Ring ingeslikt? BUDGET 501 stankklachten in september Provincie wil inwoners meer belasting laten betalen voor investeringen in wegen Tropisch trekker Canon in Kethel Oost niet zonder slag of stoot herzien Wilde achtervolging Wegener huls-aan-huLskranten IN KRANT 1314 OKT. r Electronicadieven Rotterdammer steelt GSM mm Opbrengst collecte gehandicapten Verplaatsing vergadering Financiële toekomst Zuid-Holland rooskleurig maar oplettendheid blijft geboden Hennepkwekerij aan haven opgerold 's-Gravelandsweg 1 nacht afgesloten UW GELD STROOMT NIET LANGER WEG VAATWASSER! DUIZENDEN NIEUWE IN 21 HANDS KOOPJES DONDERDAG 11 OKTOBER 2001JAARGANG 53 Nr. 41 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM WÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊK^ TOTALE OPLAGE: Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid HNS Nachtmerrie van de wereld Mammoet zet miljoenen kilo's staal over water SCHIEDAM - Vorige week woensdag werd met een Opel Kadett de pui geramd van een winkel aan de Mgr. Nolenslaan. De voordeur werd met de achter zijde van de auto geraakt. Twee mannen sloegen vervolgens hun slag. De daders gingen er in de auto vandoor met audio-appara- tuur, horloges, telefoons, foto toestellen en een lege kassa lade. SCHIEDAM - Een 67-jarige man uit Mulheim (Duitsland) werd dinsdagochtend in een juwelierszaak aan de Broers- vest aangehouden op verden king van diefstal. Het zou gaan om een ontvreemde ring ter waarde van 25.000 gulden. De verdachte had interesse getoond voor de ring, die hem op een plateau werd getoond. Nadat hij een moment onbe waakt bij het plateau was achtergelaten, bleek bij te rugkomt van de verkoopster dat de ring was verdwenen. De ring zat niet in de kleding van de man, waardoor de po litie vermoed dat hij hem dan heeft ingeslikt. De verdachte werd aangehouden en overge bracht naar het bureau. Daar is hij in verzekering gesteld. De ring is tot op heden nog niet te voorschijn gekomen. De politie stelt een nader on derzoek in. VLAARDINGEN - Een 32- ja rige Rotterdammer heeft dins dagmiddag uit een winkel in de Kuiperstraat in Vlaardingen een gsm en enkele pakken min-dis- cs gestolen. Na zijn diefstal maakte hij zich uit de voeten. De gealarmeerde politie zette de achtervolging in en kon de man op de Westhavenkade inre kenen. De man verklaarde dat de gestolen waar die hij bij zich droeg inderdaad afkomstig was uit de winkel. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DARLING MARKET Bij de meldkamer van de DCMR kwa men de afgelopen maand 501 stank klachten binnen die veelal betrekking hadden op het Botlekgebied. Schoon- maakwerkzaamheden van een opslag tank hij Afvalverwerking Botlek veroorzaakte 51 stankklachten. In de opslagtank had een chloor- houdend afvalproduct gezeten dat vrijkomt bij de fabricage van bestrijdingsmiddelen voor de land bouw. Daarnaast vormde een lekbak met chloor- houdend afvalproduct een andere bron van stank. Daarover kwamen 19 klachten binnen bij de meld kamer, voornamelijk uit Schiedam, Vlaardingen en Zoetermeer. Tegen het bedrijf werd proces verbaal opgemaakt. De grote zwarte rookwolken die 22 september vrij kwamen tijdens een brand bij Shell Pemis leverden 16 klachten op van verontruste burgers. Daarnaast kwamen 17 stankklachten binnen over rookgassen uit de schoorstenen van het bedrijf, ondermeer van bewoners van Vlaardingen en Schiedam. Het totaal aantal klachten in september pakte lager uit dan de afgelopen vijfjaar het geval was. In 2000 kwamen in september 955 stankklachten binnen. De meldkamer is 24 uur per dag bereikbaar via tel. 4733333. i SCHIEDAM - De Nationale Col lecte Verstandelijk Gehandicap ten, die is gehouden in de week van 24 tot en met 29 september, heeft in Schiedam een bedrag op geleverd van maar liefst fl. 16.935,-. De organisatie wil ie dereen bedanken die er een steen tje aan heeft bijgedragen. De op brengst wordt gebruikt voor zo wel landelijke als lokale projecten ter ondersteuning van verstande lijk gehandicapte mensen. Dit uit zich in begeleiding en huisves ting, maar ook in fysieke voorzie ningen zoals hulpmiddelen. SCHIEDAM - De Projectcom missie Groenoord had eerder een commissievergadering gepland op maandag 15 oktober, maar komt daar nu op terug. In verband met de extra raadsvergadering op deze dag wordt de vergadering verplaatst naar maandag 29 okto ber om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. REGIO - Het bedrag dat de provincie Zuid-Holland ontvangt uit de door het rijk geheven motorrijtui genbelasting gaat volgend jaar omhoog. De provincie zegt het geld nodig te heb ben voor investeringen in onder meer nieuwe provin ciale wegen en het onder houd van bestaande wegen. Voor de inwoners van Zuid- Holland betekent dat dat de motorrijtuigenbelasting licht stijgt. Dat staat in de ontwerp-begroting van de provincie. De opcenten (het percentage dat de provincie mag houden uit de motorrijtuigenbelasting) stijgen volgend jaar met twee procent. Dat houdt in dat automobilisten volgend jaar gemiddeld 137 eu ro (dus 301,40 gulden) aan bij drage, via de motorrijtuigenbe lasting, aan de provincie beta len. Volgens Gedeputeerde Sta ten zijn automobilisten in deze regio goedkoper uit dan in an dere provincies. Zuid-Holland blijft met de belastinghoogte ruimschoots onder het landelijk gemiddelde. De opcenten uit de motorrijtuigenbelasting zijn een belangrijke inkomstenbron voor provincies. De begroting van Zuid-Holland geeft een ge zond financieel beeld. Toch wordt gewaarschuwd voor al te hoge verwachtingen. 'We moe ten alert blijven', vindt verant woordelijk gedeputeerde Hui- zer. 'We hebben ermee te ma ken dat de economische groei is vertraagd en de inflatie is opge lopen.' Welke invloed dat heeft op de provinciale begroting is nog niet helemaal duidelijk. Duidelijk is wel dat de provin- Automobilisten betalen volgend jaar gemiddeld 301,40 gulden (137 euro) aan bijdrage, via de motorrijtuigenbelasting, aan de provincie. cie behalve voor wegen de ko mende jaren ook geld zal moe ten uittrekken voor verbetering van de arbeidsvoorwaarden en de ontwikkeling van informa tietechnologie. Gevaren Het college van Gedeputeerde Staten wil bovendien meer energie en geld (bijna 3 miljoen gulden) steken in het in kaart brengen van de gevaren en risi co's van bijvoorbeeld bedrijven met gevaarlijke stoffen die er in gebieden zijn. 'Hiermee wil het college bereiken dat alle ge meenten en regio's voor 2004 bekend zijn en blijven met de risico's binnen de eigen gren zen', aldus Huizer. GS streven bij het opstellen van die risico inventarisaties naar samenwer king met de betrokken over heidsinstanties, zoals rijk, ge meenten, milieudiensten, hulp- verlening en brandweer. Veiligheid Daarnaast wil het dagelijks be stuur van de provincie goed oplet ten of aan alle regels wordt vol daan voordat een vergunning wordt verleend en er streng op toe zien of de regels erna ook worden gehandhaafd. Dit moet risicositu aties die nu bestaan laten verdwij nen. Belangrijk vindt de provincie dat de huidige achterstanden bij vergunningverlening worden weg gewerkt. De provincie doet al het nodige om de veiligheid van de inwoners te waarborgen. Dat gebeurt door het toezicht op de rampenbestrij ding, het verlenen en controleren van vergunningen aan grote be drijven en door de veiligheid van het verkeer te verbeteren. De cala miteiten in Enschede en Volen- dam hebben de noodzaak aange toond om extra zorg aan de veilig heid te besteden. Mede daarom gaat de provincie de komende tijd het veiligheidsbeleid intensiveren, inclusief de veiligheid op straat en in de eigen woonomgeving. Extra aandacht krijgt komend jaar de opzet en ontwikkeling van een provinciaal interactief kennisnet werk: een digitale plek waar pro vinciale organisaties ervaringen kunnen inbrengen en uitwisselen. Daarnaast worden per gebied ge richt projecten uitgevoerd. De door minister Pronk uitgebrachte Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening is daar een voorbeeld van. In die nota geeft het rijk richtingen aan voor grootschalige woningbouw in de Rijnmond maar ook ruimte voor groengebieden. Provinciale Staten, het algemeen bestuur van de provincie, bespreekt de begro ting op 7 november. Areca Palm Ruim 1 meter hoog. En... kom vijfjes vangen! Lever nü uw Praxis Tuin Cadeaubonnen in. 49.95 Politiemensen van het district Schiedam gingen vorige week woensdag naar de Slachthuislaan omdat daar een gestolen auto te koop zou worden aangeboden. Ter plekke werd de wagen niet aan getroffen, maar direct hierna kwam de auto aanrijden over de Slachthuislaan in de richtjng van de Vlaardingerdijk. In de auto zaten een man en een vrouw. De man reed en toen hij de politiewagen zag ging hij er met hoge snelheid vandoor. Hij reed via de Vlaardingerdijk en de A4, en uiteindelijk kwam hij op de Tjalklaan terecht en reed de verdachte Spaansepolder in. Tijdens de achtervolging pleegde de vluchter diverse verkeersover tredingen, zoals snelheid 120 km/uur, negeren rood licht, links en rechts inhalen en tegen het verkeer inrijden. Uiteindelijk reed de verdachte zich op het fietspad tussen de Smetanalaan en de Brede- rodeweg klem tegen een paaltje. De man en de vrouw stapten uit en gingen er te voet vandoor. Na een korte achtervolging, waarbij een waarschuwingsschot werd gelost, kon het tweetal worden aange houden. Het gaat om een 21-jarige Schiedammer en een 17-jarige Schiedamse. Het tweetal is ingesloten. VLAARDINGEN - Naar aanleiding van stankoverlast rolde de poli tie vrijdagmiddag een hennepkwekerij aan de Koningin Wilhelmina- haven op. In een bedrijfspand vond de politie 1500 hennepplanten en 140 lam pen. Volgens hermandad heeft de eigenaar van het pand niets met de kwekerij te maken. Vrijdagavond werd een 23-jarige Poolse vrouw aan de Oosthavenka- de gearresteerd omdat zij op de achterbank van haar auto een zak met hennepplanten had liggen. De politie rekende de vrouw in en nam de planten in beslag. Wandmeubel SEGGARD 180 SCHIEDAM - De erfpachtcanon moet in Kethel Oost na 25 jaar voor het eerst worden herzien. Dat meldt de Gemeente Schiedam. De bewoners ontvingen daarvoor begin dit jaar een berzienings- voorstel. Bij de gemeente kwamen hierover nogal wat reacties bin nen en ook zocht een aantal bewoners contact met de pers. Een be langrijke grief betrof de grondwaarde. Zowel de juistheid van de gebruikte peildatum als de hoogte ervan trokken de bewoners in twijfel. Onlangs heeft de kantonrechter uitspraak gedaan over de gebruik te peildatum. Over de hoogte van de grondwaarde voor enkele wo ningen in Kethel Oost spraken drie deskundigen zich uit in een pro cedure. In beide gevallen is gebleken dat de gemeente bij het op stellen van het canonherzieningsvoorstel op een juiste wijze te werk is gegaan. SCHIEDAM - ONS IBOR start maandag 15 oktober met de asfalte ring van een gedeelte van de 's-Gravelandseweg, tussen de Fokker straat Sandvikstraat en Plein 40-45. Dit weggedeelte zal geduren de een week tussen 19.00 en 6.00 uur voor alle verkeer afgesloten zijn. Weggebruikers worden ter plaatse op de hoogte gebracht via tekstborden. Tijdens de werkzaamheden worden op diverse lokaties omleidingsborden geplaatst. De klus bestaat uit een aantal reparaties aan trottoirbanden, het frezen van slechte stukken wegdek en het aan brengen van een nieuwe toplaag. HNS Het Nieuwe Stadsblad I;:;:;:;:;:-:-:-:-:-:-: Ook voor de winkeltjes, restaurantjes, en Kinderspeelparadijs Darling Kids. PLASPOEUPOLDER, RIJSWIJK (ZH) Volmerlaan 12, Beurs open: 10-18 u. A4 afrit 10 - Tram 17 - Bus 130 Entree fl 7,75/€3,52 p.p.. Tel. 070 307 59 00, www.darling.nl I'S W m 3 «mSSNMmk .rüC.va Foto: ED DEWAERHEIJT 29.95 Praxis Mega met tuincentrum Rotterdam, Vierhavensstraat, 010 477 60 08 In zwart/beuken. Afmeting H/B/D: ca. 200x223x47 cm. Meeneemprijs! Van 998.- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 461 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel 010 - 485 22 73 Investeringen die zichzelf terugverdienen... daarin zijn we allemaal wel geïnteresseerd. Neem nu de Energiepremieregeling, waarmee energie besparen extra voordelig is. Is uw woning vóór 1998 gebouwd en treft u energie besparende maatregelen, dan krijgt u van de overheid een premie terug via ONS. Schaft u huishoudelijke apparatuur met het energie zuinige A-label aan zoals een vaatwasser, dan kunt u ook gebruik maken van deze regeling. Zo stroomt er voortaan minder water én minder geld weg via de vaatwasser! Kan het nóg makkelijker? Meer informatie over de Energiepremieregeling? Bel (010) 262 1000, of surf naar www.onsgroep.nl Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.ni

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1