1 Website Schiedam onder loep Stadsomroep Schiedam 'representatief' genoemd Schiedam voortvarend met plan Watertoerisme NAJAARSBEURS SCHIEDAM Nieuws van de Hargahoeve g INGEZONDEN BRIEF Ziekenhuisbouw perspectief Bromfietsers bekeurd nu binnen van de Hulp aan Roemenië Fotograaf Ed Dewaerheijt staateersterangsHet lijkt hier wel oorlog Diverse activiteiten Kinderboekenweek KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 40 - 1440 REGIO - Politie en justitie houden voorlopig tunnels in Nederland verscherpt in de gaten na het dreigement van donderdagmorgen dat au to's met bommen zouden ontploffen in drie drukke verkeerstunnels, waaronder de Beneluxtunnel. Maar mi nister Korthals van Justitie vindt dat mensen niet in eens tunnels moeten gaan mijden. Want er zijn geen aanwijzingen voor een aan slag in ons land, zo valt een woordvoerder van de Bin nenlandse Veiligheidsdienst hem bij. Maar één ding is zeker: de schrik onder de bevolking zit er na de valse bommelding over auto's die zouden ontploffen in de tun nels flink in. Fotograaf Ed Dewaerheijt van deze krant was op weg naar de fotoredactie in Rijswijk toen hij op enorme files voor de tunnels stuitte. Later deed hij melding van tanks met scherpschutters en de fouillering van enkele ver dachte personen in auto's die aan Amsterdam. Rupsvoertuigen, scherpschutters en helikopters v j r De aanwijzingen waren voor mi nister Korthals reden genoeg om het leger en de politie in te zet ten. 'Niet ingrijpen zou een schande zijn geweest', vond de VVD-bewindsman. Geen aanhoudingen De controles in zowel Amster dam als Rotterdam leidden niet tot aanhoudingen. Evenmin zijn in de vier tunnels explosieven gevonden. Wel werden tientallen autos' gecontroleerd en inzitten den gefouilleerd. De Coen- en Zeeburgertunnel in Amsterdam waren enige tijd he lemaal afgesloten. In Rotterdam koos de politie er bewust voor om verkeer mondjesmaat toe te laten in de Botlek- en Benelux tunnel. Ze hoopte hiermee de eventuele daders te isoleren en aan te houden. Volgens burge meester Opstelten van Rotter dam was het te riskant om de tunnels af te sluiten. Er zou dan te weinig zicht zijn geweest op bewegingen van een eventuele terrorist. Politie en justitie zien geen reden om te denken dat de verantwoordelijken van de ano nieme brief gezocht moeten Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) het vooraf opgegeven signale ment zouden voldoen. In die au to's zouden volgens de brief die bij het persbureau ANP in Rot terdam werd bezorgd mengsels van stoffen zitten die uiterst ex plosief zijn. De bedoeling van de bommenmakers was zo veel mo gelijk doden te maken, omdat de hoop bestond dat de tunnels in zouden storten. De brief werd vorige week woensdag bij het ANP bezorgd en donderdagmorgen werden speciale eenheden van politie en anti-terreureenheden van het le ger ingezet bij uitzonderlijk uit voerige controles in de Benelux- en Botlektunnel in Rotterdam en de Coen- en Zeeburgertunnel in van de marine waren in de buurt van de tunnels. 'Het lijkt hier wel een oorlogssituatie', schetst Dewaerheijt een beeld. Hij stond 'eersterang' op het Digna Johan- naviaduct boven de rijksweg, maar moest na komst van de pantservoertuigen op last van de politie zich verwijderen. De politie nam de waarschuwing van de brievenschrijver zeer se rieus omdat de meldingen die hij of zij deed van de auto's die zou den ontploffen bleken te klop pen. Die wagens waren inder daad gestolen. Justitie zei direct nadat bleek dat het een loos bo malarm was niet uit te sluiten dat de levende bommen nog rondreden in ons land. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft haar website onder de loep genomen. Daar aan valt het één en ander te ver beteren. Hiermee is structureel een bedrag van 40.000 gulden per jaar gemoeid. De raad ging hiermee akkoord. Met het be drag wordt een website gereali seerd die voorziet in de behoef ten van burger en gemeentelij ke organisatie op het gebied van communicatie, informatie en dienstverlening. De website moet rijker aan informatie wor den en mogelijkheden bieden om met elkaar te communice ren en gemeentelijke 'produc ten' te verkrijgen. Ook de structuur, de opbouw van de navigatie en de indeling van de website worden ver nieuwd. De huidige structuur is niet flexibel genoeg en geeft onvoldoende mogelijkheden om de informatie logisch uit te breiden. Daarbij gaat de struc tuur nu meer uit van de organi satie, terwijl deze juist meer klant- en vraaggericht van op zet zou moeten zijn, aldus het collegevoorstel. Aangezien de ontwikkelingen op het gebied van internet in een razend tempo plaatsvinden. oordeelt het college ook over de vormgeving van de website ais te beperkt. Huidige technieken bieden meer mogelijkheden. Boven dien verdient de vormgeving ook qua visuele presentatie een aanpassing. SCHIEDAM - Van 3 tot en met 13 oktober is het weer Kinder boekenweek! Het thema gaat dit jaar over de favoriete bezighe den van kinderen. Op diverse plekken in Schiedam is er in dit kader wel wat te beleven. De Stadsbibliotheek heeft op woensdag 3 oktober van 14.00 - 15.00 uur een vertelworkshop (Stadserf), op zaterdag 6 oktober van 13.30 - 14.45 uur een pop pentheater (filiaal Noord) en op 5 en 12 oktober voor alle groe pen 4 van de basisscholen een bezoek van de schrijver Hans Kuyper (beide vestigingen). Meer informatie op telefoon 010 - 246 57 00 (Stadserf) of 010 - 470 83 20 (filiaal Noord). De ouderraad van de St. Bernar- dusschool houdt op woensdag 10 oktober van 12.15 - 13.30 uur een boekenbeurs in het ge bouw aan de Bosboomlaan 5. Er zijn nieuwe boeken te koop, en bij besteding van f 19,50 krijgt men het Kinderboekenweek ge schenk van Guus Kuijer (Ik ben Polleke, hoor!) cadeau. Een ge deelte van de verkoop komt ten goede aan een project op school. SCHIEDAM - Stichting Pintilie is weer in de weer met hulpver lening aan Roemenië. Ze is net teruggekomen van een transport, waarbij twee nieuwe projecten zijn bezocht: een kinder- en een bejaardentehuis. Voor de winter- inval is ze nog op zoek naar sponsors, maar ook naar de vol gende spullen: kleding (heel en schoon), beddengoed, alle huis houdelijke bruikbare textiel, schoonmaakmiddelen, toilet spullen, gaskachels, geisers en zo voort. Ook is het de bedoe ling kerstpakketten te brengen, wat vorig jaar al een groot suc ces bleek. Voor meer informatie over de aflevering van goederen of over de stichting kan men bel len met Els Bosch, op telefoon nummer 010 - 473 45 80. Naam: Coco De kat op de eerste foto hebben wij Coco genoemd. Het is een zwart/witte ongecastreerde kater van ongeveer tien maanden oud. Hij is gevonden aan de Burge meester Van Haarenlaan. Wij vermoeden dat hij van een flat gebouw naar beneden is geval len. Wie (her)kent deze kat of weet waar hij thuishoort? Naam: Zaza De kat op de tweede foto is door ons Zaza genoemd. Ze is een zwart/witte poes met een ge schatte leeftijd van negen maan den. Ook Zaza is op de Van Haarenlaan gevonden. Waar schijnlijk is ze aangereden, want haat haar linkerachterpoot bleek gebroken te zijn. Zaza is inmiddels gespalkt en maakt het prima, maar we zou den toch graag weten waar deze poes thuishoort. nodig hebben! Op de Asieldag is bij Hargahoe ve Kids for Animals aanwezig, alsmede Vogelklas Karei Schot en het Comité Anti Stierenvech- ten uit Rotterdam. Wilt u weten welke katten en honden er nog meer in de Harga hoeve verblijven, kijk dan ook eens een keertje op onze website www.hargahoeve.nl. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en. tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis ge opend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2,3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. worden in moslimkringen. Hoofdofficier van justitie van Amsterdam, L. de Wit, zag 'geen enkele aanleiding om hier iets over te zeggen'. Maar De Wit sluit niet uit dat de brief iets te maken heeft met de terreur aanslagen in de Verenigde Staten van twee weken geleden. Behal ve het verkeer op de snelwegen, ondervonden ook het scheep vaart- en vliegverkeer hinder van de veiligheidsmaatregelen. De scheepvaart op het Noord zeekanaal en de Oude Maas heeft donderdagochtend enkele uren stilgelegen. Ook het lucht ruim boven Amsterdam-noord was enkele uren gesloten in ver band met de dreiging van aansla gen. Enkele Rotterdamse bedrij ven in de buurt van de tunnels, waaronder Shell Pernis, hebben hun panden uit eigen beweging ontruimd. Zij belden naar de po litie om te vragen wat er aan de hand was en na een korte uitleg besloten zij de mensen uit de ge bouwen te dirigeren. Twee jaar cel Het was sinds de aanslagen in New York en Washington de eer ste keer dat in ons land dreige menten van een bommelding binnenkwamen (zondag kwam daar een valse melding bij het NS-station in Leeuwarden bij). Overigens kan een valse bom melding worden bestraft met twee jaar cel, gelijk aan 25.000 gulden boete. Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft donderdag nog ge zegd die straf hoog genoeg te vinden. Hargahoeve opent zaterdag 6 oktober haar deuren voor ieder een die belangstelling heeft voor dieren. Op deze dag stelt de Die renbescherming mensen in de gelegenheid om een kijkje te ne men achter de schermen van een dierenasiel. De dag staat lande lijk in het teken van de asielkat ten, want overal te lande blijkt er toch een plaatsingsprobleem met deze toch heel interessante die ren. In de Hargahoeve komt daar het 'grote-honden-probleem' nog eens bij. Mensen in Schie dam zijn niet snel geneigd een grote hond aan te schaffen, ter wijl die beesten ook een tehuis Open Asieldag Als 86-jarige geboren en getogen Schiedammer verbaast het mij steeds zoals de gemeentebesturen van Schiedam en Vlaardingen, als mede hun raadsleden, zo knullig aan de gang zijn als het om de bouw van het nieuwe ziekenhuis gaat. Natuurlijk was de 10 jaar geleden aangewezen plaats niet verstandig. Enerzijds milieuschade, ander zijds te enge toegangswegen. Nog krankzinniger is nu het voornemen om naast het bestaande Ho ly ziekenhuis in Vlaardingen een ander gebouw neer te zetten. Alle ellende die 'n dergelijke improvisatie met zich brengt, krijg je tot in de lengte van jaren erbij. Wat ik verder in dit verband niet heb kun nen begrijpen dat de heer Elting, de eerste man van het ziekenhuis bestuur, nog in de veronderstelling leeft dat het Shell-sportcomplex 'Vijfsluizen' in functie blijft en dus geen mogelijkheid voor een nieuw hospitaal daar. In dit verband heb ik onlangs in het Rotterdams Dagblad gelezen, dat de gemeente Vlaardingen met de Shell overeengekomen is om de to tale Shell-accomodatie 'Vijfsluizen' te verhuizen naar het nieuwe Vlaardingse sportcomplex Broekpolder en daardoor die prachtige ruimte vrijkomt. Wanneer er ooit op de grond van Schiedam en Vlaardingen een unieke kans geboden wordt om het allerbeste en meest geavanceerde regioziekenhuis te bouwen, dan is het zeker nu wel. De bereikbaarheid van het object zal zowel praktisch als een voudig zijn middels: 2 tunnels, de metro, NS-station 'Vlaardingen- Oost' plus busstation aldaar, uitgebreid wegennet en ruime parkeer gelegenheid, alsmede voet- en rijwielpaden. Wanneer nu de strijdbijl door de vroede vaderen begraven wordt en het gezonde verstand zegeviert, dan kan men zo spoedig mogelijk se rieus aan de praat gaan over deze zéér belangrijke zaak, tot meerde re eer en glorie van allen die er zo nauw bij betrokken zijn. D.F. Oetker SCHIEDAM - Aan de hand van een advies van de gemeenteraad uit 1990 heeft het Commissariaat voor de Media voor vijf jaar zendtijd toegewezen aan de Stichting Stadsomroep Schiedam. Recent is deze periode voor de tweede keer geëindigd. De gemeenteraad dient het Commmissariaat te voorzien van een advies over de vraag of de Stadsomroep voldoet aan de eisen van de Mediawet. Het college oor deelde na overleg met de verschillende partijen dat dit het geval was en legde haar oordeel voor aan de raad. Yorick Haan (SP) was die mening maar ten dele toegedaan. Dat bracht verantwoordelijk wethouder Siljée ertoe, een concessie te doen: 'In de afgelopen commissievergadering is de representativiteit al eens besproken. Deze blijft de verantwoordelijkheid van de lokale omroep zelf', stelde hij. Maar als er daadwerkelijk een wijziging gaat plaatsvinden in de samenstelling van Stadsomroep Schiedam, dan moet het volgens Siljée ook mogelijk zijn, daarover de vinger aan de pols te houden. 'Dan kun je ook controleren of en hoe de samenle ving vertegenwoordigd is binnen Stadiomroep Schiedam', aldus Siljée. In ieder geval hebben de wijzigingen tot gevolg dat Henk Me taal zijn banden met de Stadsomroep zal verbreken. SCHIEDAM - Er komen aanlegplaatsen in de Lange Haven voor passanten. Daartoe heeft de gemeenteraad onlangs besloten. De mogelijkheden voor en wenselijk van een dergelijke ingreep zijn gepresenteerd in het Projectplan Watertoerisme in maart 2001. In dit projectplan worden op basis van een toeristische, nautische en marktanalytischc beschouwing maatregelen voorgesteld voor het ontwikkelen van het watertoerisme met als doel de versterking van de stedelijke economie, bevordering van het woonklimaat en de verbetering van het imago van Schiedam als toeristische en als woon- en werkstad. Het plan is in de laatste raadsvergadering ongewijzigd als leidraad voor komende ontwikkelingen op het gebied van het watertoerisme vastgesteld. Het aanbrengen van extra aanlegsteigers aan de Lange Haven maakt er onderdeel van uit. Nog dit jaar wil de gemeente de eerste aanlegvoorziening realise ren. In het kader van Het Geheim van Holland wordt momenteel gewerkt aan het opzetten van een vaarroute. Deze route zal wor den opgenomen in een speciaal hiervoor te ontwerpen boekje in het kader van de reeks 'Varen door Holland'. Goede aanlegvoor- zieningen zijn daarvoor natuurlijk een eerste vereiste, zo stelt het college. Dat oordeelde de raad ook, daarmee een krediet van 170.000 gul den verlenend voor de uitvoering van de aanlegplaatsen in de Lange Haven. SCHIEDAM - Tijdens een bromfietsencontrole op de Schiedamse- weg werden donderdagmiddag 32 brommers en hun berijders gecon troleerd. Tijdens deze verkeersactie moesten 26 bekeuringen worden uitgeschreven, onder meer voor te hoge constructiesnelheid, rijden zonder helm, ontbrekend bromfietscertificaat en/of het gele plaatje. BRILMODE R#B BOON Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 Het leger zette groot materieel in, waaronder gepantserde wagens en rupsvoertuigen. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS De gedeeltelijke afsluiting veroorzaakte lange files op de Al 5 Foto's ED DEWAERHEIJT Inzittenden van een wit busje met Belgisch kenteken (in de waarschuwingsbrief aangegeven als mogelijke 'bomauto j werden aan een onderzoek onderworpen en mochten erna weer doorrijden. Om privacy-redenen zijn de hoofden onzichtbaar gemaakt. ujegener huls-asn-huiskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Rupsvoertuigen, scherpschutters en heli's ingezet bij bewaken tunnels

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3