Nieuws van de Hargahoeve DRGS put moed uit nipte nederlaag Bachplein vreest overlast El Furkan Halloween! SCHIEDAM Sluipers op de bon Wijkservicepunt Bachplein zoekt nog steeds huisvesting Wijkontwikkeling Groenoord- Zuid niet vertraagd Geen officier van justitie Wel snel actie na dodelijk ongeval Vlaardingen stopt bouwprocedures Veilige juridische variant wassen neus Het Nieuwe Stadsblad Hooghoudt GALL&GALL BRILMODE R#B BOON HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 44 - 1440 SCHIEDAM - Oud-wethouder Adri Reijnhout van Schiedam heeft in het verleden naam ge vestigd met vele kwaliteiten, functies en wapenfeiten, Offi cier van Justitie is hij echter niet geweest. Die functie werd in het vorige Stadsblad onterecht aan zijn indrukwekkende loopbaan toegeschreven. Maar dat is echt teveel eer, maakt Reijnhout in alle bescheidenheid duidelijk. SCHIEDAM - De hulpdiensten en Arbeidsinspectie zijn direct gealarmeerd nadat dinsdagmor gen een 25-jarige glazenwasser uit Schiedam van een steiger viel en later in het ziekenhuis aan de gevolgen van het ongeval over leed. De politie maakte er in haar rapport melding van pas aan het einde van de middag te zijn ingeseind. Een woordvoer der van de organisatie benadrukt echter dat na het noodlottig on geval direct actie is onderno men. 'De Arbeidsinspectie moest vanuit den Bosch komen, maar was er desondanks al om kwart over twaalf. Toen was het hele terrein al afgezet.' VLAARDINGEN - Het college van B&W van de gemeente Vlaardingen heeft besloten de procedure voor de bouw van het Vlietland Ziekenhuis in Vlaardin gen stop te zetten, daar de presi dent van de Rotterdamse recht bank op vrijdag 19 oktober heeft bepaald dat het bestuur van het Vlietland Ziekenhuis de onder handelingen met de gemeente Schiedam over de bouw in de wijk Bijdorp moet hervatten. Het Vlaardingse college nam haar be sluit op verzoek van het Vliet- landbestuur en de gemeente Schiedam. Vlaardingen wil eerst meer duidelijkheid over de Schie- damse ontwikkelingen voor het doorgaat met plannen ontwikke len voor nieuwbouw op het ter rein van het Holy Ziekenhuis. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Naam: Panter en Morris Panter is een gecastreerde kater van 12 jaar en Morris is een ge steriliseerde poes van 13 jaar. Ze zijn beiden zwart van kleur. Ze hebben tot nu toe niet echt veel geluk gehad. Ze zijn eerste in stantie gebracht wegens overlij den van de eigenaresse. Toen ze eenmaal herplaatst werden, bleek dat ze angstig waren voor de man des huizes. Voor Panter en Morris zoeken we een alleen staande vrouw die gezelschap wil van twee rustige en aanhan kelijke katten. Ze zijn perfect zindelijk en slopen niks. Het is voor Panter en Morris geen pro bleem om binnen te blijven. Naam: Ozzy De kat op de tweede foto hebben wij Ozzy genoemd. Het is een rood/witte ongecastreerde kater van ongeveer tien maanden oud. Hij is gevonden in de Jan van Zutphenstraat. Er zijn al mensen geïnteresseerd in Ozzy, dus als de rechtmatige eigenaar hem niet opeist, heeft hij alweer een nieuw tehuis. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis ge opend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2,3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door Wim Schelberg SCHIEDAM - Wethouder Groeneweg stroopte zijn mouwen ervoor op. Dat had misschien meer te maken met de ontspannen sfeer van de bijeenkomst van de projectcommissie Groe noord dan met wat anders. Immers: daadwerkelijke be sluiten hoefden nog niet te worden genomen. Het ging er maandagavond om, of de wethouder snel met een voorstel richting het college zou kunnen. Misschien was dat een reden voor het kleine aantal commis sieleden dat aanwezig was. Me vr. Kolijn (AOV) was er niet als commissielid; zij legde immers al haar functies voor het AOV neer. En ook Anneke Elenbaas (VVD) en Adri Reijnhout (D'66) ontbraken. De fractie voorzitters Van Wijk (VVD), Reuderink (PvdA) en Hagen (GL) hadden andere bezigheden: zij waren met collega's in over leg over de stand van zaken om trent het ziekenhuis. De commissievergadering dien de vooral als peiling om te ko men tot een advies in de richting van het college van b&w be treffende het uiteindelijke juridi sche jasje waarin de samenwer king tussen gemeente en Woon- Plus in de herontwikkeling van Groenoord gestoken zou gaan worden. Voor de ingewijden gaat het om varianten C2 en C3. Voor niet-ingewijden: binnen variant C2 wordt direct door gemeente en WoonPlus geparticipeerd, ter wijl in de C3-variant de gemeen te en WoonPlus als afzonderlijke BV's deelnemen en vervolgens binnen een commanditaire ven nootschap de financiële risico's van de Wijkontwikkelingsvisie dragen. De eerste variant heeft als nadeel dat de eventueel ver velende financiële consequen ties als de samenwerking stuk loopt slecht uit kunnen pakken voor beide partijen. De tweede variant lijkt financieel meer ze kerheden te bieden, maar kent een nooduitgang. Groeneweg: 'Er zijn inmiddels nog twee juri dische toetsen gedaan ten aan zien van de twee varianten. Daaruit bleek dat bij variant C3 de aansprakelijkheid beperkt bleef tot maximaal 40.000 gul den'. Maar in de praktijk blijkt die be perking in aansprakelijkheid bij na onhoudbaar, zo stelt het twee de juridisch advies. Er zijn dan namelijk mogelijkheden voor eisende partijen om die maxima le aansprakelijkheid teniet te doen. In feite is die extra be scherming tegen risico's dus maar schijn. Wassen neus Wim Wang (SEZ) noemde de C3-constructie een wassen neus. Gemeente en WoonPlus zijn im mers - mocht het misgaan - geld schieters. Dus ook schuldeisers. Groeneweg voegde toe: 'De C2- variant is wel zo helder. Bij deze variant geven we er blijk van voor de plannen te gaan. Zonder voorbehoud. Bovendien: Woon Plus en de gemeente kunnen niet zomaar verdwijnen uit de wijk Groenoord'. Dat is, zo stelde Groeneweg, in de richting van Groenoord wel zo eerlijk. 'Dat maakt de keuze tussen de twee varianten een stuk makkelijker en mede op die gronden hebben gemeente en WoonPlus voor de C2-variant gekozen'. In die keuze konden de aanwezi ge commissieleden zich vinden. Joop Gouweleeuw (GBS): 'Als de voorkeur van de gemeente en WoonPlus uitgaat naar C2 en bo vendien de bewoners daarmee kunnen instemmen, wie ben ik dan om er een andere mening op na te houden'. Ook de overige commissieleden konden zich in de gekozen variant vinden. Met daarbij de aantekening van Hen- nie Hagen dat één en ander ook in de commissie voor financiën aan de orde zal moeten komen. Herontwikkeling Met die uitkomst kon Groene weg vervolgens richting het col lege van burgemeester en wet houders. Na de keuze voor de ju ridische variant werd door Wim Wang (SEZ) nog gesproken over het voorlopige prijskaartje voor de herontwikkeling van Groe noord. Want elke investering is er uiteindelijk om - minstens - terugverdiend te worden. Wang: 'We hebben een aantal jaren ge leden gezien dat we nooit een sluitende grondexploitatie zou den kunnen krijgen als we alles zouden doen wat in het ontwik kelingsplan staat. Dat heeft ertoe geleid dat we hebben gezocht naar mogelijkheden om de fi nanciering rond te krijgen'. Daarbij komt bijvoorbeeld de verkoop van woningen om de hoek kijken, maar ook een waar destijging voor de erfpacht, waarmee investeringen uiteinde lijk kunnen worden terugver diend. Voorlopig is berekend dat een investering van ongeveer 34 miljoen gulden nodig is voor de grondexploitatie, maar op de exacte getallen wilde Wang nog niet vooruit lopen. De heront wikkeling moet immers nog openbaar aanbesteed worden. Er werd tenslotte nog terugge blikt op het bezoek dat de com missieleden aan Groenoord heb ben gebracht. Dat werd door ie dereen als positief ervaren. Ze ker de modelwoningen aan het Bachplein oogstten lof. Maar ze vormden ook de kiem voor nieu we vragen. Bijvoorbeeld waar het de toekomstige huurprijzen betreft. Er was echter vooralsnog geen reden om aan te nemen dat deze huurprijzen naar boven sterk zullen afwijken van de hui dige huren - de ontwikkeling van de markt en van de woningen zelf in het achterhoofd houdend. Bovendien is er nog een heel lange weg te gaan tot het daad werkelijk verhuren van de eerste nieuwe woningen in een ver nieuwd Groenoord. In ieder ge val is weer een noodzakelijke stap gezet. VLAARDINGEN/SCHJE- DAM - Tijdens een verkeers controle betrapte de politie donderdagochtend tussen acht en half twaalf 24 auto mobilisten die het inrijverbod negeerden op de kruising van de Mr. LA Kesperweg met de Van Hogendorplaan, richting Schiedam. De politie heeft aangekon digd dit verkeerspunt de ko mende tijd extra in de gaten te houden. W 23,49 10.66 door Gerard S. Verver SCHIEDAM - DRGS/zo versus VFC. Ofwel de nummer laatst tegen de koploper. Het moest een makkie voor de Vlaardin- gers worden. Dat werd het niet, want de lijstaanvoerder werd meteen op achterstand gezet, produceerde pas in de slotfase de gelijkmaker en ver in bles suretijd de winnende treffer. 'Wanneer je erop gaat rekenen minstens een punt in de knip te hebben, dan is het heel zuur om uiteindelijk toch voor nul naar de kant te gaan', becommenta rieert trainer Henk van Loenen. Wat rest is bewondering voor de manier waarop de Schiedam mers de winnaar van de eerste periode partij gegeven hebben. 'Het toont aan, dat de ploeg toch tot meer in staat is, dan het dra gen van de rode lantaarn. We ko men eraan. Laat dat duidelijk zijn. We kampen echter nog steeds met de gevolgen van het vertrek van vier goede spelers. Die jongens hadden er geen trek meer in om in de vijfde klas te spelen. Toen de KNVB twee we ken na het sluiten van de over schrijvingsperiode alsnog be sloot om ons naar de vierde klas te laten promoveren, was de tijd voorbij om naar nieuwe spelers uit te kijken. Die moesten we uit eigen kring halen. We moesten spelers terughalen, die zich ei genlijk al in een van de lagere elftallen geparkeerd hadden.' Niettemin gaat het - ondanks dat er nog steeds gewacht wordt op de eerste zege - steeds beter. Op merkelijk was zeker de 0-0 bij MSV'71, maar ook de nipte ne derlagen tegen Steeds Hooger en EDS geven aan, dat DRGS niet echt voor zijn hachje hoeft te vrezen. Het leek er zelfs zondag al op, dat de Schiedammers voor een stuntje zouden gaan zorgen. Het mocht dus niet zo zijn. 'Een domper', noemt Van Loenen het. Toch acht hij het anderzijds een opsteker. 'VFC is een heel goede ploeg, maar mijn mannen heb ben het als heel positief ervaren, dat ze zich zo lang overeind heb ben kunnen houden. Vandaar, dat de teleurstelling van korte duur was. De nederlaag had ook een positief kantje: we weten nu, dat we voor niets en niemand uit de weg hoeven te gaan. Het heeft het zelfvertrouwen behoorlijk opgeschroefd'. WK hoopt op clementie WK is zaterdag niet in actie ge komen tegen VVOR. Daar had den de regels van de KNVB geen enkel begrip voor. De te genstander wel, maar dat zorgde er niet voor, dat de competitie leider accoord ging met het uit stel. De Schiedammers hadden zaterdag andere zorgen aan hun hoofd. Emotionele zorgen. Ze stonden namelijk om 12 uur col lectief in de aula van De Beu kenhof om de crematie van de zoon van hun oud-trainer Bram Scholte bij te wonen. 'Die bij eenkomst maakte zoveel indruk, dat niemand twee uur later in staat zou zijn geweest om gecon centreerd aan een wedstrijd te beginnen', weet trainer Gerard Heydra. De leiding van de twee deklasser is drie dagen bezig ge weest om de KNVB te bewegen om de wedstrijd tegen VVOR van het programma te halen. 'De reglementen staan echter alleen uitstel toe wanneer het een spe ler betreft of iemand uit de di recte omgeving van het elftal. Dat was dus niet echt het geval, maar Bram Scholte is teveel bij de selectie betrokken geweest om hem in deze droeve week al leen te laten. De jongens wilden per se bij de crematie zijn'. Heydra rekent er niet op, dat de voetbalbond dat gaat bestraffen met het in mindering brengen van drie punten. 'In het begin heb ik nog geaarzeld, maar met het verstrijken van de dagen ben ik steeds meer beseffen, dat niet spelen de enig juiste beslissing was. Ik heb de jongens zaterdag verslagen uit de Beukenhof zien komen. Verliezen geeft een slecht gevoel, maar geloof me maar dat de mannen het zaterdag slechter hadden dan na een kans loos verloren wedstrijd.' Opnieuw verlies dammers Van Stigt Thans, dat dit seizoen debuteert op het hoogste damni- veau, heeft opnieuw een neder laag geleden. De Schiedamse dammers verloren met 13-10 van De Lier. Het is het verlies op rij. Tot dusverre werd alleen de openingswedstrijd tegen Maas van 't Hoog gewonnen. De start van VST was hoopge vend met vlotte winst van Hans den Engelsman. Hoewel Ron Heusdens (remise), Anatoli Gantwarg en Dirk van Schaik niet tot winst kwamen leken de Schiedammers toch op de volle winst af te stevenen. Adri van Huet, Frits Luteyn en Arie van de Weteringh zagen immers ge wonnen stellingen op het bord verschijnen, terwijl ook de voor uitzichten van Ton Burgerhout, Rob van Eijk en Anton van Ber- kel goed waren. Uiteindelijk restten er echter niet meer dan vijf remises. Van Huet, die de winst voor het oprapen had, verl oor na een fatale black-out. Van Stigt Thans komt nu gevaarlijk in de buurt van de degradatie zone. De ploeg heeft nog twee teams onder zich. Anders gaat het met het tweede team, dat na winst op LDG (17- 11) ongeslagen bleef. Dat levert de koppositie op (8 punten uit 4 wedstrijden) en de wetenschap, dat de concurrentie op afstand gezet is. Korfballers de zaal in Voor de korfballers begint de zaalcompetitie in het weekeinde van 17 en 18 november. Harga speelt in de 3e klas C en treft de volgende tegenstanders: Keep Fit, Merwic, Oranje Nassau, Sperwerd, Ten Donck, TOGO en Zwijndrecht. ODI moet het in de 4e klas B op nemen tegen Argento, Gemini, Korbatjo, Spirit, Thor en Vios/N. SCHIEDAM - Elske ter Veld is nog steeds naarstig op zoek naar een andere locatie binnen de wijk Groenoord voor het nu aan het Bach plein gevestigde Wijkservicepunt. In ieder geval leeft nog steeds het idee dat het wijkservicepunt tot het eind van het jaar op het Bachplein kan blijven zitten. Inmiddels is gebleken dat een eerder door Woon Plus aangeboden locatie te klein was om als huisvesting te kunnen dienen. Inmiddels worden andere mogelijkheden bekeken om defini tief tot een goede stek te kunnen komen. SCHIEDAM - Er is in het verleden al veel aandacht besteed aan de nieuwbouwplannen in en renovatie van het zuidelijk deel van de wijk Groenoord. Eén van de onderdelen van de grondige face-lift van de wijk is een lift in de letterlijke zin van het woord: de ophoging van de wijk. Een deel van de riolering is inmiddels opgehoogd. Ook de rest van de planning tot ophoging van de wijk wordt onvertraagd voort gezet, ondanks geruchten die in tegengestelde richting leken te wij zen. Die spraken van vertragingen van één tot twee jaar. Wim Wang (SEZ) bestreed dit krachtig: 'Wij weten helemaal niets in dit opzicht. Dit zijn geruchten die nergens op slaan'. Wel kunnen op beperkte schaal kleine vertragingen optreden doordat extra werkzaamheden moeten worden opgepakt. Dit zal echter niet leiden tot de door som migen geschetste en gevreesde vertragingen. SCHIEDAM - De bewonersvereniging Bachplein vreest overlast voor omwonenden wanneer de voorgestelde verhuizing van de school daadwerkelijk een feit zal zijn. Vooral de verkeersafwikkeling baart omwonenden zorgen. Dat meldde de vereniging bij monde van de voorzitter Van der Ploeg. Hij wilde weten of er maatregelen getroffen zouden worden om de toekomstige verkeersoverlast tot een minimum te beperken. Ook vroeg hij zich af waarom er geen overleg is geweest met bewoners over de kwestie. Wethouder Groeneweg kon zich twee vormen van verkeersoverlast voorstellen. Ten eerste die van het afleveren van kinderen per auto. 'Dat gaat niet altijd even sociaal, om het zo maar even te zeggen. Ten tweede - en dat is specifiek voor El Furkan - kan ik mij voorstellen dat het Bachplein via een bepaalde route te berijden valt'. Dit om te voorkomen dat de overlast van schoolbussen tot een minimum be perkt blijft. Groeneweg kon niet zeggen op welke termijn die maatre gelen te verwachten zijn. Daarvoor is immers ook overleg nodig met wethouder Menno Siljée. Groeneweg zegde in ieder geval toe het ver voersprobleem aan te kaarten. Een ander probleem dat werd aangekaart, waren de noodlokalen waarin een deel van de school aan de Eduard van Beinumlaan geves tigd is. Joop Gouweleeuw (GBS) vroeg zich af wat daarmee zou gaan gebeuren. Ook hier verwees Groeneweg in hoofdzaak naar Siljée: 'Op het gevaar af dat mijn collegh ond'erwijs nog recentere informa tie heeft: ik weet niet beter dan dat de tijdelijke huisvesting waar nu El Furkan zit, moet worden verwijderd'. Daarvoor liggen immers verzoeken van omwonenden waarmee de gemeente zich akkoord ver klaarde. Groeneweg: 'Naar mijn idee kan dat niet betekenen dat El Furkan op die locatie kan blijven zitten'. SCHIEDAM - Monsters en demonen, spannende gewaden, pompoe nen waar enge gezichten van gemaakt worden... It's Halloween! Langs de deuren om snoep op te halen - het is een van de vele tradi ties uit Amerika waar wij in Nederland een vleugje van meepikken. Daar gaat het er'iets heftiger aan toe: mensen gaan daar zelfs verkleed naar hun werk. Dat zien we hier nog niet zo snel gebeuren! Wij had den vroeger Driekoningen op 6 januari, wat eigenlijk eenzelfde doel had. Jammer dat er zoveel tradities verloren gaan. Want we krijgen er niet veel voor terug. Maar misschien zien we dat pas over jaren in. Dan blijkt misschien dat we allang tradities hebben ontwikkeld waar we nu geen vermoeden van hebben. Halloween bijvoorbeeld... Schiedam Hof van Spaland 5 Tel.: (010) 470 17 30 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Groenoord voortvarend verder Opplussen van Groenoord was zeker nodig. Ouderen bijvoorbeeld ondervinden nog te vaak last van obstakels. Foto: ED DEWAERHEIJT Hooghoudt Jonge Jenever lOOcl Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 9 december 2001. WWW.GALL.NL Foto: WESTLANDS FOTOBURO

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3