m 5 oktober 2001 'SAMENWERKING BETER DAN OOIT' m u m o O Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad DE EURO EN WOONPLUS ffiWlftN WOONPLUS WIL NIEUWLANDERS IN DE WIJK HOUDEN WOONPLUS NIEUWS OP LOOK TV STIJGING VAN DE STOOKKOSTEN II 1 31 OKTOBER 2001 NS1 f8 "O «Mg Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 28 november. Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Werkgroep 305 werkt aan leefbaarheid in Oost Het leefbaar houden van de woonomgeving lukt niet zonder de medewerking van actieve bewoners, in Schiedam- Oost werkt Woonplus hiertoe onder meer samen met de leden van Werkgroep 305. Voorzitter Aad Hoogstad is vanaf het eerste uur betrokken bij de werkgroep die reeds een aantal grote 'successen' op haar naam heeft staan. Dat de inbreng van Werkgroep 305 tot concrete resultaten leidt, blijkt onder andere uit het feit dat binnenkort wordt begonnen met de herinrichting van het Edisonplein. 'Hierbij hebben we ook samengewerkt met de eigenaren van koopwoningen rondom het plein', aldus Aad Hoogstad. 'Het uitgangspunt was dat we het plein opnieuw zouden inrichten naar de wens van de omwonenden en dat is goed gelukt' Aangepaste woonruimteverdelingprocedure Woonplus schrikt van de cijfers over het seizoen 2000/2001 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045232. E-mail: wps@woonplus.nl De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders en huismeesters in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m van 10.00-10.30 en 15.00-15.30 en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte (complexbeheerder) D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami (complexbeheerder) Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven (complexbeheerder) Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Frans Meijninger (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' - Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius'-Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' - Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' - Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Een medewerker van Woonplus houdt elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442. WoonplusNieuws Franklinstraat Ook bij de nieuwbouw aan de Franklinstraat heeft de werkgroep, in het midden van de jaren tachtig ontstaan bij de renovatie in Oost van in totaal 305 woningen, een vinger in de pap gehad. Op de plek waar de meeste leden van de werkgroep vroeger woonden, realiseert Woon plus momenteel 19 koopwoningen, 14 senioren woningen in de huursector en een wijkservice- punt. In de planfase heeft Werkgroep 305 regel matig inspraak gehad. Dit heeft mede tot gevolg gehad dat nu een wooncomplex van de grond komt dat qua architectuur uitstekend past in de omgeving. Communicatieproblemen In het verleden verliep de samenwerking tussen Woonplus en de bewoners in Oost niet altijd even goed. Communicatieproblemen en tijdelijke onderbezetting van Unit Stad waren de voor naamste oorzaken hiervan. Gelukkig zijn de meeste plooien nu glad gestreken en inmiddels weten Woonplus en bewoners eikaar steeds vaker te vinden als het gaat om samenwerking voor een leefbaarder buurt. 'We zijn momenteel goed te spreken over de samenwerking met Woonplus', aldus Aad Hoogstad. 'Komt ook door de nieuwe manager Bob Venhuizen. Sinds hij bij Woonplus werkt, is er meer duidelijkheid. We zijn het nog steeds niet altijd met elkaar eens, dat geeft ook niks, maar we zijn open tegen elkaar en dat werkt heel goed.' Naast de herinrichting van het Edisonplein en de nieuwbouw aan de Franklinstraat resulteert dit in diverse initiatieven en activiteiten die Schiedam- Oost soms letterlijk nieuw leven inblazen zoals het plaatsen van plantenbakken. 'Daarnaast zijn we druk bezig met het uitbreiden van de ver- V.l.n.r.: Tjalling de Boer, Ria Mulders en Aad Hoogstad - leden van de werkgroep 305 - poseren op het Edisonplein. Op de foto ontbreekt Petra Marijt, die voor een belangrijk gedeelte verantwoordelijk is voor de herinrichting van het Edisonplein. lichting in de achterpaden, betere straatverlicht ing, leefbaarheidaandelen, enzovoorts. In augus tus hebben we ook nog een grote schoon maakactie georganiseerd in de wijk. Dat was een groot succes, mede dankzij de medewerking van Woonplus. Het is alleen jammer dat op dat soort momenten een groot aantal bewoners het laat afweten. Een schone en veilige buurt is een zaak van allemaal.' Het gaat Aad Hoogstad en de zijnen trouwens niet alleen om de leefbaarheid buiten. Ook binnen in de woning moet sprake zijn van een goed woonklimaat. 'Wat dat laatste betreft gaat het bijvoorbeeld om het verbeteren van de verwarmingssystemen en de invoering van het Serviceabonnement. Wat ons betreft mag dat ook in Oost zo snel mogelijk gebeuren.' Feestelijkheden Doordat de werkzaamheden aan het Edisonplein iets later dan oorspronkelijk gepland van start zullen gaan, worden de feestelijkheden rondom de oplevering uitgesteld. 'We willen nu iets com bineren met de oplevering van de nieuwbouw. In het voorjaar zouden we dan willen uitpakken met een groot straatfeest, maar daar moeten we nog eens goed over nadenken, want daar komt na-tuurlijk wel heel wat bij kijken,' besluit Aad Hoogstad. Sinds augustus 2001 vindt de selectie van de woningen in Nieuwland op een iets andere manier plaats. Hiermee wil Woonplus bereiken dat de inwoners van Nieuwland langer in hun wijk blijven wonen en zich meer betrokken gaan voelen bij het handhaven en vergroten van de leefbaarheid van hun woonomgeving. Aangepaste procedure Normaal gesproken reageren woningzoekenden op de woningen die vermeld staan in Woonselectie Rijnmond. De selectie van de kan didaten vindt dan plaats op basis van twee cri teria: de woonduur (hoe lang woon je in je huidige, zelfstandige woonruimte) of de inschrijf- duur (sinds wanneer reageer je al via de krant op woningen). Bij de aangepaste procedure worden de kandidaten die reageren op woningen in Nieuwland nog wel op volgorde gezet, zoals hier boven omschreven, maar vervolgens wordt deze ranglijst nog een keer verdeeld. Eerst komen de mensen uit Nieuwland, daarna volgen de kandi daten uit de overige wijken van Schiedam en als laatste komen de mensen uit de rest van Nederland aan bod. Achtergrond De afgelopen periode hebben veel mensen op leegstaande woningen in Nieuwland gereageerd. Deze mensen hebben de woningen vaak wel geaccepteerd, maar dan vanuit een negatieve keuze. Hiermee wordt bedoeld dat men vooral een woning accepteerde omdat het vrij een voudig was om in deze wijk een woning te krij gen, maar dat deze kandidaten wel vaak bij de eerste de beste mogelijkheid weggaan. Hierdoor wordt Nieuwland dus in veel gevallen slechts als tussenstation gebruikt. Uitgangspunt bij het aanpassen van de proce dure is dat mensen die al geruime tijd in Nieuwland wonen de wijk kennen. Hierdoor zullen ze bij het invullen van een woonbon ook automatisch sneller kiezen voor een woning in Nieuwland. Woonplus hoopt dat de bewoners die een woning gaan huren in Nieuwland er voor langere termijn zullen blijven. Dit komt dan alleen maar ten goede aan de wijk en haar bewoners. Het gebeurt nu maar al te vaak dat mensen in Nieuwland niet eens weten wie hun buren zijn. Samenwerking met bewoners De impulsen die Woonplus nu aan de wijk geeft, zoals de verbeterplannen ('Buurtplus') voor het Schuttersveld en de Nieuwe Damlaan, moeten hand in hand gaan met de bovenstaande maat regel. Woonplus denkt dat de bereidwilligheid om mee te praten en mee te denken eerder verwacht kan worden van mensen die zich be trokken voelen bij de wijk. Bij de Buurtplus- plannen worden daarom ook de wijkbewoners ingeschakeld. Woonplus werkt op deze wijze, samen met haar huurders, aan een veilige en leefbare wijk, In de maanden september en oktober bereikten Woonplus meerdere berichten over een grote stijging van de stookkosten. De vermoedens werden in de afgelopen weken bevestigd toen de eerste afrekeningen werden opgemaakt. Woonplus is geschrokken van de mate van de stijgingen. De huurders die via Woonplus hun afrekening krijgen, zullen rekening moeten houden met een onaangename verrassing. Na de controle van de berekeningen is gebleken dat een stijging van 50% van de kosten meer regel is dan uitzondering. Hiervoor zijn vijf hoofdoorzaken op te sommen. 1 Door de 'langere' winter is per woningblok over het algemeen 10 tot 20% meer aan gas verstookt. 2 De overheid heeft de Ecotax op elektra met 57% en op gas met 27% verhoogd. 3 De BTW is per 1 januari 2001 verhoogd van 17,5% naar 19%. 4 Met de prijsontwikkeling op de oliemarkt is ook de gasprijs gestegen met 10%. 5 De heffingsvrije voet van 800 m3 gas en van 800 KWh elektriciteit is komen te vervallen. De stookkostenafrekeningen worden uiterlijk begin november verstuurd. Mocht de afrekening nog vragen oproepen dan kunt u uiteraard con tact opnemen met de medewerker verhuur van uw Unit. Vanaf 1 januari 2002 is de euro wettig betaalmid del. Wat betekent dit voor u als huurder van Woonplus? In Woonplus Nieuws zullen wij u de komende maanden hierover regelmatig informeren. Het aftellen naar de euro is dan weliswaar begonnen, maar de echte omschakeling vindt natuurlijk pas plaats op 1 januari 2002. Vanaf deze datum is de huur dan ook naar euro's omgerekend. Woonplus zal er voor zorgen dat u bij de afronding die het gevolg is van de omrekening geen financieel nadeel zult lijden. Van diverse huurders heeft Woonplus al vragen gehad die te maken hebben met de invoering van de euro. Daarom alvast een kort overzicht met de belangrijkste veranderingen: De huurprijs en het voorschot servicekosten worden automatisch omgezet in euro's. Ook de eventuele huursubsidie zal automatisch wor den omgezet in euro's. Dit gebeurt 1 op 1. U gaat dus gegarandeerd niet méér betalen. In overleg met de banken is besloten om onze huurders voor de maand januari 2002 nog een acceptgiro te sturen met bedragen in guldens. U kunt dit bedrag nog gewoon voldoen. Vanaf februari 2002 krijgt u een acceptgiro in euro's. Als u een automatische incasso heeft lopen dan hoeft u niets te veranderen. Uw huur wordt vanaf februari 2002 afgeschreven in euro's. U wordt vriendelijk verzocht uw eventuele con tante betaling vanaf 2 januari 2002 in euro's te voldoen. Er is namelijk voldoende gelegenheid om vooraf aan euro's te komen. Zoals u weet zijn er aan contante betaling kosten verbonden (€2,50). Als u voor het jaar 2002 huursubsidie wilt aan vragen dan mogen op het aanvraagformulier alleen nog bedragen in euro's vermeld worden. Staan er nog bedragen in guldens in, dan krijgt u het formulier onherroepelijk terug gestuurd van het ministerie van VROM. De Woonplus medewerker die u helpt bij het innemen en of invullen van het formulier is hiervan op de hoogte, deze medewerker is dan ook in staat om u op de juiste wijze hierbij te helpen. Uw huurcontract blijft gewoon geldig. U hoeft dus niet naar ons kantoor te komen om een nieuw contract te ondertekenen. Het is niet mogelijk om bij Woonplus guldens om te wisselen voor euro's, hiervoor moet u echt bij de banken of het postkantoor zijn. Een klein aantal huurders voldoet de huur nog via een periodieke overschrijving. Deze huurder heeft zijn of haar bank gemachtigd om de huur aan Woonplus te voldoen. Indien u de huur op deze wijze voldoet dan zult u zelf contact moeten opnemen met uw bank of girokantoor om het omzetten van gulden naar euro te rege len. Het is natuurlijk ook mogelijk dat uw bankinstelling u hierover al heeft geïnformeerd. Uiteraard is het zo wel voor u als voor Woon plus het gemakkelijkst om uw betalingen aan Woonplus via een machtiging tot automatische incasso te regelen. Uw unit stuurt u op uw ver zoek graag een machtigingsformulier toe. Mis schien is de omschakeling van gulden naar euro het meest geschikte moment om Woon plus te machtigen. In Het Nieuwe Stadsblad houden wij u maan delijks op de hoogte van het belangrijkste Woonplus Nieuws. Daarnaast informeren wij onze klanten ook via de kabelkrant van LOOK TV. In totaal beschikken we over vier pagina's waarop we wekelijks nieuwe informatie plaatsen die van belang kan zijn voor zowel huurders als woning zoekenden. Naast een algemene pagina heeft elke Unit van Woonplus (Noord, Stad, Nieuwland) een eigen pagina. De informatie, die wij via LOOK TV verspreiden, heeft dan ook heel vaak betrekking op zaken die zich afspelen in uw wijk. Het is dus zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen! LOOK TV is te ontvangen op het kanaal waarop vroeger RTL+ uitzond. L k

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 6