'VïUOl 'We moeten de Schiedammers r Burgemeester Beinier Scheeres Wethouder Anneke Meijer (Grom Links) mmm (WD) m ur* DONDERDAG 11 OKTOBER 2001 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, „Wanneer je kijkt naar Ruimtelijke Ordening, dan heeft de opwaardering van de binnenstad hoge prioriteit. Daarom volgt extra geld. De aanzet is al gegeven met het opknappen van de openbare ruimte. Maar ook de route Dam, Lange Kerkstraat en Hoogstraat gaan we aanpakken. We willen een onroerend goed-maatschappij oprich ten die zich bijvoorbeeld het lot aan trekt van de verpauperde huizen op de Hoogstraat. Het is van groot belang dat cue binnenstad wat meer vorm krijgt en wel zo spoedig mogelijk. Dat betekent ook dat we de bestemmings plannen voor dit gebied op orde moe ten maken. Hierdoor ontstaat voor de burgers en ondernemers duidelijkheid over wat de gemeente in bepaalde delen van de stad wil realiseren." „In het kader van duurzaam veilig gaan we de 30 kilometer zone invoeren in Oost en het Centrum. De komende Eeriode komen daar dan Zuid en Noord ij. De opzet is dat het verkeer in woon gebieden zoveel mogelijk de 30 kilome ter-grens aanhoudt. Dat betekent de aanleg van verkeersdrempels en andere maatregelen om het te hard rijden tegen te gaan. Dan heb ik het over forse inves teringen hoor. Daarnaast hebben we de inspraak achter de rug met betrekking tot het parkeer- en bereikbaarheidsplan. We gaan nu aan de gang met alle punten die zijn ingebracht. Dit najaar krijgt een en ander zijn beslag met een voorstel." „Verder gaan we komend begrotingsjaar de discussie aan over het museum. Wat wil Schiedam met de moderne kunst collectie en de historische collectie? Inmiddels is nader onderzoek gepleegd en staat nu de vraag centraal of we met de moderne kunstcollectie naar een nieuw museum kunnen. Het oude muse um is te klein en we kunnen te weinig laten zien van de bestaande collectie. Er is veel in depot, maar het is belangrijk dat het publiek er ook kennis van kan nemen. In de begroting is een post opgenomen waarmee een inventarisatie kan plaatsvinden van de historische col lectie. Wat hebben we precies in huis? Ook is geld gereserveerd voor de multi culturele aspecten van cultuur. We heb ben in Schiedam een behoorlijk conti- gent aan allochtonen. Het is van belang dat je die medebewoners het gevoel geeft dat er aan hun cultuur ook aandacht wordt besteed." „Een belangrijk punt op het gebied van Sport is dat we een oplossing hebben gevonden voor Sportpark Kethel. Daar is een extra kunstgrasveld gerealiseerd waardoor de bespelingsgraad hoger is dan op traditionele velden. En Sport in de Wijk gaat door, maar we willen wel Croberen de jeugd meer aan te zetten tot ewegen." „Maar een heel belangrijk onderdeel in de begroting vormt de kwaliteitsimpuls voor de Broersvest. Daarover heeft het college uitvoerig gediscussieerd. We hadden in de begroting al rekening gehouden met een uitgave van vijf mil joen gulden. Wil je wat extra's doen aan de Broersvest, zoals bomen en natuur steen, dan is er nog eens 2,5 miljoen gulden nodig. We kunnen nu de gele genheid te baat nemen om de binnen stad wat meer schwung te geven, grijp Een •rijk onderdeel in de begroting is de kwaliteitsimpuls voor de Broersvest. De binnenstad moet meer schwung krijgen. die kans, zou ik zeggen. Met het hele project van Tramplus is 100 miljoen gulden gemoeid. De gemeente Schiedam betaalt er dan 7,5 miljoen gulden zelf aan mee. Een andere belangrijke ontwikkeling is de herinrichting van het Stationsplein. De nodige stappen daartoe zijn al gezet, maar het Stationsplein moet aè entree naar de binnenstad worden. De bussen verdwijnen van het plein naar boven toe, de entree langs de Schie wordt opge waardeerd. Het plein zelf wordt dadelijk een gezellig, levendig plein met hopelijk ook de gelegenheid tot het nuttigen van een drankje of hapje. De aantrekke lijkheid van het plein moet worden vergroot. En als het bedrijfsterrein Schieveste op termijn tot ontwikkeling komt, krijg je op deze locatie helemaal een levendige situatie. Let op mijn woor den." Luub Hafkamp, wethouder voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Cultuur en Sport. Gemeenteberi Het college ovc „Het afgelopen jaar heeft de sector Sociale Zaken veel energie gestopt in activi teiten die ervoor moeten zorgen dat werklozen weer aan de slag kunnen. Hierdoor is het aantal bijstandscliënten fors gedaald. Maar we moeten nu door gaan. En alert blijven. Het wordt echt zaak om het economisch beleid te koppe len aan het werkgelegenheidsbeleid van de gemeente Schiedam. Aan de ene kant halen we de komende tijd immers een stuk werkgelegenheid binnen doordat bijvoorbeeld bedrijfsterreinen worden opgeknapt; maar zorg er dan als gemeente tegelijkertijd voor dat we onze mensen bij die projecten aan het werk krijgen. Bij de onwikkeling van het bedrijventerrein Schieveste - achter het station Schiedam - is dat het geval. Aan dat project wordt integraal gewerkt. Er zijn ambtenaren van Ruimtelijke Ordening aan bezig, maar ook van Sociale Zaken." „De sector Sociale Zaken gaat waar schijnlijk verhuizen naar het AMEC- gebouw bij het NS-station, waar ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) zal worden gehuisvest. Die verhuizing zijn we aan het voorbereiden en daar voor is in deze begroting ook geld voor apart gezet. De bedoeling is hier een bedrijfsverzamelgebouw te creëren van aan het CWI gelieerde instellingen zoals onderwijsinstellingen, centra voor vakop leidingen en uitzendbureaus. Kortom, de hele range die vanuit het CWI banden heeft, kan in het nieuwe AMEC-gebouw komen. Dat is een heel uitdagend pro ject." „Waar ik ook erg veel van verwacht is het plan om het ondernemersklimaat voor allochtonen te verbeteren. Er zijn in Schiedam vrij veel allochtonen die een bedrijfje starten. Door allerlei omstan digheden is deze veelal eenmanszaken vaak geen lang leven gegund. De gemeente kan deze ondernemers wat steviger in het zadel helpen." „Op het gebied van Milieu is geld vrij gemaakt voor het bodembeleid. In Schiedam is het hartstikke nodig dat we ernst maken met de bodemsanering. Wanneer er gebouwd wordt, is dat toch altijd in de stad; er is hier geen vrije grond meer. Daarom moeten we heel goed in kaart gaan brengen wat er voor heen op die nieuwe open plekken heeft gestaan, hoe vervuild die grond er is en waarmee. Ook gaan we een geluidsbeleid voor Schiedam maken. Vroeger stelde het rijk een gemiddelde norm vast die je niet mocht overschrijden. Nu is wettelijk vastgesteld dat je voor een stad een gemiddelde mag halen. Op de ene plek is het geluid bijvoorbeeld meer dan zestig decibel, als er daarnaast dan maar een rustgebied is, waar die norm wordt gecompenseerd. Het komend jaar wordt voor Zuid een geluidsbeleid gemaakt. In die wijk heb je een goede vermenging van allerlei functies: winkels, industrie, haven, verkeer en wonen. Het beleid voor Zuid zal dus als voorbeeld dienen voor de hele stad." „Waar ik ook blij mee ben is het project functiewaardering voor het gemeentelijk personeel. De burger zal hier niet zo zeer iets van merken, maar het is wel heel belangrijk. Wij constateerden dat bepaalde functies in Schiedam minder goed betaald werden dan in andere steden. Dat moet je niet hebben want anders krijg je uitstroom van goed perso neel. Schiedam moet ook als arbeidsplek aantrekkelijk zijn." Anneke Meijer, wethouder Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Milieu, Personeel en Organisatie „Schiedam is een stad met veel inwoners en een betrekkelijk kleine oppervlakte. Een punt van aandacht blijft daardoor het gebrek aan ruimte voor onder andere bedrijven en werkgelegenheid. We moeten heel inventief zijn. De oude bedrijfs terreinen zoals Mathenesse, de Spaanse Polder en 's Graveland Zuid kunnen ook op veel intensievere manier worden bebouwd. De opzet is de panden op deze locaties voor een deel te slopen en de terreinen te herstructureren. Dat kost de gemeente wel veel geld, maar we krijgen er gelukkig wel werkgelegenheid voor terug. Om een voorbeeld te geven: in het industriegebied Mathenesse werken nu duizend mensen, als we de glasfabriek buiten beschouwing laten. Het aantal arbeidsplaatsen kan veel meer worden. Dat moet echt omhoog, we moeten de Schiedammers ook werkgelegenheid bieden. Daarom gaan we dat gebied opnieuw inrichten en intensiever bebouwen. Er is in deze regio een schreeuwend tekort aan bedrijfsterreinen, dus we weten dat er vraag naar is." Het voltallige toüegi van B links naar rechts: P. Buytels (gemeentesecretaris), L.Hdfkamp (wethouder WD), A. Meijer (wethouder Groen Links)P. Groeneweg wethouder PvdA), burgemeester R. Scheeres, M. Siljée wethouder PvdA). „De ontwikkeling van het bedrijfsterrein Schieveste - tussen rijksweg A20 en het NS-station Schiedam - staat ook op de rails. Er liggen ambitieuze plannen om dat terrein hoogwaardig in te richten. We denken aan een mix van kantoren, detailhandel, wonen en onderwijsvoor zieningen. Schieveste kan ook een posi tieve invloed hebben op de binnenstad, waar we hard aan gaan werken om die nog aantrekkelijker te maken. Er zit ook geld in de begroting voor een water beleidsplan. Er komen aanlegplaatsen in de Lange Haven zodat het voor waterre creanten makkelijker wordt om de boot af te meren en de stad in te gaan. Ook bij de Doele komen aanlegplaatsen voor passanten en ligplaatsen voor sloepen. We hopen Schiedam daardoor beter te ontsluiten voor watersporters. Dat bete kent immers meer bezoek aan de stad, aan musea, winkels. We willen er op ter mijn ook voor zorgen dat de bruggen op afstand kunnen worden bediend, zodat ze wat vaker open kunnen. Bootjes in de haven verlevendigt ook het stadsbeeld en kan de aantrekkelijkheid van de stad alleen maar vergroten." De fluisterboot vaart al en nu moet een waterplan de stad en de havens nog aantrekkelijker maken. „Wat betreft de promotie van de stad is er ook voor gekozen om de gemeentelij ke website te verbeteren op het gebied van actualiteit, vormgeving en mogelijk heden voor interactief gebruik. De website is hard toe aan vernieuwing en daarvoor zijn nu financiën beschikbaar." „Verder wordt veel geld gestoken in de uitvoering van het Grotestedenbeleid. We gaan van alles doen om Schiedam veilig, schoon en heel te maken. Daarbij moet je denken aan het verbeteren van pleinen, aanbrengen van straatverlich ting. Een ander punt is dat we een hand- havingsnota gaan opstellen. We willen goed in beeld krijgen welke regels we handhaven, wat handhaven überhaupt is en waar de lacunes zijn. Vooral sinds de rampen in Enschede en Volendam is het begrip handhaven een belangrijk aan dachtspunt. We zijn tot het besef geko men dat het prima is als de overheid regels stelt, maar dat die ook moet con troleren of de regels worden nageleefd. Als de gemeente bijvoorbeeld een bouw vergunning afgeeft, moeten we ook vervolgens checken of volgens de ver gunning wordt gebouwd, of er nood uitgangen zijn. We gaan gewoon het handhaven van alle regels intensiever aanpakken." Reinier Scheeres, burgemeester met Economische Zaken, Communicatie en Automatisering in zijn portefeuille.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 6