i%ï Excelsior'20 en DRGS ronde verder IN DEZE KRANT Kritiek van college B en W: Plan Norder gaat niet ver genoeg Grote schade door overvloedige regenval 'Voorkomen dat deze jonge kinderen tussen wal en schip terechtkomen' hui.s-aan-hui.skranten Modieuze winter Pyromaan brandde van vurig verlangen om iets op te steken Man verdacht van uitdelen kopstoot Snelheidsduivels in de kuif gepikt Roof in bus opgelost Schiedam Groenoord wil buurtnetwerk om opvoeding preventief te ondersteunen TOTALE voor maar Maanda£ zalrh J)in§cla£: spareritsy -*- Woensdag: fo^elfiefgtiif Alles geserveerd met Irites en Salade. 33 026 KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur door Nans Wolters SCHIEDAM - De voorzie ningen in Schiedam Noord voor wat betreft hulp en on dersteuning bij de opvoe ding van kinderen blijkt in vergelijking met andere wij ken achter te lopen. Voor een aantal organisaties in Noord was dat aanleiding gistermiddag in Wijkcen trum De Blauwe Brug een bijeenkomst te organiseren waarbij de totstandkoming van een intensievere samen werking tussen uiteenlopen de instellingen centraal stond. Al enige jaren geleden signal eerden drie peuterspeelzalen en het Consultatiebureau in Schie dam Noord dat er behoefte be staat aan zorg en ondersteuning van ouders bij de opvoeding van hun kroost. Helma van der Staay, coördina tor van Peuterspeelzaal Pippe- loentje: 'De bevolkingssamen stelling in Schiedam Noord is de afgelopen jaren ingrijpend ver anderd. Je treft er veel ouders aan van allochtone afkomst, al leenstaande buitenlandse vrou wen die vaak de Nederlandse taal niet machtig zijn en twee verdieners. Zo verhuizen niet al leen veel allochtone Schiedam- SCHIEDAM - Excelsior'20 heeft de halve finale bereikt van het toernooi om het Schiedams voetbalkampioenschap. De titelverde diger werd ongeslagen eerste in de enige poule, waarin alle wed strijden volgens schema werden afgewerkt. In een andere poule plaatste DRGS/za zich voor de halve finale. De zaterdagclub heeft zes punten en wordt op de tweede plaats gevolgd door GTB (5 punten). Op het programma staat nog de wedstrijd Schiedamse Boys-HBSS. Beide clubs hebben een punt en kunnen dus de nummers een en twee niet meer inhalen. In poule 3 is alles nog heel onduidelijk, omdat slechts drie van de zes wedstrijden gespeeld zijn. Alleen Demos is uitgespeeld en mag zich met drie punten uitgeschakeld achten. De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden: Demos-Her- mes DVS 1-4, DRGS/zo-Excelsior'20 0-5, SVDPW-PPSC 1-4, GTB-HBSS 2-2, Schiedamse Boys-DRGS/zo 4-11. Het duel tus sen Spaland en VVK werd afgelast. De stand: poule A Excelsior'20 3-9, PPSC 3-6, SVDPW 3-3, DRGS/zo 3-0; poule B Spaland en Hermes DVS 1-3, Demos 3-3, VVK 1-0; poule C DRGS/za 3-6, GTB 3-5, HBSS en Schiedam se Boys 2-1. De organisatoren hebben in verband met de vele nog te spelen wedstrijden besloten om de halve finales niet op 20 september, maar op donderdag 27 september te spelen. Stadsarchief: Wie is wie? Pastor verlaat de kerk met pijn in het hart Herinneringen uit vervlogen Schiedam SCHIEDAM - Burgemees ter en wethouders (B en W) hebben het Plan Norder voor de inpassing van de A4 Noord (tussen Delft en Schiedam besproken en be kritiseerd. Zoals bekend is Schiedam tegen de aanleg van de rijksweg. Als het Ka binet en de Tweede Kamer onverhoopt het besluit ne men de weg door Midden Delfland toch aan te leggen, biedt het Plan Norder vol gens Schiedam onvoldoen de perspectief op een ver antwoorde inpassing van de weg. Namens het college van B en W heeft wethouder Hafkamp van Ruimtelijke Ordening, Verkeer noeg,' luidt de conclusie en daarmee het standpunt van het college. B en W willen aange ven dat het gewoonweg niet ge detailleerd genoeg zou zijn om daarop een uitvoering te laten plaatsvinden. Een groot be zwaar van de gemeente ligt be sloten in de onherstelbare scha de die door de aanleg van de rijksweg wordt berokkend. 'Het is in feite een eerste stap op weg naar de verstedelijking van het groengebied,' is de mening. Er kunnen weliswaar ondertunnel- de en halfoverdekte weggedeel ten komen, maar Plan Norder geeft slechts summier aan hoe deze twee onderdelen op elkaar worden aangesloten. Ook menen B en W dat de 'fi nanciële onderbouwing niet voldoende is uitgewerkt'. De in het plan gesuggereerde bijdrage van ingezetenen van het gebied (waaronder de inwoners van Schiedam), omdat zij 'profite ren van een kwalitatief goed in gericht gebied' is voor het colle ge onbespreekbaar. De gemeente Schiedam laat de voorkeur voor alternatieven nu duidelijker dan ooit tevoren pre valeren. Er kan bijvoorbeeld een weg worden aangelegd die meer westelijk ligt (de veiling route), een aansluiting van de A13 op de Al6 ten noorden van Rotterdam Airport en het in combinatie met deze wegver bindingen aanleggen van nieu we light-rail verbindingen tus sen de Haagse en de Rotterdam se agglomeratie. Vorig jaar was er een 'groen protest'op het zandlichaam tussen Schiedam en Vlaardingen. Het Schiedamse college van B en W gaat nu duidelijk met de burger mee. en Vervoer in het overleg over Schiedamse standpunt verde- het Plan Norder steeds het digd. 'Het plan gaat niet ver ge- 11 i V 1 f i ik DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2001 JAARGANG 53 Nr. 38 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM VLAARDIN GEN Personeel van de Verkeers politie hield dinsdagmiddag op de Laan van Bol'Es in Schiedam en 's avonds op de Floris de Vijf delaan in Vlaardingen een radar snelheidscontrole. Van de 1834 passerende automobilisten in Schiedam gingen er 278 over de 50 km-grens. De hoogst geme ten snelheid aldaar was 97 kilo meter per uur. In Vlaardingen werden dinsdag 1107 passanten gecheckt. 151 daarvan doorbraken de limiet behoorlijk. De hoogste score was 91 kilometer per uur, wat 41 kilometer te hard is. Woensdag was ook al geen ge luksdag voor de echte liefheb bers van een beetje pittig door kachelen. De Havendijk en de Van Beethovenlaan waren de plekken waar de politie zich had opgesteld. 330 autorijders kwa men voorbij op de Havendijk, waarvan er 41 zich niet aan de 50 km-limiet hielden. Op de Van Beethovenlaan lieten de mobilis- ten zich niet klein krijgen: daar werden slechts 21 van de 395 passanten in de kuif gepikt. Algemeen grafveld Beukenhof ontruimd SCHIEDAM - Op het algemene veld AN van begraafplaats Beu kenhof is het gebruik van de al gemene graven onlangs beëin digd. Het gaat om mensen die daar tot 1987 hun laatste rust plaats hebben gekregen. Mede werkers beginnen maandag met het verwijderen van de gedenk- monumenten en de beplanting. Hierna zal het veld worden geë galiseerd en ingezaaid. De stof felijke resten zullen pas dan worden geruimd als er behoefte bestaat aan hergebruik van het veld. Voor informatie kan contact worden opgenomen op maan dag tot en met vrijdag tussen 9.00 - 12.00 uur, telefoon 010 - 471 12 22. VLAARDINGEN - Een 12- ja rige jongen heeft maandagmid dag bekend dat hij een poging ondernam om op 10 juni net na middernacht een 72- jarige vrouw in een lijnbus van haar tasje te beroven. Nabij plein 1940 spuugde de jongen de vrouw in het gezicht en trachtte hij haar tas te stelen. Het lukte niet omdat het slachtoffers de hengels van haar tas enkele ma len om haar pols had gedraaid. Na de mislukte poging vluchtte de knaap. De politie kon de tiener oppak ken naar aanleiding van een sig nalement. Het slachtoffer beken de de tasjesroof maar ontkende dat hij de vrouw in het gezicht spuugde. VLAARDINGEN - Een 36- ja rige Vlaardinger wordt verdacht van het uitdelen van een kop stoot aan een personeelslid van een woningvereniging aan de Schiedamseweg. Al geruime tijd gedroeg de verdachte zich maan dagmiddag vervelend tegenover het personeel. Hij uitte ook ver baal bedreigingen. De politie werd ingeschakeld die de 36-ja rige afvoerde naar het bureau. De man wordt vastgehouden voor nader onderzoek. HOEK VAN HOLLAND EN HARWICH - In de Stena Line Ter minal in Hoek van Holland en in die van Hutchinsons Port in het Engelse Harwich zijn onlangs promotiep anelen van beide badplaatsen neer gezet. Als eerste resultaat van de sa menwerking tussen beide plaatsen. Die samenwerking over de Noord zee heen is gericht op de toeristische ontwikkeling van de twee plaatsen die worden verbonden door de Ste na Line met zijn miljoen reizigers per jaar. In plaats van alleen aan komst en vertrekplaats willen Hoek van Holland en Harwich ook een faam als toeristische attractie op bouwen. WATERWEG - Door de overvloedige regenval van woensdag zak te in de loop van de dag de Maasdijk tussen Maasdijk en Hoek van Holland gedeeltelijk in. Ook elders in de regio veroorzaakte de on ophoudelijke regen schade en overlast. In Schiedam kwamen stra ten blank te staan en kelders liepen onder. In Vlaardingen veran derde de Thorbeckestraat in een binnenzee. SCHIEDAM - Een vorige week aangehouden 49-jarige Schiedam mer bekende tegenover rechercheurs van het district Schiedam dat hij vanaf 1996 brand had gesticht in onder meer bouwketen, tuinhuisjes, loodsen, sloopauto's en -panden door de hele stad. De man brandde duidelijk van een vurig verlangen om iets op te steken: in totaal be kende hij twintig brandstichtingen. Zijn aanhouding vorige week was het gevolg van een brandstichting in zijn woning aan de Loeffstraat. Eerder op de avond had de man, die op korte termijn uit zijn woning zou worden gezet, meubilair uit het raam gegooid. Door de brand raakten drie woningen onbewoon baar en moest voor de bewoners andere huisvesting worden gezocht. De Schiedammer is inmiddels in bewaring gesteld en wordt nog steeds verhoord. De zomer is nog niet over, maar voor het gevoel is de herfst al be gonnen. Modeontwerpers laten zich rond deze tijd weer duidelijk zien met de presentatie van hun wintercollectie. Ook Schiedam is weer hele maal into fashion. Ventidue kwam dit week end met de nieuwe collectie voor de dag in de Korenbeurs, waarbij een mix van professione le mannequins en 'gewone' vrouwen de ver schillende stijlen van dit najaar lieten zien. Dit werd begeleid door de dynamische klan ken van DJ Tobias. Dit maakte direct duide lijk dat Ventidue voor iedere vrouw, groot, klein, fors en slank een bijzondere collectie in huis heeft. Ook de Schiedamse ontwerper Peter Domenie liet weer van zich horen. Met zijn Placebo show gaf hij een beeld van wat hij allemaal in zijn Wonderland Clothing Company heeft. Dat deed hij in het Stedelijk Museum, en on dersteunde de gracieuze bewegingen van zijn mannequins met avantgardistische muziek. Een apart geheel, een frisse look, veel paars, bruin, "seventies, leer en wat daar allemaal mee te combineren valt was te zien bij deze twee goedbezochte shows. Schiedam kijkt verder dan de eigen stadsgrenzen en zet hier mee ook in de regio op onnavolgbare wijze de toon! mers van Nieuwland naar Groe noord maar ook mensen uit on der meer Spijkenisse komen af op de goedkope huurwoningen in de wijk en dat brengt speci fieke problemen met zich mee. Spaland kent voorts een hoog percentage ouders die beide wer ken. Gebleken is dat in een aan tal gevallen hun 'sleutel' kinde ren dringend goede begeleiding nodig hebben.' Volgens de coördinator van Pip- peloentje is het de bedoeling een netwerk op te zetten dat als vangnet dient voor kinderen die problemen kunnen gaan veroor zaken. 'Wij gaan uit van een project dat preventief werkt bij het ondersteunen van ouders met jonge kinderen tussen de 0 - 12 jaar. Overigens ligt het zwaarte punt van ons initiatief voorlopig in de categorie 0 - 6-jarigen. Op dit ogenblik is het wel zo, dat in dividueel scholen, peuterspeel zalen, consultatiebureau en huis artsen signalen afgeven dat het de verkeerde kant opgaat, maar juist door het bundelen van deze kennis kun je preventief ingrij pen.' Een extra obstakel om de opvoedingsondersteuning goed van de grond te krijgen is het feit dat de problematiek in de ver schillende wijken in Noord nog al uiteenloopt. Daarom lijkt het opzetten van een buurtnetwerk voor de betrokken instanties een goede optie. Om de bestaande en gevarieerde dienstverlening in Schiedam op dit terrein goed te laten samen werken is het noodzakelijk een voorbereidings- en een klank bordgroep in het leven te roepen die uiteindelijk moet resulteren in een overkoepelend orgaan. Deze organisatie signaleert voortijdig zaken die uit de hand kunnen lopen. 'Wij moeten ge woon met z'n allen voorkomen dat deze jonge kinderen tussen wal en schip terechtkomen,' al dus Helma van der Staay. Zij zegt niet te weten om welke per centage gesignaleerde probleem gevallen het gaat in Schiedam- Noord en kan bovendien niet aangeven of de situatie in Nieuwland waar al jarenlang aan hetzelfde verschijnsel wordt ge werkt verbeterd is. 'Daar heb ik weinig zicht op,' verklaart zij. Wel heeft zij vernomen dat de samenwerking in het buurtnet werk in Nieuwland dreigt te ver zanden. Hopelijk is de basis van het plan voor Schiedam Noord steviger. In ieder geval is een groot aantal instellingen en or ganisatie zoals de Stichting Wel zijn Schiedam, Bureau GOA van de gemeente en maatschappelijk werk betrokken of op de hoogte van het nieuwe initiatief. Foto: SJOERD VAN LUYN Nieuwe Stadsblad m Foto; Ventidue

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1