IN KRANT EhlDl Brand snel geblust FAVORIET Sf>t it BOOT kBTruimrkoop MET SUPERSTUNTS!! Brand bij Asvion ^f§ 119,95 2001 WIïïEHiitdtbbbMM Achttiende editie van de Brandersfeesten barst los! Wegener huls-aan-hulskranten GROENOORD Agressieve Schiedammers Condoleance register gesloten Schoolbestuur El Furkan en gemeente nog steeds in impasse BRUNOTTI €22» ÜÊÊLrMs.JACKS-SCHOEm-BNZ.ENL Woonplus Nieuws PAUL BERG TsWI liII RA.van der KOOIJ WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001JAARGANG 53 Nr. 39 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SPORT-EN RECREATIE RAD E OPLAGE: HNS Diet Wiegman gaat zo z'n gangetje.nl Exclusief: Interview met Burgemeester Scheeres Extra katern: Brandersfeesten Programma 2001 VLAARDINGEN - Gistermor gen zijn twee achttienjarige Schiedammers voorgeleid die zich zaterdagavond rond 19.00 uur vermoedelijk hebben schul dig gemaakt aan openlijke ge weldpleging en mishandeling op het Veerplein. Twee Vlaardingers, die in een auto over het Veerplein, richting de Gedempte Biersloot reden, liepen daarbij klappen op. Op deze eenrichtingsweg zagen de slachtoffers een auto voor zich die in de verkeerde richting reed. Er werd getoeterd, maar men kon elkaar passeren. De ver dachten keerden echter en kwa men bij de stoplichten achter de slachtoffers te staan. Een ver dachte nam daarop een ijzeren staaf uit de auto en sloeg daar mee in op een slachtoffer. Bij het wegrijden van de slachtoffers - op weg naar de politie - sloeg de verdachte met de staaf ook nog een deuk in de kofferbak. De po litie trof de Schiedammers na onderzoek aan op de Westhaven- kade. Zij zijn direct aangehou den. AUTOBREKERS - Onverlaten hebben tussen zondagavond en maandagmiddag ingebroken in een personenauto aan de Van Swinden- straat. Zij hebben daarbij een auto radio, een aantal CD's en een zonne bril meegenomen. Hoeveel de scha de bedraagt is nog niet bekend. Het delict is in behandeling bij de poli tie. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur E IE 5 OPTICIEN Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: Al twee keer eerder heeft hockeyvereniging Asvion in het Schiedamse Beat- rixpark onder vuur gele gen van otiminnende figu ren. Destijds kon erger worden voorko men, en leek het gevaar voor even af gewend. Maar de schrik was er niet minder om. De trilogie werd onlangs echter op trieste wijze afgemaakt, door nu echt de brand erin te zetten. In de nacht van zondag op maandag werd een fors deel van het verenigingsgebouw met de grond gelijk gemaakt door de verwoes tende vlammenzee. Het bestuur was radeloos. Op dit mo ment kan er nog geen dader worden aangewezen. De politie heeft een on derzoek ingesteld naar hoe dit kon ge beuren. Was' het vandalisme? Of had iemand iets tegen de vereniging zelf? We weten het als de politie haar werk heeft gedaan. Voorlopig zitten ze daar nog letterlijk in zak en as.. mm SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur heeft maandag het condo leanceregister gesloten dat was ingesteld ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp in de Verenigde Staten. Deze lag ter tekening in de hal van het Stads kantoor. In totaal hebben 611 mensen hiervan gebruik ge maakt. Hieronder zijn ook gere kend de 105 handtekeningen die zijn geplaatst in het register dat was opengesteld door Woonplus Schiedam tijdens de wereld markt in Nieuwland op zaterdag 15 september. De handtekenin gen zijn gestuurd naar de ambas sadeur van de Verenigde Staten in Nederland. DIEFSTAL - Een 51-jarige man uit Spijkenisse deed maandag aangifte van de diefstal van zijn auto. Uit zijn omschrijving bleek dat het voertuig tussen maandagochtend en -middag moet zijn weggenomen. Dat gebeurde aan de Parallelweg. Het gaat om een wagen van het Brit se merk Rover De politie heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar de toedracht van de diefstal. door Wim Schelberg SCHIEDAM -Wethouder Menno Siljée en het school bestuur van El Furkan spra ken op 13 september opnieuw met elkaar in een poging de impasse rond de locatie van basisschool El Furkan te doorbreken. In een daarop volgend door de gemeente uitgegeven persbericht werd dat gesprek samengevat. Het schoolbestuur zou zich niet bereid tonen om haar stand punt te herzien en beide par tijen gingen zonder construc tief resultaat opnieuw uit el kaar. Er staan echter onjuist heden in het uitgegeven pers bericht. Dus richtte het schoolbestuur zich per brief wederom tot Menno Siljée. Vanaf 1990 zijn vooral veel mondelinge afspraken gemaakt en geen schriftelijke toezeggin gen gedaan waarop nu zou kun nen worden teruggevallen, stelt het schoolbestuur. In tegenstel ling tot een herhaald verzoek om een locatie in Nieuwland is El Furkan op de van Beinumlaan terechtgekomen met het idee, dat het om een tijdelijke locatie ging. Dhr. Lont, secretaris van de Stichting Islamitisch College (SIC): 'Op een gegeven moment moest er ook busvervoer gere geld worden, omdat kinderen niet makkelijk en veilig op de Van Beinumlaan konden komen. Dat betekent wel dat aan het busvervoer kosten voor de ou ders gekoppeld zijn'. Later bleek dat juist dat vervoer een pro bleem werd, omdat sommige ou ders de vervoerkosten niet meer konden opbrengen. Lont: 'In 1992 is opnieuw de lo catie Nieuwland besproken om dat daar toch het grootste deel van de schoolkinderen vandaan komt. De Dienst educatie gaf wederom aan dat dit geen optie was en bood de mogelijkheid Bachplein aan, of lokalen aan de Iepenlaan. El Furkan koos voor de Iepenlaan'. Noodlokalen Het leerlingenaantal van de school bleef groeien en daarmee ook de vervoersproblemen. Weer volgde een gesprek met Dienst Educatie, dat leidde tot het besluit tijdelijke noodlokalen te plaatsen aan de Van Beinum laan. Lont: 'Dat was een tijdelij ke voorziening in het vooruit zicht van een oplossing, want anders plaats je geen noodloka len'. Het bestuur van El Furkan benadrukt dat eigenlijk alles door de gemeente werd gere geld. Het schoolbestuur verkeer de in de veronderstelling, dat het dan wel goed zou zijn. In 1994 werden de eerste noodlokalen geplaatst. Een soortgelijke geschiedenis passeerde in 1996: leerlingen toename vormde de aanleiding voor het opnieuw plaatsen van noodlokalen. 'De Dienst Educa tie stelde toen dat een groot deel van de doelgroep van El Furkan naar het noorden verhuisde. Dat, terwijl onze ervaring juist was dat het hier ging om mensen die van buiten Schiedam kwamen en zich in de buurt van de school vestigden, juist omwille van een betere bereikbaarheid'. Op nieuw werd het Bachplein als al ternatief aangedragen, maar leidden de gesprekken tot het plaatsen van meer noodlokalen, ditmaal in 1998. In 2000 werd een verzoek om de bouw van elf permanente lokalen afgewezen. Een verzoek om de bouw van elf permanente lokalen werd afge wezen. 'Toen ging bij ons een lichtje branden. Toen zijn we ook op zoek gegaan naar de mo gelijkheden en de eigenlijke mo tieven van die beslissing. Op nieuw hebben we ons ongenoe gen geuit in de richting van de Dienst Educatie'. Dat deden ook de buurtbewo ners, die El Furkan opnieuw za gen uitbreiden. 'Het argument van de bewoners was, dat met de gemeente was afgesproken, dat El Furkan niet meer zou uitbrei den', zegt het schoolbestuur. In een gesprek met gemeente, El Furkan en omwonenden werd opnieuw de optie Bachplein aan geboden. Het bestuur: 'Toen het schoolbestuur aangaf, dat geen goede optie te vinden, werd dat geïnterpreteerd als een weiger achtige houding van El Furkan. Een door El Furkan aangedragen mogelijke locatie langs de rijks weg werd al vrij snel op basis van een TNO-onderzoek uit 1995 door de gemeente als on mogelijk bestempeld: 'het Bach plein bleef voor hen de enige mogelijkheid'. Overlast en spanning Nu ligt er wederom een brief bij Siljée. Daarin wordt aangege ven, dat het gemeentelijk pers bericht een aantal onjuistheden bevatte. Bijvoorbeeld waar het de eisen betreft, die aan de loca tie Wibautplein als schoolge bouw voor lager onderwijs wor den gesteld. En welke voordelen deze locatie volgens El Furkan heeft. En dat het Bachplein deze voordelen volgens het bestuur niet biedt. De gemeente wil bij voorbeeld dit voormalig school gebouw verbouwen en nieuw bouw toevoegen. Dat kost tijd - en die is er volgens het bestuur niet meer Het heeft nog een op tie op het te huren gebouw tot 1 oktober.Ook dat wordt in de brief aangegeven. Uiteindelijk lijkt de oplossing voor de hand te liggen. Er zouden afspraken gemaakt kunnen worden met de school, die een tijdelijke inge bruikname van de locatie aan het Wibautplein mogelijk maken. Daarmee komt in ieder geval een einde aan het schrijnend ruimte gebrek en neemt de overlast voor omwonenden af. Dat zou dan in ieder geval de ongewenste span ningen tussen schoolbestuur en omwonenden voor een groot deel wegnemen. Bovendien zou opnieuw tijd worden gewonnen om meer integraal het vesti gingsbeleid van scholen voor zo wel Nieuwland als Groenoord goed te bekijken. Wellicht dat als gevolg daarvan tot een goede herstructurering van het onder wijs ter plaatse gekomen kan worden, de ontwikkelingsvisies voor beide wijken in het achter hoofd houdend. In ieder geval zou het voor alle partijen de no dige rust en ruimte voor con structief overleg creëren. En die ruimte is meer dan nodig. fl. 264,34 Scarva Basler Polo Land Hau Mac Blue Will Comme du Vra Constantin Mi, Vsa Appta Sug Couture Helen Scarva Basler Polo Land Hau Mac Blue Wil! fomme du Vra Constantin M'n Via Appia $ug SCHIEDAM - Morgen barsten voor de achttiende keer de jaar lijkse Brandersfeesten los. De binnenstad van Schiedam zal dan gedurende vier dagen helemaal op zijn kop staan, en wordt gevuld met een grote diversiteiten aan vermaak. Muziek, theater, sport, spel, kunst en nog veel meer staan centraal. Bijzonder zijn bijvoorbeeld een openlucht bioscoop, een bungy- roei-sloep wedstrijd, een mode en muziekfestival en een zogehe ten multicultureel feest. Stadserf, Koemarkt, Oude Sluis, Broers- vest, de Hoogstraat en de haven staan er bol van. In deze editie van Het Nieuwe Stadsblad een bijlage met daarin het volledige programma, en aandacht voor een aantal speciale punten op het evenement. Lees mee, trek de feestkleding uit de kast en... barst los! Waterweg - De brandlucht die zaterdagmiddag ook in Vlaardin- gen waarneembaar was, werd veroorzaakt door een oliebrand bij Shell. In een loods van de raffinaderij aan de Vondelingenweg vat te ruwe olie vlam, nadat deze in twee installaties onder hoge druk door een warmtewisselaar werd verdund. Tengevolge hiervan ont stond met name in de omgeving van Hoogvliet een enorme rookontwikkeling. De Rotterdamse brandweer sloeg direct groot alarm en kon rond zeven uur het sein 'brand meester' geven. Me tingen hebben inmiddels uitgewezen dat er geen gevaarlijke stof fen zijn vrijgekomen. Schiedam, Koemarkt 1 HNS Het ieuwe Stadsblad Voor 1 maal per jaar een goed excuus om niet te gaan zwemmen; veel plezier op de brandersfeesten Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl Lees het w in n rs O elders in O deze uitgave! DAT IS DUIDELIJK "Bent u boven de veertig? Laat dan regelmatig uw oogdruk meten. Wij doen het snel en geheel gratis." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Foto:BÖDSWATÜHSIi"F 'We zijn in het verleden eigenlijk te goed van vertrouwen geweest' Speciaal voor u gestyled in Italië. Volledig lederen laarzen in de kleuren bruin, zwart en blauw. Normaal fl. 352,60 160,-. Nu voor de verbazende prijs van: www.verbazend.nl BROERSVEST 135 SCHIEDAM CENTRUM 010 - 426 84 92 Doorlopende Modeshow op donderdag Zaterdag Sroatsves! tjj Tilt PB Stïrteüarp Tel 0)0 476 OS 99 B-mgit AUa&Kebeifaoo nt SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 geldig t/m zondag'30 september, zolang de voorraad strekt!

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1