Meeste horecabezoekers hangen boven de wc-bril Duurzame energie, het bekijken waard Verzorgenden en verpleegkundigen v/m Chrysant weer populair Enthousiaste medewerk(st)er T Groen? Europa laat de auto staan Met de boot naar Schoonhoven Peuters veilig in de auto Kortweg Info Weekend in teken van strip M&R Accountants Goochelaars in Archeon mi Professioneel en persoonlijk DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2001 NS2-8 SCHIEDAM In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur een eucharistieviering voorganger is Pater J. van Schagen. Zondag is er bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan het Westvest 90-92 een dienst om 10.30 uur, voor ganger is Ds. J. van Aller uit Alkmaar. In de Liduina basiliek is zaterdag om 18.00 uur eucharistieviering, zondag om 10.15 uur is ér een hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. Vanavond is er om 21.30 uur in De Graauwe Hengst sessie-tijd met Kees van Krugten, Pieter Ubbels, Edwin Beekman en Joke Hamminga, zaterdag om 22 uur is er ala ska met Leon Elias. Zondag is er in de 4 Molens, Nieuwe Damlaan een ruilbeurs, aanvang 13.30 uur, toegang gratis. Vrijdag 21/9 is er in theater a/d Schie om 21.00 uur een theater concert 'Murphy's Irish Nite' kosten 39,-, zaterdag 22/9 autovrije zondag op zaterdag met div. activiteiten, woensdag 26/9 De Groene Raat 19-21 uur, voederhuisjes en vetbolletjes maken. Voor info: WV tel. 4733000. Passage (christelijk maatschappelijk vrouwenbewe ging) is vandaag 'van het land tot de klant' mevr. A. van Dijk spreekt over de glastuinbouw, aan het einde kan men zelf artikelen veilen met een veilingklok. Voor info: tel. 4705721. STICHTING WELZIJN In de Erker is 28 september een workshop fresco's maken er wordt met verschillende technieken op gips geschilderd van 9.30 tot 11.00 uur. Voor aanmelding info: tel. 010-426 88 67. OUDERENWERK Dag van de ouderen op 1 oktober in de 4 molens van 12.00 tot 13.15 uur lunch, van 14 tot 15.30 uur Shantykoor Overstag (zeemansliederen), toegang 10, (alleen optreden 3,50), kaarten verkrijgbaar bij de dien stencentra van 17/9 t/m 28/9. Zondag 23/9 is er een ruilbeurs in de 4 molens van 13.30 tot 16.00 uur, donderdag 20 en 27 september bil jartwedstrijd in de Woudhoek, aanvang 12.30 uur, dinsdag 25/9 is er in Oost bingo van 14.00 tot 16.00 uur kosten 7,- (6 ronden). Iedere maandag is er in de 4 molens van 10.00 tot 11.00 uur Tai Chi Chuan (Chinese beweegkunst) kosten 18,- met R'dam-pas 11,70 per maand. Voor info: tel. 010 -470 55 00. Een smerig toilet in café of restaurant is voor veel mensen een flinke afknapper. Sterker, de meeste bezoekers die worden geconfronteerd met een vieze wc laten die horecagelegenheid voortaan links liggen. Dat blijkt uit onder zoek van sanitairpro- ducent Grohe naar de 'sanitairbeleving' van horecaminnend Nederland. Eén van de opmerkelijk ste resultaten van dit onderzoek is dat maar liefst driekwart van de ondervraagde restaurant bezoekers zegt nooit meer terug te komen in een gelegenheid waar het toilet niet schoon is. In een bar of café is de bezoeker iets minder sanitairgevoelig. Toch zegt bijna de helft niet meer terug te komen als het toilet onhygiënisch is. In het toilet zijn er vier dingen die mensen liever niet aanraken: de toilet- bril, de doorspoelknop van de wc, de knop van de kraan en de deurknop. Ze denken dat daar de meeste bacteriën op zit ten en daar hebben ze gelijk in, blijkt uit onder zoek van het vakblad Service Management. Daaruit komt naar voren dat de toiletzitting het meest vervuild is, gevolgd door de door spoelknop en de kraan. Met de deurknop blijkt het wel mee te vallen. Ook in het onderzoek van Grohe krijgen deze onderdelen het laagste cijfer van de bezoekers. De toiletbril in een café of bar scoort een dikke onvoldoende met een 4,2 gemiddeld. Meer dan de helft van de bezoekers blijft daarom ook boven de bril 'hangen'. Het totale cijfer voor het toi let komt ook niet boven een voldoende uit met een 5,2. De toiletbril in een restaurant wordt even eens als het meest onhy giënisch beoordeeld met een gemiddelde van 5,6. Iets meer dan de helft van de ondervraagden durft het aan om in het toilet van een restaurant op de bril te zitten. De totale hygiëne van het toilet scoort hier wel een voldoende, namelijk een 6,4. Een toiletbezoek in een horecagelegenheid gaat gepaard met veel erger nissen. Het verstopte toi let staat op nummer één. Geen toiletpapier aanwe zig komt op de tweede plaats. Daarna volgen stank, een vieze toiletbril en een deur die niet op slot kan. Maar ook de horeca ondernemer kent een reeks ergernissen bij het schoonmaken van het toilet. Hoewel onderne mers gemiddeld drie keer per dag het hele toilet schoonmaken, komen ze hierbij nog heel wat ellende tegen. De meest genoemde ergernis bij de heren is - weinig verras send - het naast de pot plassen. De grootste ergernis bij dames: tam pons naast de afvalbak. De Brabanthallen in Den Bosch zijn in het weekend van 22 en 23 september het podium van de Nederlandse stripwereld. Tijdens de Stripdagen zijn er exposities, stripveilin gen, interviews met striptekenaars en worden er pro mo's vertoond van nieuwe tekenfilms en films die zijn gebaseerd op strips. Daan Jippes neemt zaterdag om 13.00 uur de Stripschapprijs 2001 in ontvangst. De jaarprijzen worden 24 uur later uitgereikt. De Stripdagen zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang kost 15 gulden. Bezoekers die kleiner zijn dan anderhalve meter betalen de helft. Leden van het Stripschap mogen gratis naar binnen. Kan het milieuvriendelij ker dan de Landelijke Fietsdag? Ja, een Fietsdag met duurzame energie als thema. Op zaterdag 22 september wordt voor het derde jaar langs duurza me energielocaties gefietst. Dit jaar met een record aantal van zo'n zeventig plekken. Ooit in een windturbine gestaan? Met een boot gevaren die volledig op zonne-energie vaart? Of beluisterd met welke kracht vallend water naar beneden komt suizen? Allemaal goede energie bronnen die ons milieu bewust de nieuwe eeuw invoeren. Op verschillen de plekken in Nederland kan iedereen met eigen ogen aanschouwen hoe ver Nederland hiermee is. Op verschillende plaatsen in Nederland zetten duur zame energieproducenten hun poorten open om te laten zien hoe ze te werk gaan. Zon, wind, water en biomassa blijken fascine rende natuurverschijnse len die praktisch en ver rassend toegepast wor den. De kracht van water wordt op vele plaatsen in Nederland al eeuwenlang omgezet in duurzame energie. Denk aan de vele watermolens die nog steeds graan malen. Zon is er in Nederland mis schien wat minder. Maar zeker ruim voldoende om haar kracht te gebruiken. Fiets eens naar de Zonnepont in Friesland, een bootje dat volledig op zonne-energie vaart. Meer informatie over duurzame energielocaties of algemene informatie over duurzame energie is te krijgen bij het Informatiecentrum Duurzame Energie, tele foonnummer 0900-9892 (22 cent per minuut) of kijk op de internetsite www.duurzame- energie.nl. In onze locatie Verpleeghuis De Bieslandhof in Delft zijn circa 385 psychogeriatrische en somatische bewoners opgenomen. Ons uitgangspunt is belevingsgerichte zorg. Wij streven ernaar het contact tussen bewoner en verzorgende centraal te stellen. Op de psychogeriatrische, somatische en revalidatie-afdelingen hebben wij de volgende mogelijkheden: Verzorgenden en verpleegkundigen aantal uren en werktijden in overleg; er zijn ook mogelijkheden als oproepkracht We vragen een opleiding verzorgende niveau 3 of 3-IG (of gelijkwaardig) of een verpleegkundige opleiding. Behalve een opleiding verzorgende niveau 3-IG (of gelijkwaardig) of een verpleegkundige opleiding vragen we ervaring in residentiële zorgverlening. Naast een opleiding Verpleegkundige-A of HBO-V vragen we ook ervaring in een soortgelijke functie of in een verpleeghuis. Het salaris en de arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO voor de Verpleeg- en Verzorgingshuizen; aanstelling is in eerste instantie voor de duur van een jaar. We bieden voor verschillende functies mogelijkheden voor door scholing onder gunstige voorwaarden. Stuur dan een korte brief waarin je aangeeft voor welke functie je belangstelling hebt naar De Bieslandhof, t.a.v. Ed Bouwens, P&O-adviseur, Beukenlaan 2,2612 VC Delft. Bellen kan ook: 015 - 214 49 48. De chrysant speelt op bloemengebied een hoofdrol dit najaar. Chrysanten waren vorig jaar al aan hun comeback begonnen. Nu is hun weg naar de top niet meer te stuiten. Chrysanten zijn er in precies de goede herfstkleuren en geven ieder boe ket de stoere uitstraling die zo goed past bij vazen, potten en bakken van grof aardewerk en robuust hout. De bloem is er in verschillende vormen en kleuren. Roze, rood, oranje, maar ook groen, roestbruin en wit zijn dit najaar heel gewild. De warme herfsttinten van de chrysant voorzien, juist als in de herfstmaanden de dagen korter worden, in de behoefte om het interieur van warmte en geborgenheid te voorzien. Chrysanten zijn ook goede partners van bessen, vruchten en takken. Deze combinatie levert schitterende herfstboeketten op. Kort afgesneden chrysan ten op een bedje van mooi blad vormen een sieraad op een lage tafel in de moder ne woonkamer. Kies eens voor een herfstkrans met chrysanten in veel verschil lende kleuren; zo ontstaat een soort borduurwerk. Ook schalen lenen zich uitste kend om de chrysant creatief in te verwerken. Een origineel cadeau-idee. Ook voor die ene hele bijzondere dag, de trouwdag, is een bruidsboeket met de chrysant heel smaakvol. Afgestemd op de kleur van de bruidsjurk zijn fraaie 'lief- deskransen' dit najaar helemaal in. Verzorgingstips Gebruik schone vazen die gereinigd zijn met bleekwater. Glazen vazen zijn het beste schoon te maken; Haal het overtollige blad van de stelen, zodat er geen blad in het water hangt; Snij met een scherp mes een stukje van ca. 3 cm van de sten gel; Zet de chrysant in schoon water of in water met snijbloemenvoedsel. Chrysanten zijn goed houdbaar op water, maar met snijbloemenvoedsel groeien ze voller en staan ze langer. Bovendien blijft het water schoner; Het water eenmaal per week verversen en dan ook de bloemstelen weer iets afsnij den; Zet chrysanten niet in de volle zon. M&R Accountants is opgericht in 1950. Ons kantoor is gevestigd aan de Westvest, in het centrum van Schiedam. Op ons kantoor is, binnen een prettige werksfeer, een enthousiast team van 15 personen werkzaam. Sinds 1991 is ons kantoor werkzaam binnen een samenwerkingsverband met Remmerswaal Groep Accountants, waardoor wij de voordelen pn expertise kunnen bieden van een grote organisatie in combinatie met de persoonlijke benadering van M&R Accountants. Door een gestage groei van ons kantoor alsmede uitbreiding van de huidi ge huisvesting hebben wij een vacature voor een: De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: telefoniste/receptioniste secretarieel interne dienst licht administratief Vereist: inzet, enthousiasme, organisatietalent, ervaring met Word Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan: M&R Accountants t.a.v. de heer M.H. van Doesburg Postbus 232,3100 AE Schiedam E-mail mraccountants@box.nl Westvest 46,3111 BW Schiedam Telefoon 010-4261956, Telefax 010-4263213 Wat hebben de gemeenten Rome, Londen, Parijs, Madrid, Amsterdam, Athene, Berlijn, Ooststellingwerf, Buenos Aires, Bangkok, Montreal, Tel Aviv, Schiermonnikoog en Swalmen met elkaar gemeen? Zij sluiten op zaterdag 22 september hun centrum of enke le straten af voor auto's. Ook Rotterdam en Maassluis horen bij de meer dan duizend steden en dorpen die aan de Europese autovrije dag meedoen. De gemeente Rotterdam roept via abri-posters en kaartjes haar burgers op die dag een ander vervoermiddel dan de auto te kiezen. Daarnaast sluit een groep bewoners de Stadhoudersweg tussen Stadhoudersplein en Schieweg af voor autoverkeer. Het program ma, van 11.30 tot 16.30 uur omvat onder meer stoepkrijttekenen, gratis skates uitpro beren en een circusworkshop. Ook geven enkele kinderen van circus Rotjeknor een éénwielershow. In Maassluis staan op en rond de Markt activiteiten op stapel: een kleurwedstrijd voor kinderen, verrassende vervoermiddelen, gratis museumbezoek en diverse kramen. Omdat 22 september ook landelijke fietsdag is wórdt het nog leuker om de auto te laten staan. Door het hele land starten fietstochten. Bovendien wordt het makkelijker om het openbaar vervoer te kiezen: het is tevens de landelijke ov-promotiedag. Dat betekent dat vervoerbewijzen waarschijnlijk goedkoper zijn dan normaal. Doe mee Hoe meer mensen meedoen, hoe meer succes de dag heeft. Welke gemeenten meedoen en wat daar gebeurt is te vinden op www.auto- vrijedag.nl of telefonisch bij Milieudefensie: 020-626 26 20. Wilt u reageren, mail dan naar vmdrotter- dam@bbwt.demon.nl, of schrijf naar Milieudefensie Rotterdam, Statenweg 154B, 3039 JN in Rotterdam. Vragen over andere milietionderwerpen? Milieu Centraal: 09001719 (30 cpm). In archeologische themapark Archeon strijden zon dag 23 september vele topgoochelaars om de Archeonbokaal. Het thema is 'goochelen voor en door kinderen'. In elke hoek van het park komt de bezoeker wel een magiër tegen. Zelfs in de horecagelegenheden is het mogelijk een goochelaar aan tafel te ontmoeten. Kinderen die een goocheldoos bij zich hebben, krij gen die dag - onder begeleiding van een betalende volwassene - gratis toegang. Een week later,' op 29 en 30 september, staat Archeon in het teken van de vaderlandse geschie denis. In verschillende tenten krijgt de bezoeker een beeld van het leven in verschillende historische perioden, van de Romeinse tijd tot en met de Tweede Wereldoorlog. Archeon in te vinden aan de Archeonlaan in Alphen aan den Rijn. Wie kennis wil maken Schoonhoven kan in de herfst vakantie met het passagiersschip Friesland vana Rotterdam naar het eeuwenoude vestingstadje varen. Di Zilverkoningin en Zilversmid varen mee om over di geschiedenis van de stad en de zilversmeedkunst te ver tellen. Ter plaatse kan een kijkje genomen worden in he Nederlandse Goud- Zilver en Klokkenmuseum of hè Nederlands Museum van de Knipkunst. Onder leidinj van een gids kan een stadswandeling worden gemaakt Die leidt onder meer naar de Watertoren, die onderdal biedt aan een galerie en de ateliers van drie zilversme den. De boot vaart op 24 en 26 oktober. Vertrek om 10.00 uur en aankomst in Schoonhoven on 12.00 uur. Om 15.00 uur vaart het schip terug. Kaartei kosten 44,50 gulden per persoon en zijn te krijgen vil het Boekingskantoor in Rotterdam, Provenierssingel 49 telefoonnumer 010-265 02 96. Natuurlijk ga je ervan uit dat het nooit gebeurt, maar als je onverhoopt toch een ongeval met je auto krijgt, is er maar één ding dat telt: dat je baby of kleuter ongedeerd blijft. Met de kinderzitjes van tegenwoor dig is die kans beduidend groter dan vroeger. In de nieuwe Ezeltje Prikkrant een overzicht van ei gentijdse modellen. In 24 pagina's vinden ouders allerhande informatie over financiële en opvoedkundige zaken, over veilig op vakantie gaan met je kind, maar ook tips over leuke speelparken, dierentuinen, theatervoorstellin gen, films, video's en kinderboekjes. De Ezeltje Prikkrant komt vier keer per jaar uit en is gratis mee te nemen uit kinderdagverblijf of peuterspeelzaal. - foto: LEUNIS VERLINDE De Stichting Zorginstellingen Pieter van Foreest is een samenwerkingsverband van zeven Woonzorgcentra en een verpleeghuis In Delft, Pijnacker en Nootdorp. Wil dragen zorg voor ongeveer 1.100 cliënten. Met 1.450 gemotiveerde en betrokken medewerkers geven we hun de zorg en aandacht die ze verdienen. Of dat nu verpleging, verzorging, medische behandeling, begeleiding of ontspanning is. Zorgbegeleider (eerstverantwoordelijke verplegende/verzorgende) 32-36 uur per week Verpleegkundige als oproepkracht voor het Weekend-Avond- en NaehthoofdenTeam Meer weten? Volledig in verzorging en verpleging. Stichting Zorginstellingen VAN DE STICHTING ZORGINSTELLINGEN PIETER VAN FOREEST MAKEN DE VOLGENDE LOCATIES DEEL UIT: WOONZORGCENTRUM ABTSWOUDE - VERPLEEGHUIS DE BIESLANDHOF WOONZORGCENTRUM DIE BUYTENWEYE - WOONZORGCENTRUM DELFSHOVE WOONZORGCENTRUM 'T HOFLAND WOONZORGCENTRUM MONICA - WOONZORGCENTRUM STEFANNA WOONZORGCENTRUM VEENHAGE fr'oén l

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 8