Het Mysterie van de Ooievaar. Gemeente biedt El Furkan Bachplein als alternatief, maar bestuur zoekt door ZomerpopMaassluis' feest met internationale allure Henk Tas: Why me Lord? SCHIEDAM Expo keramiek in Stadswinkel Stankklachten augustus Zilver en brons voor Jongepier 4-sterren watersportvereniging slijpt de strijdbijl ap INGEZONDEN BRIEF Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2001 36- 1510 SCHIEDAM - Waterskister Mar jolein Jongepier behaalde dit week einde zilver en brons op de Europe se Kampioenschappen voor onder de 21 jaar in Quinta Grande, Portu gal. Na een spannende strijd en bar rage in het onderdeel slalom won de Schiedamse een zilveren me daille met twee boeien op de twaalf meter lijn. De Franse Clementine Lucine was haar net te snel af, en ging er met de gouden plak van door. Florence Ringoet uit België pakte brons. 'Het was heel span nend, maar ik ben heel blij met mijn zilveren plak,' was Jongepiers eerste reactie. 'Er kan nou eenmaal maar een winnaar zijn.' De Schie damse behaalde overigens ook nog braonsin het Overall klassement. Ze werd hierin voorgegaan door de Russische Natalia Berdnikova en (wederom) de Franse Clementine Lucine. SCHIEDAM - Nog tot 27 septem ber is er in de Stadswinkel een ex positie te zien van keramiekdocen- te José de Bruijne en haar leerlin gen. Er staan abstracte en figuratie ve beelden van de hand van Marga- retha Oosterwijk, Simone Boelens, Geke van Genechten, Karin Maas en Ria Overheul. Elk beeld is weer anders afgewerkt, hetzij gegla zuurd, hetzij afgewerkt met acryl verf, dan wel rakugestookt. Een keur aan variatie dus. De Stads winkel is dagelijks geopend ma- vr 8.00 - 17.00 uur, do 8.00 - 20.00 uur, za 11.00 - 15.00 uur. RIJNMOND - Op de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond zijn in de maand augustus in totaal 823 stankklachten behan deld. Dit zijn 74 klachten minder dan het gemiddelde over de maan den augustus van de afgelopen vijf jaar. In 2000 kwamen in augustus absoluut gezien wel minder klach ten binnen, namelijk 679. Door weersomstandigheden is éénmaal een officiële stankcode uitgegeven. Dat was gedurende de warme pe riode tussen 23 en 27 augustus, waarbij 46 klachten van algemene aard binnenkwamen. Deze kwa men uit het hele Rijnmondgebied. De DCMR heeft daarom geduren de deze periode stankcode voor de grote industrie in het hele gebied afgekondigd. Dat houdt in dat de industrie gewaarschuwd wordt. De meldkamer van de DCMR onder zoekt altijd de klachten van de be volking en neemt waar mogelijk actie om de overlast te stoppen. De klachten worden geregistreerd, waarbij de gegevens van de klagers vertrouwelijk worden behandeld. De meldkamer is 24 uur per dag bereikbaar op tel: 010 - 473 33 33. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 <22ctper minuut) HNS SCHIEDAM - Het is alweer een tijdje geleden dat bewoners uit de omgeving van de Harreweg ontdek ten, dat er mogelijk ooievaars in Schiedam waren neergestreken. Het zou gaan om een hele zwerm, die lekker rustig door de polder struint, op zoek naar de eerste levensbehoeften. Maar voor wie er bewust op uit gaat om de dieren te spotten, is er niets te bekennen. Geen ooievaar te zien. Hooguit een dikgegeten huismus, of een ge moedelijke eend. Maar de aanhouder wint. Eindelijk gesnapt! Op weg naar Rijswijk kwam onze fotograaf op de Harreweg een van de langpotige vogels tegen. Klik! Ondertussen weet niemand te vertellen waarom ze nu juist hier in het weiland zijn neergestreken. Zou het gewoon toeval zijn? Of zijn de ooievaars zich bewust van wat er zich hier in de plaatselijke politiek afspeelt? Ze zitten hier immers al sinds ook de Schiedamse kindertjes in het Vlaardingse Holy Zie kenhuis geboren worden. Vreemd... of toch logisch? m 'M door Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - In een brief aan b&w van Schiedam te kent het bestuur van water sportvereniging De Vrije Liggers bezwaar aan tegen projectplan watertoerisme. De watersporters vinden dat hun mogelijke inbreng in het Schiedams watertoe risme door de opsteller van het plan, projectbureau Vrolijks uit Breda, op een ontoelaatbare wijze is gene geerd. De vereniging, die in voorgaande jaren de drij vende kracht was achter de verlichte gondelvaart, heeft onlangs laten weten af te zien van de organisatie van die publiekstrekkende para de te water bij de Branders feesten. Daarmee gaat een van de toch al spaarzame Schiedamse nauti sche evenementen verloren. In het projectplan watertoerisme valt te lezen: 'Opvallende tekort koming is dat Schiedam een nautisch evenement kent dat door watersporters bezocht wordt (Dordt op Stoom, Vlagge tjesdagen, bijzondere boten- shows, bijzondere vaartuigen enz). Dergelijke evenementen en bijbehorende publiciteit brengen een grote bekendheid onder wa tersporters met zich mee. Overi- Over een ding zijn watersporters en plannenmakers het eens; Schiedam moet aantrekkelijker worden voor watertoeristen gens worden de Brandersfeesten wel aangegrepen om meerdere (historische) schepen naar Schiedam te trekken.' Voorzitter Goof Hendriks van de Vrije Liggers, heeft de al eerder opgegraven strijdbijl inmiddels eens extra geslepen. In aanslui ting op de naar b&w gestuurde brief gaat hij op 10 september in een raadscommissie de grieven van de Vrijde Liggers nog even onder de aandacht van bestuur lijk Schiedam brengen. Hend riks stoort zich vooral aan dat zijn vereniging in het rapport wordt aangeduid als een 'een voudige havenvoorziening voor motorboten' die wel een passan tenregeling kent maar voor pas santen (watertoeristen, red) niet optimaal aantrekkelijk is. Ze zouden zich er niet altijd wel kom voelen. 'De groots mogelijke onzin', re ageert Hendriks. 'Wij zijn de enige 4-sterrenhaven van Neder land. We hebben zelfs Duitse passanten. Boten op doorvaart kunnen bij ons goedkoper over nachten dan in andere Schie damse havens en kunnen be schikken over voorzieningen die je elders niet gauw zult aantref fen. Want waar vind je een jacht haven met een speeltuin en zwembad?' Boot gemist Hendriks is van mening dat ge meente en projectbureau de boot missen door een deel van de bestaande watersportvereni gingen simpelweg buiten te sluiten. Zij zouden als erva ringsdeskundigen kennis van zaken en nuttige suggesties kunnen aandragen voor op waardering van het Schiedam se watertoerisme, vindt hij. Verwijzend naar de aanbeve ling in plan Vrolijks om de be diening van bruggen en sluizen bootvriendelijker te maken, zegt Hendriks. 'Daarover hebben wij in het verleden legio brieven ge stuurd naar de gemeente. Maar daar hebben wij nooit ant woord op gekregen. En wij dringen ook al jarenlang aan op lengtesteigers in de Nieuwe Haven, zoals die nu in de plan nen zijn opgenomen.' De Vrije Liggers vragen zich verontwaardigd af waarom zij stelselmatig buiten spel wor den gezet en waarom hun ideeën werden genegeerd, ter wijl gelijksoortige plannen van Vrolijks nu als het 'ei van Co lumbus' worden beschouwd. Plannen voor nieuwe aanleg plaatsen in de binnenstad die zo'n 200.000 gulden zullen kosten. 'Ze ruiken nu allemaal het geld dat het rijk beschikbaar stelt voor dit soort initiatieven', vult de voorzitter van de boze wa tersporters zelf alvast maar als antwoord in. veel groter dan de huidige lo- katie. Bijkomend voordeel is dat het Bachplein beter bereik baar wordt geacht voor de schoolbussen die El Furkan ge bruikt om haar leerlingen te vervoeren. De stelling dat het Bachplein de beste keuze voor El Furkan is, is inmiddels tweemaal be vestigd door de raadscommis sie voor Cultuur, Educatie en Sport. Dat gebeurde mede op verzoek van het schoolbestuur. Vreemd is dan nu dat El Fur kan toch nog naar andere mo gelijkheden blijft zoeken. Het Bachplein-plan wordt ove rigens binnenkort door wet houder Siljee uitvoerig bespro ken tijdens een besloten pre sentatie. El Furkan gelooft nog steeds dat er meer is dan alleen het Bachplein, en zoekt rustig verder. SCHIEDAM - Het bestuur van de Islamitische basisschool El Furkan aan de Eduard van Bei- numlaan zit met de handen in het haar. In het eigen gebouw heeft de school nauwelijks nog mogelijkheden om leerlingen te herbergen, en andere loka- ties blijken steeds weer een wassen neus. Vorige week liet het bestuur weten geïnteresseerd te zijn in een gebouw aan het Wibaut- plein, waarin tot voor kort het Zadkine College zijn volwasse nen onderwijs verzorgde. Hier bij is echter geen speelplaats, wat toch een minimum is voor een basisschool. Bovendien lijkt van hoger hand beslist te worden dat het waarschijnlijk niet voldoet aan de eisen van het basisonderwijs. De huisvestingsproblematiek is ontstaan toen het bestuur vorig jaar uitbreidingsplannen voor de huidige lokatie presenteer de. Omwonenden hebben hier destijds ernstige bezwaren te gen gemaakt. Er zou daarna een overlegstructuur opgezet worden om samen naar alterna tieven te zoeken. Hieruit ont stond in maart dit jaar het voorstel (van de toenmalige wethouder Wiegman) om de school geheel te verhuizen naar een gebouw aan het Bach plein, waarbij in een klap alle problemen opgelost zouden zijn. Dit plan is nu geheel uitge werkt. Er bestaan op die plek ruime mogelijkheden tot even tuele aanbouw en nieuwbouw. Ook is het mogelijk het aantal leerlingen uit te breiden, want het gebouw is van zichzelf al U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Eerst nu kan ik zittend het leed, dat mij overkwam, aan het papier toe vertrouwen. Ga even makkelijk zitten en lees. Als burger van Schiedam, 79 jaar, reed ik op 14 augustus met mijn Spartamet over de 's-Gravelandseweg komende van het Plein 1940 - 1945 en gaande naar de brug voor het Proveniershuis. Was vrolijk ge stemd en zong. Ik reed zo'n 20 kilometer per uur over de brug, waar op ik niet het obstakel zag staan... nou ja, u begrijpt het wel. Het werd een zweef, en daarna klapte ik met mijn fiets tegen het wegdek. Mijn linkerbeen naar voren en mijn rechterbeen naar achter (een spa gaat!), ik maakte een val... Nadien deed ik thuis alles staande. Vol gend mijn bescheiden mening is tijdens de zweef en de val tegen het wegdek mijn hart een slag gedraaid en klopt het nu op alle plaatsen! Een voorbijganger vroeg of ik nog op kon staan. Hij had zijn mo bieltje al in de aanslag. Het stuur van de fiets ramde mijn borstkas. Mijn pantalon beschadigd, schaafwonden en pijn. Staande op de pe dalen bracht hij mij weer thuis. Later hoorde ik dat de brug met de warmte gekoeld moest worden, vandaar die slag over dat rijwielpad, en dat hout eromheen om de slang te beschermen. Voor het obstakel stond niet het bord 'Afstap pen (brom)fietsers' of een pion. De ONS heb ik op 16 augustus in kennis gesteld van dit ongeval en gevraagd om schadevergoeding, maar heb tot op heden niets gehoord. Cor Nater MAASSLUIS - Het programma van Zomerpop 2001 telt vrijdag 14 en zaterdag 15 september grote namen en publiekstrekkers voor jong en oud. Nadat de organisatie eerder dit jaar al overeen stemming bereikte met Rene Froger, Jody Bernal, de Havenzan gers, One Two Trio en de Bloes Brodders, maakte de stichting on langs bekend ook optredens op het programma te hebben staan van Paul Young, Judith, Milk Inc., Snap en QE II. De presentatie van beide avonden is in handen van Manuëla Kemp, bekend van ondermeer het tv-programma 'Vrienden van Amstei Live'. De stichting heeft er dit jaar voor gekozen om twee geheel ver schillende avonden te programmeren. Vrijdag kan het publiek in Maassluis terecht voor de zgn. Pop Music All Night Long. Een avond met stevige nationale en internationale rock, al zal gezien de aanwezigheid van onder meer Paul Young (o.a. Every Time You Go Away, Wherever I Lay My Hat en Come Back and Stay) een en kele gevoelige ballad ook zeker niet ontbreken. De grote publiek strekkers zijn die avond naast Paul Young verder Judith (door de kijkers van TMF onderscheiden met de TMF Award 2001 en be kend van de single You), het succesvolle en uit België afkomstige Milk Inc., Snap The Power) en de in Engeland razend populaire Queen look-and-soundalikes van QE II. Zaterdag, tijdens de Dutch Music All Night Long, ligt de nadruk volledig op het nationaal product. Met optredens van Rene Fro ger, Jody Bernal, De Havenzangers, One Two Trio en The Blues Brothers lijkt de organisatie van Zomerpop 2001 in te spelen op de enorme populariteit van vele bekende Nederlandse artiesten. De organisatie laat op niets aan het toeval over. Zo komt er op het ijsbaanterrein aan de Vlaardingsedijk, waar Maassluis Zomerpop 2001 wordt gehouden, een immense en zeer moderne partytent van maar liefst 5.000 vierkante meter, zodat het festival ook bij minder gunstige weersomstandigheden een succes kan worden. De kaartverkoop voor Zomerpop 2001 op vrijdag 14 en zaterdag 15 september vindt plaats via Ticket Service (grotere postkanto ren, VVV's en GWK's): 0900-300.1250 (99 ct. per minuut), www.ticketservice.nl. de voorverkoopadressen, en aan de kassa van de zaal. Entree kaarten in de voorverkoop 75 gulden per avond. Combiticket voor beide avonden 125 gulden (beide bedra gen zijn exclusief reserveringskosten). Kaarten op beide avonden aan de kassa 95 gulden per avond. Informatie over Maassluis Zo merpop 2001 is ook terug te vinden op de website www.zomerp- op.com. Snap (The Power) treedt vrijdag op tijdens Pop Music All Night Long. SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum presenteert vanavond tijdens een besloten openingsavond van de tentoonstelling van kunstenaar Henk Tas een overzichtsboek van zijn werk. Onder de titel Henk Tas: Why me Lord? wordt een compleet beeld geschetst van wat hij heeft voortge bracht. Hoewel zijn kunst werken (in scène gezette fotografie) zowel nationaal als internationaal worden geroemd, is er nog niet eer der een oeuvre-catalogus verschenen. Frank Eiken broek, directeur van TDS drukwerken in Schiedam heeft met grote bevlogen heid hierin het voortouw genomen. In de publicatie zijn tekst bijdragen opgenomen van Greil Marcus, Roel Bentz van den Berg en Els Ba rents. Rick Vermeulen (voorheen Hard Werken) heeft het boek vormgege ven. De distributie wordt geregeld door Uitgeverij 0.10 Publishers. Het Stedelijk Museum draaide de rollen nu eens - om en maakte bij deze pu blicatie een tentoonstelling. Over het algemeen is dit niet gebruike lijk. De expositie loopt van 8 september tot en met 31 oktober. Why me Lord?, TDS drukwerken, Schiedam. Het boek kost 29.50 Euro (65 gulden) en is verkrijgbaar in winkel en in het museum zelf. Henk Tas, Elvis versus God, 1991. Wegener huLs-a30hut.sk ranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Foto: ED DEWAERHEIJT Vrije Liggers protesteren tegen plan watertoerisme Éifesp v Foto: ED DEWAERHEUT Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7