WERELDHAVEN ROTTERDAM Lichtjestour door de Rotterdamse haven pnR Een kijkje achter de schermen illEïJI lij IllïÉPSl Aanmelden voor de lichtjestour Geïnteresseerd in de Rotterdamse haven? Luister dan ook naar Stads Radio Rotterdam op woensdag tussen 21.30 en 22.00 uur. De feeëriek verlichte havens van Rotterdam gaan aan je voorbij tijdens de lichtjestour. Indrukwekkend zijn de kolossale werkeilanden, die bij Verolme Botlek liggen. FOTO: TOM DE rooij VAKFOTOGRAFIE Industrieel Toerisme organiseert unieke tours in het haven- en industriegebied van Rotterdam. Vele moge lijkheden worden er geboden op het gebied van "special interest" tours. Zowel programma's voor zakenmensen als de specifiek geïnteresseerde bezoeker. Indien gewenst op maat gemaakt. Met andere woorden of u nu met zakenrelaties de Rotterdamse haven in wilt of met de personeelsvereniging, Industrieel Toerisme regelt het voor u. De zomertours en de lichtjestour zijn voor de individuele bezoeker of toerist en kunnen per persoon geboekt worden. Een gespecialiseerde gids neemt tijdens de tour uw groep Wie het over Parijs heeft, denkt vrijwel direct aan de lichtstad. Twee begrippen, die eigenlijk niet van elkaar te scheiden zijn. Het is een lust voor het oog om die verlich te wereldstad te zien. Dat is ook zo bij een verlichte Rotterdamse haven. Binnenkort gaat de lichtjestour weer van start. Stap eens in en geniet! Een gespecialiseerde gids laat met zijn kennis en ervaring de passagiers de ontwikkeling van Rotterdam tot wereldhaven mee beleven. Rijdend met de touring car door het haven- en industrie landschap van Rotterdam en omgeving. Soms gaat hij even terug in de tijd om daarna direct weer in het heden terug te keren. Met bewondering voor de feeë riek verlichte bijzondere wereld van de haven. Waarvan het bestaan bijna niemand weet. Maar watje zeker niet mag mis sen. Via de Erasmusbrug gaat de lichtjestour over de Kop van Zuid. Daarna langs de oude havengebieden op de Zuidoever. Over de secundaire wegen door het Waalhaven en Eemhaven gebied. Vervolgens de Botlek en vlak voor de Europoort de Landtong van Rozenburg op. Hoogtepunt is het panorama uitzicht Het absolute hoogtepunt van de lichtjestour is het panorama uit zicht aan het einde van de Landtong. Je staat op een hoge uitkijkheuvel. Voor je zie je de Noordzee en rechts aan de over kant van de Nieuwe Waterweg de badplaats Hoek van Holland. Links het Calandkanaal, met daarachter de Europoort en ver derop de Maasvlakte. Een unie ke gelegenheid om de benen te strekken. Genietend van het uit zicht word je een glaasje wijn of fris aangeboden. Je waant je aan het einde van de wereld. Die vrijheid en ruimte om je heen. Fantastisch! De tour gaat verder via de Zuidelijke Randweg richting Van Brienenoordbrug. De gids vertelt ondertussen nog wat wetenswaardigheden over de wereldhaven. Rijdend boven de Maas kijk je op de prachtig ver lichte Rotterdamse Skyline. Een weergave van de lichtjestour in een notendop. Met opzet, want je moet het namelijk zelf beleven. De tours geven een kijkje achter de schermen in het Rotterdamse haven- en industriegebied. Verschillende bedrijven vanaf het centrum van Rotterdam tot en met de Maasvlakte zijn in de programma's opgenomen. Ook bij de Koningspoort in de Oude Haven vertelt de gids alles over deze historische scheepshelling. per bus en/of boot mee voor een kijkje achter de schermen. Het zijn experts op de plaatsen, die u wenst te bezoeken. Daardoor kunnen bedrijven en industrieën aangedaan worden, waar men normaal gesproken niet zou komen. Of waar in sommige gevallen de poorten voor iedereen zelfs gesloten zouden blijven. Verschillende bedrijven vanaf het centrum van Rotterdam tot en met de Maasvlakte zijn in de tours opgenomen. De tours laten niet alleen zien waar haven en industrie voor staan, maar geven ook enige adembene mende uitzichten en passeren plaatsen in het landschap die de moeite waard zijn. Kennis, kunde en plezier zijn de vaste ingrediënten in de programma 's. Industrieel Toerisme comb ineert leren en ervaren in een gebied, dat in principe een niet- toeristisch deel van de stad is. Een fenomeen op zich. Medio 1997 is Industrieel Toerisme op initiatief van het Ministerie van Economische Zaken en gesteund door diverse par tijen van start gegaan. De stichting maakt sinds april 2001 deelt uit van de nieuwe stichting Rotterdam Marketing. Een samenwerkingsver band met VVV Rotterdam, Rotterdam Congres Bureau, Rotterdam Marketing en Cruise Rotterdam. Met als doel alle bezoe kers van Rotterdam nog beter van dienst te zijn. 43-28CT-5 Verrassend veelzijdig. Daphne Deckers presentatrice, schrijfster van kinderboeken* maar ook moeder en vrouw van... Dezelfde verscheidenheid vindt Daphne S'MS mm 49: De lichtjestour bus rijdt op de vrijdagavonden van 2 november 2001 tot en met 15 maart 2002. De touringcar vertrekt om 19.00 uur vanaf het boekingskantoor op de Coolsingel in het hartje van de stad. Deelnemers worden verzocht minimaal 15 minuten voor af aanwezig te zijn. De tour eindigt ook op deze locatie omstreeks 21.15 uur. Zo kunnen mensen van buiten Rotterdam ook nog tij dig met het openbaar vervoer naar huis. De kosten voor de licht jestour bedragen 25 gulden per persoon. Houders van de Rotterdam Pas betalen 22,50 gulden per persoon. Speciale aan bieding: voor de eerste lichtjestour op 2 november hoeven de houders van de Rotterdam Pas maar 15 gulden te betalen. Informatie, vrijblijvende offertes en boekingen bij het kantoor van Industrieel Toerisme/ANWB/VVV, Coolsingel 67 te Rotterdam. Telefoon 010-411 98 55, 402 32 00, 414 00 00; fax 010-413 01 24. Fort of Rotterdam Wegener mts-aan-hOskranten FOTO: JANSSEN DE KIEVITH Industrieel Toerisme Eenheid: Bezoekersaantallen Industrieel Toerisme (1997 -2001) 7000 '97* '98 '99 '00 '01*' kt «Mtwwi juli (huif üam&m* cijfers «0$ tttet bceattlktom, fcoefci* m rwmmto&m «aaen In goed* Hjo verwwt Daphne Deckers en C&A IK - -n«; mr*"'*'", Sweatshirt Mouwloze jacquard- Harry Potter KZ3ZEa sweatshirt. 122-164 3"« Chips EEEH Cheps jeans, m 95 122-176 54. 92-122 spencei oai 122-176. 07. Chips Cheos ieans. Stretch broek Dip dye jeans. O O 95 122-176. 3V. 7/8 stretch- jeans met omslag. Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Redactie: Roger Huys

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7