L I I I I I I Samen Sterk voor Jeugdsport in Schiedam JEUGDLAND 2000 najaarsactiviteiten mm GM BASt SS* Verjaardagsfeestjes J De Speeldammen Sport in de Wijk J Êt— Verenigingen geven sport op het basisonderwijs tijdens de gymles JEUGDLAND 2000 zoekt vrijwilligers Klimfeestje Kanofeestje V Sport in de wijk Donderdag 27 september Vrijdag 28 september Maandag 22 oktober Donderdag 25 oktober Vrijdag 26 oktober vanaf september wijken Oost en Nieuwland Woensdag Donderdag Vrijdag 2 januari 3 januari 4 januari Nog niet bekena Donderdag 28 februari Vrijdag 1 maart Woensdagmiddagen 6/13/20/27 maart en 3 april 5 juli sportdag groep 7 sportdag groep 7 badminton tafeltennis korfbal basketbal basketbal basketbal zwemdinic handbal handbal voetbal sportdag groep 8 sporthal Margriet sporthal Margriet sporthal Margriet sportaccommodatie Nieuwland sporthal Margriet sportzaal Oost sportzaal Oost sportzaal Oost zwembad Groenoord sporthal Margriet sporthal Margriet sportpark Harga sporthal Margriet/ zwembad Groenoord i jib ALS... DAN... Inlichtingen: Dienst Sport en Recreatie, afdeling activiteiten en buitensport accommodaties. Telefoon: 246 55 05 f f" Pi®*»- Sk M Inlichtingen klim- en kanofeestjes: Daphne Meijer, telefoon 246 55 07 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2001 36-NS2-3 Voor meer informatie (en opgave): DIENST SPORT EN RECREATIE Afdeling Activiteiten Nieuwe Damlaan 5 Postbus 1501 3100 EA SCHIEDAM Telefoon (010) 246 55 05 Fax (010) 470 14 22 E-mail sport@dsr.schiedam.nl De Dienst Sport en Recreatie Schiedam is gevestigd in de Sport- en Evenementenhal Margriet. De Sporthal Margriet is te bereiken Trein (station Schiedam Nieuwland). Tramlijn 1, bus 52 (halte sporthal I^^Hargriet. Auto, afslag Schiedam Nooi^j iinds er bij de Dienst Sport en Recreatie en de Jienst Educatie een Coördinator/Projectleider Sport n de Wijk en een Coördinator Schoolsportstimule- ing zijn aangesteld heeft het kennismaken met liverse sporten op de basisscholen een ware vlucht lekend. )p de basisscholen konden kinderen van Ie groepen 6,7 en 8 met elf sporten kenni- maken tijdens de gymlessen. Jit is alleen mogelijk geweest door de inzet 'an de diverse verenigingen uit Schiedam: larga (korfbal), DWS (handbal), Van Vliet tennis),TSN (tennis), Excelsior '20 (cricket), (ermes-D.V.S. (cricket) en sv hv Schiedam honk- en softbal). "evens verleende de Rotterdamse Rugby- lub zijn medewerking. 'erder werkten de Provinciale Sportraad !uid-Holland en de organisatie van het uropees Jongleerfestival mee. 'oor precies 400 lessen waren deze vereni- lingen verantwoordelijk. )e verenigingen moeten putten uit hun rijwilligers en in het Jaar van de Vrijwilliger tonden zij zeker voor de gemeente paraat. :23 groepen kregen les én 5501 kinderen onden profiteren van die inzet. )p de cricketpitch zijn Excelsior '20 en Her- nes-D.V.S. échte concurrenten die zich tot op het scherpst van de snede bestrijden, maar om de jeugd te motiveren meer aan cricket te laten doen slaan de jeugdcom missies de handen in elkaar en is er sprake van een uitstekende samenwerking. Alle verenigingen die meedoen verzorgen ook altijd een afsluiting op hun eigen veld. Op vrijwillige basis kunnen de kinderen daarheen. Ze moeten dan wel een briefje op school inleveren met de handtekening van hun ouders. De Dienst Sport en Recreatie en de Dienst Educatie zijn ervan overtuigd dat zij ook in het volgende schooljaar weer voor een leuk sportaanbod kunnen zorgen. Hierbij danken beide diensten de vereni gingen nogmaals voor hun medewerking. Langzaam maar zeker ontstaat er ook een goede samenwerking tussen de vermelde diensten en het voortgezet onderwijs. Daar zullen de jongeren volgend schooljaar meer van horen. )ok in het komende najaar organiseert eugdland 2000 weer een aantal activi- eiten. Deze activiteiten zijn grootscha- ig en zeer divers van opzet. )e eerstvolgende activiteiten vinden •laats tijdens de komende herfstvakan- ie. Gedurende 3 dagen zullen op diverse ocaties in de stad een Theatertotaaldag, ten Spektakeldag en een Sport- en Spel- lag georganiseerd worden. )e herfstvakantieactiviteiten worden uitge leid beschreven in de komende editie van ie Wijkhopper. Ook worden zij bekend jemaakt via de locale media. Jaast de activiteiten in de herfstvakantie organiseert Jeugdland 2000 wederom de ntocht van Sint Nicolaas in Schiedam. Dit grootschalige evenement vindt plaats op 17 november aanstaande. Aan de intocht /an Sint Nicolaas wordt een speciale editie /an de Wijkhopper gewijd. Ms je meer wilt weten over de komende activiteiten van Jeugdland 2000 kun je rechtstreeks bellen met 010 246 55 07. Daphne Meijer en Pim Schenkelaars kun nen je er alles over vertellen. Om alle activiteiten optimaal te laten verlo pen werkt Jeugdland 2000 met een team van vrijwilligers. De voornaamste taak van dit team is het begeleiden van de activitei ten voor de kinderen. Je het leuk vindt om met kinderen te werken. Je ouder bent dan 16 jaar. Deel wilt uitmaken van ons enthousiaste team. En nog wat wilt verdienen ook. Kun je je aanmelden bij Jeugdland 2000!!! Bel naar (070) 246 55 07 en vraag naar Daphne Meijer. graag samen met je vrienden en vriendinnen nniq feest hebben. Maar wat kan je dan Je wilt heel een waanzinnig gaan doen??? De Dienst Sport en Recreatie Schiedam helpt je hiermee. Wat denk je ervan om samen te gaan KLIMMEN - Wat denk je ervan om samen te gaan klimmen. De Sport- en Evenementenhal Margriet heeft een 10-meter hoge klimwand en daar kan je met minimaal 4 of maximaal 12 kinderen onder begeleiding van deskundige kliminstructeur(s) jouw verjaardagsfeest vieren. Na het klimmen is er de mogelijkheid om in de kantine van de Sport- en Evenementenhal Margriet een heerlijk verjaardagsdiner te bestellen. Het feestje duurt (buiten het eten om) in totaal 2 uur. )ok in het schooljaar 2000/2001 zijn De ipeeldammen in de wijken Oost en Nieuwland weer actief geweest. )p maandag, woensdag en vrijdag was er )e Speeldam voor basisschoolkinderen in )ost. In Nieuwland was De Speeldam op iinsdag en donderdag open.Tijdens droge lagen doet De Speeldam sport- en speluit- een op de pleinen van De Peperklip en Het .tartblok. Als het regent of koud is heeft De ipeeldam activiteiten in sportzaal Oost en de gymzaal aan de Piersonstraat. Voor duurdere sport- en spelmaterialen moeten de kinderen een pasje bezitten. Dat verkrijgen de kinderen op De Speel dam bij inlevering van twee pasfoto's. De pasjes zijn gratis en hebben alleen tot doel dat de kinderen de materialen terug brengen. Behalve dat kunnen de kinderen bij speciale activiteiten in de vakantie kor ting krijgen. In de vakanties doen we o.a. uitstapjes naar het zwembad, naar het Beat- rixpark, kanoën in Vlaardingen enz. enz. In de zalen, als het weer slechter is, wordt er aandacht besteed aan diverse sporten, leder basisschoolkind uit de wijken Oost en Nieuwland is welkom op De Speeldam. Dus ben je er nog nooit geweest Laat dan eens je neus zien. Wil je meer informatie bel dan naar de Dienst Sport en Recreatie telefoonnummer (010) 246 55 12 Voor wie Accommodatie Dag en tijd Periode Aantal Kosten 9 jaar en ouder Klimwand Sport- en Evenementenhal Margriet in overleg (niet op donderdag en in het weekend) september 2001 t/m half mei 2002 minimaal 4, maximaal 12 kinderen 4 t/m 6 kinderen 5,90 f. 13,- per kind 7 t/m 9 kinderen 6,81 f. 15,- per kind 10 t/m 12 kinderen 5,90 f. 13,- per kind Hierin zit inbegrepen het klimmen, de materialen en de kliminstructeur(s),een aandenken en een certifi caat. Het eten zit hier niet bij inbegrepen. ét ik-, s - Of wat denk je ervan om op jouw feestje te gaan kano varen? De Dienst Sport en Recreatie heeft speciale kano's, namelijk kajaks, en daar kan je met minimaal 5 en I maximaal 8 kinderen (vanaf 11 jaar) onder begeleiding van een deskundige kanoinstructeur jouw verjaardagsfeest vieren. Je gaat met z'n allen en stuk varen op de Vlaardingse Vaart, waar je tij dens het kanovaren verschillende spelletjes en behendigheidson derdelen gaat doen. Na afloop is er ëen mogelijkheid om wat te eten. Het feestje duurt in totaal 2 uur. (ook je vader of moeder mag mee in de kano!?) Voor wie 11 jaar en ouder Accommodatie Watersportvereniging de Fuut aan de Watersportweg in Vlaardingen (Vaart) in overleg mei t/m medio juli 2002 minimaal 5 en maximaal 8 kinderen €4.54 f.10,00 pp Hierin zit inbegrepen het gebruik van de kano's, een aandenken, certificaat en de kanoinstructeur. Het eten zit hier niet bij inbegrepen. Algemeen zwemdiploma verplicht Dag en tijd Periode Aantal Kosten

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3