DrieMaasShow s wmi m KORTWEG Een nieuw seizoen, een nieuwe start.bij Alja! 4 Tien jaar kinderopvang 1 SCHIEDAM Reünieconcert 'Harpe Davids' Kattenshow Gek op je werk Gospelsounds in de Dorpskerk Nieuwe voor het Stadsblad r n HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 40 - 1441 SCHIEDAM - Tachtig jaar gele den werd de Christelijke Mu ziekvereniging 'Harpe Davids' in Schiedam opgericht. Onder de paraplu van 'Harpe Davids' bevinden zich het Har monieorkest, de Drumfanfare en Zwarte Pieten Band, een oplei dingskader en het eigen marjo- rettenpeleton 'The Yellow Rain bows'. In het kader van het tach tigjarige jubileum organsieert de christelijke muziekvereniging Harpe Davids zaterdag 13 okto ber een feestelijke reünie voor oud-leden. In de grote zaal van de Blauwe Brug wordt een reü nieconcert gegeven door het Harmonieorkest, versterkt met een groot aantal oud-leden, die eerder die dag onder leiding van dirigent Jos den Boer op enkele bekende stukken kunnen oefe nen. Het concert in de Blauwe Brug aan het Bachplein begint om 19.30 uur en duurt tot onge veer 21.00 uur. De zaaldeuren gaan open om 19.00 uur en de toegang is gratis. Meer info: 010-4491591 of www.harpeda- vids.nl SCHIEDAM - De European Cat Fanciers houdt op zondag 7 ok tober een internationale katten tentoonstelling on sport- en eve nementenhal Margriet. Er zijn heel veel Maine Coons in alle kleuren van de regenboog inge schreven alsmede een mooie collectie Britse kortharen. Ver der uiteraard Perzische katten, Heilige Birmanen, Ragdolls, Abessijne, Siamezen, Rexen en nog veel meer. Er zijn diverse stands met allerlei kattenspulle- tjes en er is informatie verkrijg baar over karakters, fokkers en het fokken van raskatten. SCHIEDAM - Onder het motto 'Gek op je werk' organiseert de Riagg Noord West op dinsdag 9 oktober een voorlichtingsbijeen komst over stress en burnout in de Bibliotheek aan het Stadserf. De bijeenkomst is bedoeld door mensen die last hebben van stress in de werksituatie. Ook fa milieleden en andere belangstel lenden zijn welkom. 'Wat zijn de signalen van stress', ,'wat zijn de oorzaken van stress', en 'wat is er aan te doen?' Deze, en andere vragen zullen worden beantwoordt door een ervarings deskundige, een hulpverlener en een ARBO-arts. De bijeen komst vindt plaats in de ont vangstruimte van de bibliotheek op de 3 e etage en duurt van 19.00 - 21.30 uur. De toegang is gratis. Meer info: Riagg Rijnmond Noord West, afdeling Preventie: 010-4453497 SCHIEDAM - Een nieuw sei zoen, dus nieuwe sounds in de gospel! De Dorpskerk Kethel aan het Noordeinde 10 opent het jaar met haar eerste gospel- soundavond. The Griffin Singers uit Gouda geven dan het beste van zichzelf met een gevarieerd programma. Zij heeft zowel En gels- als Nederlandstalige num mers in het repertoire. Het optreden begint om 19.00 uur, en is gratis toegankelijk. Wel is er bij de uitgang een col lecte. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad heeft vanaf 1 okto ber een nieuw emailadres. Zij is dan te bereiken op redactie.ns@vvhw.wegener.nl. Na een aantal omzwervingen op de digitale rijksweg is dit het definitieve adres. Het mailadres is alleen bedoeld voor persberichten en andere aan de redactie gerela teerde doeleinden. Het wordt afgeraden advertenties en dergelijke te versturen. Voor wie (nog) geen mail heeft blijft het Stadsblad uiteraard bereikbaar via de in het colofon vermelde adres sen en telefoonnummers. SCHIEDAM - Kinderen van ouders die in DrieMaasStede werkzaam zijn konden deze zomer werkelijk hun hart ophalen in het verzor gingstehuis. Er werd namelijk een kindervakantiefeest georgani seerd, zodat de ouders de mogelijk-heid hadden gewoon aan de slag te kunnen. Zaterdag werd dit gebeuren officieel beëindigd met een heuse play- backshow, waar de kinderen flink hun best voor hadden gedaan. De grootste sterren werden voor een klein moment heel tastbaar gemaakt door de vele deelnemers, die lieten merken dat ze niet voor niets een aantal weken voor de spiegel hebben staan oefenen. Op de foto de kleine Naomi (4 jaar) die met haar guitige gezicht me teen de aandacht van publiek en (ook belangrijk) de jury trok. 'L - w- SCHIEDAM - De Brandersfees ten zijn geweest, de binnenstad zat dicht, en de sponsors... die keken toe of het allemaal wel goed besteed werd. Dat werd het inderdaad, maar tot spijt van sommigen waren niet alle activi teiten even goed bezocht. Hier een handje mensen, daar een plukje. Het leek af en toe een beetje alsof Schiedam het feesten moe was. Er is al zoveel te doen in de regio. Hierbij een impressie in tekst en beeld, door onze fotograaf Ed Dewaerheijt. Vk .- -- SCHIEDAM - Het Fortis Theater aan de Schie staat voor het tweede achtereen volgende jaar in het teken van het Schiedams-Vlaar- dingse Eenakterfestival. Er zijn voorstellingen van Theater Project Schiedam, Apollo Toneel uit Schiedam, Facetten uit Vlaardingen, Zanggroep Flower Sound en diverse individuele acteurs uit Vlaardingen en Schie dam. Theater Project Schiedam is een nieuw initiatief op toneelgebied. Spelers en regisseur vinden el kaar speciaal voor dit festival. Een volgend project kan juist weer een heel andere samenstel ling hebben. Alle, voor deze voorstelling aan getrokken spelers hebben ruime ervaring binnen het verenigings leven, de theatersport en de Stichting Schat Producties. Re gisseur Rob de Kuiper is acteur bij ELS Inc., het stadsgezel- schap dat zich de komende vier jaar in Schiedam zal vestigen. Daarnaast regisseert De Kuiper regelmatig eigen projecten en te levisieprogramma's. Theater Project Schiedam speelt tijdens het Eenakterfestival een stuk van Don Duyns: Er hangt een man aan de lamp in de keukenOu derwets lekkere soep, een sol daat die een huis binnenvalt, een mysterieuze man en een liefheb bende echtgenoot staan centraal. Apollo Toneel is een gerenom meerd gezelschap in Schiedam en heeft al heel wat produkties op haar naam staan. In juni speelde zij tweemaal Een Sneeuw van W.J. Otten in theater De Teerstoof. Dit was tevens de laatste pro- duktie die in dat theater gepeeld zou worden. Dorine Wip regis seerde het stuk en is deze keer ook verantwoordelijk voor het script en de regie van Genezen Verklaard. Hierin vragen de spe lers zich af wat gek of wat geni aal is. Wie is eigenlijk gek of ge niaal? Theatergroep Facetten ten slotte komt uit Vlaardingen. De club bestaat uit vijf spelers in de leef tijd van 16 tot 21 jaar. Hun stuk Het verleden is dood is geba seerd op eigen improvisaties van de spelers en wordt geregisseerd door Saskia Smit. Zij werkt sinds vorig jaar met deze groep samen en is net afgestudeerd dramatherapeute. In Het verle den is dood krijgen vier voor heen goede vriendinnen een uit nodiging voor een feest, en wor den meteen pijnlijk geconfron teerd met het verleden. De voorstellingen starten om 20.15 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Fortis Theater aan de Schie, Stadserf 1. De kassa is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 - 16.00 uur. Er kan ook telefo nisch worden gereserveerd op telefoonnummer 010 -246 74 67. SCHIEDAM Donderdag van 20.00 tot 22.00 uur is bij ZOS radio het pro gramma Het Sterrenbos te belui steren met nieuws, activiteiten en muziek. Donderdag ontvangt Harmo- nia Svati en Henk Boers er wor den waarnemingen gedaan aan de hand van een voorwerpje, aanvang 19.45 uur in het wijk centrum Wibautplein 165, toe gang 10,-. In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur een eucharistieviering met Pater J. van Schagen. Zondag bij de Vrijzinnige Ge loofgemeenschap, Westvest 90- 92 is om 10.30 uur een dienst met Ds. J.F. Klijnsma uit Schie dam. Donderdag is bij podium café De Graauwe hengst om 22.00 uur Leon Elias and Friends, za terdag om 22.00 uur the Nervous Fellas een R&B band. In de Harg/Spaland is zaterdag een bingo, aanvang 14 uur, en tree 5,-. STICHTING WELZIJN In de Erker start men een teken e n schilder cursus op woensdag van 19.30 tot 22.00 uur, duur 30 lessen, kosten 155,-. Voor info: Jan Pieters tel. 010-473 12 54 of De Erker tel. 010-426 77 67. In Kluphuis Zuid is iedere woensdag om 9.45 uur swing- dansen, het is mogelijk een keer gratis mee te doen, kosten 15,- per maand. De volksdansgroep heeft nog plaats op maandag van 13.00 tot 14.30 uur, kosten 12,50 per maand. Voor info inschrij ven: tel. 010 - 426 72 97. OUDERENWERK Bingo in de Woudhoek 11/10 van 14.00 tot 16.00 uur, kosten 7,- kaarten van te voren ophalen, Thé dansant in de Woudhoek 14/10 van 14.00 tot 16.30 uur, kosten 3,50, T'ai Chi in de 4 mo- lens iedere maandag van 10.00 tot 11.30 uur, kosten 18,- per maand met R'dam-pas fl. 11,70, elke vrijdag klaverjasclub in Zuid van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 2,50 per keer. Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - Alja Mode heeft een metamorfose ondergaan. Na een algehele verbouwing van een maand, waarbij het volledige interieur een nieuwe modieuze 'look' heeft gekregen, zijn wij begin september opnieuw van start gegaan. De verbouwing is een onderdeel van een groter vernieuwingsproces. Want, naast de verbouwing zijn er buiten de bekende merken (zoals: Basler, Lucia, Hauber e.d.), een aantal nieuwe modemerken aan het. assortiment toegevoegd (zoals Polo land, Scarva, Mac en Josephine). Deze nieuwe merken hebben geleid tot de inspiratie voor een specia le casual-corner, waarbij de nieuwe merken optimaal tot hun recht komen. Met deze nieuwe 'blikvangers' wordt het nog makkelijker een keuze te maken uit onze zeer gevarieerde herfst/winter collectie. Aankomend seizoen wordt er één vol nieuwe, spannende kleuren. Kleuren die uitnodigen tot spelen en combineren waardoor de 'look' kan worden gecreëerd die de eigen persoonlijkheid onderstreept. Kortom: de inspiratie bij nieuwe collectie! Alja Mode, Broersvest 111, Schiedam. Tien jaar bestaat het Gastouderbureau nu, en dat werd vrijdag uit bundig gevierd met een gezellig feest. Er was van alles te doen, maar de topper was natuurlijk Kabouter Plop! Met hem zaten de kinders lekker taart te snoepen en mopjes uit te wisselen, en wat voor verhalen ze allemaal nog meer hebben.Het werd een leuk feest, waarmee de gastouders een hart onder de riem gestoken kregen om er nog maar eens tien jaar aan te plakken! I I L Foto: ED DEWAERHEIJT Achttiende editie Brandersfeesten autovrij, maar niet overal even druk m Het straattheater op het Stadserf kreeg actieve bijval van het publiek. Uiteraard was ook weer het Zakkendragersgilde van de partij. Zij gaven een de monstratie ten beste, maar gingen ook met enkele toeschouwers de strijd aan. ii i ...I, Kramen vol waar stonden kriskras door de stad De zojuist gedoopte fluisterboot Aleida vaart door de Lange Haven Theater pur sang; in kleurige tenues over straat Foto's: ED DEWAERHEIJT Met de Landmacht de lucht in Tweede Eenakterfestival in Fortis Theater a/d Schie De zaak van Alja ziet er fris en overzichtelijk uit. Foto: AAD VAN DER DRIFT Foto: RICHARD HOGEVEEN WFB

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9