i Gek IN KRANT Tr@pveldje 9 o Attentie! Kortingen tot 70% NipiuS ons ujegener huls-aan-hulskranten k/17- Alleen gemeente moet panden in binnenstad kunnen kopen irado OQcni-e 90 bolletjes coke in lichaam van man Vrouw beroofd van schoudertas Ander licht op Appelmarktbrug Ruit te sterk Initiatiefiiemer: Als je niks doet voor jongeren krijg je hangjongeren Puinhoop door Zomerpop Voor al uw vragen belt u voortaan (010) 262 1000 5° DONDERDAG 13 SEPTEMBER 2001, JAARGANG 53 Nk 31 Maandag: /aim lb Dinsdag: spareri VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM WÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊIÊÊIÊÊÊÈÊUKÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^ÊÊMI \^ensda£: Ico^elhielstuk TOTALE OPLAGE: HNS Autoverkoop openbare weg veroordeeld Programma van Welzijn veelzijdig Sport langs de Waterweg VLAARDINGEN - Negentig bolletjes cocaïne, in totaal zo'n halve kilo, zijn via de natuurlijke weg uit het lichaam van een 'zo genaamde bolletjesslikker' ge komen. De man meldde zich vorige week bij het Vlietland Ziekenhuis (lokatie Holy) met klachten. Hij werd direct opge nomen op de Intensive Care af deling. De politie moest tot drie keer toe naar het ziekenhuis om de bolletjes in beslag te nemen. De identiteit van de man kan niet worden prijsgegeven. VLAARDINGEN - Een 25- ja rige vrouw is zaterdagochtend vroeg op de Schiedamseweg van haar schoudertas beroofd. Twee onbekende mannen duwden haar tegen de grond en namen de schoudertas weg. Het dievenduo vluchtte weg richting Aert van Nesstraat. Het slachtoffer liep door de val enkele blauwe plek ken en een schaafwond op. Maandagmiddag duwde een man een 70- jarige Vlaardingse in haar rug en griste, nadat de vrouw viel, haar tas weg. De da der vluchtte richting Piet Hein- plaats. Een buurtbewoner bood het slachtoffer hulp en ging later op zoek naar de dader. Zowel hij als de politie kon de tasjesrover niet meer te pakken krijgen. SCHIEDAM - ONS IBOR schakelt op vrijdag 14 sep tember de groene verlichting van de Appelmarktbrug over de Lange Haven om naar een meer neutrale witte verlich ting. Volgens de ONS is dit meer in overeenstemming met het monumentale karak ter van de brug. Het omzetten van de verlichtingskleur wordt mede gedaan met het oog op de komende feestelij ke dagen in Schiedam, zoals de Brandesfeesten. De verlichting van de Appel marktbrug werd op 16 juni jongstleden tijdens de eerste avondrondvaart van de fluis terboot ontstoken. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Ook voor uw pasfoto's Het eerste echte digitale trapveld van Schiedam heeft dinsdag officieel haar deuren geopend. De Trap, zoals het is gaan heten, heeft zijn onderkomen gevonden in het filiaal van de biblio theek in Sehiedam-Nieuwland. Er staan voor de bewoners uit de omge ving bijna twintig computers klaar om direct achter te kruipen. Onder de enthousiaste leiding van Piet Mol en Wim Hoogerwerf kun nen mensen vanaf nu surfen op het web, gebruik maken van allerhande computerprogramma's en ook cur sussen volgen. En dat allemaal voor de prijs van nop, mits met een cursus volgt. Internetten tijdens de inloopu ren kost in principe ook helemaal niks: slechts een riks! Wie niet met de PC om kan gaan: geen nood, want de leiding is bereid mensen helemaal in te wijden in de wondere schoonheid van de digitale wereld. Klimmen, springen, vrijblijvend of niet: het kan allemaal, in De Trap van Nieuwland. VLAARDINGEN - Een winkel diefstal bij een winkel op de Van Hogendorplaan is dinsdagoch tend rond 2.00 uur mislukt om dat de ruit met gelaagd glas te sterk was voor een baksteen. Twee uur later had het dievengil de wel succes bij een andere winkel op de laan. Er werd een gat in de ruit gemaakt en een kastje in de winkel vernield. Ook enkele telefoons die in het kastje lagen werden gesloopt. Het winkelpersoneel miste ook een aantal telefoons. TEGEN AUTO - Een 7- jarig meisje uit Vlaardingen liep maandagochtend op de Van Ho gendorplaan tegen een auto op van een 20- jarige automobiliste uit Vlaardingen. De vrouw nam gas terug om een groep kinderen over te laten steken. De kinderen maakten echter geen aanstalten om over te steken, zodat de vrouw doorreed. Op het laatste moment stak het 7-jarige meisje toch over en bot ste tegen de auto. Het slacht offertje kon na een behandeling van het ambulancepersoneel weer naar huis. door Evelyn de Ruvter SCHIEDAM - De kans be staat dat het oude gebouw van bar/dancing Extreem aan de Hoogstraat 99 op nieuw als uitgaansplek voor jongeren van Schiedam gaat fungeren. Ondernemer Kevin Hoogerheide heeft een vergunning aange vraagd om in dat gebouw een bar/dancing te begin nen, een uitgaansgelegen heid tot twee uur 's nachts, voor zo'n 150 jongeren rond de 18 jaar. Die leef tijdscategorie gaf al eerder aan behoefte te hebben aan een discotheek of andere uitgaansgelegenheid in de eigen stad. Bij gebrek daar aan zijn zij nu genoodzaakt hun vertier grotendeels in buurgemeenten als Rotter dam en Vlaardingen te zoe ken. De politie van Schie dam wil dat liever ook zo houden, valt te lezen uit het advies dat plaatsvervan gend districtschef Dijkstra aan het gemeentebestuur heeft uitgebracht. Hooger heide brengt er waarschu wend tegenin: 'Als je als ge meente niks voor jongeren doet, creëer je hangjonge ren'. De gemeente baseert zich in haar besluitvorming over de bar/dancing niet alleen op het politierapport. Ook de buurtbe woners worden betrokken bij het voorstel. Op uitnodiging van de gemeente houdt Hoogerheide, f eigenaar van bar-dancing Intenz in den Haag, volgende week een presentatie voor de omwonen den over zijn Schiedamse plan. Hoogerheide is boos over het ne gatieve rapport van de politie waarin wordt verwezen naar de al zeer hoge horecadruk ter plaatse en de daaruit voortvloei ende geluidsoverlast en drank misbruik. Hij benadrukt dat een professioneel beveiligingsbe drijf er bij zijn zaak streng op toezien dat er geen rotzooi wordt geschopt en dat detectiepoorten en handscanners er voor zorgen dat geen wapens mee naar bin nen worden genomen, intenz in den Haag trekt zo'n 220.000 be zoekers per jaar, daar worden grote concerten gegeven met TMF en treden grote artiesten op. Ik heb grote ervaring op het gebied van jongerenevenemen- ten, ik weet hoe je zoiets opzet en in goede banen leidt. Brand veiligheid en beveiliging op de locatie, zowel binnen als buiten, zijn prioriteit nummer één. De bezoeker moet zich veilig en ontspannen voelen als hij een avondje uit gaat.' Dijkstra, die van Haagse colle ga's minder florissante geluiden doorkreeg, schrijft in zijn poli tierapport dat zijns inziens de uitstroom van dat uitgaanspu bliek een ontoelaatbare nadelige invloed zal hebben op de woon- en leefsituatie van zowel de Hoogstraat, de parallel daaraan gelegen Lange Haven als de Koemarkt en directe omgeving. 'De ervaring van de laatste jaren van soortgelijke horecagelegen heden gericht op de jeugd van ongeveer 18 jaar leert dat er con tinu toezicht van de politie ver eist is op een redelijk niveau van aanvaardbare overlast te verkrij gen', aldus Dijkstra die aangeeft dat de politie al geruime tijd meedraait in de vergaderingen van de bewonersvereniging Schiedam-Centrum. 'In deze vergaderingen werd meerdere malen de aandacht van zowel de gemeente als de politie gevraagd met betrekking tot het met hoge snelheid rijden met bromscoot ers en vernielingen gepleegd door jongeren welke na sluiting stijd van de horeca door de bin nenstad trekken. De binnenstad leent zich door zijn veelal oude bebouwing met vele kleine steegjes ook niet tot een gemak kelijk toezicht op een groot aan tal jongeren welke een dancing verlaten na sluitingstijd.' In het rapport wordt benadrukt dat be woners klagen over groepen jeugd die rondhangen in de bin nenstad. Met het alcoholvrij ver klaren van die openbare ruimte in de binnenstad probeert de ge meente daar paal en perk aan te stellen. Dijkstra verwijst in zijn rapport naar de zes grote feestzalen in het naburige Rotterdam Spaanse Polder dat eveneens onder poli tiedistrict Schiedam valt. Feest zalen die volgens de politie vrij wel continu controle en toezicht vragen op met name de uit gaansavonden. 'De politie kan de openbare orde niet meer waarborgen in de binnenstad van Schiedam als daar nog een dan cing gevestigd wordt', waar schuwt Dijkstra. 'Uit dit politierapport blijkt dat jongeren slechte mensen zijn, met name 18-jarigen', bekriti seert Hoogerheide. 'Alle jonge ren worden over één kam ge schoren, een heel negatief en on terecht uitgangspunt. De jonge ren klagen op hun beurt dat er in Schiedam niets te doen is. Als je niets voor die groep organiseert, creëer je hangjongeren. En die bezorgen uiteraard overlast.' Wettelijk gezien is er geen be lemmering om in de oude Ex treem een bar/dancing te vesti gen, meldt hoofd Stedenbouw P. Persoon namens de sector VROM. De komende tijd wint de gemeente bij verschillende partijen advies in over het plan voor een uitgaanscentrum voor jongeren in Schiedam. Uiteinde lijk beslist de burgemeester of dat er komt of niet. SCHIEDAM - Raadslid Trudy van den Akker (D66) is van me ning dat de gemeente de Wet Voorkeursrecht in het vervolg ook in de binnenstad zou moeten toepassen. Met toepassing van de wet kunnen eigenaren hun pand aan niemand anders dan de gemeente verkopen. Hiermee wil Van den Akker verhinderen dat handelaren in onroerend goed gemeentelijke bouwplannen proberen te dwars bomen. Het gemeentebestuur reageerde betrekkelijk zuinig op dit plan, maar achtte het niet uitgesloten dat het de wet zou kunnen toepas sen, hoewel het dat niet in alle gevallen noodzakelijk vindt. De wet kwam aan de orde toen het plan van bureau Seinpost, De omloop binnenste buiten gekeerd, uitvoerig werd besproken. Hier in worden aanbevelingen gedaan hoe de binnenstad van Schiedam een opwaardering zou kunnen krijgen. Hiertoe moet een bedrijf worden opgericht, dat panden aldaar aan zal kopen. Er waren nog enkele andere kritische geluiden te horen, die zich vooral richtten op de traagheid van uitvoering van het Seinpost plan. Volgens sommigen had een deel allang af moeten zijn. Een ander meent dat de beperking tot alleen het centrum te star is. Ook het randgebied had volgens haar bij de plannen betrokken moeten worden. MAASSLUIS - De opbouw van de enorme tent, die vrijdag en za terdag onderdak moet bieden aan de tweede editie van Zomerpop, heeft voor voetbalwedstrijden veelvuldig gebruikte middenterrein van het ijsbaan terrein compleet geruïneerd. De vrachtauto's en tractoren hebben het grasveld, dat door de overvloedige regenval behoorlijk drassig was geworden, volledig omgeploegd. De stich ting, die het complex beheert maakt zich echter geen al te grote zorgen over het herstel van de weide. Natuurlijk heeft ook hij de bouw van de tent gevolgd. 'De regen heeft behoorlijk wat roet in het eten gegooid. Wanneer het droog blijft, is er geen vuiltje aan de lucht. Dan kan dat veld wel wat hebben. Op het moment, dat het gaat regenen, zoals het de afgelopen dagen gedaan heeft, weet je dat er problemen ontstaan.' Zeevaart rekent er echter op, dat de grasmat in het voorjaar weer geheel egaal aan de voetbalclubs ge presenteerd kan worden. 'Het is nu september. Op een enkele op het veld trainende voetbalvereniging na, is het gebruik nihil. We hebben goede afspraken met Zomerpop, zodat we ervan uitgaan, dat zij volgende week na het weghalen van de tent en de afVoer van de materialen het veld weer nagenoeg spiegelglad opleveren.' Maar voor het zover is bepalen op 14 en 15 september sterren als Rene Froger, Jody Bernal, Paul Young, Judith en de bands Milk Inc., Snap en QE II het beeld op het dan hopelijk opgedroogde ijs baanterrein aan de Vlaardingsedijk. Vrijdag vindt daar de 'Pop Music All Night Long' plaats, zaterdag de 'Dutch Music All Night Long'. COMF HNS Nieuwe I HikStadsblad voor rhaar Alles geserveerd me( 1 rites en Salade. Tel. oio - 27 33 026 1 uur service 10x15 print 089 B dutbelprint 1.25 B Snelservice (vandaag brengen, morgen klaar) 0.39 I cbfcbelprint 069 Saps j (vandaag brengen, morgen klaar) vanaf 0.75 Voor service met een glimlach Hoogstraat 137 Schiedam Politie negatief over plan voor bar/disco jeugd in Hoogstraat Het voormalige pand van Extreem wordt opnieuw bar/dancing voor de jeugd als het aan Kevin Hoogerheide ligt foto: HANS KE1JZER De directie van Sanders Meubelstad heeft besloten om de vestiging in Rotterdam op termijn te verhuizen. In verband met deze verhuizing vindt er een opruiming van alle showroommodellen plaats. Deze maatregel geldt zolang de voorraad strekt en uitslui tend voor ons filiaal aan de Stadionweg 39-D (naast de Kuip). De opruimingsuitverkoop loopt t/m 15 september. Alleen voor particulieren, niet voor fabrikanten! Sanders Meubelstad Rotterdam Stadionweg 39-D, Rotterdam, OIO - 483 28 32 Met he Ontdek nu Stressless de comfortstoel met het gepatenteerde Plus™-systeem bij Nipius te Maasdijk. Voor echt maximaal zitcomfort..of u nu groot, klein, smal of breed bent. leder Stresslessmodel wordt in drie verschillende afmetingen vervaardigd. Bovendien is het goecf voor de sfeer als I iedereen comfortabel model Mayfair 4000 m2 woonplezier vol met zitten/eten/slapen/stoffering/ opbergsystemen www.nipius.nl (woon centrum; Maasdijk: Maasambacht 3, tel.(0174) 513 490 U vindt ons via Rijksweg A20, neem afslag nr. 6, de N220 richting Maasdijk - Hoek van Holland, neem op de dijk de afslag 'Maasdijk' en volg de bordjes 'Nipius'. Het nummer (010) 457 6700 is komen te vervallen. Energie, milieu, infrastructuur Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 100C en media www.onsgroep.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1