Jeneverhistorie in beeld in tweede deel Ook maxi op mini-rad Puinruimen? Nieuw onderkomen Historische Vereniging Vierde editie Schiedam Honkbal School Thuiszorgmedewerkster wint landelijke motivatieprijs Huisartsen groepspraktijk in Schiedam Noord! SCHIEDAM CURIOSA WERELD Patiëntenplatform geïnstalleerd Kerstcollecte Leger des Heils Bedreiging en mishandeling Regels voor veilige school Ach Lieve Tijd INGEZONDEN BRIEF Nieuwe brochure De Beukenhof vr.9 za.10 Nov LAURENSKERK ROTTERDAM Het Nieuwe Stadsblad g" Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 8 NOVEMBER 2001 45- 1510 SCHIEDAM - Gisteravond is in het Vlietland Ziekenhuis Schie dam officieel de eerste Patiënten Advies Raad (PAR) geïnstal leerd. Deze PAR is tot stand ge komen in nauwe samenwerking met het Regionaal Patiënten Consumenten Platform. Met het oprichten van een cliën tenraad, ofwel PAR, verwacht het Vlietland Ziekenhuis op een goede wijze invulling te geven aan de belangenbehartiging van de patiënten. De PAR gaat func tioneren naast bestaande voor zieningen zoals klachtenopvang en patiëntenvoorlichting. SCHIEDAM - Het Leger des Heils houdt van maandag 19 tot en met vrijdag 23 november weer haar traditionele kerstcol lecte. De opbrengst ervan is be stemd voor kerstvieringen met jongeren en ouderen uit de Schiedamse samenleving. Daar naast worden er enkele honder den personen thuis, in tehuizen en in het ziekenhuis verrast met een bezoekje, zang en muziek en een attentie. Ook dit jaar biedt het Leger des Heils weer sociale, pastorale en materiële hulp aan mensen die het in deze tijd moeilijk hebben De lokale actie kan gesteund worden door een gift in de collectebus of door overmaking van een bedrag op giro 22 15 19 van het Leger des Heils Schiedam, onder vermel ding van Kerstgift 2001. MAASSLUIS - De politie pakte vrijdag een 24-jarige Maasslui- zer op wegens bedreigingt. De man zou kort voor zijn arrestatie een 25-jarige Rotterdammer met een mesje bedreigd hebben. Aan de hand van de aangifte hield de politie even later de Maassluizer aan, in zijn woning werd een mesje aangetroffen dat in beslag is genomen. Na verhoor mocht de man weer naar huis. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. 100 stands, curiosa,antiek grootmoederstijd spullen t (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Buiten de Veste mag zich sinds vrijdag nog nadrukkelijker een 'veilige school' noemen. Die dag presenteerde wethouder Menno Siljée in het schoolge bouw aan de Van der Leeuwlaan de eerste exemplaren van de 'Gedragsregels' voor het open baar onderwijs aan een afvaardi ging van leerlingen en docenten. Vanuit het project 'De veilige school' zijn die gedragsregels het sluitstuk van het beleid dat gericht is op het voorkomen van seksuele intimidatie, agressie, pesten, geweld en discriminatie. De scholen maken met deze re gels duidelijk hoe het personeel binnen de school omgaat met de aan hen toevertrouwde leerlin gen. Zowel leerlingen, ouders als leerkrachten kunnen elkaar aanspreken op het naleven van de gedragsregels. De 'veilige school' en de ge dragsregels staan ook op de agenda van het eerste overleg van de directie van Buiten de Veste met de nieuwe leerlingen- raad. door Nans Wolters SCHIEDAM - Nooit ge dacht dat het zo makkelijk was om Sinterklaas in het warme Madrid aan de tele foon te krijgen, maar het lukte! Ongelooflijk, maar waar. Tenminste, het duurde wel even voor de Goed Hei- ligman aan de telefoon wil de komen om te praten over zijn reis naar Nederland. Maar toen de hoofdpiet hem uitlegde dat Schiedam se kinderen wilden weten of hij echt naar Schiedam komt en dat zij vol verwach ting uitkijken naar de boot met cadeautjes, greep Sin terklaas spontaan de tele foon. 'Natuurlijk!!!', roept hij ver baasd uit, 'al sinds mensenheu genis stap ik aan land in Schie dam, dus dit jaar ook. Ik ben ge zond en nog behoorlijk fit voor mijn leeftijd. Zaterdag, zeven tien november klokslag twaalf uur meert mijn stoomboot De Spanje af aan het Hoofd en ik kan u wel vertellen dat ik er nu al naar uitkijk om al die lieve, verlegen en bijdehante Schie- dammertjes een hand te kunnen geven. Vaak denk ik terug aan al die prachtige tekeningen die ik in de voorbije jaren van de kin deren kreeg, aan de wortels voor het paard en de briefjes met gro te en kleine wensen.' Op de achtergrond is een stem te horen die roept: 'U verkreukelt u Feest in Schiedam, zorg maar dat je er bij bent, want misschien krijg je wel een hand van Sinterklaas! nu al Sint.' Sinterklaas lacht zachtjes. 'Je bedoelt verkneuke len Piet, ja dat is waar. Ik kijk heel erg uit naar mijn bezoek aan Schiedam. Het is een hele eer om van duizenden kinderen en hun ouders zo'n warm welkom te krijgen. Dat ontroert me ieder jaar weer.' Sinterklaas zucht als een Piet uitbarst in Zie de maan schijnt door de bomen. 'Hou als jeblieft op', zegt hij bars, 'zo vals heb ik het nog nooit ge hoord. In Schiedam zeker niet, ga maar verder met cadeautjes inpakken, ik wil nu even rustig praten.' Glanzende staf En Sinterklaas vertel, over zijn kostuums die allemaal gewassen en gestreken klaar hangen om mee te nemen, over de mijters die er na een borstelbeurt weer als nieuw uitzien en zijn staf die glanst als goud. Maar ook over de grote belangstelling die hij ie der jaar weer ondervindt. 'De drukte is vaak enorm en dan hou ik echt mijn hart vast want ik wil niet dat kinderen in de verdrukking komen. Gelukkig zorgen Pirn en Daphne van Jeugdland en heel veel andere mensen ervoor dat alles goed verloopt. Natuurlijk heb ik veel steun van mijn Pieten. Dit jaar neem ik maar liefst 200 van die drukteschoppers mee. Praatje spieten, fietspieten, veegpieten, abseilpieten, acrobaatpieten en rarepietjes.' De boot van Sinter klaas wordt begeleidt door een helikopter en een groot aantal schepen waarvan zelfs een paar afkomstig zijn uit Delfshaven; een bruine vloot van historische schepen die de intocht een speci aal tintje geven. De hoge gast stapt - nadat hij aan het Hoofd met zoveel mogelijk kinderen even heeft gepraat - aan boord van Vrouwe Johanna die vervol gens in de richting van het cen trum vaart. 'Ik ga op de voor plecht staan want dan pas kan ik alle kinderen goed zien,' ver klaart de Sint. Hij zegt boven dien erg blij te zijn dat de politie langs de vaarroute (Koemarkt tot en met de Appelmarkt) hekken plaatst zodat de veiligheid van de kinderen gewaarborgd is. Aankomst rond twee uur. 'Vori ge jaren stonden aan het eind van het vaartraject heel veel kin deren me op te wachten en dat zal nu niet anders zijn. Dus die ga ik natuurlijk begroeten. Ik weet dat alle Pieten verlangend uitkijken naar de 17e november en reken maar dat het een gewel dig feest wordt!' Vervolgens stapt de Goed Heiligman om half drie bij het Coöperatie Mu seum in een koets die hem via Hoogstraat, Lange Kerkstraat, stukje Broersveld en Broersvest naar het Stadserf rijdt. Daar ver welkomt burgemeester Scheeres (drie uur) de Spaanse gast. Sin terklaas is van plan de burge meester te verrassen met een ca deau. Wat dat is wil hij niet ver tellen, 'wacht maar af', zegt hij geheimzinnig. Wel vertelt hij la chend dat hij denkt dat de Pie ten zich weer vreselijk zullen uitsloven en dat sommige van hen zelfs met een flinke vaart vanaf de kerktoren naar bene den komen zeilen. SCHIEDAM - Vierhonderd jaar jenever, dat is bij elkaar een gi gantische stroom vloeibaar spul dat maar met moeite kan worden bijgehouden door het water in de Maas. Hans van der Sloot, onder andere bekend van tijdschrift Musis, schreef er een miniatuur historie over in 56 pagina's, in opdracht van Uitgeverij Waan- ders. Het werk vormt het tweede deel uit de serie Ach Lieve Tijd, een fraai uitgegeven serie over de geschiedenis van de stad. El ke keer wordt er een deel be steed aan een afgerond thema. Het werk van Van der Sloot is subtiel, gedetailleerd, ter zake doend, en gelardeerd een rijke hoeveelheid foto's, die bij elkaar een mooi beeld geven van de ge distilleerd industrie in 'Scye- dam'. Nu nog bestaat er in de stad een viertal stokerijen, die nog steeds meer jenever produ ceren dan elke andere stad in Nederland. Een unicum. Ach Lieve Tijd, 750 jaar Schie dam, deel 2: 400 jaar jenever. Verkrijgbaar bij boek- en tijd schriftenwinkel en kiosk voor fl. 12,95. De hele serie komt tot stand in nauwe samenwerking met het Gemeentearchief. SCHIEDAM - Het was eigenlijk bedoeld voor de kleintjes, maar ook een paar volwassenen lieten zich het afgelopen weekend verleiden tot een ritje op het mini-rad. Die vrolijke draaimolen vormde een van de trekpleisters op de braderie die het Stadserf zaterdag en zondag de aanblik bezorgde van een vrolijke ker mis annex marktterrein. Terwijl de kleintjes zich amuseerden bij de kermisattracties konden de volwas senen hun hart onalen tiidens hun slentertoer tussen de ruim honderd braderiekramen. Bel: 010-44 54 134 van Gansewinkel SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam heeft recent de benedenverdieping in het pand aan het Broersveld 140 kunnen in richten ten behoeve van haar activiteiten. Het bestuur zegt zeer te vreden te zijn met deze ruimere huisvesting. Het biedt door de cen trale ligging een betere mogelijkheid tot een wat directer contact met de leden en verdere stadgenoten. Verder deed het gebruik van com puters, de groei van de (werk)bibliotheek dankzij een aantal schen kingen en het fotoarchief de behoefte aan een toevoeging van een ge schikte werk-annex archiefruimte groeien. De nieuwe ruimte voor ziet daarin voor een groot gedeelte. De vereniging wil het onderkomen vanaf 10 november opgesteld hebben voor publiek, maar biedt dit al de kans om de ruimte op vrij dag 9 november van te voren te bezichtigen. Dit kan al vanaf 16.00 uur. SCHIEDAM - Voor het vierde achtereenvolgende jaar organiseert de vereniging SV&HV Schiedam in de wintermaanden de Schiedam Honkbal School. Vanaf zondag 11 november zullen speciaal daar voor uitgenodigde gasttrainers, trainingen verzorgen voor 24 gese lecteerde jeugdhonkballers in de leeftijd van 9 tot ên met 14 jaar. Zo zal o.a. oud-hoofdklassewerper Leo Voogd (Sparta/Feyenoord) de jeugdpitchers van Schiedam trainen. De Schiedam Honkbal School vindt dit jaar plaats in Sportzaal Zuid. De eerste lessen worden verzorgd door gasttrainer Johan Korpel, die in het afgelopen seizoen trainer/coach was van het damessoftball- team van Schiedam. Dat de ingeslagen weg van de vier jaar geleden opgerichte Schiedam Honkbal School zijn vruchten afwerpt, mag blijken uit het feit, dat Schiedam inmiddels in alle leeftijdscategoriën jeugdteams heeft, die op de hoogste niveau in de regio spelen. Winnares Paula Schaap wordt door collega 's en vakgenoten gehuldigd SCHIEDAM - Paula Schaap, medewerkster gespecialiseerde verzor ging bij Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord, heeft op de Dag van de Verzorging de landelijke Motivatieprijs 2001 gewonnen. De kandida ten worden door collega's aan de hand van bepaalde criteria genomi neerd. Een deskundige jury beoordeelt de voordracht van de kandi daten. De prijs is een studiereis naar een toonaangevende gezondheidsin stelling in het buitenland. Paula Schaap werkt 37 jaar in de Thuiszorg, sinds 1972 in de gespe cialiseerde verzorging. Zij werd voor de Motivatieprijs geselecteerd op basis van de presentatie van haar professionele kwaliteiten als ver zorgende in een vakgebied dat doorgaans te maken heeft met com plexe situaties. Die gespecialiseerde verzorging biedt in de thuissitu atie hulp aan mensen met psychische en of sociale problemen. Cliën ten hebben soms een psychische ziekte of een verstandelijke handi cap, sommige hebben in het verleden een traumatische ervaring ge had, anderen leiden onder een verslavingsproblematiek. De gespecialiseerde verzorging probeert verbetering te brengen in de leefsituatie van de cliënt de zorg is gericht op het huishouden, op de opvoeding van de kinderen met bijvoorbeeld psychische stoornissen zoals ADHD en huilbaby's, maar ook op de verzorging van gezinsle den en huisgenoten en op de beperkingen van de cliënt zelf, die te kampen kan hebben met de angst om naar buiten te gaan of om nee te zeggen tegen anderen. Dankzij het incapabele gemeentebestuur van Schiedam, zet de ver loedering van de stad zich ook in de gezondheidszorg voort. Straks ook nog zonder ziekenhuis. Medewerking tot het realiseren van een huisartsen groepspraktijk in Schiedam Noord is niet aanwezig. De signalen van de gemeenschap zijn duidelijk via Patiëntenbelangen en de huisartsen zelf. Een goede plek voor een huisartsen groepspraktijk is het grasveld schuin tegenover het Bachplein postkantoor. Parkeerruimte, tram- en bushalte op zeer korte loopafstand in het dichtstbevolkte deel van Schiedam Noord (dus niet in een houten schoolschuur in het Ike- apark). Het zou de instroom van - jonge - huisartsen kunnen bevor deren. Nu is er alleen maar sprake van een leegloop. Laat het ge meentebestuur nu een eindelijk gemeenschapsgeld nuttig besteden. Er is immers met vele tientallen miljoenen in het rond gesmeten. Verder bijdragen van de overheid, grote stedenbeleid gezondheids zorg, verzekeringsmaatschappijen, mogelijk [diverse] stichtingen. De grond kan voor 1 gulden worden overgedragen. Voor Schiedam Noord is dit belangrijker dan de Korenbeurs! J.A. Verweij SCHIEDAM - Crematorium en Begraafplaats Beukenhof heeft een nieuwe brochure uitgegeven, waarin de vele mogelijkheden omtrent de uitvaart netjes op een rij worden gezet. Een van de bijzonderheden is dat al bij leven een mooie plek voor een familiegraf kan worden aangezocht. Ook qua muziek is een grote keuze te maken. In het nieuwe muziekboek zijn maar liefst 6000 muziekstukken op genomen. Op verzoek kan de uitvaartplechtigheid op cassette of CD worden vastcelepd 10-17 uur, or«.\ ucrlc 0492-525483 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS foto: AAD VD DRIFT Veel spektakel bij feestelijke intocht van Sinterklaas foto: HANS KEIJZER Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Met de aan-huis-container-service van van Gansewinkel wordt al uw bouw- en sloopafval snel afgevoerd. De containers worden binnen 24 uur na aanvraag afgeleverd en binnen 24 uur na uw afroep weer opgehaald. Puinafval (alleen steen) Ongesorteerd afval Ongesorteerd afval 3 m3 voor fl 260,- 118,- incl. BTW 3 m3 voor fl 465,- €211,- incl. BTW 6 m3 voor fl 750,- 340,- incl. BTW Prijzen zijn all-in prijzen; inbegrepen is het plaatsen en ophalen van de container en het verwerken van de inhoud. Kreekweg 80, 3133 AZ Vlaardingen, fax: 010 - 43 75 452

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3