Sima Sport zeer tevreden met nieuwe winkel pT J Sportpark Kethel krijgt dijkjes KORTWEG Diamanten fonkelen weer in trouwland. SCHIEDAM Nieuws van de Hargahoeve 'Pastor Kees, het ga je goed' Oneindig veel gezichtspunten om naar iets te kijken Playbackshow DrieMaasStede Ouderenwerkers terug in Nieuwland GALLkGALL Het Nieuwe Stadsblad seizoen HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 39 - 1440 SCHIEDAM - Het Oude renwerk Sint Jan de Doper is weer terug in Nieuwland, en dat wordt gevierd met de ope ning van een nieuwe lokatie vlakbij de Meesterstraat. Het is te vinden tussen het Maascollege en de basis school 't Meesterwerk, vlak naast het bruggetje naar metrostation Parkweg. Lang hebben ze ervoor moeten knokken, maar na 15 maan den Noord zijn ze weer op hun oude stek Nieuwland, waar het Ouderenwerk al 39 jaar actief is. De opening vindt plaats op zaterdag 29 september. De happening begint om 12.00 uur, en ts alleen voor geno digden toegankelijk. Zondag 30 september is er in de Sint Jan de Doperkerk een viering tot intentie van het Ouderenwerk, en dat begint om 10.30 uur. Een uurtje later wordt er een Open huis gehouden, waar iedereen wel kom is. Daar kan men met een kopje koffie of thee nog even gezel lig praten en eventuele ban den aanhalen. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 26^ 7 7 99 L3y €10,89 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Naam: Newy Deze zwarte poes met een vet- bult op haar kop is gevonden op het Newtonplein. Vandaar dat wij ze maar Newy hebben ge noemd. Ze is op 12 september binnengebracht en had geen bandje om. Newy is geschat op een leeftijd van ongeveer 16 jaar of ouder. Wie weet waar deze oude dame thuishoort? Naam: Moppie Deze wat eigenzinnige poes kan niet bij kleine kinderen. Met sommige katten kan ze af en toe wel overweg. Moppie is een poes die wel eerst een beetje moet wennen, anders kan ze in het begin nog wel eens uithalen van angst. Ook vindt ze het af en toe wel leuk om in de tuin rond te lopen. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis ge opend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2,3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door Nans Wolters SCHIEDAM - Met de titel 'Zo z'n gangetje.nl' zet beeldend kunstenaar Diet Wiegman het publiek dat naar zijn solo ten toonstelling in Stedelijk Muse um Schiedam komt kijken op het verkeerde been. Want achter het wat bedaagde'z'n gangetje', dat lijkt te zeggen: 'komt het vandaag niet, dan komt het mor gen wel', blijkt een bruisende rivier aan creativiteit schuil te gaan die voorlopig - zo lijkt het althans - zal blijven stromen. In zowel de beneden- als boven zaal van het museum hangen de 360 tekeningen die de Schie- damse kunstenaar selecteerde uit een collectie van 1700 tekenin gen die hij de afgelopen twee jaar produceerde. Het is het re sultaat van het opnieuw bewer ken van krabbels, invallen, ideeën die hij vanaf zijn zesde jaar aan het papier toevertrouw de en opmerkelijk genoeg, al die jaren bewaarde. Een halve eeuw later blijken die creatieve impul sen van toen, volgens Wiegman uit simpele gedachten ontstaan, nog altijd van grote betekenis voor zijn kunstenaarschap; 'Uit het een vloeit het ander voort', verklaart hij. 'Toen ik al die te keningen bekeek, ontdekte ik onder meer dat bepaalde onder werpen regelmatig terugkwa men. Door veranderingen aan te brengen in die tekeningen en schetsjes, samenvoeging, omke ring of wetmatigheid, begon voor mij een proces dat verras sende inzichten opleverde. 'In elke afbeelding zie ik zoveel', legt hij uit, 'dat het een uit gangspunt kan zijn voor weer een tentoonstelling.' Door die terugkerende thema's in zijn penseeltekeningen voelde Wiegman zich min of meer ge dwongen de bijna vierhonderd tekeningen, gekopieerd op A4- formaat, op te delen in drie se ries; Colours, Helios en Clouds. Er ontstonden echter niet alleen nieuwe penseeltekeningen want de afbeeldingen leverden ook in spiratie op voor het maken van beelden. In de benedenzaal van het Stede lijk staan ze als een homogene groep bijeen. Eenentwintig sculpturen met een wit gegla zuurde huid, mat of licht glan zend waar soms klei, bijna zo vloeibaar als water, weer over heen werd gespoten. Vrijwel ie der object verwijst naar de eigen oorsprong die terug te vinden is in de lange reeks tekeningen aan de muren rondom. Wiegman loopt tijdens de uitleg over zijn werk bijna blindelings op de desbetreffende tekeningen af en weet precies te vertellen waarom hij twintig jaar of nog langer ge leden een tekeningetje maakte. Over een kitscherig beeldje, de eerste drie woordjes die hij kon lezen, een ronde zitbank, een olifant, een houten geweertje. Alledaagse dingen die voor hem een bijzondere betekenis krijgen door ze te associëren met andere zaken. En opnieuw wist Diet Wiegman door het gebruik van licht - wie kent niet zijn bekende David/Hermes installatie die pas tot leven komt door de uitge kiende belichting - deze wit ge glazuurde beelden een extra di mensie te geven. Dit keer maak te hij diepe insnijdingen in de holle objecten die daardoor een sterke expressieve uitstraling kregen. Difïuus licht dat over de beelden strijkt zorgt voor donke re schaduwen die op het eerste gezicht geschilderd lijken te zijn. In totaal staan in het muse um 25 beelden van Wiegman. Vier daarvan (bovenzaal en trap penhuis) zijn door het primitieve gebruik van de grove chamotte- klei van een verbijsterende schoonheid. Niet in de zin van glad, strak en mooi afgewerkt maar wel door de directheid en emotie die de sculpturen als een oorspronkelijke oerkracht uit dragen. Organisch krachtige en trotse beelden opgebouwd uit klodders, rollen en plakken klei, majestueus in hun eenvoud. Diet Wiegman: 'In 1999 kreeg ik een uitnodiging om in het Euro pees Keramische Werkcentrum in Den Bosch te experimenteren met klei. Ik was daar al enige tijd bezig maar er kwam niet uit wat me voor ogen stond. In feite had ik het idee om iets nieuws te kunnen creëren al opgegeven, totdat ik op een morgen het werkcentrum binnenstapte en plotseling wist wat ik met de aanzet van een beeld, waar ik een dag eerder niet verder mee kwam, moest doen. Dat was een fantastisch moment. Het over kwam me gewoon. Van tevoren kun je dat niet verzinnen. Overi gens kan ik me voorstellen dat een volgende serie die op dezelf de manier tot stand komt even sterk of misschien wel sterker zal zijn. Ongetwijfeld zal ik het wordingsproces dan rationeel meer sturen en dat was absoluut onmogelijk toen ik er aan begon. Dat was emotioneel, het beeld zelf bepaalde de vorm.' De tentoonstelling Zo z'n gan- getje.nl is te zien tot 18 novem ber. Het museum is geopend van dinsdag - zaterdag van 11.00 - 17.00 uur. Zondag van af 12.30 uur. De toegang is gra tis. Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - Al geruime tijd zochten Simone en Mare Schimmer van Sima Sport in de Hof van Spaland naar een groter pand waar zij hun bekende sportzaak konden vestigen, maar het duurde liefst elf jaar voor hun wens werd vervuld. 'Het beviel ons in het winkelcen trum al vanaf het ogenblik dat we er ons vestigden, alleen groeiden we snel uit onze jas en grote winkelruimten waren niet beschikbaar', aldus Simone Schimmer. 'Toen Radio Modern begin van deze zomer vertrok hoefden we niet lang na te denken en tot op heden hebben we van deze overstap geen moment spijt gehad. Ook over de flinke af metingen van de etalages zijn we bijzonder enthousiast.' De huidige zaak van Sima Sport is tweemaal zo groot als de vorige winkel. Klanten kunnen nu op hun gemak rondkijken en zullen ont dekken dat de collectie sportieve- en vrijetijdskleding waaronder jac- ken, jassen, truien en schoenen is uitgebreid. Ook voor dameslaarzen kan men nu bij Sima Sport terecht. 'Onze collectie is niet alleen ge varieerder dan voorheen maar ook vind je bij ons tegenwoordig spor tieve kinderkleding van dezelfde merken als voor volwassenen.' Nog altijd verhuurt Sima Sport attributen voor de wintersport; ski's en skischoenen, snowboards en koffers. Simone Schimmer: 'Wij heb ben een bekende naam voor wat betreft bespannen en balanceren van rackets. Voor wat dat laatste betreft zijn we zelfs de enige in Zuid- Holland. Gelukkig was er in onze nieuwe onderkomen voldoende ruimte om een speciale tennishoek in te richten, de presentatie van onze collectie in het andere pandje was een probleem.' Sima Sport, Hof van Spaland 35, tel. 010 - 470 42 42. SCHIEDAM - 'Delen is van le vensbelang. Wij mensen danken ons bestaan aan celdeling. Houdt het delen op, dan houdt het leven op.' Dat zei pastor Kees Veltman afgelopen zater dagmiddag in zijn afscheids preek in de Martinuskerk. Pastor Veltman bekende met een gerus ter hart Schiedam te verlaten, nu hij een opvolger heeft gekregen. Dat is, zoals bekend, pater Jan Jetse Bol geworden. Veel pa rochianen zullen pastor Veltman missen. Kees Vollebregt, voor zitter van het parochiebestuur, leidde dit af uit de hoge opkomst bij de afscheidsviering. 'Kees is een zeer positief ingestelde per soonlijkheid, die uitblinkt door eenvoud. De medemens staat bij hem centraal. Bovendien is hij ijzersterk in het onthouden van namen, en houdt hij - dat heb ben we wel gemerkt - van gezel ligheid.' Dominee Jannie Sosef haalde herinneringen op aan de gesprekken die ze had met pas tor Veltman. 'Die gesprekken overstegen het hervormd en ka tholiek zijn. Problemen wist hij altijd op te lossen. Ik zal je op een heleboel manieren missen: Op de manier waarop je me al tijd opbelde - 'Dag Jannie, met Kees. Hoe gaat het met je?' - en hoe je iedere keer mijn tuin uit liep. Dan ging je door je knieën, rook aan een plantje en vroeg steevast: 'Wat is dit voor kruid?' En ik antwoordde telkens weer: 'Dat is kattenkruid.' Uiteraard waren er cadeaus voor de vertrekkende pastor. Zo kreeg hij van ds. Sosef een boekje met recepten en ontving hij van de voorzitter van het parochiebe stuur een knapzak. Daarin 'nut tige snuisterijen voor je 378 lan ge voettocht naar Echternach in Luxemburg, waaronder een che que namens de parochianen.' Pastor Veltman, die verschillen de keren, een lang applaus ten deel viel, hield het zelf kort: 'Ik bewaar wat ik wil zeggen tot als ik u een hand geef.' SCHIEDAM - Sportpark Ket hel, dat vorige week woensdag na de hevige regenval voor de tweede maal in vier jaar tijd on der water kwam te staan, wordt binnenkort omzoomd door een dijk(je). Deze verhoging van dertig centimeter moet het com plex gaan bescherming tegen een plotseling optredende hoge waterstand van de omringende vijvers. Volgens de directeur van de Dienst Sport en Recreatie Jan van Vugt was de aanleg van de waterkering gepland en meege nomen in de begroting van de aanleg van het kunstgras. "De wateroverlast deed zich namelijk niet voor het eerst voor. Woens dag lag er veel water, maar in 1997 was het naar mijn inschat ting nog veel erger. Vandaar, dat we al hadden besloten om het kunstgras een extra bescherming te geven via de aanleg van wat wij een terp noemen. Het zou zonde zijn, wanneer het toch ta melijk dure kunstgras door een overstroming schade zou oplo pen." Van Vugt kan de manier waarop de gebruikers van het sportpark het ongemak in beeld brachten wel waarderen. "Het was heel ludiek óm er een boot neer te leggen. Dan lijkt het net alsof er een echt meer is ontstaan. Er stonden echter ook mensen in het water met kaplaarzen aan. De hoogte van het water kan dus nooit meer geweest zijn dan 20 tot 30 centimer." Omdat de bodemgesteldheid in Kethel van nature nogal drassig is, is er lang geleden onder de grasmat een fikse laag polystyr een platen gelegd. "We vrees den, dat het water het polystyr een danig zou hebben aangetast. Gelukkig is dat echter niet het geval. Alles is nog in goede con ditie." Om de wateroverlast snel de SCHIEDAM In de Liduinabasiliek is zaterdag om 18 uur een eucharistieviering, zondag om 10.15 uur is er een hoogmis m.m.v. het dameskoor Jubilatio. Zondag is er bij de Vrijzinnige Geloofgemeenschap, aan het Westvest 90-92 een dienst om 10.30 uur met Ds. W. R. van Wie ren uit Schiedam. In podium cafe De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 is don derdag om 21.30 uur het Barend Sextet een jazz sessie, vrijdag om 22 uur Peter de Vries and the All Starr Band, zaterdag om 22 uur black blues. Het Nederlandse Rode kruis start 2 oktober een EHBO cursus (beginners), kosten 225,-, lessen van 20 tot 22 uur in het Rode Kruis gebouw aan de van Beverenstraat 40. Voor info opgeven: tel. 4342700 of4268013 (ma t/m vr 9 tot 12 uur). In de Liduinakapel is zondag om 9.15 uur een eucharistieviering, voorganger is pater L. v.d. Velden met medewerking van de heer Jan Meisters en het Liduinakoor. Zaterdag is er in de Grote Kerk MEVO bazaar van de Hervormde gemeente, er is een boeken/curiosa markt, kinderspeelgoed en kaar ten te koop van 10 tot 16 uur, op brengt komt ten goede aan de res tauratie. In de Blauwe Brug, Bachplein 590 organiseert paragnost Jan Bouw helderziende waarnemin gen op 1 oktober, aanvang 20 uur, kosten 10,-. Voor info: J. Bouw 06- 20130673. Het Diabetes fonds is op zoek naar collectanten (in de week 28/9 t/m 3/11), opgeven kan bij A.J. Jansen tel. 4268106. Harmonia organiseert 27 sep tember een paranormale mini- beurs, toegang 10,- in wijkcentrum Wibautplein 165. Vrijdag is er in theater de Schie om 20.15 uur 'Slagerij van Kam pen met '20 jaar'te zien, le rang 45,06. Zaterdag is om 20 uur Toonkunst Jeugdkoor met musical 'Het speelgoedhuis'te zien, 15,-. Zondag is er om 14 uur een kin dervoorstelling (8+) frontaal met 'ons dorp', kosten kind 12,57 vol wassenen 15,09. STICHTING WELZIJN In Kluphuis Oost kan er op maandag van 20 tot 22 uur ge volksdanst worden, kosten 15,- voor 6 avonden. Aerobics voor vrouwen is er op dinsdag van 20 tot 21 uur, kosten 20,- voor 6 les sen. Tae Bo is er op donderdag van 19 tot 20 uur, kosten 30,- voor 6 lessen.Voor info: tel. 2451818. De voorstelling Welkom is op 5 oktober (aanvang 20.15 uur) en El Hamdoulilah op 29 oktober (aan vang 13.30 uur)te zien aan Dr. Willem Dreesplein 2, kaarten 4,50 in voorverkoop bij SWS of tel. re serveren 4738671 van te voren af halen. Yoga iedere donderdag in het Emancipatiecentrum van 13.30 tot 14.30 uur, kosten 25,- per maand. SCHIEDAM - Matthijs van Beest wist natuurlijk niet wat hij zag, toen hij voor het eerst het meisje Janne Temperman tegenkwam. Wat een leuke meid was dat! Hij voelde zich wel aangetrokken door de jonge dame, en zij ook door hem. En hoewel het oorlog was (we schrijven 1941) trouwden de twee op het stadhuis van Rotterdam. Sa men kregen ze een dochter, die Janne bij zich had als Matthijs op de Rijnvaart werkte en later bij Boskalis aan de slag ging. Nu zijn ze al zestig jaar getrouwd, en wonen gezellig in Oost. Gefelicitieerd! baas te zijn, zijn direct na het stoppen van de regen drie pom pen geplaatst. "We hebben zelf een pomp ingezet, de brandweer leverde een pomp en ook de on derneming, die het kunstgras heeft aangelegd kwam met een pomp. De situatie is daardoor snel genormaliseerd. Dit week einde kon er alweer op een van de bijvelden gespeeld worden. Ik reken erop, dat er zondag ook weer van het hoofdveld gebruik gemaakt kan worden." WK-se- cretaris Van den Berg noemt de situatie heel vervelend. Ook hij verwacht echter, dat er komend weekeinde weer volop gevoet bald kan worden. Het vollopen en vervolgens overlopen van de vijvers is het gevolg van onderbemaling. Van Vugt: "Dat valt onder de verant woordelijkheid van het Hoog heemraadschap. Vandaar, dat we zelf in actie komen en dat dijkje gaan leggen." SCHIEDAM - DrieMaasStede sluit zaterdag 29 september haar kin- dervakantiefeest af met een heuse playbackshow. Gedurende de va kantieweken werd daar voor kinderen van medewerkers van de Zorg groep Waterweg-Noord een groot feest georganiseerd. Het was eind juni begonnen en duurde tot en met 31 augustus. De bedoeling was dat medewerkers, die in de vakantieperiode (extra uren) wilden wer ken daartoe in de gelegenheid werden gesteld, zonder zich zorgen te maken over de opvang van hun koters. Leidsters en kinderen klim men zaterdag op het podium met een playbackshow voor een echt pu bliek, namelijk de patiënten van DrieMaasStede. Deelnemen kan voor de kinderen een leuke prijs opleveren. Er is een jury die zich 's middags over de moeilijke taak zal buigen wie de prijswinnaars zijn. De playbackshow duurt van 14.00 - 16.00 uur. DrieMaasStede is gevestigd aan de Voorberghlaan. Ut Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 JONGE GRAANJENEVER Olifant Jonge Jenever lOOcl Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 30 oktober 2001. WWW.GALL.NL luegener huis-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnef én is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Tomeloze expressie vertaald in tekeningen en beelden f-K ,s" Foto: ED DEWAERHELTT Vergaderruimte te huur Structureel: avond -maandag 18.00-19.00 uur - woensdag 17.00 -18.00 uur en 22.00 - 23.00 uur - vrijdag 22.00 - 23.00 uur Regelmatig mogelijk: avond -vrijdag 19.00 - 23.00 uur - zaterdag 18.00 - 23.00 uur 1 of 2 hallen -zondag 18.00 - 23.00 uur 1 of 2 hallen Op andere dagen nog incidenteel vrije uren. Overdag nog vele mogelijkheden. De sporthal Margriet bestaat uit 2 sporthallen. Deze hallen zijn geschikt voor alle binnensporten Voor informatie over Sport- en Evenementenhal Margriet, maar ook voor Sporthal Groenoord en gym- en sportzalen kunt u bellen tijdens kantooruren telefoon (010) 246 55 08. Buiten kantooruren kunt u mailen naar sport@dsr.Schiedam.nl Bezoek adres: Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam Dienst Sport en Recreatie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3