Gemeente Schiedam Informatiebijeenkomst Parkeer en Bereikbaarheidsplan Jongerenpanel in Schiedam ;|h Informatie Gemeente Schiedam www.schiedam.nl en op teletekst pagina 701-711 Het Parkeer- en Bereikbaarheidsplan moet volgens de planning voor het eind van dit jaar worden vastgesteld. Maar voor het zover is, krijgt de stad nog de kans om te reageren op het - inmiddels aangepaste - plan. De afgelopen periode zijn alle reac ties en bezwaren die zijn binnengekomen bij de gemeente naar aanleiding van het concept plan geïnventariseerd. Dat heeft geleid tot een aantal aanpassingen. Zoals beloofd zullen de nieuwe voor stellen worden teruggekoppeld. Daarvoor wordt een informatie bijeenkomst gehouden op dinsdag 13 november 2001 in de Aleidazaal in het Stadskantoor, Stadserf 1. Aanvang: 20.00 uur. In het najaar van 2000 hield de gemeente Schiedam een grote enquête onder de jeugd in Schiedam. Dit onderzoek werd gedaan om meer te weten te komen over het leven en de wen sen van de jongeren uit Schiedam. Op 3 oktober jl. werd een discussiemiddag gehouden in het Fortis Theater aan de Schie over de uitkomsten van de enquête. BENOEMINGS- EN AANWIJZINGSBESLUITEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE KAPVERGUNNINGEN AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING VERKEERSBESLUITEN BOUWPLAN - VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT BOUWPLAN BOUWPLAN op internet: (achter het mozaiekkanaal) PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 45, WOENSDAG 7 NOVEMBER, 200 1 G emeenteb erichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 31Q0 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Tijdens de bijeenkomst wordt een toelich ting gegeven over hoe is omgegaan met de inspraak vanuit de stad. Aansluitend krijgen aanwezigen de gelegenheid Indi' tien om te reageren nodig kan dat nog leiden tot verdere aanpassingen van het Parkeer- en Bereik baarheidsplan. In de weken daarna volgt de behandeling van het plan in de raadscommissie voor Ruimtelijke Orde ning (27 november) en de gemeenteraad (10 december). Na de bestuurlijke vast stelling is het plan definitief. Wel kan daarna nog bezwaar worden gemaakt tegen verkeersmaat regelen die eruit voortvloeien. Momenteel wordt nog de laatste hand gelegd aan de wijzi gingsvoorstellen. Vanaf deze week is de Commentaarnota beschikbaar. Daarin zijn opgenomen: de gevolgde procedure, een weergave van de zienswijzen die tijdens de inspraak naar voren kwamen en de reactie hierop van de gemeente. Al degenen die in een eerder stadium com mentaar hebben gele verd op of bezwaar hebben ingediend tegen het plan zijn persoonlijk uitgeno digd voor de bijeen komst op 13 novem ber. Uiteraard zijn ook andere belangstel lenden welkom. De gemeente hoopt op een grote opkomst, zodat het definitieve Parkeer- en Bereik baarheidsplan, ondanks de vele tegengestelde belan gen op dit gebied, str aks breed gedragen wordt. Op deze discussiemiddag liet een aantal jongeren weten, dat ze ook in de toekomst wil len blijven meedenken en praten met de gemeente. Ook de gemeente vindt dit erg belangrijk en wil dan ook dan ook zo snel mogelijk een vervolg aan de discussie geven. Daarom heeft ze het idee opgevat een Jongerenpanel op te zetten in Schiedam. Natuurlijk in samenwerking met de jongeren in Schiedam, zodat de discussie op de meest zinvolle en leuke manier voortgezet kan worden. Wil je meer weten over het panel? Meedenken over de opzet ervan, je alvast opgeven als of door een briefje te sturen naar gemeente Schiedam, t.a.v. afdeling Weizijn/Jongerenpanel, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam"(postzegel plakken is niet nodig). Vermeld zowel in de e-mail als in het briefje je naam, adres en postcode voor antwoord. Noteer ook je geboortedatum en geslacht, zodat het panel samengesteld kan worden uit een zo divers mogelijke groep. Alle gegevens worden uiteraard vertrouwelijk behandeld. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op 30 oktober 2001 het aanwijzingsbesluit belastingdeurwaarder betekenaar hebben genomen. Dit besluit is in werking getreden op 1 november 2001. Dit besluit is opgenomen in de verzameling Belasting- en retributieverordeningen, onder Benoemings- en aanwijzingsbesluiten 2001, nr. 3. Het besluit ligt ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van genoemd besluit. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 12 november 2001 Oostsingel 35 Carry Pothuisstraat 11 Boterstraat 16 L.N. Rademaker R. van der Tuijn R.J. Rietveld woning vergroten dakkapel bouwen woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - leunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, tel.: 2465490. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 1 esdoorn, staande in de achtertuin Singel 151, in verband met de situatie. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken ver gunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoekeaom een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rot terdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel.: 6315281. Lorentzlaan 132 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een horecabedrijf in het pand Lorentzlaan 132. De aanvraag betreft een afhaalcentrum zonder verkoop van alcohol. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m zaterdag van 12.00 tot 22.00 uur en zondag van 12.00 tot 21.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 7 november 2001 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: de heer L. Wignand, tel.: 246 58 07. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op '5 november 2001 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de hierna volgende plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voertuig met genoemd kenteken door plaatsing van de borden model E6 bijl met onderbord: voor het bijlage I RW a. b. d. e. f. h. k. Jan Vermeerstraat, voor pand nr 26 (voor het voertuig met het kenteken RT-ZH-68 Griegplein, nabij de toegang naar het pand nr 170 voor het voertuig met het kente ken XT-JH-52 Griegplein, nabij de toegang naar pand nr 103 (voor het voertuig met kenteken 90-GR-DH) Huijsmansstraat, nabij pand nr 80 (voor het voertuig met kenteken TB-SH-09) Van Beverenstraat, nabij pand nr 20 (voor het voertuig met kenteken HJ-SL-54) Mina Krusemanstraat, tegenover pand nr 21 (voor het voertuig met kenteken 91-HL-HZ) Prof. Kamerlingh Onneslaan, thv pand nr 143a (voor het voertuig met kenteken RR-HZ-31) Lekstraat, tegenover pand nr 142 voor het voertuig met kenteken GZ-BG-58 Rotterdamsedijk, t.h.v. pand nr 271a (voor voertuig met kenteken ZD-59- NZ) Blekerijpad, t.h.v. pand Singel 115 (voor voertuig met kenteken RP-HZ-05) Louis Raemaekersstraat t.h.v pand nr J55 voor voertuig met kenteken XL-ZS-99) 1. Singel, westzijde, t.o. pand nr 4 (voor voertuig met kenteken RT-96-KS) m. Visserstraat, t.h.v. pand nr 12 voor het voertuig met kenteken 47-GR-JZ) n. Boerhaavelaan, nabij pand nr 114 voor het voertuig met kenteken FH-GH-80 o. Voornsestraat, t.h.v. pand nr 37 voor het voertuig met kenteken TF-PH-05) p. Chopinplein, nabij de ingang van flat nr 230 voor het voertuig met kenteken PK-40-HX) q. Rotterdamsedijk, t.h.v. pand nr 363 voor het voertuig met kenteken XJ-HB-62) 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen op te heffen door het verwijderen van de bor den model E6 bijlage I RW met onderbord: aJohann Straussplein, t.h.v pand nr 247 voor het voertuig met kenteken XL-NB-93) b. Tuinlaan, t.h.v. pand nr 64 voor de voertuigen met kentekens KN-56-SF en HY-69-ZV) c. Stadhouderslaan, t.h.v. pand nr 40 voor het voertuig met kenteken HD-JZ-22) d. Bart Verhallenplein, t.h.v. pand nr 162 voor het voertuig met kenteken JN-LL-11) 3. aan de noordoostzijde van de Lange Nieuwstraat, tegenover pand nr 183, twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen aan te wijzen door plaatsing van de borden model E6 bijla ge I RW; 4. Alle busbanen en -stroken alleen open te stellen voor bussen die een lijndienst onderhou den dor het wijzigen van de markering BUS in LIJNBUS: 5. de volgende weggedeelten tezamen aan te wijzen als een zone met een maximum snelheid van 30 km/uur door plaatsing van de borden model E10(A1) en Ell(Al) bijlage I RW: a. Dr. Wibautplein, tussen P. J. Troelstralaan en S. Lohmanlaan b. S. Lohmanlaan dat op deze weggedeelten niet veel sneller kan worden gereden dan 30 km/uur, blijkt uit de onderstaande inrichting: Het betreffende gedeelte van het Dr Wibautplein heeft een rechtstand van ca. 50 meter en een breedte van de rijbaan van ca. 5.50 meter. In de S. Lohmanlaan zijn plateaus aangebracht op de kruising met het dr. Wibautplein, voor pand nr 33 en op de kruising met de dr. Kuyperlaan, oponderlinge afstand van ca. 75 tot 90 meter. 6a. een maximum snelheid van 30 km/ur vast te stellen op de Burg. Honnerlage Gretelaan, tussen Rembrandtlaan en de P J Troelstralaan door plaatsing van de borden model E10(A1) en Ell(Al) bijlage I RW; de kruisingen van de Burg. Honnerlage Gretelaan met de P J Troelstralaan en de Vlaardin- gerdijk/Rembrandtlaan worden als plateau uitgevoerd; b. de voorrangskruising Vlaardingerdijk/Rembrandtlaan óp te heffen door het verwijde ren van de borden model B3 en B6 bijlae I RW; c. de voetgangersoversteekplaatsen op de Vlaardingerdijk, aan weerszijden van de Rem brandtlaan, te verwijderen; d. de voetgangersoversteekplaats op de Rembrandtlaan, ten zuiden van de Vlaardinger dijk, te verwijderen; e. de voetgangersoversteekplaatsen op de Burg. Honnerlage Gretelaan, ten noorden van de Vlaardingerdijk, te verwijderen; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.: 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informa tiepunt, Stadserf 1gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. O Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor het uitbreiden van de bestaande supermarkt Albert Heijn, gevestigd op de hoek van de Groenelaan Hagastraat in Schiedam-Zuid. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "GTB-terrein" en wordt aange merkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Wij zijn voornemens hieraan medewerking te verlenen. In verband daarmee ligt het bouwplan gedurende 4 weken, met ingang van 8 november 2001 tot en met 5 december 2001, ter inzage bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende voornoemde termijn kan een ieder tegen het voornemen schrifte lijk zienswijzen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling kunnen zienswijzen worden ingediend bij de voornoemde balie. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 29 oktober 2001 t/m 30 oktober 2001: bouwaanvragen/meldingen: De Vlinderhoven 94 Fam. van Rumpt dakkapel bouwen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Boylestraat 14 a/b V. de Roos Spoortuin tegenover S.V.V. G. Muilwijk Nieuwe Maasstraat 2 Stiho Vastgoed B.V. asbest verwijderen asbest verwijderen Stihoterrein slopen (opstallen) Verleende beschikkingen van 29 oktober 2001 t/m 2 november 2001: bouwvergunningen/meldingen: verleend 30 oktober 2001: Fam. Fawcett Oostsingel 57 Sibeliusplein 27-278/ Chopinplein 27-278/ Griegplein 27-278 De Akkers 44 verleend 2 november 2001: Mieriksveld 31 Pruimengaarde 27 Geuzenplein 1 Johan de Wittsingel 321 Vesteda Vastgoedmanagement Ki-Yul Park G. Kok-Seijtjong G.P. van Woerkom Plusmarkt Woudhoek C.V. Railinfrabeheer woning vergroten galerijhekken vernieuwen woning vergroten woning vergroten berging bouwen gevel wijzigen rijwielstalling bouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 30 oktober 2001: Boylestraat 14 a/b V. de Roos Spoortuin tegenover S.V.V. G. Muilwijk Johan de Wittsingel 321 Railinfrabeheer verleend 2 november 2001: Strickledeweg 19 Coboo Milieu B.V. asbest verwijderen asbest verwijderen fietsenstallingen slopen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 2 november 2001 een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend voor het monument Boterstraat 60 Het besluit ligt vanaf 8 november 2001 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 - LID 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Kievitslaan 62, voor het aanbrengen van een dakopbouw Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikma king van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe gedurende vier weken vanaf 8 november 2001 tot en met 6 december 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1 Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. BINNENPLANSE VRIJSTELLING Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het bouwen van een aanbouw op het perceel plaatselijk bekend Lange Haven 102A. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verle nen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 8 november 2001 t/m 22 november 2001 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, tel.: 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. L

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2