Nieuws van de Hargahoeve Uitslag minireferendum zet vraagtekens bij positie Reinier Scheeres als burgemeester Kinderopvang in de sport DrieMaasStede bazaar: 'Kom over de Brug! ZET JE OGEN OP SCHERP SCHIEDAM JONGE Expositie over Brandersfeesten 'Berichtgeving over A4 op zijn minst voorbarig' Scidam schildje voor De Walvisch Mogelijkheden schoolbestuur El Furkan vrijwel uitgeput Renessebessen in Harg/Spaland JENEVER GALL&GALL I: ".#J Vaders en moeders opgelet! Ot Sien Kin4erkle4 ing komt... ZATERDAG 15 SEPTEMBER Wjeer in "HOTEL IBIS", Westlandseweg 270 te Vlaardingen. Van 10.00 -16.00 uur. BESPAAR GELD, VEEL GELD!!! HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 37 - 1440 Ingezonden Brief Afgelopen zaterdag stond er in ver scheidene dagbladen dat er een compromis zou zijn over de aanleg van de A 4 door Midden-Delfland. Niets is minder waar. Dit bericht is overduidelijk van de hand van Norder en de zijnen afkomstig, een en ander wordt nu min of meer als voldongen feit gepresenteerd. Alle groeperingen zouden zich in de nu gevonden oplossingen kunnen vin den. Voor wat GroenLinks betreft is dit echter niet zo. Immers, wethou der Hafkamp kan wel zeggen dat de aanvullende wensen nu ver werkt zijn en dat dat voldoende is om mee terug te gaan naar de ach terban, maar als hij dat gezegd heeft dan heeft hij op zijn minst voor zijn beurt gesproken. In het verleden en ook nu weer blijkt hoe drammerig en manipula tief Norder bezig is geweest. Stand punten en lastige maar zeer rele vante vragen vanuit de milieube weging, met name van de Stop Rijksweg I9/A4 actiegroep en van de heer Van der Chijs, een ingeni eur uit Delft, zijn nog steeds niet of slechts ten dele beantwoord. In verslagen die van vergaderingen en dergelijke worden gemaakt wor den deze vragen ook omzeild of niet opgenomen. Op zo 'n manier kun je natuurlijk alle kritiek wel naast je neerleggen, maar daarmee geef je een foutief beeld aan de buitenwereld. Norder zegt nu de hele klus voor 1,1 miljard te kunnen klaren, maar dit zou wel eens ver boven de 2 mil jard uit kunnen komen. Rijkswater- slaat heeft een naar ons idee al te rooskleurige voorstelling gegeven van het aantal voertuigen dat per etmaal over de A4 zal gaan rijden. Met name het vrachtverkeer zal meer toenemen dan men aanneemt, dit is evenredig aan de groei van de industrie. Meer personenauto 's ook en daardoor meer geluid dan nu is voorgerekend. En daarmee passeer je de geluidsnorm, die langs de A 4 geldt (Norders ge luidsgarantie!). Als je die geluid snorm toch wilt halen, zullen wal len van zeker 4 meter hoog in het landschap ontstaan en gaat de zichtgarantie die Norder beloofde er dus aan! Alleen een diepere en dus veel duurdere ligging zou dit op kunnen lossen, met 1,1 miljard haal je het op geen stukken na. Beter is het naar ons idee om nu eens echt tegemoet te komen aan de vragen van de milieugroepen en een werkelijk onafhankelijk onder zoek te doen naar de geluid- en zichtgarantie. En voor wat betreft de inpassing en aansluitingen van de A 4 ter hoogte van het Kethel- plein zit niemand te wachten op een achtbaanachtige constructie! SCHIEDAM - Voorzitter Rosman van de Historische Vereniging Schiedam schroef de zaterdag het Scidam-ere- schildje op molen De Wal visch. Dit werd te zamen met een oorkonde toegekend voor het op verantwoorde wijze uitvoeren van de restauratie na de brand van 14 februari 1996. De molen, die dateert uit 1794, brandde toen op de romp na geheel uit. De Mo lenstichting zag zich genood zaakt het volledige binnen werk van de reusachtige mo len te herscheppen. De Historische Vereniging reikt jaarlijks deze ereschild- jes uit aan diegenen die op verantwoorde wijze ervoor hebben gezorgd dat hun histo rische pand als cultuurbezit bewaard blijft. tK'/X'Ül Weduwe Visser Jonge Jenever lOOcl TJf^ 1 Q 99 m A s s A' Naam: Sjimmie en Loekie Sjimmie en Loekie zijn twee ge castreerde katers van 12,5 en 13,5 jaar oud. Sjimmie is cypers van kleur en Loekie is rood/wit. De twee horen bij elkaar en wor den dus alleen samen geplaatst. Het zijn echte binnenkatten die lief zijn voor kinderen en even tueel met andere katten overweg kunnen. Sjimmie en Loekie, twee schatten van schootkatten, wie geeft dit duo een nieuw thuis? Naam: Cindy Cindy is een gesteriliseerde cy perse poes van 6 jaar oud. Ze is lief voor kinderen en kan met een andere kat overweg, mits de ze niet te dominant is. Cindy houdt erg van aandacht en zit dan ook graag op schoot. Ze kon bij haar vorige baas in de tuin, maar een bovenhuis met een bal kon is voor deze lieverd ook geen probleem. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis ge opend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2,3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door Wim Schelberg SCHIEDAM - Het school bestuur van islamitische ba sisschool El Furkan manoeuvreert zichzelf in een onmogelijke positie. Waar omwonenden en poli tiek betrokkenen ijveren om aan de slepende school kwestie een einde te maken, houdt het schoolbestuur de poot stijf. De school weigert een aan het Bachplein aangeboden locatie halsstarrig, ondanks de vele voordelen die deze locatie de school zou bieden: goede lig ging ten opzichte van het open baar vervoer, een goede en veili ge speelplek voor de leerlingen en bovendien de mogelijkheid tot uitbreiding in de toekomst. Binnenkort spreekt verantwoor delijk - en eerder betrokken - wethouder Menno Siljée met het schoolbestuur over de positie waarin het zich momenteel be vindt. Sinds 1999 zijn gemeente en omwonenden bezig met het zoeken naar een oplossing. Voormalig wethouder Wiegman beloofde omwonenden voor zijn afscheid een oplossing te bie den. Dat gebeurde dan ook: kort voor zijn terugtreden als wet houder kwam Wiegman met een mogelijkheid voor El Furkan aan het Bachplein. Inmiddels een halfjaar verder, wil het school bestuur er nog steeds niet aan. De mogelijkheden raken daar mee niet uitgeput. Ze zijn het al, tenzij El Furkan zelf met een goede oplossing komt. 'Niet zo geweldig' Als El Furkan meer mogelijkhe den ziet, dan zijn die wat Siljée betreft bespreekbaar. 'Maar dat moeten dan wel serieuze moge lijkheden zijn. Het Wibautplein is dat niet en voor het overige heb ik niet zoveel lokalen in de aanbieding'. Want, zo stelt Siljée, in Nieuwland staat nog een behoorlijk aantal scholen met ruimtebehoefte. Bijvoor beeld Het Startblok, dat nu ach ter de Dienst Educatie een aantal lokalen heeft. Maar ook de Taal tuin, waar noodlokalen werden bijgebouwd. 'Kortom: de hele situatie in Nieuwland is niet zo geweldig,' meent de wethouder. Dat is mede een reden om voor Nieuwland een onderwij snotitie te schrijven, die een oplossing moet bieden voor de daar aan wezige schoolproblematiek in ruime zin, die meer inhoudt dan El Furkan alléén. 'In ieder geval zijn er op dit mo ment geen mogelijkheden', stelt Siljée. Het Bachplein is daarop de enige uitzondering, want daar staan nog lokalen leeg. 'Die kunnen we aanbieden. Maar het liefst zien wij één locatie waar de hele school gehuisvest kan worden'. Dat is immers in het belang van de school en van de leerlingen, stelt Siljée. 'Als ge meente proberen we alles op al les te zetten om ze iets aan te bieden. Dat willen we ook. Maar we gaan niet nog meer mogelijk heden onderzoeken als ze er niet zijn. Dit is de mogelijkheid. Dat weet El Furkan en ik vind het jammer dat ze tot nu toe die uit gestoken hand niet aannemen'. Siljée hoopt het schoolbestuur in een persoonlijk gesprek alsnog te overtuigen de overstap naar het Bachplein te maken. 'Kiezen voor leerlingen' Als dat niet lukt, ligt de bal de finitief bij El Furkan. Welke stappen de gemeente op dat mo ment zal gaan ondernemen, is nog niet helemaal helder. 'Ik Annie Waardeburg: Als moeder zou ik blij zijn als mijn kinderen op het Bachplein naar school zouden kunnen. Nu wordt er een strijd over de hoofden van die kinderen gevoerd.' vind het een beetje moeilijk om daarop vooruit te lopen', zegt Siljée, 'maar ik ga ervan uit dat El Furkan wel een idee heeft wat er zou moeten gebeuren als men dit niet doet. Maar dat is dan niet meer de verantwoordelijkheid van de gemeente. Wij hebben de verantwoordelijkheid ze iets aan te bieden. Dat doen we: dit is een meer dan normaal aanbod'. Vol gens Siljée is eens het einde. 'Feit blijft dat de noodbebou- wing aan de Eduard van Bei- numlaan niet eeuwig kan blijven staan'. Het schoolbestuur van El Furkan moet zich realiseren dat de noodbebouwing feitelijk zijn eindigheid al overleefd heeft. De noodlokalen zijn gebouwd onder een artikel 17 procedure. Voor een deel van de noodlokalen werd al in 1994 een vergunning afgegeven. Dat deel had dus in 1999 al verwijderd kunnen wor den. 'Dat betekent dus dat de noodbebouwing die nu aan de Eduard van Beinumlaan staat in elk geval op een redelijke ter mijn toch verwijderd moet gaan worden', onderstreept Siljée. Wanneer El Furkan zou instem men met de nieuwbouwplannen, wordt de situatie voor de school er alleen maar beter op. 'Maar de overheid lost niet alles op. En in dit geval - voor een schoolbe stuur dat zo halsstarrig nee zegt tegen een goede locatie - zijn langzamerhand onze mogelijk heden ook uitgeput. Ik hoop dat El Furkan kiest voor zijn leerlin gen en wat minder voor het prin cipe dat ze naar Nieuwland wil len'. IJdele hoop Annie Waardenburg trekt na mens de omwonenden al gerui me tijd de kar. Keer op keer was ze hoopvol als zich nieuwe op lossingen om de impasse te doorbreken, leken aan te dienen. Keer op keer bleek de hoop ij del. Waardenburg: 'Als moeder zou ik blij zijn als mijn kinderen op het Bachplein naar school zou den kunnen. Nu wordt er een strijd over de hoofden van die kinderen gevoerd. Ga nu eens uit van het belang van een kind en niet van dat van mijnheer Lont of El Furkan'. Siljée: 'Ik kan me voorstellen dat voor haar ook zo langza merhand het geduld op raakt. En met haar raakt ook mijn ge duld op. We hebben als ge meente afspraken gemaakt met omwonenden. De mogelijkhe den beginnen een beetje op te raken, maar ik hoop haar deze maand nog wel duidelijkheid te kunnen geven. Daar ga ik ook bij El Furkan op aandringen: ik wil deze maand eigenlijk wel weten wat ze willen'. SCHIEDAM - Leefbaar Schiedam heeft onlangs een minireferendum gehouden over de positie van Reinier Scheeres als burgemeester. Deze heeft een duidelijke voorkeur voor het verlengen van zijn ambt met een vier de periode. De ondervraag de Schiedammers steunen hem daarin echter niet. Van de 67 inzendingen (waarvan 40 procent per email, 30 procent bij uitdeelacties en 30 procent per post spreekt slechts minder dan 5 procent zich uit voor aan blijven van Scheeres. Ruim 95 procent dringt vooral aan op meer analytisch vermogen en daadkracht. Opvallend vaak wordt er gepleit voor het kiezen van een opvolger. Daar tegen over wordt positief aangevoerd dat Scheeres altijd tijd heeft voor huwelijksjubilea, en dat een nieuwe burgemeester 'wel licht niet zal blijken te passen in het bestaand profiel'. Leefbaar Schiedam maakte een bloemlezing uit de reacties, 'die niet noodzakelijkerwijs door ons worden onderschreven', aldus het verkiezingsteam van de ver eniging: Reinier Scheeres, u bent zwakste schakel, tot ziens. de Aardige man, onze burgemees ter. Maar geen goede burge meester, die man. Hebben we een burgemeester dan? Nooit iets van gemerkt! Scheeres weg? De gedachte al leen al windt me op. Gaat Scheeres echt weg of maakt u ons blij met een dode mus? Tijd voor een andere, een vrou welijke burgemeester: een bur germoeder. Zo weinig daadkracht is een ramp voor de stad. Vuilnisman, mag die zak Scheer es ook mee? Scheeres heeft zijn uiterste houdbaarheidsdatum als burge meester al lang overschreden. Een inzender, die schrijft onder het pseudoniem Sint Nicolaas, kwam met de volgende reactie: Hoewel Reinier Scheeres niet echt een slechte peer is, geldt voor mij onomwonden: hem houden, dat is zonde. Want voor mij staat buiten kijf: hij bestuurt de stad als een oud wijf. Mocht dit kleine deel van de be volking representatief zijn voor heel Schiedam, dan is dat voor de burgervader geen goed teken. In dat geval is het na deze perio de gedaan met de stadscarrière van Scheeres. SCHIEDAM - Ouderen woon- centrum De Harg/Spaland opent het podiumseizoen don derdag 13 september voor de senioren met een optreden van zangkoor 'De Renessebessen' die oude bekende meezinglied- jes laten horen. In de nieuwe activiteitenfolder 'De Harg/Spaland presenteert' staat het activiteitenoverzicht voor de komende drie maanden. Eind september staat een spe ciale show in het teken van de Euro op het programma. Het Twin-theater besteedt dan op een muzikale manier aandacht aan de komst van het nieuwe betaalmiddel en het verdwijnen van de Nederlandse gulden. Verder staan er optredens van koren op het programma van het wooncomplex aan de Wil lem Andriessenlaan 2 met een zeer gevarieerd repertoire: van Franse chansons, geestelijke en licht klassieke stukken tot be kende musicals en vrolijke meezingliedjes. Meer dan 3000 stuks merkkleding in de maten 74 t/m 176 Allemaal het nieuwste van het nieuwste!!! Dus koop nu in voor de héle winter en... Pinnen is helaas niet mogelijk. Neem een kledingstuk van uw kind mee om de juiste maat te kiezen. Natuurlijk mogen al uw aankopen geruild worden. SCHIEDAM - Voetbal- en cricketvereniging Excelsior'20 en de Stichting Kinderdagverblijven Honki Ponk hebben zich aangemeld bij het Nederlands Instituut voor Sport en Beweging (NISB). Zij willen in aanmerking komen voor een verregaande ondersteuning bij het onderzoek om ex tra buitenschoolse opvangplaatsen op het sportcomplex te realiseren. De initiatiefnemers komen hiermee tegemoet aan de wens van het ministerie van VWS, om meer opvangplaatsen te realiseren. Het is de bedoeling dat er binnen twee jaar ruim zeventigduizend plaatsen bij komen, maar de huidige accommodaties zijn daarvoor verre van ge schikt. Excelsior'20 en Honki Ponk menen dat de aangedragen op lossing een extra dimensie aan de oplossing van de problematiek geeft. De club kan zijn eigen kader (bijvoorbeeld jeugdtrainers) voor opvangactiviteiten inzetten, waardoor 'de bewegingsarmoede bij kin deren in dit computertijdperk [wordt] teruggedrongen', aldus de mo tivatie. De kinderopvang brengt bovendien ook niet-leden in contact met de sport, zodat de interesse in de sportvereniging kan groeien. 'De vereniging als 'tweede huis' komt dan, doordat het gezin centraal staat, tegemoet aan de behoeften van veiligheid en geborgenheid die ouders/leden hun kinderen willen bieden', vindt Excelsior'20. Voor Honki Ponk betekent het een uitdaging om op een nieuw terrein een aantal plaatsen te gaan realiseren. Zij heeft al aan de gemeente aangegeven dat zij samen met de sportclub wil gaan onderzoeken op welke wijze het aantal opvangplaatsen in Schiedam verder uitgebreid kan worden. De samenwerking zoals die nu wordt opgestart is voor Schiedam uniek te noemen. Volgens Honki Ponk past zij heel goed binnen de kaders van een veranderende maatschappij. Bovendien be tekent het voor de sportclub een optimalisering van het gebruik van terrein en opstallen, wat mogelijk andere verenigingen geïnteresseerd zou kunnen maken. SCHIEDAM - De Openbare Bibliotheek aan het Stadserf houdt van 13 september tot en met 2 oktober een kleine expositie over de Bran dersfeesten. Deze door de winkeliers georganiseerde feesten werden voor het eerst in 1984 gehouden. De naam verwijst naar de Schie- damse jeneverstokerijen maar heeft hier verder niets mee te maken. Aan de hand van foto's en videofragmenten wordt een beeld gegeven van deze feestdagen, die er binnenkort weer aan zitten te komen. De expositie wordt verzorgd door organisatiebureau Mozaick, die ook nauw betrokken is bij de opzet van het evenement zelf. De Stadsbibliotheek is geopend op maandag van 17.00 - 20.00 uur, disdag en donderdag van 13.00 - 20.00 uur, woensdag en vrijdag van 11.00 - 17.00 uur en zaterdag van 11.00 - 16.00 uur. SCHIEDAM - Verpleeg- en reactiveringscentrum DrieM aasStede houdt op 15 september een grote bazaar voor in woners van Schiedam, Vlaardingen en omgeving. Diverse artiesten geven acte de présence, waaronder de Amazing Stroopwafels, die in deze regio maar ook ver daarbuiten zeer geliefd zijn. Het thema van de bazaar is Kom over de Brug, en verwijst naar de brug waar men aan de Voorberghlaan overheen moet om DrieMaas Stede te bereiken. Daarnaast legt het ook een link naar de financiële opbrengst die men voor de patiënten hoopt te realiseren. Er is een grote informatie- en rommelmarkt waar van alles en nog wat te zien en te koop is. Kramen vol informatie over werk, oplei dingen en vrijwilligerswerk worden afgewisseld met uitstallingen van Schiedamse winkeliers en verenigingen. Ook worden diverse demon straties gegeven door medewerkers van DrieMaasStede. Daarnaast is er voldoende entertainment aanwezig, om gezellig naar te kijken en luisteren. Topact is natuurlijk de Amazing Stroopwafels, met hun mooie Nederlandse liedjes. Showkorps OBK speelt in de buurt en op het terrein van het verpleegcentrum, en ook een Shanty- koor geeft een staaltje van haar kunsten weg. Voor de kinderen is er een clown, worden er films gedraaid en is er vrolijke draaiorgelmuziek. Hun snoet kan worden geschminkt, zodat ze aan het eind van de middag als hond of kat of iets anders naar huis kunnen. Prijzenspektakel Tijdens de bazaar staat er een Rad van Avontuur lustig op los te draai en, terwijl er overal op het terrein loten worden verkocht. Hiermee kan maar liefst een minicruise voor twee personen naar Engeland mee gewonnen worden. Loten kunnen overigens ook al voor die be wuste datum worden gekocht aan de balie van DrieMaasStede. De trekking van de loterij vindt plaats op 18 september door een notaris. Van de opbrengst van de loterij wordt nieuw tuinmeubilair voor de binnentuin van DrieMaasStede gekocht. Dus: Kom over de Brug, en speel mee! De bewoners van het ver pleeghuis zullen er blij mee zijn. De happening is op 15 september van 10.00 - 17.00 uur. DrieM aasStede is te vinden aan de Voorberghlaan 35. SCHIEDAM - Veel mensen gaan pas naar een opticien als ze merken dat er iets mis is met hun ogen. Hun probleem zou veel sneller worden opgemerkt als ze regelmatig hun ogen zouden laten meten. Om deze drempel naar de opticien te verlagen, houdt Brilmode Rob Boon van 11 t/m 30 septem ber 2001 opnieuw de oogmeetweken. Evenals vorig jaar verwacht Brilmode Rob Boon op het Hof van Spaland 5 in Schiedam een grote toeloop. "Je hebt maar één paar ogen en daar kun je niet zuinig genoeg op zijn", zegt filiaalhouder Edward Geeve. Goede voorzorg is bij voorbeeld één maal per jaar een bezoek te brengen aan onze zaak voor een deskundige oogmeting. Wij beschikken over moderne apparatuur en geven een eerlijk advies". "Bij afwijkingen van het normale, sturen wij u door naar een arts", aldus Edward Geeve. De oogmeting is overigens geheel gratis. Wist u dat geen één oog gelijk is? Vaak heeft het ene oog wat meer sterkte nodig dan het andere. Een leesbril is daarom geen standaard artikel dat u even snel aanschaft. Mocht Brilmode Rob Boon op basis van de oogmeting u een leesbril adviseren, dan hebben zij wel een heel speciaal aanbod voor u in petto: Een individueel aangepaste leesbril mèt ontspie- gelde kunststof glazen vanaf 129,- (58,54 euro). U ontvangt daar een verrassend geschenk bij. Tevens heeft Brilmode Rob Boon in deze periode nog meer interes sante aanbiedingen. Kom daarom tussen 11 en 30 september langs bij Brilmode Rob Boon in Schiedam. Uw ogen zijn een deskundige controle meer dan waard. €9,07 Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 25 september 2001. WWW.GALL.NL L 'Nu wordt er een strijd over de hoofden van de kinderen gevoerd' Foto: Ed Dewaerheijt ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3