Van lokaal tot erkend teststation Unieke studie Verkeersveiligheid en Mobiliteit 39?5 49?5 Kf t/i WEEK 37-28CT-5 "We klimmen uit de periode van specialisten naar genera- listen. Er is behoefte aan afgestudeerden die breed in de wereld staan", sprak minister L.J. Brinkhorst woensdag 5 september tijdens de opening van het hogeschoolhaar van de Ichthus Hogeschool. De plaats van handeling was de lehthus Hogeschool/Hogeschool Delft. ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. De fusie tussen Ichthus Hogeschool en Hogeschool Delft, een groene school en een algemene school dus, is volgens hem de stap naar breed opgeleide professionals. Ichthus stelde de scenario's op in het kader van marktverkenning. Ze vormen daarmee de eerste aanzet om de beoogde onder- wijsverbreding uit te werken. Eibers zei dat de vestiging in Delft het groene kenniscentrum bij uitstek voor het snijvlak van belangen in relatie tot de infrast ructuur, logistiek, plattelands vernieuwing, recreatie en toeris me wordt. "We gaan er echt het diepe mee in en dat betekent onder andere dat ook vanuit de ethiek naar deze vraagstukken wordt geke ken. Niet om normerend bezig te zijn, maar bijvoorbeeld om men sen in staat te stellen te discus siëren over de vraag of alles mag en kan", zei Eibers. Het aantal studenten van de Ichthus Hogeschool/Hogeschool Delft is dit jaar met tien procent gestegen ten aanzien van vorig jaar. Eibers zij dat het opvallend is dat zowel de interesse voor agrarische opleidingen als voor de PABO (3 procent meer stu denten) is gestegen, terwijl lan delijk de belangstelling voor deze studies onder druk staat. De studies Communicatie en Management, Economie Recht kennen dit jaar respectie velijk 18 en 16 procent meer instromers dan in 2000. Nea Transport Hogeschool (NTH) in Rijswijk start het nieuwe collegejaar met een derde vervoersop- leiding. De studie 'Verkeersveiligheid en Mobiliteit' is een vierjarige HBO-studie in deel tijd, gericht op mensen die al werkzaam zijn in midden- en hogere kaderfuncties in de verkeers- en vervoerspraktijk. De opleiding is uniek in Nederland. De NTH leidt mensen op die praktische oplossin gen aandragen voor mobiliteitsvraagstukken. Collegevoorzitter Ben Janssen: "De dagelijkse ochtendspits is bijna niet meer weg te denken uit ons land. En het verkeer neemt alleen nog maar toe. De verkeersveiligheid- en mobiliteitsproble- matiek die hierbij komt kijken vraagt om specia listen." De NTH startte in 1997 al met de vierjari ge HBO-opleidingen 'Logistiek en vervoer'en 'Personenvervoer en Verkeer'. Afgestudeerden ontvangen het in Nederland erkende HBO-diplo- ma en de internationaal erkende titel van Bachelor. Voor meer informatie surfen naar www.nth.nl of bellen met 070 3988 447. Klassikaal of k la carte naar MOUS toe! Digibeten, met de computer niet-vreemden, particulieren of werknemers die hun kansen op de arbeidsmarkt willen vergroten kunnen zich bij Zadkine Contract Activiteiten inschrij ven voor de opleiding tot Microsoft Office User Specialist (MOUS). MOUS wordt verzorgd in de volledig vernieuw de ICT-lokalen van de locatie ROC Zadkine aan de Prins Constantijnweg 30. De lokalen zijn door Microsoft gebombardeerd tot erkend teststation. Speciaal voor het bedrijfsleven heeft Microsoft examenstandaarden van haar MS Office 2000 pakket ontworpen en deze standaarden wereldwijd geaccepteerd. Een groot voordeel van MOUS is dat per onderdeel van het pakket Office 2000 een apart examen kan worden afgelegd en er dus ook per onderdeel een apart Microsoft Certificaat kan worden verkre gen. De cursist kan zich dus specialiseren in een bepaald onderdeel, te weten MS Word 2000 en MS Excel 2000, beide Nederlandstalig; MS Access 2000, MS PowerPoint 2000 en MS Outlook 2000, alle drie Engelstalig. Het zal duidelijk zijn dat het niveau van de ver kregen kennis hoog is. A Ia carte agro industriële complex naar hoog opgeleide professionals. "Een brede oriëntatie op onder meer economie, logistiek, tech nologie en de productie van vei lig voedsel is daarbij noodzake lijk", aldus Eibers. Minsiter Brinkhorst onderstreepte de visie van Eibers en zei dat het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij meer moet gaan samenwerken met het "De cursus kan zowel klassikaal als a la carte worden gevolgd. Voor de klassikale cursus moet de cursist aantoonbare ervaring en kennis van het gewenste pakketonderdeel en kennis van het besturingssys teem Windows 98 in huis hebben. Voor de a la carte cursussen is geen specifieke vooropleiding ver eist. Er kan zelfs kan tijdens de cursus kennis van het besturings programma Windows 98 worden vergaard", legt opleidingsmanager Adrienne Woerdenbagch uit. Ze vertelt dat de a la carte cursussen uitstekend geschikt zijn voor huisvrouwen, jongeren en ouderen die, of zich de basis computervaardigheden willen eigen maken of meer uit de computer willen halen: "Maar natuurlijk ook voor het bedrijfsleven. De cursus kan op elk moment worden gestart en dan ook nog met de module naar wens. We hebben het inloopprincipe. Op bepaalde dagen en tijden reserveer je een computer voor 2,5 uur. Bij inschrijving vertelt de cursist de docent welke stof wel of niet wordt beheerst, zodat een optimale begeleiding kan worden behaald. Er kan ook een instaptoets worden afgelegd om een les plan samen te kunnen stellen. De cursist bepaalt zelf hoe vaak hij een computer wil reserveren en wanneer. Ga je op vakantie, dan sla je die weken over en pak je de cursus erna weer op, zonder iets te hebben gemist." Klassikaal Wie niet over voldoende kennis en ervaring beschikt kan MOUS instromen door eerst de basiscursussen Windows 98, MS Word 2000 en MS Excel 2000 te volgen. Deze cursussen starten een aan tal keren per jaar. Men kan natuurlijk ook de benodigde voorkennis a la carte vergaren. RZA stuurt haar cursisten niet onvoorbereid het examen in, want een gedegen examentraining is in het lesprogramma opgenomen. Aan wie in het bezit is van vijf certificaten geeft Microsoft een Master Certificaat af. Het is mogelijk een proefles te volgen. Onder telefoonnummer 010 206 92 06 kan een afspraak worden gemaakt en informatie over de cursussen worden ingewonnen. Tijdens de opening van het nieu we HBO-jaar werden drie scena rio's gepresenteerd. Wordt Nederland een verwerkingsland, een technologische hemel of een land waar de burger/consument de toon zet? Volgens College van Bestuurvoorzitter J.M.M. Eibers moeten de groene oplei dingen die Ichthus in Delft aan biedt zich veel sterker richten op de toekomstige vraag van het Fleece- Viènditrui, 100%-Wol. bodywarmer. 39?5 Diverse rultshirts. Fleece sweater. 92-122. Gem el eerde coltrui. Stretch krjjtstreep- broek. 1 jeans. 92-122. die breder Brinkhorst wil afgestudeerden in de wereld staan

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7