Kunst - en cultuurfestival over (levens)verhalen Een snelle hap vóór film, theater of concert Carice van Houten maakt musicaldebuut in Foxtrot: zaterdag 15 september zondag 16 september dinsdag 18 september woensdag 19 september 37 - 1002 vrijdag 14 september Twee avonden Eetcafé de Bruin Story shoppen Dropland VARIA Bibliotheektheater, 20.30 Toscane per Sempre. Een klein Italiaans reis- mozaiek van Florence naar Rome naar de romans van Hella Haasse en Helene Nolthenius. In de foyer een presentatie van Toscaanse wijnen, streekrecepten en reisliteratuur over Toscane. Cafe-restaurant DIKT ser veert een Toscaanse dagschotel Digital Playground. Klikken en kicken in Las Palmas. Havenfestival Alblasserdam. centrum/haven. Tel. 078-692 12 00. Excursie, Oostvoorne 10.00 uur. Wandeling over de Slikken van Voorne o.l.v. een gids. Onderwerp: vogels. Paviljoen de Duinrand. Tel. 0181-483 909. Big foot show, Evenemententerrein Hoflaan. Tel. 010-434 66 66 MUZIEK De Doelen, 10.00-14.00 Rotterdam Philharmonic Gergiev Festival. Nighttown, 23.00 Silly Symphonies. 11.00-13.00-15.00 Rondrit per Paardentram, vertrek Coolsingel, kaarten bij de VVV. MUZIEK Rotown, 22.00 Tav Falco Panther Burns. *12,50 wk VARIA Bibliotheektheater, 17.00 Word-ILounge. Jongerenletterenpodium. Theater De Evenaar, Wereldmuseum Rotterdam, 11.00 tot 17.00 Familiedag Marokko. Kennis maken met de Marokkaanse cultuur voor jong en oud. «entree museum; diverse activiteiten vanaf 2,50 Pleintje in Essaouira, Marokko Brielle, Oude Ambachtenmarkt. Centrum. Tel. 015-369 77 34. Culturele Stadstoer Dordrecht, 10.00-12.00 uur. Fietstocht o.l.v. deskundige gids langs 19de-eeuwse archi tectuur. Tel. 015-215 45 15 THEATER Fortis Theater a/d Schie, 20.15 Lebbis Jansen. Nieuwe Luxor,Youp van 't Hek. JEUGD Lantaren/Venster, 15.00 Abeltje. Nederlands gesproken, vanaf 8 jaar. Het beroemde jeugdboek van Annie M.G. Schmidt. MUZIEK Rotown, 22.00 Koufax. *7,50 vvk THEATER Prinses Theater, 19.00 We Want Jus/Us. Mamyo Players. Jongerentheater. «reserveren 010-4255050; info 010-2330910 VARIA 0.00 Calypso Rollerdisco met The Golden Wonder Boys. donderdag 20 september MUZIEK 22.00 Straight Up Calypsosounds Hiphop Lounge. Nighttown, 23.00 Browse. Dansavond voor jong Rotterdam met house, club hip hop, 2 step, R&B, techno en earaee. «12.50 Raymond Rotteveel Maarten van der Jagt en Els Neijts Misschien dat het er deze maand nog een enkele keer van komt, maar het buiten leven zit er echt weer bijna op. En daarmee het terras je pikken en/of buiten eten. Vandaar dat deze rubriek zich het winterseizoen meer richt op een hapje of drankje binnenshuis vóór of na de film het concert of theaterbezoek. De insteek is met name waar je met iemand kunt afspreken voor een snelle maaltijd of drankje vooraf óf waar je na een geslaagd uitje nog naar toe kunt. Daar uitgebreid en exclusief taf- olon hiprKii nipt 7<i aan He orde U" 'Ik zou wel eens moeten denken: Nou Carice, 't is ook wel bijzonder Maassluis Zomerpop 2001van De Havenzangers tot Paul Young JEUGD Schiedamse Vest, Kinderfestival Dwars op de As. MUZIEK B14 De Twijfelaar, 22.30 Wereld Muziek Dansfeest. Met DJ Caliente. Reggae Night International. Wilhelminapier, 19.00 Sjostakovitsj Lady Macbeth. Mariinsky Theater uit St. Petersburg o.l.v. Valery Gergiev en Maxim Sjostakovitsj. Waterfront, Drum Rhythm Night, The Bays(UK),+ dj's Marly& Patife (Braz), MC Darrison(UK), +dj Mack (Illy Noiz), 22.00 uur, vijftien gulden. De Stichting Maassluis Zomerpop 2001 heeft haar muzikale programmering voor het muziekfestival Maassluis Zomerpop 2001 op vrijdag 14 en zaterdag 15 sep tember definitief rond. Nadat de organisatie eerder dit jaar al overeenstemming bereikte met René Froger, Jody Bernal, De Havenzangers, One Two Trio en de Blues Brothers, maakte de stichting onlangs bekend ook optredens op het programma te hebben staan van Paul Young, Judith, Milk Inc., Snap en QE II. De pre sentatie van beide avonden is in handen van Manuëla Kemp, bekendvan ondermeer het tv-programma 'Vrienden van Amstel Live'. Maassluis en omstreken krijgt komend wekend een popevene ment dat zijn weerga niet kent in deze regio. Na het eerdere succes van Maassluis Zomerpop in 1997 (destijds met de Golden Earring en Herman Broodt), is het de organisatie van Maassluis Zomerpop 2001 - gezien de namen en status van de optredende artiesten en bands - duidelijk ernst. De ambities van de Stichting Maassluis Zomerpop 2001 rei ken dan ook ver(der): „Zomerpop in Maassluis moet De presentatie is in handen van Manuele Kemp Foto: Jansen De Kievtth een begrip worden," zo zegt Robert-Jan Uitterdijk van de Stichting Maassluis Zomerpop 2001. „Om dat te bereiken heb je artiesten en bands nodig die aanspreken. Die denken wij als organisatie te hebben gevonden. We hopen op deze manier bin nen enkele jaren een grote naam op de landelijke muzikale lad der te worden. De stichting heeft er dit jaar voor gekozen om twee geheel verschillende avonden te pro grammeren. Vrijdag 14 septem ber kan het publiek in Maassluis terecht voor de zgn. Pop Music All Night Long. Een avond met stevige nationale en internatio nale rock, al zal gezien de aan wezigheid van onder meer Paul Young {Every Time You Go Away, Wherever I Lay My Hat en Come Back and Stay) een enkele gevoelige ballad ook zeker niet ontbreken. De grote publiekstrekkers zijn die avond naast Paul Young verder Judith (door de kijkers vnn TMF onderscheiden met de TMF Award 2001 en bekend van de single You), het succesvolle en uit België afkomstige Milk Inc., Snap The Power) en de in Engeland razend populaire Queen look-and-soundalikes van QE II. Zaterdag 15 september, tijdens de Dutch Music All Night Long. ligt de nadruk volledig op het nationaal product. Met optredens van Rene Froger, Jody Bernal, De Havenzangers, One Two Trio en The Blues Brothers lijkt de organisatie van Zomerpop 2001 in te spelen op de enorme populariteit van vele bekende Nederlandse artiesten. De organisatie van Maassluis Zomerpop 2001 laat op vrijdag 14 en zaterdag 15 september niets aan het toeval over. Zo komt er op het ijsbaanterrein aan de Vlaardingsedijk, waar Maassluis Zomerpop 2001 wordt gehouden, een immense en zeer moderne partytent van maar liefst 5.100 vierkante meter, zodat het festival ook bij minder gunstige weersomstan digheden een enorm succes kan worden. Per avond is het op die manier mogelijk om zo'n 7.500 bezoekers te ontvangen. De kaartverkoop voor Zomerpop 2001 op vrijdag 14 en zaterdag 15 september vindt plaats via Ticket Service (grote re postkantoren, VVV's en GWK'S): 0900-300.1250 (99 ct. per minuut), www.ticketservi- ce.nl. de bekende voorverkoop adressen, en aan de kassa van de zaal. Entree kaarten in de voor verkoop Fl. 75,- per avond. Combiticket voor beide avon den Fl. 125,- (beide bedragen zijn exclusief reserveringskos- ten). Kaarten op beide avonden aan de kassa Fl. 95,- per avond. Informatie over Maassluis Zomerpop 2001 is ook terug te vinden op de website www.zomerpop.com. lopen. Dit al jaren bekend adres is op de gekste tijden nog bom vol. De Soto soep - een hele maaltijd - is dan ook een beroemde aanrader. Je kunt hem gewoon( klein) of speciaal (groot) krijgen, in beide gevallen inclusief het benodigde garni tuur. Ook alle bekende Surinaamse broodjes zijn aan te raden en daarbij beveelt het bord aan de muur nog enkele Surinaams-Chinese gerechten aan. De gang van zaken is dat je eerste bestelt en betaalt voor je ergens gaat zitten. Je eten wordt daarna redelijk snel bij je gebracht. Omdat het er druk is, is Warung Mini altijd rumoerig maar wel gezellig. Al eerder in deze rubriek werd eetcafé de Bruin aan de Meent in Rotterdam dusdanig én terecht de hemel in geprezen dat veel mensen er voor de zeker heid telefonisch wilden reserve ren. Helaas voorzag het inlich- tingennummer IENS én ander mensen per abuis van het num mer van de lijn waarmee De Bruin aan het internet 'hangt'. Het correcte échte telefoonnum mer moet zijn: 010-4047022. Voor deze ene keer zijn de genoemde adressen alle in Rotterdam. Wie echter in een andere stad of dorp binnen de regio in de buurt van een theater, concert zaal of bioscoop een aanrader weet, kan zich melden op de IENS site - www.iens.nl -. Wegener en lens dragen er zorg voor dat ook jouw tip wordt verwerkt. Volgende week worden er prettige kof- fiedrinkadressen onder de loep genomen. Laat je horen! De Kleine Ondeugd, Oostzeedijk 348 Rotterdam, tel. 010-2130718. O 'Pazzo', Mariniersweg 90 Rotterdam, tel. 010-2827107. Warung Mini, Witte de Withstraat 47 Rotterdam, tel. 010-4047456. is, geeft de eerste rubriek in deze nieuwe richting een drietal eet tips. Restaurantjes waar je goed koop maar toch lekker kunt eten. Bijna altijd bomvol dus reserve ren dringend aanbevolen is De Kleine Ondeugd op de kop van de Rotterdamse Oostzeedijk. De keuken is hier Thais, het drie gangenmenu steeds opnieuw anders zodat je nooit vooraf weet wat de pot schaft. Extra bij te bestellen zijn rijst en een soepje vooraf. Voor het beschei den bedrag van zo'n vijfentwin tig gulden p.p (vanzelfsprekend afhankelijk van hoeveel je er bij drinktl kriie ie er eoed eten maar heftig Thais is het niet. Er wordt terdege rekening mee gehouden dat lang niet iedereen die authentieke mate van pikantt kan verdragen. Bij toeval van dezelfde eigenaar maar totaal anders is ristorante, trattoria en pizzeria O'Pazzo'. Hoewel het echte (grote) restau rantgedeelte veel meer te bieden heeft, is een pizza of klein (voor)gerecht in het cafégedeel te aan te bevelen. Prima atmo sfeer, inrichting én eten. De piz za's zijn van uitstekende kwali teit en zeer voordelig. Voor de simpelste - de klassieke Margharita - hoeft slechts f12,50 worden neergeteld. Ook de salade met gefrituurde inktvis was uitstekend: een onderlaagje (geen bedje dit keer) van witlof blaadjes met een zachte knof- lookdressing vormde een fris tegenwicht voor de verse dus niet taaie en knapperig gebakken ringetjes. Ook de (espresso)koffie bij O'Pazzo' is aan te raden. Het interieur van O 'Pazo Hiervoor kan men neerzakken in grote leren banken of fauteuils. Hoewel het er op het einde van een zomaar zaterdagmiddag druk was, kwam er snel een tafeltje vrij. Nog voor de aan de bar bestelde drankjes waren Foto: David Lozing gebracht. Wie te lang vooraf aan de bor reltafel is blijven hangen en het voor het eerste deel van de avond moet doen op een bitter garnituur kan na afloop altijd noe bii Warung Mini binnen Kopen kun je tegenwoordig alles, maar echte persoonlijke verhalen die er toe doen: dat is pas schaars goed. Van 14 tot en met 16 september dient de Witte de Withstraat in Rotterdam (4e editie) daarom als podium en decor voor (levens) verhalen. De Wereld van Witte de With is een hommage aan datgene waar tegenwoordig zo weinig tijd voor is: verhalen aan elkaar. 355 kunstenaars, artiesten en theatermakers doen ieder op geheel eigenwijze hun ver haal over roots, talenten, ambitie, liefdes en omgeving. Er zijn grote voorstellingen en tentoonstellingen en vooral heel veel kleine optredens, persoonlijke presentaties en intieme ontmoetingen. Verhalen shoppen is de rode draad die op de meest uiteenlopende wijze door de Wereld van Witte de With loopt. Ontdek een wereld die balanceert tussen fantasie en werkelijkheid. Binnen en buiten, in de bekende kunstinstellingen, theaters Et galeries en op onverwachte plekken in de straat. uit De Levende Verhalen Jukebox van Leo Hogenboom Et Ruud van der Pluijm van theatergroep Bonheur. Op het dek van de zeesleper de Hudson van het Maritiem Buitenmuseum vindt de productie Odyssee plaats van theatergroep Groen ijs. Een cottage van beeld, geluid, muziek en tekst vertelt het verhaal over hoe heldhaftige Odyssee de spannende avonturen doorstaat. En de premibre van het RO theater met; de monoloog De vrouw die tegen de deur aanliep, vertelt de aan grijpende geschiedenis van Paula Spencer, moeder van 4 kinderen, die het op sommige dagen heerlijk vond om niet te bestaan. Verder MONK in drie afleveringen, zoomen met Powerboat, Anna was here, van de Meeters en de multimedia activisten WAK. op de Witte de With Boulevard waar onontdekt talent zijn of haar ver haal vertelt in een eigen mini museum, mini theater of mini bioscoop. En cruisen met de rijdende Champagnebar, de Cocktailkar Et de Toerende Tapa's Bar van Manuel Et Manueta. De atterkteinste gaan Dwars op de As in de kinderarena waar zij hun talenten kunnen ont dekken in de vete gratis workshops als dj-en, kunst maken, kung fu, break dance en soap acteren. Bij Dining International waar twaalf smaakmakende Rotterdammers een 'plek aan tafel' krijgen en waar ingezoomd wordt op hun levens door middel van een video installatie en website, door beeldend kun stenares Hanneke Breuker in het Historisch Museum. Gil Et Moti Et Venco Homegallery pakt dit jaar groots uit met Dropland, waarin de traditionele Nederlandse drop een hoofdrol speelt. Met drop sculpturen, een drop sprookje, creatieve en poUti- sche workshops en speciaal voor de drop verslaafden een hulp groep met Dr.Op. Bovendien zijn er nog talrijke exposities en openingen in de gevestigde kunstinstellingen en expositie ruimtes zoals showroom MAMA, Nederlands Foto Instituut, TENT. Vivid Et VIPS. Het grote succes van vorig jaar krijgt een vervolg, zappen tussen grote klassiekers in mini's waarop persoonlijke wijze een mini bewer king of scène van Faust, Saterdaynight Fever, The Godfather ofwordt opgevoerd. Persoonlijke levensverhalen in door het teven getekende auto's, sterke verhalen in taxi's en ambulances. Zingen met levensliederen uit alle windstreken van Jaques Herb, Pierre van Duijt tot en met Johny Tropical en Matalarana in en uit cafés cabrio's, hoeken en straten. En 's avonds swingen, flirten En feesten, met onder andere de legendarische 1001 nacht disco feestjes in wereld-eethuis Bazar. En Billy Ray de la Hay en zijn spanky dj- express in de Oplichterij. Let op: "de opening der openingen" met onder meer de dochters van Burgemeester Opstelten topkok Pierre Windt en de moeder van Loes Luca met breng je moeder mee! vrijdagavond vanaf 18.00 uur. De Wereld van Witte de With is onderdeel van September in Rotterdam 2001 5 weekenden kunst en cultuur Na Angela Schijf (42nd Street) schijnt er met Carice van Houten een nieuwe ster aan het Nederlandse musicalfirma ment. De net 25 jaar gewor den actrice debuteert maar meteen met een hoofdrol in Foxtrot, de musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink die zondag 16 september officieel in het oude Luxor Theater in première gaat. Ze mag dan (nog) niet zo beroemd zijn als haar Foxtrot collega's Paul de Leeuw, Jenny Arean en Sanne Wallis de Vries, maar ook Carice van Houten heeft inmiddels een behoorlijk indrukwekkende CV opge bouwd. Zo speelde ze al in films als AmnesiA en Suzy Q (waar mee ze in '99 een Gouden Kalf won), acteerde in diverse toneel stukken en was op televisie onder meer te zien in Labyrint, Hallo Hier Aarde en - onlangs nog - in de VPRO-serie De Acteurs. En nu dus voor het eerst te bewonderen in een musi cal, in een rol die opmerkelijke parallellen vertoont met haar eigen leven. Tegen een decor van de jaren '30 vertelt Foxtrot het verhaal van het provinciaalse meisje Josien (Van Houten) die naar de grote stad trekt en daar door een der derangs zangduo - Lisette en Jules (Wallis de Vries en De Leeuw) - wordt opgevangen. Josien krijgt Duitse les van Jules en wordt prompt verliefd op hem. Maar Jules kan de liefde niet beantwoorden. Ook Van Houten groeide op in de provin cie ('niet in een dorp, maar in een bosrijke omgeving vlakbij Utrecht') en trok naar de grote stad. 'Ik was vrij ongelukkig in mijn ouderlijk huis. Op mijn achttiende ben ik het ook echt ontvlucht en naar Amsterdam verhuisd. Daar meldde ik me aan bij de Academie voor Kleinkunst.' Tot zover de paral lellen die op zich niet heel opvallend zijn. Maar het kan gekker: 'Ik heb het eigenlijk nog nooit in een interview gezegd, maar ik ben ook in het echt ver liefd geweest op Paul de Leeuw. Toen hij heel populair was, in de tijd van zijn eerste praatpro gramma's, zat ik te zwijmelen voor de televisie. Ja, en het wordt nog mooier: toen ik later auditie moest doen voor de Kleinkunstacademie zat hij in de beoordelingscommissie. Hoe dat was? Nou, alsof ik mijn geliefde zag. Ik droomde over hem. Na die auditie ben ik opgestaan en heb ik gezegd: Ik wil nog iets zeggen en het gaat over Paul de Leeuw; het moet eruit, maar ik droom over hem.Hij was wel redelijk geschrokken ja, haha- ha... Het is inderdaad ongeloof lijk; zes jaar later speel ik een meisje dat verliefd wordt op iemand die haar liefde niet kan beantwoorden. En dat is dan Paul de Leeuw.' Ze heeft tijdens de voorbereidingen van Foxtrot wel een knop om moeten zetten. 'Het gevoel zat er nog steeds een beetje en zat mijn spel ook in de weg. Ik voelde me ongemakke lijk. Maar nadat ik er met hem over had gepraat, verdween dat gevoel. Terugkijkend had ik in die tijd gewoon heel erg troost nodig en zag ik in Paul de juiste persoon om me dat te geven. Maar ja, zoals je begrijpt, was het niet wederzijds.' In de entourage van Foxtrot voelt ze zich inmiddels 'als een vis in het water'. En ach, dat ze de hoofdrol heeft in een grote musical en levensgroot op de Luxor-pui staat afgebeeld, daar probeert ze niet teveel bij na te denken. 'Als ik die afbeelding zie, vind ik dat wel grappig, maar meer niet. Terwijl ik eigen lijk ook wel eens zou moeten denken: Nou, Carice, 't is ook wel bijzonder. Maar dat geeft alleen maar meer druk. Het belangrijkste is dat ik nu een leuke rol speel. Ik heb veel te doen; mag mooie liedjes zingen, een beetje dansen... en de men sen eromheen zijn heel leuk. Na afloop van een voorstelling denk ik wel eens: wat een raar beroep heb ik toch. Je krijgt een jube lend applaus, maar dan sta je jezelf af te schminken en dan ben je ineens toch weer die een zame clown. Die 900 mensen gaan allemaal gezellig naar huis en niet met mij de kroeg in. Aan de andere kant vind ik het ook heel mooi om de mensen een leuke avond te bezorgen, dat je het gevoel krijgt dat je mensen echt een cadeautje geeft.' Foxtrot, première zondag 16 september, oude Luxor Theater, Kruiskade 10, voor meer informatie 010 - 484 3333.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13