Brandersstad op weg naar titel Remembrance Sunday 2001 Scholen leren elkaar kennen F SEKOBOUW KOZIJNEN Kortweg Info Postbodes (MA/) Tel.: 0184-433090 Lezing Laul van Mansum Verzorgingshuis Spaland viert 35-jarig bestaan Wethouder Anneke Meijer ook na 2002 van de partij ~A Vlietlanden KUNSTSTOF KOZIJNEN HARPA Renovatie Schiedam *!?PTPOST Pp. gesloten in ideeën' kunststof I aluminium I hardhout DONDERDAG 8 NOVEMBER 2001 45 NS2-9 SCHIEDAM - De fractievoorzitter van het CDA Schiedam en tevens directeur van de Christelijke Vereniging van Zorginstellingen Paul van Mansum houdt op 15 november een lezing bij de Vrouwenbeweging Passage. Onder de titel Gezondheidszorg en Solidariteit stelt hij de vraag aan de orde: is er gemeentelijke invloed op het lokaal beleid gezondheidszorg en is er ruimte voor inkomenssolidariteit? De lezing wordt gehouden in gebouw De Stuurhut op het Nijhoffplein 21, en begint om 19.45 uur. Toegang is gratis. WATERWEG - Brandersstad is in de najaarscompetitie ongenaakbaar. De tafeltennissers raakten zaterdag name lijk ook naaste concurrent Salamanders en voeren nu soe verein het klassement aan. De voorsprong is overigens slechts vier punten. Die kloof kan groter worden omdat de Westlanders een wedstrijd meer gespeeld hebben. De enige, die de Schiedammers punten afhandig wist te maken was Salamanders-kopman Mark Heemskerk. Hij zorgde in zijn eentje voor de Westlandse punten. Aijan Karbaat, Rene Waterreus en Jeroen Bastiaansen wisten vrij eenvoudig te winnen van Hidde de Smet. Alleen Karbaat had daarvoor een derde game nodig. Datzelfde overkwam hem in het duel tegen Siem van der Valk. Ook Bastiaansen maakte er een drieluik van. Vervolgens ging ook de dubbel in de Schiedamse knip. Zaterdag is in de sportzaal Dr.Kuyperstraat in Schiedam (17.00 uur) Interger Groep de volgende tegenstander. Het eerste damesteam leed echter een fikse nederlaag tegen Maasbree. Jolanda Waterreus was de enige, die een partij op haar naam wist te schrijven. Danielle Maas en Sylvia Waterreus verloren alles, waardoor er een 1-9 nederlaag de boeken in ging. SCHIEDAM - De English Roman Catholic Church uit Schiedam verzorgt zondag 11 november een oecumeni sche dienst ter gelegenheid van de Britse Dodenherdenking (Armistice Day). Dit doet zij in samen werking met de Scots International Church en de St. Mary's Anglican Church. De dienst wordt gehouden opde Begraafplaats Crooswijk in Rotterdam en begint om 12.30 uur. SCHIEDAM VLAARDINGEN - Tijdens een feestelijke gebeurtenis wordt de eerste SIKO 'reisgids' uitgereikt aan alle leerkrachten van de bij deze stichting aangesloten scholen. Het is niet echt een reisgids, maar indirect maken de docenten wel een ontdekkingsreis door de negen colle ga-scholen. Het is belangrijk dat de leraren weten welke schoolculturen er allemaal verenigd zijn in de SIKO, wat staat voor Stichting voor Interconfessioneel en Katholiek Onderwijs in Schiedam en Vlaardingen. Temeer, omdat er 3000 leerlingen zijn aangesloten en dus hun eigen kleur meegeven aan het gezicht van hun onderwijsinstelling. De 'reisgids', of beter, het Smoelenboek wordt uitge reikt op vrijdag 23 november om 16.30 uur op de basisschool Sint Jan aan de Van Swindensingel 66 in Schiedam. SCHIEDAM Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur is er ZOS op zaterdag te horen met actualiteiten, tentoonstellingen, toneelacti viteiten en verenigingen. Maandag van 10.00 tot 12.00 uur ZOS 55+ van 18.00 tot 19.00 uur ZOS Laudate en van 20.00 tot 22.00 uur Langs de Waterweg. Voor ver zoekjes e.d. kan er gebeld worden naar 010 - 426 00 00. STICHTING WELZIJN Iedere woensdag is er volksdansen in De Erker van 10.15 tot 11.45 uur er wordt nog gezocht naar danslustige mensen van 55+, kosten 9,- per maand, opgeven via tel. 010-426 77 57. SCHIEDAM - Verzorgingshuis Spaland bestaat 12 november 35 jaar. En dat gaat gevierd worden! Tegelijkertijd met een jubileum wordt er een verwendag op touw gezet, die zijn weerga niet kent. Twee vrijwilli gers die al die tijd al aan het verzorgingshuis verbonden zijn worden in het zonnetje gezet. Mevrouw R. Lankester en de heer P. Plaisier zijn op dat moment de keien van de dag. Voor de bewoners zit er ook een leuk tintje aan. Zij worden maandagochtend eerst verrast met een feestelijk ontbijt op bed. Verse broodjes, jus d'orange, een gekookt eitje en allerlei beleg. Natuurlijk ontbreekt bij het ontbijt het krantje niet. Het Algemeen Dagblad ondersteunt de verwendag en bezorgt deze ochtend gratis kranten voor alle bewoners. Verder zijn er de hele dag allerlei feeste lijke activiteiten, 's Ochtends is er natuurlijk koffie met gebak en tussen 14.00 - 16.00 uur is er een gevarieerd programma met optreden van Rocky Daal met karaoke en gezellige liedjes. Commerciële medewerk(st)ers Facilicom door Peter Spek SCHIEDAM-Toch een beetje gespannen stapten de bijna vier honderd senioren maandag de sporthal Margriet in Schiedam binnen. De senioren fittest moest uitsluit sel gaan brengen over de lichamelijke condi tie van deze steeds groter worden groep senioren. Deze fittest is inmiddels een traditie geworden in deze regio. "Ruim zeven jaar geleden zijn wij met deze fittest voor senioren begonnen na een eenmali ge landelijke actie van de Fitkit. Gezien de toenmalige belangstelling van de senioren voor deze test hebben wij dit idee opge pakt en er een jaarlijks terugkerend evenement van gemaakt," zegt Ferdinand van Helden van de Dienst sport en recrea tie van de gemeente Schiedam, die deze fittest samen met de sectie sport van de buurgemeente Vlaardingen organiseert. Deze fittest voor senioren mag uniek genoemd wor den voor Nederland en naast het feit dat de deel nemers met een brok bruikbare informatie naar huis gaan, bleef het dit jaar niet alleen bij deze test. "Ook proberen wij die senioren die nog niet bewegen aan het sporten te krijgen. Daarvoor kon den zij deze week al op diverse plaatsen in Vlaardingen en Schiedam gratis deelnemen aan diverse evenementen die gericht waren op deze doelgroep," zegt Ferdinand van Helden, die overigens verwacht: "Dat er de komende jaren een grote groep senioren die uit het arbeidsproces stap pen, snakken naar aange paste lichamelijke ont spanning." Na het invullen van een vragenlijst werd bij de deelnemers de bloeddruk en cholesterol gemeten, en werd er gekeken naar het gewicht, de lengte en de longinhoud. Op het programma stond ook een oog-hand coördinatietest en werd de zijwaartse lenigheid en de hand- knijpkracht opgenomen. Als sluitstuk stond er een twaalf minuten durende wandeltest op het pro gramma waarmee het uit houdingsvermogen getest werd. De artsen Gilles Verstege en Martin Bulthuis bespraken daar na de resultaten met de deelnemers. "Ik moet zeg gen dat de lichamelijke conditie van deze senioren niet achteruit is gegaan in de laatste jaren en dat is een positief teken," aldus Bulthuis, die al vanaf het begin samen met collega Verstege bij deze fittest betrokken is. "Ik kan daarom goed overzien hoe de lichamelijke conditie van de deelnemers zich in de laatste jaren heeft ont wikkeld. Veel mensen zijn inmiddels doordron gen van het feit om goed fit te blijven daarom veel te bewegen, zeker op wat oudere leeftijd," aldus Bulthuis, die ook zeer te spreken was over de inzet van de jeugdige docenten van het Albeda-college, die op een ontspannen manier de senioren door de test heen loodsten. door Wim Schclberg SCHIEDAM - Anneke Meijer, Wethouder voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Milieu, Personeel en Organisatie (SWMP), heeft eigenlijk een onderwijsachter- grond. Via bestuurs- werk kwam ze in de politiek terecht en dat bevalt haar nog steeds goed. Zo goed, dat ze ook na de volgende verkiezingen graag haar wethoudersstoel zou willen blijven bezetten. Maar dat is natuurlijk aan de kie zer. Tot die tijd gaat ze, bijna twee jaar ingewerkt in het Schiedamse bestuur, druk verder met haar werk. Meijer: 'Ik ben heel gelei delijk in de politiek terechtgekomen. Ik heb jarenlang in allerlei func ties binnen het HBO gewerkt. Op een gegeven moment werd bij het kin derdagverblijf waar mijn zoon op zat een bestuurs lid gevraagd. Dat leek me leuk, dus dat heb ik gedaan.' Het bestuurswerk bleek haar zeer aan te spreken aan. Zozeer, dat na die eerste bestuurs functie meer functies volgden. 'Daarnaast ben ik een jaar of acht lid geweest van de advies commissie vrouweneman cipatie. En zo kom je eigenlijk steeds dichter bij het stadsbestuur terecht. Ik ben toen echt actief GroenLinks-lid geworden en op een gegeven moment kwam de vraag of ik een plaats op de lijst voor de gemeenteraad ambieerde.' Dat was op het moment dat andere GroenLinks raadsleden en wethouder Bart de Leede het wel welletjes vonden. Uiteindelijk bezette Anneke Meijer een van de drie GroenLinks-zetels in de raad. Al snel bleek dat GroenLinks met D66 aan spraak kon maken op een wethouderszetel. Het kwam toen tot een opmer kelijk akkoord. 'Dat was een gelegen heidsoplossing. En die is ons politiek gezien goed bevallen.' Bovendien kwam het op dat moment GroenLinks niet slecht uit. Meijer: 'We zaten met drie totaal nieuwe mensen in de raad en het op zo'n moment moeten leveren van een wethouder vormt een behoorlijke aanslag op wat je aankan. Drie mensen zonder ervaring. En dan ook nog een wet houder.' Al met al was de fractie dus blij dat eerst aan het raadslidmaatschap gewend kon worden, voordat het wethouder schap werd uitgeoefend. 'Natuurlijk heeft dat inhoudelijk invloed op het werk. Want je kunt als wethouder veel beter vier jaar zitten. Daar ben ik heel eerlijk in. Ik begin nu echt goed de sociale zaken in de vingers te krijgen. Want dat is echt een heel complex bedrijf; dat hou je niet voor mogelijk.' Achter de geraniums Meijer hoopt voor het einde van haar termijn nog een aantal zaken op de rol kunnen zetten, ook met het oog op de komst van een Centrum voor Werken Inkomen (CWI). Het CWI is een samen werkingsverband tussen Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, uitkeringsin stanties en arbeidsvoor ziening. 'Het CWI is het loket voor werk,' aldus Meijer. 'Daar ga je shop pen als je geen werk hebt of ander werk wil.' In de Agenda voor de Toekomst is vastgelegd dat over vier jaar veertig procent van de mensen die in een traject richting werk volgen, uit stromen naar een baan. Die trajecten worden afgestemd op de werkzoe kende. Meijer: 'We ver plichten ons om de men sen een traject aan te bie den richting werk. Voor de een is een sollicitatiecur sus voldoende, terwijl het voor de ander sociale acti vering inhoudt of bijscho ling.' Een deel van het werk ligt bij de Sociale Dienst die zorg draagt voor de selectie van en controle op kandidaten. 'Sommige mensen heb ben gewoon even dat steuntje nodig om in actie te komen.' Maar daarvoor is wel een cultuuromslag binnen de organisatie nodig. 'Tot voor kort was de belangrijkste taak van de Sociale Dienst het uit betalen van uitkeringen met als gevolg dat er nogal wat mensen onge wild en ongewenst achter de geraniums bleven. Nu heerst er veel meer een sfeer van activiteit en werk.' En dat heeft een andere werkwijze voor de Sociale Dienst tot gevolg. 'Het wordt veel belangrij ker om mensen actief te begeleiden richting arbeidsmarkt.' Naast de beheerszaken, moet dus I ;Li b m 'A a fAd :i.ii a a a h'n a :i j zoekt voor de kersperiode: De La Marplein 5 Schiedam 16 jaar: 17 jaar: 18 jaar: 19 jaar: 20 jaar: 21 jaar: 22 jaar: 10.83 12.50 14.16 15.83 17.48 19.16 20.81 Vraagprijs: f. 669.000,-- K.K. J%J|. ERA makelaars De juiste sleutel voor uw woning! ook de daadwerkelijke uitstroom naar werk bevorderd worden. Daar speelt het CWI een belangrijke rol in. 'De organisatorische voor waarden probeer ik door wat kleine ingrepen in de structuur nog voor elkaar te krijgen,' zegt Meijer. Eigen draai 'Schiedam is niet voor niets Grotesteden Beleid- stad. We hebben gewoon de problemen die Rotterdam ook heeft: dat is heel duidelijk. Voor wat betreft de mensen, de bedrijvigheid en de socia le structuur lijken Schiedam en Rotterdam op elkaar.' Het Schiedams verleden heeft zo zijn eigen draai gegeven aan die overeenkomsten. Meijer: 'De historische problematiek van jenever industrie en de teloorgang van de scheepswerven vormen mede de oorzaak van het bestaan van een heel contingent van laag opgeleiden die moeilijk aan het werk te helpen zijn.' En daar moet zeker aandacht aan besteed wor den. De komst van TramPlus en Metro zijn ontwikkelingen een posi tieve invloed kunnen heb ben op de sociale struc tuur van Schiedam. Meijer: 'Er zijn straks drie metrohaltes, dus daar moet iets mee te doen zijn. Maar mensen stap pen niet alleen uit de metro; ze stappen er ook in. Het wordt dus ook makkelijker om even naar Rotterdam of Spijkenisse te gaan.' En dat is volgens Meijer een realiteit: 'Koopkrachtige mensen doen echt niet in het cen trum van Schiedam hun inkopen. We moeten reke ning houden met het feit dat ons publiek gaat voor outlet en dumpzaken.' Daarnaast is het zaak om ook een ander aanbod de kans te geven. De plannen rond de ontwikkeling van het Centrum gaan van die twee richtingen uit. Bovendien bestaat er altijd een nauwe band met regionale en landelijke economische ontwikke lingen. Mannencultuur Anneke Meijer hoopt voor de volgende verkiezingen een aantal zaken goed op de rails te hebben gezet. Zoals een nieuw Milieubeleidsplan, een plan voor de aanpak van Asbestcalamiteiten (naar aanleiding van de Parkweg Oost-affaire), een energiebeleid en een integriteitsbeleid (inclu sief klokkenluiderrege ling). 'Maar dat cumuleert allemaal richting maart 2002, want je hebt gewoon de tijd nodig,' aldus Meijer. Over de praktijk van meer dualistische verhoudingen na maart 2002 heeft Meijer nog zo haar twij fels. 'Ik denk dat het heel langzaam zal inslijten. Ik zie niet ineens een grote verandering. Wat wel belangrijk is, is dat de raad veel meer ondersteu ning krijgt. Tot nu toe was dat, vind ik, minimaal. In het verleden moest je altijd met je vragen op zoek naar een antwoord binnen die grote gemeen telijke organisatie; straks wordt dat makkelijker. En dat is echt een vooruit gang.'Als het aan Meijer zelf ligt, is ze er ook na de verkiezingen als wethou der opnieuw bij. 'Als we die kans krijgen, dan doe ik graag weer mee.' Dat komt mede door de sfeer die op dit moment in het college van B en W bestaat. 'Het is een per fecte club om mee te wer ken - we kunnen lezen en schrijven met elkaar.' Dat was wel eens anders. Meijer: 'Het was echt een mannencultuur. En man nen zijn meer strategisch en minder open. Ik voelde dat als benauwend en ik heb er veel geïnvesteerd in openheid. En dat heeft geleid tot een voor mij in ieder geval veel prettiger sfeer.' Maar die heeft, benadrukt Meijer, ook XX itLi met andere zaken dan haar inzet te maken. Vrijblijvend prijsopgaaf 10 jaar garantie Crèmekleur geen meerprijs Telefoon; 010-4739944 06-22515647 Als Meijer de kans kreeg om direct wat te verande ren aan Schiedam, dan zou ze dat zeker doen: 'Ik zou willen dat Schiedam een stad is waar je je hele leven kunt blijven wonen en die voor iedereen wat te bieden heeft. Nu is er te weinig mogelijkheid om door te stromen binnen Schiedam. Maar tevens moet je streven naar eefr schone stad waar je veiligi rond kunt lopen en waar iedereen een beetje reke ning met elkaar houdt. Want het gebrek aan tole rantie stoort me af en toe mateloos.' Bijvoorbeeld waar het de jongeren betreft. 'Eigenlijk zouden we eens een blik volwas senenwerkers open moe ten trekken om mensen (g. leren hoe ze met hun jon geren moeten omgaan. Want het gros van onze jongeren is in feite pro bleemloos, die zijn er alleen maar. Het is jam mer dat mensen steeds meer opgesloten raken in hun eigen ideeën. En je moet toch het eigen belang een beetje blijven' afwegen tegen het alge meen belang. Helaas schiet het eigen belang- nog wel eens door.' schuifpuien I deuren I serres I aanbouw Showroom:Prisma 87/89 3364 DJ Sliedrecht Vrijblijvende offerte? Dagelijks open van 09.00 - 17.00 uur zaterdag 12.00 - 16.00 uur Facilicom Bedrijfsdiensten BV zoekt ter versterking van het commerciële team op het hoofdkantoor te Schiedam: In deze parttime functie (15 tot 20 uur per week) legt u telefonisch contact met bedrijven en instellingen om deze te informeren over onze diensten beveiliging en maincon- tracting. U maakt daarbij afspraken voor onze salesmanagers. Voor het invullen van deze functie binnen ons dynamische team dient u over een MBO werk- en/of denkniveau te beschikken. Daarbij heeft u commercieel inzicht en drang tot scoren. Uiteraard beschikt u over een goede telefoon stem, een gezonde dosis doorzettingsvermogen, goede contactuele eigenschappen en beheerst u de Nederlandse taal uitstekend. Leeftijd bij voorkeur vanaf 35 jaar. Voor meer informatie over deze functie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met Betty Verheul (afdeling Werving), telefoonnummer (010) 298 11 61. Bcdrijfsdjenjiteri Regionale fittest: lichamelijke conditie senioren zo slecht nog niet De fittest voor senioren trok een record aantal bezoekers. 'Als we die kans krijgen, dan doe ik graag weer mee Foto's: RONALD STAM Voor vestigingen in het hele Rijnmondgebied Ben jij: enthousiast en klantvriendelijk? in het bezit van een stevige fiets: en minimaal 16 jaar? Wij bieden het volgende salaris*: bruto per uur, ine. vakantiegeld en vakantierechten Interesse? Bel: 010 - 201 86 00 en vraag een inschrijfformulier aan! In de Woudhoek gelegen, royale, twee onder één kap-woning met garage en tuin. Erfpacht f 3.300,00 per halfjaar, tot 1/7/2051, te her zien op 1/7/2001. Indeling: Begane grond: Entree. Hal met laminaat- vloer. Meterkast. Garage. Toilet met fonteintje. Woonkamer 4.08 m. x 6.57 m. 3.27 m. x 7.00 m. met open haard, granolwanden, lami- naatvloer, schuifpui en open keuken met eiken front en eikenlook kunststof aanrechtblad. Inclusief keramische kookplaat, afzuigkap, koelkast, oven, vriezer en vaatwasmaschine. 1e verdieping: Overloop met granolwanden. 3 slaapkamers, te weten: 4.06 m. x 3.13 m., 3.26 m. x 4.25 m. en 4.20 m. x 3.26 m. Badkamer met ligbad, 2e toilet, douche en wastafel. 2e verdieping: Overloop met granolwanden. Slaapkamer 3.25 m. x 4.07 m. Slaapkamer 3.18 m. x 4.06 m. met wastafel. Bergruimte. C.V. HR-combiketel. Gedeeltelijk isolerende beglazing. Achtertuin circa 13 meter diep op het westen. Oplevering: In overleg. A Waalstraat 63, 3131 CS Vlaardingen Telefoon (010) 4601900 IV. 10 OO. J6C10 >iiö IY© ooH SPINHUISPAD 8, Schiedam-Centrum Een praktisch nieuw 3-kamerappartement op de 1e verdieping, met eigen parkeerplaats in parkeergara ge, gelegen in het centrum in nieuwbouwprojekt "Branderspoort". Beg. grond: Centrale afgesloten entree met lift, trapopgang en kelderberging. 1e verd.: Entree, hal, L-vormige woonkamer met loggia en open keuken. Twee slaapkamers, badkamer met douchebak en wastafel. Toiletruimte en ruime inpan dige berging met wasmachine-aansluiting en opstel ling CV-ketel. Totale woonoppervlakte circa 75m2. Erfpachtscanon afgekocht voor eerste 50 jaar, bouwjaar 2000, VvE bijdrage 139,= p.m., over draagbare G.I.W. garantie. >4ÏÏk Vraagprijs 325.000,= k.k., aanvaarding per direct. Atta Makelaars Westerstraat 37 3016 DG Rotterdam Telefoon 010-433 57 10 Internet www.atta.nl sekobouw@serrebouwnederland.nl Thyssen proheler

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9