Gemeente Schiedam 1 Rijbewijs verlopen? I Onderzoek naar fietsvrien- delijkheid van Schiedam -m- Kom naar de Stadswinkel Stadserf 1, Schiedam WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 NS1-5 /^/A WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN STEDENBOUWKUNDIG PLAN KETHELPLEIN EVENEMENTENVERGUNNING BRANDERSFEESTEN 2001 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN "STATIONSPLEIN-OOSTZIJDE". KAPVERGUNNINGEN r - WET MILIEUBEHEER ONTWERPBESCHIKKING WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING WiRte... De Fietsersbond wil graag uw mening weten over het fietsbeleid van uw gemeente. Wilt u daarom voor de volgende zes onderwerpen het hokje van uw keuze aankruisen (1 hokje per onderwerp)? I zeer ontevreden ontevreden tevreden zeer tevreden Fietsenstallingen (onbewaakt en bewaakt) Verkeersveiligheid fietsers Sociale veiligheid fietsers (dreiging van geweld) Fietscomfort (stopkans, wegdek en verkeershinder) Aanpak fietsendiefstal (handhaving, opsporing, graveren) Fietsambities gemeente Welk rapportcijfer geeft u uw gemeente voor het fietsbeleid (alleen hele cijfers)? Rapportcijfer: j i Gemeente: i i Geslacht: MA/ Postcode: Leeftijd: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 39, WOENSDAG 26 SEPTEMBER, 2 0 0 1 L ■MMMMOMfll Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax:(010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Milieudienst Rijnrr,Q Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 20 maart 2001 is een aanvraag ontvangen van de heer M. de Raat om een revisie vergunning voor het veranderen van een timmermansfabriek aan de Polderweg 160 te Schiedam. De verandering omvat het plaatsen van een houtmotverbrandingsinstallatie (318359). 2. Op 12 april 2001 is een aanvraag ontvangen van Schiedam Inkart Centre B.V. om een revisievergunning voor het veranderen van een in- en outdoor kartcentrum aan de Strickledeweg 27 te Schiedam. De verandering betreft het vergroten van het kartparcours met een gedeelte buiten het bebouwde deel, gelegen op het buitenterrein achter het pand, alsmede een toename van het gelijktijdig gebruik tot 15 karts (308177). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 26 september 2001 tot en met 6/lovember 2001 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Gemeentesecretarie van Rotterdam, Coolsingel 40 te Rotterdam; Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR tel. (010) 246 84 02. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. (010) 246 84 02). Projectnummers: 318359, 308177 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat met ingang van 28 septem ber tot en met 25 oktober 2001 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het Stedenbouwkundig Plan Kethelplein. Het ontwerp ligt ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden hun zienswijze rp naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij burgemeester ra Gedurende de over het ontwerp en wethouders, Postbus 1501, 3100 ÉA Schiedam. Het ontwerp voorziet in een beperkte aanpassing aan de binnenzijde van het Kethelplein, ten behoeve van de realisering van expresbanen in het kader van de proef Expresbaan Benelux-tunnel. Tevens wordt voorzien in de reeds op grond van de huidige situatie vereiste sanering van de geluidssituatie rond het Kethelplein, door het aanbrengen van geluidsschermen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat het voorontwerp bestem- mings-plan "Stationsplein-Oostzijde" zodanig is afgerond dat ten aanzien van dit vooront werp inspraak kan worden toegepast als bedoeld in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband daarmee ligt het voorontwerp met ingang van 28 september tot en met 25 oktober 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Tevens is op 25 oktober 2001 een inloopavond van 17.00 tot 19.00 uur (lunchkamers Stadskantoor), waar mondeling van gedachten kan worden gewisseld over het voorontwerp. Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het voorontwerp naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het voorontwerp heeft betrekking op het Stationsplein en op een gedeelte van de bebouwing Stationsplein/PKO-laan. Planologisch-juridisch worden met name de volgende elementen geregeld: - kantoren 4000-7500 m2 b.v.o.; - commerciële ruimten 1200 m2 b.v.o.; - appartementen 70-160; - parkeren. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning .1 s\ - 0 0 3 bomen, staande in de achtertuin Koperslagershof 28, in verband met de situering 1 iep, staande in de achtertuin Leeuweriksingel 55, in verband met de situering 1 moerascypres, staande in de achtertuin Smetanalaan 24, in verband met de situering Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Recht bank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel.: 631 52 81. Milieudienst Rijn^ Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbe schikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 1 mei 2001 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Van Rossum Rjjgroep B.V. om een revisievergunning voor een offsetdrukkerij aan de Van Heekstraat 8 te Schiedam. De veranderingen omvatten onder meer het uitbreiden van het kantoorgedeelte en het verplaatsen van de afdeling "voorbereiding" naar de le etage. De vellendrukkerij wordt uitgebreid met twee machines. De kleinere persen komen in een aparte ruimte. De inkten worden opgeslagen in de "chemiekast". Voorts zal er een 5 kleuren rotatiepers, met afzuig systeem worden geplaatst. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 26 september 2001 tot en met 23 oktober 2001 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel. (010) 246 84 02).Na bovenge noemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 23 oktober 2001 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook monde ling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. (010) 246 84 02). Projectnummer: 307556 Aan de Stichting Brandersfeesten is een vergunning/ontheffing verleend voor het organiseren van de jaarlijkse Brandersfeesten in het centrum van Schiedam van 27 tot en met 30 septem ber 2001. Vanaf vandaag ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, tot en met 7 november 2001, kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de evenementenvergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende evenementenvergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de president van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rot terdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: mw. mr. M. Benamu, tel. 246 58 30. Inspraak op de voorbereiding van toepassing van artikel 11 WRO (art. 6a WRO) Cs Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat voor een gedeelte van het Bols Lanvasterrein een uitwerkingsplan in procedure is gebracht: "Bols Lanvas II" Dit plan is een uitwerking van het bestemmingsplan "Nieuwland-Zuidoost", ingevolge arti kel 11 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het plangebied ligt in het boogdeel grenzend aan de noordkant van de binnenstad, aan ae Noordvestsingel. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in het noorden, de (historische) bebouwing aan de Noordvestsingel in het zuiden, de bebouwing aan de Parkweg in het westen en de Burgemeester Honnerlage Gretehof ui het oosten. In het kader van de inspraak op de voorbereiding van de toepassing van artikel 11 WRO ligt het uitwerkingsplan gedurende vier weken, met ingang van 27 september tot en met 24 oktober 2001, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie omtrent het uitwerkingsplan indienen bij burgemeester en wethouders t.a.v. ae directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tevens zal op donderdag 11 oktober 2001 van 17.00 tot 18.00 uur een inloopavond plaatsvinden waar een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mondeling zijn zienswijze naar voren te brengen. Deze inloopavond zal plaatsvinden in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Op woensdagmiddag 3 oktober wordt een onderzoek gehouden naar de fïetsvriende- lijkheid van Schiedam. Uniek aan dit onderzoek is dat met een speciaal ontwik kelde meetfiets een representatief deel van het fietsnetwerk wordt doorgemeten. Het onderzoek met de naam Fietsbalans 2001 wordt uitgevoerd door de Fietsersbond en de gemeente Schiedam. Hetzelfde onder- zoele is in 2000 in 59 gemeenten gehou den. Dit jaar komen 30 andere gemeenten aan de beurt. De resultaten van het onder zoek in Schiedam kunnen in het najaar worden vergeleken met die van de andere deelnemende gemeenten. gelijking met andere gemeenten, met nor men en landelijke doelstellingen. Zo wordt de tussenbalans opgemaakt van de inspan ningen en effecten tot nu toe, in relatie tot de gemaakte plannen. De Fietsbalans biedt de gemeente daardoor een handreiking om gericht het fietsbeleid te verbeteren. Enquête In het kader van de Fietsbalans willen de gemeente Schiedam en de Fietsersbond graag weten wat u van het fietsbeleid in deze gemeente vindt. Door het invullen van bij gaande enquête kunt u daaraan meewerken. De ingevulde bon kunt U in een envelop opsturen naar: Fietsersbond Antwoordnummer 4309 3500 VE Utrecht Een postzegel plakken mag, maar hoeft niet. T'SSSi 't n n tu. - 1 Wat wordt er onderzocht? Hoe comfortabel zijn de fietspaden? Zijn de verkeerslichten net zo fietsvriendelijk als in andere gemeenten? Kan de fiets in reistijd concurreren met de auto? De Fietsbalans geeft antwoord op dit soort vragen. De meetfiets geeft een oordeel over aspecten als comfort van het wegdek, verplaatsingssnel heid, oponthoud, verkeershinder en omrijfac- tor. Ook worden er video-opnamen gemaakt van de weg- en kruispuntinrichting, het type verharding, de manoeuvre en eventuele obstakels. Er worden met de fiets en de auto 14 routes gereden met een gezamenlijke lengte van circa 25km. Deze routes verbin den willekeurige woningen met belangrijke fietsbestemmingen zoals de HEMA in de Nieuwe Passage, zwembad Groenoord, Scholengemeenschap Spieringshoek, de Glas fabrieken, de bibliotheek op het Stadserf, het Schieland ziekenhuis en het NS station Schiedam Centrum. Daarnaast worden de fietsambities van de gemeente onderzocht (collegeprogramma, beleidsnota's, budget, onderhoudsprogramma e.d.). Uit CBS- bestanden worden het fietsgebruik, het diefstal- en ongevallenrisico bepaald. Tevens wordt met een korte enquête de dagelijkse fietsers gevraagd naar hun mening over het gemeentelijke fietsklimaat. De resultaten geven de gemeente een helder inzicht in de sterke en zwakke punten, in ver-

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 5