IN KRANT Marcaptaan in rioolstelsel Meisje uit Limburg hoort niet bij hoofdje Hoek van Holland Apotheekinbrekers bekennen tweemaal (De veld) Boumanhuis wil 48-uurs crisisopvang starten in pand op de Boerhaavelaan Wegener huls-aan-hulskranten Mooie beelden, lekkere geluiden Schieweg deels afgesloten PAUL BERG Gewelddadige brommerrovers na achtervolging politie ontsnapt Met brommer tegen wegdek Brand door kaars op kachel Inbraak bij daglicht Bewonersvereniging niet blij met plannen directie Boumanhuis Snelheidscontrole RA.van der KOOIJ KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001JAARGANG 53 Nr. 45 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM OPLAGE: II Veiligheid ouderen belangrijk Brandersstad aan de top ELS Inc. toneelgroep van de stad SCHIEDAM - De Schieweg, het verlengde van de Kandelaarweg, is tot circa 21 december afgeslo ten voor het verkeer. De afslui ting wordt veroorzaakt door de bouw van een nieuw polderge maal. Dezer dagen wordt ge werkt aan de aanleg van drie af- voerleidingen. De werkzaamheden op het ge deelte Schieweg op Delfts grondgebied worden uitgevoerd tussen 9 en 15 uur. OVERVAL - Een nog onbekende man heeft vrijdagavond een benzi nestation aan de Zwaluwlaan over vallen. De gemaskerde man be dreigde een 19-jarige medewerkster met een vuurwapen en eiste geld. Zij moest van hem de kassa openen en geld aan de overvaller geven. Met enkele honderden guldens aan buit vluchtte de overvaller in onbe kende richting. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur P T 1 C I E N Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Mijn medewerkers zijn kundig én vriendelijk, ik ben trots op ze" SCHIEDAM - Een 17-jarige Schiedammer werd maandagmiddag rond kwart voor vier bedreigd en mishandeld door een groepje mannen die het voorzien hadden op zijn bromscooter. De Schie dammer werd op ijle Rotterdamsedijk staande gehouden door de mannen die evenals hij op een bromscooter reden. Het slachtoffer werd met een vuurwapen bedreigd en diverse ma len geschopt, maar weigerde niettemin zijn voertuig af te geven. Zijn belagers gaven hun pogingen uiteindelijk op en verdwenen via het Broersvest. Daar werd het wegscheurende viertal echter opgemerkt door een patrouillewagen van de politie die de achter volging inzette. De overvallers namen met grote snelheid de wijk over de Lange Kerkstraat, richting Grote Markt. Daar verloor de politie de man nen op de bromscooters uit het oog. REGIO - Het 6-jarige vermiste meisje uit het Limburgse Wylre, blijkt niet het slachtoffertje van Nulde en Hoek van Holland te zijn. Het Limburgse meisje keerde op 1 november met haar vader terug van een verblijf in Syrië. Het kind was door haar school bij het re chercheteam als vermist aangemeld omdat ze nog niet was terugge keerd van een vakantie uit Syrië. Ook het meisje Romy van Buuren uit Alkmaar, dat sinds 1997 met haar moeder wordt vermist, is niet het meisje van wie het hoofdje in Hoek van Holland is gevonden. Dit is middels DNA-vergelijking vastgesteld. De politie kreeg na de presentatie van het gereconstru eerde hoofdje diverse melding met een verwijzing naar deze Romy van Buuren. Het rechercheteam ontving na de presentatie van het gereconstrueer de hoofdje ongeveer 600 reacties. Hiervan zijn ruim 100 meldingen als tip gekwalificeerd waarmee de recherche aan de slag is gegaan. Van de 7800 aangeschreven scholen hebben er ruim 1600 nog niet gereageerd. Het rechercheteam doet een dringende oproep aan de lei ding van de aangeschreven scholen om alsnog de gevraagde gegevens te sturen. Ook als de school geen vermissingen heeft te melden, wil het rechercheteam toch graag een reactie. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De twee verdachten van een in braak op een apotheek aan de Vlaardingse Winkelhoeve, gepleegd op 2 november, hebben inmiddels bekend. De twee werden opgepakt met geld, toiletartikelen en een doos verband. Tevens bekende het duo ook een inbraak op een apotheek in de Zwaluwstraat in Schiedam, waar een lege geldcassette werd buitgemaakt. De verdachten zijn gi steren voorgeleid voor de officier van Justitie SCHIEDAM - Op de Schiedamseweg verloor een 19-jarige brom merrijder maandagavond even na zeven uur de macht over het stuur, vermoedelijk doordat hij wilde uitwijken voor een ver keersdrempel. De onfortuinlijke Schiedammer schoof tien meter door over het wegdek alvorens hij tot stilstand kwam. Hij werd met een hoofdwond opgenomen in het Schieland Zie kenhuis. SCHIEDAM - Het sfeervolle licht van een kaars, die op de kachel was gezet, gaf maandagavond in een woning aan de Van Oldebar- neveldstraat niet het gewenste effect. De kaarsvlam mondde uit in een beginnende brand. De 30-jarige bewoner zag kans het vuur met behulp van enkele emmers water zelf te blussen, maar kon niet voorkomen dat de schouw en het plafond zwart geblakerd raakten. SCHIEDAM - Inbrekers sloegen maandag op klaarlichte dag hun slag in een woning aan de S. van Houtenlaan. Toen de bewoner om zeven uur 's avonds thuis kwam van zijn werk, zag hij dat de voor deur opengebroken was. Binnen bleken een handtelefoon en be drag van 50 gulden te zijn weggehaald. WATERWEG - De misselijk makende stank van vorige week is veroorzaakt door 100 kubieke meter van de licht giftige stof Mercaptaan vermengd met wa ter, dat in de riolen van het che misch bedrijf Altofina in de Bot lek terecht gekomen is. Vrijdag morgen is de stof door een 'Commando Plaats Incident' uit de riolen verwijderd. In de nacht van woensdag op donderdag is bij het bedrijf on geveer 23 ton Mercaptaan weg gelopen, vermoedelijk als ge volg van problemen met een af sluitklep in de Mercaptaanfa- briek aan het Havenhoofd in de Botlek. Zestien ton kon werd op gevangen in vergaarbakken. De overige zeven ton is de Nieuwe Maas ingestroomd. 100 kub kwam echter ook in de riolering terecht. Mercaptaan, dat ge bruikt wordt in de rubberindus trie en om aardgas een geur te geven, kent een lage giftigheid maar bezorgt bij een enkeling wel een gevoel van misselijk heid. De Schiedamse Evene mentenhal Margriet was zondag het uitgesproken toneel voor het elfde na tionale federatieve con cours voor drumband-, majorette- en showkorpsen. De organisatie, het Al gemeen Muziek Overleg Schiedam (onder auspiciën van de Koninklijke Federatie van Muziekgezelschap pen) zette daarmee een show neer die zijn weerga niet kent. Maar liefst 38 eenheden uit verschil lende provincies streden om de hoogste eer. die tijdens dit concours bestaat uit een promotie naar een ho gere afdeling. Honderden nummers trokken aan het gehoor voorbij, terwijl de vele kleu ren van de mooie majorettedames een rijkgeschakeerd tapijt brandden op de netvliezen van de bezoekers. Met hun vlaggen en stokjes zijn het ware bewegingskunstenaars, gedre ven door passie en evenwicht. Een prachtig beeld om naar te blijven kij ken... SCHIEDAM - Na meer dan een half jaar gesloten te zijn geweest wil het Bou manhuis binnenkort haar deuren openen met een nieuw programma, dat moet voorzien in een crisis opvang voor verslaafden van maximaal 48 uur. Druk op de organisatie vanuit de gemeente Rotterdam om te voorzien in een hiaat in de spoedeisende hulpverle ning, heeft het Consultatie bureau doen besluiten het Boumanhuis op de Boerha avelaan aan te wijzen als centrum hiervoor. Bewo nersvereniging Schiedam- Oost heeft inmiddels ernsti ge bedenkingen geuit tegen dit plan en tegen het gebrek aan informatie richting be trokkenen. 'Hier is niets nieuws onder de zon, van oudsher hebben wij vergunning om verslaafden op te nemen en te verzorgen', al dus directeur Czyzewski van de Stichting Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs op een door de BVSO georganiseerde bewonersavond, 'hoe wij deze vergunning invullen staat ons in principe vrij; wij zagen daarom ook geen noodzaak van tevoren instanties zoals gemeenteraad, wethouders of omwonenden (bewonersvereniging) in te lich ten over onze plannen.' Omwonenden Bewonersvereniging Schiedam- Oost werd enkele maanden ge leden benaderd door verontrus te buurtbewoners met de mede deling dat in het Boumanhuis een verbouwing gaande was die de kliniek in een halfgesloten inrichting voor zware versla- vingsgevallen moest verande ren. Na een aantal gesprekken met het bestuur van de BVSO en de Stichting Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs (Boumanshuis) hebben direct omwonenden om een informa tieavond verzocht. Die werd vo rige week gehouden. 48-uurs crisisopvang Het Boumanhuis wil na een half jaar dicht te zijn geweest, bin nenkort aan de slag met het nieuwe programma dat is opge zet voor een crisisopvang van maximaal 48 uur. Daarvoor is het Boumanhuis in Schiedam aangewezen als opvangcen trum. 'Politie komt de patiënten aan voeren na overleg met een arts. Zware psychiatrische gevallen komen niet bij ons terecht, om dat van tevoren schifting wordt toegepast', aldus directeur Czy- et pand aan de Boerhaavelaan moet gaan fungeren als crisisopvangcentrum zewski op de bewonersavond. 'Psychiatrische gevallen wor den derhalve naar psychiatri sche inrichtingen zoals een Del taziekenhuis afgevoerd.' Op de vraag van één der omwonenden hoe een en ander dan wel in zijn werk gaat als een binnengeko men patiënt toch liever weer de straat op gaat, kon directeur Czyzewski in ieder geval duide lijk zijn: 'Ik heb zéér goede af spraken gemaakt met de korps chef van politie regio Rijn mond: wij hoeven, maar te bel len en een politiewagen komt de patiënt die niet opgenomen wil blijven, ophalen om hem of haar vervolgens weer te retour neren naar de plaats van her komst.' Verwijzend naar de structurele onderbezetting van het korps in Rotterdam en Schiedam, ver oorzaakte dit grote hilariteit on der het publiek. Eén der aanwe zigen merkte sarcastisch op: 'Zelfs als er elders bij een mo gelijke steekpartij gewonden vallen, presteert de Schiedamse politie het om tweeënhalf tot drie uur op zich te laten wach ten eer zij op de plaats des on heil arriveert. Gaat u nu mij, en de rest van de hier aanwezigen, even vertellen dat een dergelij ke regeling met de politie ge troffen kan worden?" De bewonersvereniging voor ziet moeilijkheden. Voorzitter Dennis v.d. Berg: 'Je kunt men sen niet tegen hun wil vasthou den. Als ze weer de straat op willen zijn ze in principe vrij om te gaan en staan waar ze willen. Alleen in de psychiatrie komt dwangverpleging voor.' Overlast in verleden Patiënten die zich in het verle den om de één of andere reden in de omgeving van het Bou- manhuis-oud-stijl ophielden hebben nogal eens voor overlast gezorgd. Zo kon het regelmatig SCHIEDAM - De Verkeerspoli tie heeft vorige week weer een aantal snelheidsduivels aange houden, die vijftig kilometer per uur net te langzaam vonden. De agenten stonden op de Haven- dijk, en flitsten 113 van de ruim 750 passanten. Deze kunnen binnenkort een acceptgiro ver wachten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 kilometer per uur. gebeuren dat er stenen door de ruiten van de (toen nog open) kliniek gingen. Een naburige bewoonster: 'Ik had af en toe gewoon medelijden met die mensen en ik heb diverse malen persoonlijk iemand van de straat geraapt die daar bleef lig gen omdat het persorieel de din gen kennelijk op zijn belopp liet.' Diverse omwonenden heb ben in het verleden ongenode gasten in belendende tuinen ge signaleerd. Directeur Czyzewski deed in ie der geval de toezegging derge lijke incidenten in de toekomst te willen vermijden: 'Het perso neel moet alert optreden; de huidige verbouwing dient te vens om het gebouw beter van zijn omgeving te isoleren en bo vendien heb ik buitengewoon goede afspraken gemaakt met de korpschef van de Politie Re gio Rijnmond.' Niemand is blij met een ver- slaafdenkliniek in de directe woonomgeving. Uitgesproken tegenstanders van de kliniek op de Boerhaavelaan hebben reeds de mogelijkheid geopperd om de vergunning opnieuw te laten bezien door de gemeenteraad, daarbij zou gekeken moeten worden naar de bestemming van het pand. De kliniek heeft in het verleden namelijk ook nog eens als kraamkliniek ge fungeerd; 'Nu zouden de groot ste probleemkinderen van de verslavingszorg hier iedere 48 uur aangevoerd worden en cris isopvang moeten ondergaan, wat grote onrust kan veroorza ken. Waarom kan de tenuitvoer legging van dergelijke projec ten niet buiten de woonkern plaatsvinden?', zo luidt de vraag. Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Nieuwe Stadsblad ai DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Het Glazen pand Noordmolenstraat 17 Schiedam Tel: 010 - 473 70 44 BANG S. OLUFSEN BeoVision Avant Foto: HANS KEÖZER foto: RONALD STAM SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1