Iedere zondag familiebuffet op Duinrell V V Culturele Hoofdstad week prominent aanwezig op Ichthus Hogeschool Aan onze klanten! 'De Oranjemythe - een postmodern fenomeen' .Groen? Gratis een lagere Blond a la Meg Ryan STREEK 'i Ontdek Diesel Green! FLORYN PRODUCTIEMEDEWERKERS Probleem van erfelijkheid HET NIEUWE STADSBLAD NS1-11 Diesel Green... dé nieuwe geur lijn van Diesel is fris en trendy, eigenwijs en eigenzinnig. De Diesel Green lijn bestaat uit producten in opvallende, knal groene verpakkingen. Diesel is bepaald geen onbekende op het gebied van excentrieke geuren. Je herkent de geuren van dit merk altijd direct aan de meer dan bijzondere verpakking. De nieuwe creatie van Diesel zit zelfs in een plantenspuit! De nieuwe eau de toilette is er in een versie voor mannen óf voor vrouwen. Diesel Green Feminine voor pitti ge 'ladies' biedt is een kruidig Eau de Toilette met verrassende ingre diënten als kaneel, rozen, jasmijn, limoen en vanille. Er is ook een effectieve deo, in een handige spray. De dag beginnen kan mét de bijpassende shower gel en een body lotion. Fleren pas op! De Diesel Green mannenlijn is ver slavend. Want de frisse geur is onweerstaanbaar vanwege de bij zondere mix van onder meer orchideeën mandarijn, cyclaam, muskus, sandelhout en amber. De Diesel Green Masculin is er in eau de toilette, after shave, deodorant en shower gel. Ontdek snel je eigen Diesel, vanaf 14 Euro, bij drogist en parfumerie. Duinrell organiseert in de komende wintermaanden iedere zon dag een spetterend familiebuffet met gratis onbeperkt bezoek aan het Tikibad. Vanaf 10.00 uur is voor de gasten het Tikibad geopend en zii kunnen de hele dag glijden en dobberen. Naast een bezoek aan het Tikibad is het ook mogelijk orn te wandelen in het mooie bosgebied, lekker bij te komen in de Tikisauna en te skiën op de openlucht skibaan van Duinrell, Ski Valley. Tussen 17.00 en 17.30 uur worden de gasten ont vangen in 'Restaurant de Kikkertuin' voor een heerfijk dinerbuffet met verschillende voor- en hoofdgerechten en een uitgebreid dessertbuffet tot besluit. Voor de kinderen is er een speciaal kinderbuffet en een kinderhoek met spelletjes, kleur platen, tekenfilms en nog veel meer. Alle bezoekertjes krijgen een leuke verrassing. Om circa 20.00 uur is deze spetterende dag afgelopen. Dit speciale arrangement is iedere zondag van 4 november 2001 t/m 24 maart 2002 geldig. In verband met sluiting van het Tikibad wegens groot onder houd (19 - 30 november 200 1) is er geen familiebuffet op zon dag 25 november. Met het thema 'Ichthus Hogeschool is vele gezich ten' levert de hogeschool in Rotterdam een bijdrage aan Rotterdam Culturele Hoofdstad. Tot en met vrij dag 16 november is er een programma dat bestaat uit continue onderdelen en aparte activiteiten, die gro tendeels door Ichthus-stu- denten zijn georganiseerd. De programmaonderdelen heb ben betrekking op alle terrei nen waarop de hogeschool opleidingen biedt: economie, communicatie, lerarenoplei dingen, sociaal werk en mana gement juridische dienstver lening. Er is verder veel aan dacht voor het multiculturele aspect van de Rotterdamse samenleving. Doel van Rotterdam Culturele DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER B.v. Noordvest 23 3111 PE Schiedam een traditioneel familiebedrijf sinds 1879, gevestigd in het hart van Schiedam, producent van o.a. FLORYN Jenever en overig binnenlands gedistilleerd, vraagt wegens uitbreiding van de werkzaamheden met spoed enige met als belangrijkste taak het instellen en bedienen van onze bottellijnen. Bij gebleken geschiktheid mogelijkheid tot opleiding bandleider; opleiding LBO of hoger. Van de kandidaten voor deze functie verwachten wij dat zij: beschikken over technisch inzicht; beschikken over het diploma heftruckchauffeur danwel bereid zijn dit te behalen; een positieve instelling hebben ten opzichte van hygiëne en kwaliteit; accuraat kunnen werken; zowel zelfstandig als in teamverband kunnen functioneren; een goede beheersing hebben van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Hebt u belangstelling voor deze functie, zendt dan uw brief met uitgebreid curriculum vitae binnen 14 dagen aan de directie van Distilleerderij M. Dirkzwager B.V., Postbus 12, 3100 AA Schiedam. Hoofdstad-week is om op een eigentijdse manier kennis te delen met een brede doelgroep uit de samenleving in Rotterdam en daarbuiten. Opvallende programmaonder delen zijn een multiculturele modeshow (12 november om 12.30 uur en 13.30 uur) en foodmarket (13 november om 12.00 uur), een levend Rotterdam Monopolyspel (12 november om 13.00 uur), een Studenten Debat op de wijze van het discussieprogramma 'Lagerhuis' (15 novem ber om 14.00 uur), diverse workshops, waaronder één over dans-drama voor leerlin gen van basisscholen 15 november om 10.15 uur start er een kinderspeur tocht met workshops dansdrama) en een open podium, waar studenten Knoppencursus Eigentijds Bankieren: geen overbodige luxe! De geldautomaten, de Rabofoon, de Chipknip en Rabo Internetbankieren met de Rabox®. Er zijn de laatste jaren erg veel mogelijkheden bijgekomen om de dagelijkse bankzaken snel, gemakkelijk en veilig te regelen. Reden genoeg om er even goed bij stil te staan. Op 17 november a.s., tussen 13.00 uur en 16.00 uur organiseren wij voor onze klanten een Knoppencursus in het kantoor van de Rabobank aan het Veerplein 106 in Vlaardingen. Hierbij zullen diverse manieren van eigentijds bankieren aan bod komen. U kunt er spe lenderwijs mee kennismaken en zelf de werking van diverse apparaten proberen. Daarnaast is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. U bent nieuwsgierig naar wat er allemaal kan?! U wilt vertrouwd raken met de nieuwe apparaten in de hal van uw Rabobank?! Vul nu het deelnameformulier in en lever het voor vrijdag 16 november in bij één van onze kantoren. Graag tot 17 november! De medewerkers van uw Rabobank X Rabobank Schiedam-Vlaardingen muziek-, dans- of theateroptre dens verzorgen (15 november om 14.00-16.45 uur). Permanent zijn er diverse ten toonstellingen: fototentoon stellingen over 'Ondernemen op z'n Rotterdams', tentoon stellingen van kindertekenin gen, over straattaal en er is een virtuele tentoonstelling. Greep uit de onderdelen Ga terug naar de gevangenis, u komt niet langs start en ont vangt geen 9090. Dat staat de spelers van het Rotterdamse Monopolyspel te wachten. Het levensgrote spel, waarin een fotoreportage is verwerkt over Rotterdam en ondernemen, ligt klaar om bespeeld te wor den en ook staan er marktkra men met ondernemers, zoals een rechtswinkel, de 'all risk shop' en projectbureau MJD. Dit alles is opgezet door de unit management juridische dienstverlening (MJD), want hun thema tijdens de Ichthusweek is 'MJD is vele ondernemingen'. Wat voor moois de studenten van de opleiding sociaal werk maken, ligt vast in een tentoonstelling die de hele week kan worden bezocht. sVerder kunnen tijdens de hele themakweek onder andere de Kinderwand (vol vertederende en grappige uitspraken van kinderen), de Virtuele TENTentoonstelling over com municatie en de fototentoon stelling Marokkoreis worden bekeken. De toegang is gratis. Wie meer wil weten of deel wil nemen aan activiteiten wordt verzocht zich via rotter- dam2001@ichthus-hs.nl aan te melden. Wie surft h t h naar i s - hs.nl/extern/nieuws/culture- leweek/index.htm treft het volledige programma aan. - Klaaske Geerst den Duik - Bij het recente kennisma kingsbezoek dat Prins Willem Alexander en zijn Maxima aan Den Haag brachten, hebben vele stadsgenoten hun gevoels matige voorkeur voor het Nederlandse koningshuis op uitbundige wijze laten blijken. En daarin staat de Haagse bevolking niet alleen, overal in den lande zijn deze reacties vergelijkbaar. Toch is de aanwezigheid van ons koningshuis historisch bezien niet iets vanzelfspre kends volgens de schrijver Coos Huijsen die de 'mythe' rond de huidige Oranjes in historisch perspectief onder de loupe heeft genomen en zijn bevindingen onlangs in een gedegen en belangwekkend boekwerk uitgebracht. 'De Oranjemythe, een post modern fenomeen' is woens dag 7 november onder grote belangstelling in de Oude Zaal van de Tweede Kamer gepre senteerd. Het officiële eerste exemplaar ging naar mevrouw J. Van Nieuwenhoven, voorzit ter van de Tweede Kamer. Republiekeinse achtergrond Het doet wellicht wat on vaderlands aan om het bestaansrecht van ons konins- huis aan de orde te stellen, maar Coos Huijsen is er niet alleen in geslaagd om het koningschap der Oranjes nuchter, relativerend en onbe- voordeeld te evalueren, maar ook om de symphatie voor de Oranjes op rationele gronden te verklaren en te verdedigen. In zijn boek 'De Oranjemythe, een postmodern fenomeen' zoekt Coos Huijsen naar de achtergronden en de culturele context van het koningschap in Nederland. Het koning schap is rationeel bezien strij dig met democratische princi pes; bovendien heeft de Nederlandse cultuur een repu bliekeinse achtergrond. Niettemin bestaat er al vanaf de zestiende eeuw een emotio- nale band met de Oranjes, die vele eeuwen stand hield ondanks (of dankzij) vele tegenkrachten. Nog steeds staat 'Oranje' tra- dioneel voor vrijheid, ver draagzaamheid en nationele eenheid. Het boek gaat voor een belangrijk deel over de oorsprong, de betekenis en het functioneren van deze 'oranje mythe' in de Nederlandse geschiedenis. Om de ontwik keling en de betekenis van hun aanwezigheid te illustreren, geeft de schrijver een globale schets van de geschiedenis van de Oranjes, van 1581 toen de Apologie verscheen (met een rechtvaardiging van de vrijheidsstrijd) tot vandaag. Met vele bekende en minder bekende anekdotes is die geschiedenis herkenbaar, maar de schrijver toont ook de lange lijnen van continuiteit aan die in de vaderlandse geschiedenis minder zichtbaar waren/zijn. Tegelijk komt aan het licht dat de 'mythe' niet altijd identiek is aan de werke lijkheid en er soms zelfs mee op gespannen voet staat. Zo wordt er bijvoorbeeld vaak beweerd dat Amsterdammers traditioneel anti-Oranje zou den zijn, terwijl juist de Amsterdamse scheepstimmer lieden een belangrijke rol speelden bij het terugroepen van Oranje na de Napoliontische tijd en kan de Gouden Koets als geschenk van de Amsterdammers aan de jonge koningin Wilhelmina een overtuigend bewijs zijn van de warme oranje-gevoe- lens onder de bevolking zijn. Probleem van erfelijkheid Het boek analyseert ook som mige uitingen van Koningin Beatrix over haar taakopvat tingen en maatschappelijke inzichten, waaruit blijkt dat zij veel opener is dan de meeste van haar collega's en haar imago doet vermoeden. Dat zij spreekt van het probleem van erfelijkheid doet vermoe den dat het republikeinse gedachtengoed meer verinner lijkt dan ze zelf beseft. Ze neemt haar taak derhalve uiterst serieus en weet als geen ander de traditie te combine ren met professionaliteit en dynamiek. Huijsen noemt in zijn boek de vaak verrassende voordelen van het koningschap, dat als instituut een veelal en binden de en integrerende uitwerking heeft. In de periode van ver zuiling heeft het die rol ver vuld en tegenwoordig kan het die capaciteiten in dienst stel len van de multiculturele samenleving. Huijsen stelt in zijn boek dat het koningschap daarnaast een gezicht kan geven aan een steeds anoniemer wordende maatschappij; voor Willem- Alexander en Maxima zouden in de toekomst niet alleen ceremoniele taken in het ver schiet liggen maar is ruimte nodig om zich nog sterker voor de democratie verdien stelijk te kunnen maken. In de ogen van de schrijver wordt de ministeriele verantwoordelijk heid tegenwoordig te strak toegepast, waardoor een- vruchtbare wisselwerking tus sen koningin en samenleving moeilijk is. Hij pleit voor de afzwakking daarvan en een beperkt koninklijk 'eigen risi co' waarbij de minister uitein delijk verantwoordelijk blijft voor de politieke kernzaken. Zo zou het toekomstige koningspaar straks de moge lijkheden van het koningshuis ten volle kunnen benutten. De Oranjemythe, een post modern fenomeen, Coos Huijsen, ISBN 90 288 2691 2, Fl. 44,50, Genaaid/gebon den - geïllustreerd, 200 pagi na's 15,5x21,6 cm. Energie besparen kan gratis! Ook zonder isolatiemaat regelen of nieuwe apparatuur is er al snel 10% op het energieverbruik te besparen. Zeker in en om de keuken liggen de mogelijkheden voor het oprapen. In dit stuk bekende én minder bekende tips Tips voor keukenapparatuur Gebruik de kleinst mogelijke pannen op de kleinst mogelijke branders. Kook met minder water; dit is ook gezonder. Doe altijd een deksel op pannen dat spaart ook nog tijd. Een snelkookpan doet dat ook en bespaart nog meer. Kook bij voorkeur op gas. Elektrisch koken kost ruim drie keer zoveel als koken op gas. Kleine porties zijn veel sneller warm in de magnetron. Dit bespaart ca. 30% energie, Bewaar koffie in een thermoskan in plaats van op het warm - houdplaatje van het koffiezetapparaat. Gebruik de vaatwasser alleen als deze vol is. Gebruik bij mil der vuile vaat niet de hoogste stand. Tips voor koelkasten en vriezers: Plaats apparatuur liefst in een koele omgeving, bijvoorbeeld i;n de bijkeuken. Stel de temperatuur niet te laag in: 5 °C voor koelkasten en -18 voor vriezers is absoluut koud genoeg. Laat het rooster aan de achterzijde vrij en reinig het regelmatig;: hoe meer vuil erop zit, hoe slechter het apparaat koelt; Laat de rijplaag in de vriezer niet dikker dan 1 cm worden. Plaats geen hete spullen in koelkast of vriezer. Ontdooi diepvriesproducten in de koelkast, dan hoeft de koel kast minder hard te werken. Denk daar tijdig aan, dan is ont dooien via magnetron of fornuis onnodig. Leuk die tips, maar 'ik vergeet dit soort dingen altijd'.... Daarom tot slot nog wat 'onthoudtips': Denk op een vast moment aan het eten voor de volgende dag. Houd de elektriciteitsmeter in de gaten. Wie zijn verbruik bij houdt als hij gaat besparen, ziet de stand dalen. Meer tips? Kijk op www.energietips.nl. Groen? Doen! wil graag reacties van lezers. Mail naar vmdrot- terdam@bbwt.demon.nl, of schrijf naar Milieudefensie Rotterdam, Statenweg 154-B, 3039 JN Rotterdam. Vragen over andere milieuonderwerpen? Bel Milieu Centraal: 0900- 1719 (30cpm). i! Alle blondines opgelet! Blond is en blijft blond! Want de revoluti onaire haarverzorgingslijn sheer blonde biedt 'special care ifor blonde hair'. En er zijn nu drie totaal nieuwe sheer blondes: Crystal Clear, Spotlight en Funky Chunky. Om blond haar per fect te verzorgen én in model te brengen. Bovendien maak je in november kans op een ministyling van een echte celebrity-kap- per! Sheer blonde heeft shampoos en conditioners voor licht- of middeï- blond haar. Daarnaast kun je kiezen voor glanzende producten als 'Golden Opportunity' stylingcrème, 'Blonde Ambition' mousse en 'Spun Gold' haarbalm. Nu wordt het assortiment uitgebreid met de' krachtige hairspray 'Crystal Clear' en 'Spotlight' voor heldere high lights. En met de 'Funky Chunky' gel kun je de hippe plukjes coupe a la Meg Ryan krijgen! De unieke sheer blonde haarverzorgingsproducten zijn ontwikkeld door John Frieda, dé topkapper van Hollywood. Hij heeft zijn hair stylist Denson uit Londen gevraagd sheer blonde te demonstreren in Nederland. Denson is de hairstylist van bijvoorbeeld Naomi Campbell, Donatella Versace, Kate Moss, Linda Evangelista en... misschien ook van jou! Van donderdag 22 t/m 25 november, komt tan Denson van John Frieda Haircare naar het Etos Energy Event. Deze beautybeurs vindt plaats in de Parkhal van het RAI-gebouw in Amsterdam. Bezoek dit event en ga even langs bij de stand van John Frieda misschien krijg jij wel een ministyling van Denson! Kijk voor sheer blonde, vanaf f 13,99 bij parfumerie en drogist! Ja, ik ben klant van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen en kom graag naar de knoppencursus op 17 november op het Veerplein 106 in Vlaardingen. Naam: Adres: Postcode woonplaats: Telefoonnummer: Ik kom met _personen om (De knoppencursus duur ca. 1 tot 1 Yi uur) 12.45 uur 1 3.45 uur 14.45 uur www I c Doen

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 11