b.g.g.: eigen entree, hal, woon kamer met uitzicht op de Korte Haven, voorkamer, keuken, toilet/douchecombinatie. Ind. boven woning: eigen entree, overloop, woonkamer met uitzicht op de Korte Haven met openslaande deuren naar klein balkon. Keuken, slaapkamer, voorzijkamer, toilet/douchecombinatie. Overige info: onder de woning is een kelder. Vraagprijs 349.000.- k.k. Hogenbanweg 120d te Rotterdam Dit is uw kans.... een goed onderhouden 3/4-kamertopapp. kopen en slechts ƒ650.- netto per maand aan uw hypotheek betalen!!! Ind.: 4e verd.: entree/hal, woonkamer met balkon, keuken. Nette badkamer, 2 slaapkamers. Berging in de onderbouw. Verwarming middels c.v.-moeder- haard. Vraagprijs 159.000.- k.k. Buys Ballotsingel 23 te Schiedam Nabij openbaar vervoer en winkels gelegen 3-kamerapp. op de begane grond en halve le verd. met kelder. Ind. b.g.g.: hal, gang, toilet, woonka mer, keuken. Ind. le verd.: 2/3 slaapkamers, bad kamer. Kelderruimte op stahoogte. Overige info: het app. is v.z.v. kunststof kozijnen met dubbel glas, verwarming middels c.v.-ketel. De elektra is vervangen. Bijdrage V.v.E. ƒ103.50 per maand. Vraagprijs 199.000.- k.k. 90.302.26 k.k.) Van Swindenstraat 57b te Schiedam Dit is de uitdaging voor de echte doe-het-zelver! Een ruime 3/4-kamerbovenwoning in Schiedam- Oost die volledig naar eigen smaak verbouwd dient te worden. Ind. le verd.: hal, toilet, m.k., voor kamer, achterkamer, keuken. Ind. 2e verd.: over loop, 2 slaapkamers, badkamer. Vliering over de gehele lengte. Vraagprijs 149.000.- k.k. 67.613.25 k.k.) Vlaardingerstraat 7 te Schiedam In het centrum gelegen ruime, reeds opgeknapte, 7-kamerbovenwoning. Ind. le verd.: hal/entree, gang, eetkamer met toegang tot plaatsje. Keuken, badkamer, woonkamer met vaste trap naar de 2e verd. Ind. 2e verd.: overloop, 5 slaapkamers. Overige info: de winkel op de begane grond, 60 m2, is te koop voor ƒ169.000.- k.k. 76.688.86 k.k.) Vraagprijs 369.000.- k.k. 167.444.90 k.k.) Wilhelminaplein 16 te Schiedam In "de Gorzen" gelegen volledig gerenoveerde 4-kamereengezinswoning aan pleintje. Ind. b.g.g.: hal, woonkamer met plavuizenvloer, open haard en open keuken met diverse inbouwapp., bijkeuken. Ind. le verd.: 3 slaapkamers, plaatsje waar de mogelijkheid is voor een dakterras. Nette bad kamer. Overige info: de woning is v.z.v. dubbel glas en is gelegen op eigen grond. Vraagprijs 275.000.- k.k. 124.789.56 k.k.)

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 25