IN KRANT vj intlStuin ra ^5^ Wegener huls-aan-huLskranten Dag van Rouw El Furkan: 'Onbehoorlijk bestuur van gemeente' Regionale fusie basisonderwijs Gemeenteraad over ziekenhuis Wateroverlast: twee kwekerijen Man verliest macht over stuur P.S.: Noot Bromfietsrovers Derde huisarts uit Groenoord vertrokken GROENOORD Extra vergadering gemeenteraad Schiedam Gemeente Schiedam WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001, JAARGANG 53 Nr. 38 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGfNA'S E OPLAGE: Arjan van Eersel gaat door als eenmansfractie Vrijwilligers in het zonnetje Zomerpop 2001 SCHIEDAM - De politie stelde na een melding over waterover last een onderzoek in bij een wo ning aan de Van de Tempelstraat. In twee kamers van het huis wer den in bedrijf zijnde hennepkwe kerijen aangetroffen. In totaal kwamen agenten zo'n 700 hen nepplanten tegen, alsmede voor de groei bestemde apparatuur. Deze zijn in beslag genomen. Er is een onderzoek ingesteld naar de eigenaar van de hennepkwe kerijen, die op het moment van inval niet in het pand aanwezig was. SCHIEDAM - Een 56-jarige au tomobilist reed maandagavond laat op de noordbaan van Rijks weg A20, toen er plotseling een aanrijding plaatsvond. Toen hij in de bocht ter hoogte van Schie dam was, verloor hij door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij reed tegen de vangrail aan de linkerzijde, en kam vervolgens tot stilstand te gen de vangrail aan de rechter zijde van de weg. Hij is met ern stig hersenletsel naar het Dijk- zigt ziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM - De projectcom missie Groenoord heeft vorige week besloten dat de vergade ring van afgelopen maandag toch maar niet doorgaat. Na mens de voorzitter werd er ge meld dat er geen agendapunten zijn om te bespreken. Dat wekt de indruk dat het perfect gaat in Groenoord. Verder dus geen re den om dingen te berde te bren gen. De eerstkomende vergadering is gepland op maandag 15 oktober, maar of daar agendapunten voor bestaan is uiteraard nog onzeker. BIBLIOTHEKEN - Biblionef start in samenwerking met meer dan 300 bibliotheken en Nationale Eurocol- leete/Coins for Care een unieke in zamelingsactie. Tijdens deze actie, die tot en met februari loopt, kan ie dereen zijn buitenlands geld inleve ren bij alle vestigingen van de Openbare Bibliotheek Schiedam. Biblionef gebruikt de gelden om nieuwe kinderboeken te kopen en stelt deze gratis ter beschikking aan kinderen en jongeren in achters tandssituaties waar ook ter wereld. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur PAUL BERG dat is duidelijk. -w- -w-et is een week geleden dat de Verenig- I de Staten werden opgeschrikt door ter- roristische aanslagen met maar liefst I vier vliegtuigen. Heel de wereld was JL getuige van de rampzalige beelden, die steeds als historische monumenten worden ver toond. Amerika werd getroffen in haar hart, maar iedereen rouwt mee. Duizenden doden zijn te be treuren, en het zal nog maanden duren voordat het grootste gedeelte van de puzzelstukjes goed in el kaar passen. Europa hield vrijdagmiddag om twaalf uur een mo ment van stilte aan, waarin de gedachten uit konden gaan naar de slachtoffers, de nabestaanden en de hulpverleners. Twin Towers - New York. Pentagon - Washington. Pittsburgh - Pennsylvania. Drie onher stelbare gaten in de geschiedenis, die vrijdag beant woord werden met drie minuten stilte. Bijna geen mens ging nog door: auto's op de rijkswegen hiel den stil in de berm, de Dam in Amsterdam was ge vuld met honderden mensen, en in Schiedam werd een speciale bijeenkomst gehouden op het Stadserf. Drie minuten medeleven met het lot van duizenden. Vrij direct na de ramp is een condoleanceregister opengesteld op het Stadskantoor. Nog in ieder geval tot zaterdag 22 september is zij opengesteld voor publiek. SCHIEDAM - Een 16-jarige Schiedammer werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op het Wilhelminaplein beroofd van zijn bromfiets. Twee jongens, ook op een bromscooter, be dreigden het slachtoffer met een vuurwapen. Hierdoor voelde de jongen zich wel gedwongen zijn voertuig af te geven. De twee onverlaten gingen ermee van door. In Vlaardingen werd een 17-jari- ge bromfietser uit Schiedam zondagmiddag op de Maassluis- se-dijk door twee onbekende jongens van zijn bromfiets be roofd. De daders versperden de weg van de bromfietser en sloegen hem. Hoewel de 17-jarige zich nog probeerde te verdedigen, kon hij niet voorkomen dat de daders op de bromfiets sprongen en wegreden richting Vlaardin gen Centrum. Over de identiteit van de daders en of er een link bestaat tussen de berovingen is nog niets be kend. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. door Nans Wolters SCHIEDAM - Huisarts Beemster sluit binnenkort zijn praktijk aan het Harg- piein om zijn vak elders te gaan uitoefenen. En hoewel hij verwoede pogingen on dernam om een plaatsver vanger te vinden slaagde hij daarin niet. Voorlopig heeft hij voor zijn 2500 patiënten onderdak kunnen vinden bij Huisartsenmaatschap Schiedam aan de Mgr. No lenslaan. Dit is echter een tijdelijke maatregel. Twee maanden geleden vroeg huisarts De Rijcke van Huisart senassociatie Kethel (waartoe dokter Beemster ook behoort) zich al vertwijfeld af, hoe hij zijn patiënten duidelijk kon ma ken waarom de kwaliteit van de zorg en de tijd die aan elke pa tiënt besteed kan worden in hoog tempo steeds verder zal teruglo pen. Op het moment dat hij zijn ver zuchting slaakte waren al twee huisartsen uit Groenoord ver trokken en de patiënten over de resterende praktijken in de wijk verdeeld. Onlangs maakte huis arts Beemster officieel bekend dat ook hij het voor gezien houdt. Dokter Beemster: "De reden van mijn vertrek heeft te maken met een aantal factoren. Enerzijds uit persoonlijke overwegingen en anderzijds uit pure frustratie. Al vier jaar praten wij als huisart sen met het Schiedamse ge meentebestuur en Woonplus over een groepspraktijk die naar onze mening dringend noodza kelijk is in Schiedam-Noord. Men luistert en knikt vriendelijk en daar blijft het bij. In al die ja ren zijn we werkelijk geen stap Bij Huisartsenmaatschap Schiedam aan de Mgr. Nolenslaan hebben 2500 extra patiënten 'onderdak'gevonden. De druk wordt er steeds groter. TENNISPARK SPIERINGSHOEK Schiedam WINTERTENNIS vooruit gekomen!" Volgebouwd Volgens Beemster is er even sprake geweest van een groep spraktijk aan de Oreliosingel maar dat was in verband met al lerlei praktische zaken, zoals be reikbaarheid geen optie. "We hebben de kaart van Schiedam Noord erbij gepakt en gekeken waar nog een plek was waar ge bouwd kon worden. Geen mak kelijke opgave want alles is vol gebouwd. Bovendien wilden wij midden in de wijk zitten en goed bereikbaar zijn, ook voor het openbaar vervoer. Omdat er al lang plannen zijn om het Bach- plein opnieuw in te richten ha merden wij er voortdurend op om daar een goed geoutilleerd dienstencentrum neer te zetten. We hadden er al een naam voor bedacht: 'De Hoed', alles onder een dak, apotheek, wijkverple ging, fysiotherapie en huisart sen. Dat klinkt simpel en zou het ook moeten zijn, vooral voor een gemeente die weet wat haar be volking nodig heeft, maar op het Stadskantoor pikten ze ons voor stel niet op," zegt Beemster be rustend. Woonplus is inmiddels bezig voormalig Verzorgingshuis De Harg van de plattegrond van Schiedam te verwijderen en wil op de vrij gekomen locatie een groot complex met seniorwonin gen laten verrijzen. De huisart sen uit Groenoord lieten Woon plus weten belangstelling te heb ben voor het inrichten van een groepspraktijk in de onderbouw van dit appartementencomplex. "Woonplus is echter een com merciële organisatie en wij als dienstverleners zijn niet in staat de huur van een praktijkruimte op te brengen. Dus die mogelijk heid was vrij snel van de baan." Ambtelijke molens Beemster benadrukt dat alle par tijen, waaronder Zorgverzeke raar DSW de noodzaak inzien van het opzetten van een groep spraktijk. "Alleen een concreet plan ontbreekt. Ik had best een afweging willen maken om te blijven in Schiedam. Maar op een gegeven ogenblik moet je kiezen. Er kwam werkelijk niets van de grond. Daarom hoop ik dat mijn vertrek een flinke wind veroorzaakt waardoor de wieken van de ambtelijke molens sneller gaan draaien." De huisartsengroep waar Beem ster deel van uitmaakte heeft zich tijdelijk garant gesteld voor de zorg van zijn patiënten. "We hebben een vrouwelijke arts kunnen aantrekken waarvoor we onderdak vonden in Huisartsen maatschap Schiedam aan de Mgr. Nolenslaan 57. Weliswaar in Nieuwland maar een andere mogelijkheid was er niet. Zodra een groepspraktijk in Groenoord werkelijkheid is komen deze pa tiënten weer terug." In tegenstelling tot wat wordt be weerd, blijkt het in de praktijk niet zoveel problemen op te le veren om een arts naar Schie dam te lokken. "Alleen vind je niemand voor een solopraktijk wel zijn er voldoende dokters die aan de slag willen in deeltijd, dus dat betekent dat er dan wat geregeld moet worden. Mijn col lega's van Praktijk Nieuwland bijvoorbeeld plaatsten kortgele den een advertentie en hadden binnen een maand - omdat ze ruimte beschikbaar hebben - er een nieuwe arts bij." Vertrekkend huisarts Beemster verwacht dat er de komende ja ren ook landelijk, steeds meer patiënten zonder dokter komen te zitten. "Dat is niet alleen een Schiedams probleem. Zolang de omstandigheden waaronder huisartsen werken niet worden verbeterd en jonge mensen niet kiezen voor dit vak, blijft het dweilen met de kraan open," be sluit hij. Vanavond, woensdag 19 september 2001, vindt in de Aleidazaal van het Stadskantoor een extra openbare verga dering plaats van de gemeenteraad. De vergadering begint om 20.30 uur en zal geheel gewijd zijn aan het onderwerp Vlietland Ziekenhuis. Dit naar aanleiding van het onlangs bekendgemaakte besluit van het ziekenhuisbestuur om de voorbereidingen van de bouw van het nieuwe Vliedand Ziekenhuis op de locatie Schiedam-Bijdorp af te breken. SCHIEDAM - Wethouder Menno Siljée heeft donderdag gespro ken met het bestuur van de islamitische basisschool El Furkan. Tij dens dit gesprek zij de standpunten nogmaals uitgewisseld, maar het bestuur heeft zich vooralsnog niet bereid getoond zijn stand punt te herzien. Het heeft bij de gemeente een officieel verzoek in gediend tot uitbreiding van het aantal groepsruimten en heeft daar bij het oog laten vallen op een gebouw aan het Dr. Wibautplein. Het wil niets weten van een andere lokatie dan in Nieuwland en heeft zelfs de term 'onbehoorlijk bestuur' in de mond genomen als de gemeente niet wil meewerken aan een verhuizing daar naar toe. De gemeente beweert, in tegenstelling tot de berichten die El Fur kan naar buiten brengt, nooit een dergelijke toezegging te hebben gedaan. Aan de Eduard van Beinumlaan heeft de school momenteel nood- lokalen in gebruik die destijds zijn gebouwd op grond van een ar tikel 17 procedure. Dit houdt in dat deze lokalen een tijdelijk ka rakter hebben. Op basis van de regels zouden de lokalen nu al ver wijderd moeten zijn. Hierover zal bouw- en woningtoezicht in overleg treden met het bestuur. El Furkan heeft aangegeven zelf een bouwplan te willen ontwikkelen om aan de huisvestingspro blematiek aan de Eduard van Beinumlaan een einde te maken. WATERWEG - Met zekerheid is vastgesteld dat de besturen van vier organisaties voor basisonderwijs in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis per 1 augustus 2002 gaan fuseren. In juli werd daar reeds een in tentieverklaring voor getekend. Het gaat om de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs in Schiedam-Kethel, voor Christelijk Ba sisonderwijs in Maassluis, voor Christelijk Schoolonderwijs in Vlaardingen en de Stichting voor Interconfessioneel Speciaal Onder wijs te Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Op het gebied van personeelsbeleid wordt er al geruime tijd samen gewerkt onder de noemer Stichting Meervoud. In de komende maan den zal de fusie op deelterreinen verder worden uitgewerkt. Het be langrijkste doel is om voorwaarden te creëren om kleinschalig de kwaliteit van het onderwijs verder te verbeteren en vernieuwingen in het onderwijs mogelijk te maken. De besturen willen veel investeren in de medewerkers. Zij dragen immers zorg voor goed onderwijs aan de leerlingen, en mogen daarom volgens de organisatie rekenen op goede werkomstandigheden. SCHIEDAM - De gemeenteraad houdt vanavond, woensdag 19 sep tember, een extra openbare vergadering, die geheel gewijd zal zijn aan het onderwerp Vlietland Ziekenhuis. Dit initiatief is genomen naar aanleiding van het onlangs bekendgemaakte besluit van het zie kenhuisbestuur om de voorbereidingen van de bouw van het nieuwe hospitaal op de lokatie Schiedam Bijdorp af te breken. De vergade ring vindt plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, en begint om 20.30 uur. Bollenkistje, 100 bloembollen. Wit, blauw en geel. Van nu voor €3,15 Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid OPTICIEN - ..-.N -a-:'. Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 FotffKSONALDSTAM Terugloop van kwaliteit en zorg leidt tot vertrek van huisartsen Foto: RONALD STAM Prettiger en goedkoper dan u verwacht. Dag-, avond- en weekendkaarten; bijv. vrijdag van 17.30 tot 22.30 uur van I okt. t/m 31 maart slechts 100.-. HET HUREN VAN EEN BAAN Lessen voor elk niveau Jeugdclubs v.a. 6 jaar. In de winter tennissen met zomerse mogelijkheden. Vraag onze folder. Gratis competitie voor onze leden. Inl. tel. 010-470 2241 of op het tennispark. LAAN VAN SPIERINGSHOEK 203 -V. SPORT- EN RECREATIEBAD 1 2 keer zwemmen, 10 keer betalen. Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoordnl HET GROENE WARENHUIS Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. NS

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1