september 2001 NIEUWBOUW THURLEDE BEREIKT HOOGSTE PUNT T HUISKAMERTJE IN TREK Wereldmarkt groot succes! OVERLAST WEGENS VERBOUWING m Colofon GRATIS WOONKRANT KANTOOR WOONPLUS EERDER DICHT E u y* 5 Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad GELD TERUG DOOR AUTOMATISCHE INCASSO O O WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 NS1-11 Groenoord-Zuid Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 De nieuwbouw van Woon- en Zorgcentrum Thurlede heeft haar hoogste punt bereikt. Ter gelegenheid daarvan onthulde de ere voorzitter van Thurlede, de heer P. Boschman, op maandag 24 september een plaquette die deze mijlpaal markeert. Na het ver richten van deze officiële handeling werden de genodigden vol gens traditie getrakteerd op het zogenaamde pannenbier. Oplevering eerste kwartaal 2002 J Een groot aantal bewoners uit Nieuwland heeft zaterdag 15 sep tember een bezoekje gebracht aan de Wereldmarkt, die was georganiseerd door gemeente Schiedam en Woonplus. Gelukkig bleef het droog zodat na afloop kon worden gesproken over een geslaagd evenement. Enthousiast In verband met het afscheid van onze directeur jos Feijtel is het kantoor van Woonplus op donderdag 27 september aanstaande vanaf 15.30 uur gesloten. I Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045232. E-mail: wps@wppnplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt ïn Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 31 oktober. De comptexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders en huismeesters in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m van 10.00-10.30 en 15.00-15.30 en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Mid den Hans Scholte (complexbeheerder) D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Mike Kissami (complexbeheerder) Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven (complexbeheerder) Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Frans Meijninger (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethoven plein Rob Vollendam (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' - Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius'-Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' - Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' - Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Een medewerker van Woonplus houdt elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442. WoonplusNieuws De uitbreiding van het Woon- en Zorgcentrum aan de Nieuwe Damlaan is een gezamenlijke ont wikkeling van Thurlede en Woonplus. Het plan behelst nieuwbouw in 10 bouwlagen tegen het bestaande gebouw, op de plaats waar zich voor heen de recreatiezaal bevond. De eerste twee bouwlagen zijn bestemd voor de dienstverlening van het Woon- en Zorgcentrum en bieden onder meer ruimte aan een Grand café annex dagver blijf en enkele winkelvoorzieningen. Op de 3e tot en met de 9e bouwlaag worden door Woonplus 42 zelfstandige huurwoningen voor 55-plussers gerealiseerd. Tot slot wordt door Woon- en Zorg centrum Thurlede op de 10e bouwlaag nog een twaalftal speciale zorgunits gerealiseerd rond een gemeenschappelijke huiskamer. Het ontwerp voor de nieuwbouw is van Bosman Schildwacht Partners bv uit Zoeterwoude. De bouw wordt verzorgd door Ballast Nedam Woningbouw. De installaties door Bons installatietechniek bv. Volgens planning moet de oplevering van de uit breiding plaats vinden in het eerste kwartaal van 2002. Op dat moment zullen ook de bewoners van het zorgcentrum bij de activiteiten worden betrokken. Achter de schermen wordt hard ge werkt aan een afwisselend programma om de op levering op feestelijke wijze te vieren. Trots nemen de beide initiatiefnemers de cheque in ontvangst Hoewel 't Huiskamertje, het project voor ouderen dat tijdens de Wijkplusdag op 12 mei de eerste prijs won, al een aantal weken druk bezocht wordt, heeft de officiële opening nog niet plaats gevonden. Dit gebeurt op zaterdag 29 september door wethouder Peter Groeneweg. Vorige week kregen de initiatiefnemers Atie Levering en Bart Bosch een cheque van de Raad voor het Oude renwerk die het initiatief van harte toejuicht, 't Huiskamertje is gevestigd aan de Groenelaan 22a. U bent er van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur welkom om eens een kijkje te nemen, voor een praatje of een kopje koffie of thee. De huurwoningen die beschikbaar komen in het Rijnmondgebied worden elke week gepubliceerd in het Magazine Woonselectie Rijnmond. In het magazine staan ook wetenswaardigheden die met wonen te maken hebben. Dit is ook interessant voor mensen die niet direct een woning zoeken. Daarom is het op sommige plaatsen zoals bij supermarkten, kiosken en dergelijke te koop voor 2,95. Voor iedereen die actief een wo ning zoekt, is het magazine gratis verkrijgbaar. Op een aantal plaatsen in de stad kunt u de krant kosteloos afhalen. Dit geldt voor onderstaande uitgiftepunten: Kantoor Woonplus, Valeriusstraat 3 Woon Informatie Centrum, Stadserf 1 Wijkcentrum Blauwe Brug, Bachplein 590. Wijkcentrum Wibautplein, Dr. Wibautplein 165 Wijkgebouw Dreesplein, Dr. Dreesplein 2 Wonen Leven Nieuwland, Nwe Damlaan 646 Dienstencentrum 4 Molens, Nwe Damlaan 766 Wijkcentrum De Erker, j. v. Avennesstraat 32 Wijkgebouw Zuid, Leliestraat 10 Wijkgebouw Oost, Boerhavelaan 79 Wijkagent Dirk van der Vlies liet de kinderen uit de wijk een keertje op zijn motor plaatsnemen. Met het oog op de tragische gebeurtenissen in Amerika was het programma van de Wereldmarkt enigszins aangepast. Zo was het bijvoorbeeld mogelijk om bij één van de kramen een con doleanceregister te ondertekenen om op die manier medeleven te betuigen met de na bestaanden van de slachtoffers van de ramp. Bij de andere kramen kon ondertussen van alles worden gekocht, van oud speelgoed tot Turkse pizza's en van Chinese vazen tot tweedehands kleding. Ook waren verschillende organisaties aanwezig om informatie te verschaffen over uiteenlopende onderwerpen. De allerkleinsten konden zich gratis laten schminken en/of op de foto op de motor van wijkagent Dirk van der Vlies. Verder konden ze deelnemen aan een workshop percussie, een workshop theater of de kunstklas van het Stedelijk Museum. Ook Thuis op Straat verzorgde diverse spelactiviteiten voor de jeugd. Op het podium vonden ondertussen verschil lende optredens plaats, onder meer van dominee Marcello Stewart, country western zangeres Lidy Severine en de Newtones. Uitsmijter was de Braziliaanse formatie Batuque Capoeira, die een combinatie van dans, acrobatiek en vechtsport ten toon spreidde. Sinds 1 mei kunt u tijdens kantooruren met uw vragen over woonruimteverdeling, huur of incas so rechtstreeks terecht bij een medewerker van de unit waartoe uw woning behoort. Woonplus heeft Schiedam in drie units verdeeld, t.w. Noord (Tuindorp, Groenoord, Woudhoek en Spaland), Stad (Centrum, West, Oost en De Gorzen) en Nieuw land. Op dit moment nemen de medewerkers van deze drie units per toerbeurt plaats achter één balie. Dit wordt vooralsnog gecombineerd met de algemene receptie. In de komende weken 6 weken zal onze ont vangsthal een kleine metamorfose ondergaan. De nieuvye situatie geeft een groter oppervlak te zien met een licht gewijzigde indeling. Door de algemene receptie los te koppelen wordt het dui delijker waar u met uw algemene vragen terecht kunt. Tegelijkertijd wordt een fysieke scheiding tussen de verschillende units aangebracht om de privacy vergroten. Op de grote tafel in de hal wor den twee computers geplaatst. Deze tonen con tinue de website van Woonplus en Woonselect Rijnmond. Ook aan de kleintjes is gedacht; zij krijgen een eigen speelplekje. Tijdens deze verbouwing blijven de openingstij den als gebruikelijk gehandhaafd. Wél zult u bij het bezoeken van ons kantoor rekening moeten houden met enkele bouwactiviteiten, al trachten we de overlast, die onvermijdelijk is bij dit soort werkzaamheden, tot een minimum te beperken. Met deze wijziging hoopt Woonplus de dienst verlening aan haar klanten en huurders verder te verbeteren. Kassa dankzij incasso! Huurders van Woonplus, die hun huur betalen via automatische incasso maken elke maand opnieuw kans op de teruggave van één maand huur. Deze keer mochten we mevrouw Groothuizen feliciteren. Op de foto krijgt ze een cheque overhandigd uit handen van Eric van Staveren. Unit Manager Noord. Als ook u kans wilt maken op een dergelijk extraatje, kunt u een machtigingskaart afhalen op het kantoor van Woonplus aan de Valeriusstraat. Misschien staat u volgende keer dan in het Woonplus Nieuws.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 11