f tj intratuin Nieuwe Prins! ^95 Van Eersel: 'Museum is verspilling van geld' Dubbelrol voor Scheeres 'Vraag me niet hoe we het hebben gedaan, maar de begroting is dekkend' jrn HET GROENE WARENHUIS □ns IN DEZE KRANT 500 leidsters uit regio naar manifestatie in Utrecht College aan de bal Trio aangehouden voor drugshandel Wegener huls-aan-huiskranten Tassen weg Overval zonder echte buit Begroting 2002 is sluitend maar houdt niet over PAUL BERG KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S SCHIEDAM - Het merendeel van de Schiedamse kinder dagverblijven houdt morgen de deur dicht als protest te gen het feit dat de werkgevers vooralsnog niet bereid zijn gebleken op de looneis van de vakbonden in te gaan. De betrokken ouders zijn tijdig ingeseind en hebben inmid dels zelf een vrije dag genomen of opvang geregeld voor hun kinderen. Zij hebben veelal begrip over de actie, veel ouders staan achter de eisen van de leidsters in de kinder opvang. Het gat tussen vraag en aanbod is overigens niet groot meer, bena drukt directeur Ide Drachtstra van Stichting Kinderopvang Schiedam. Drachtstra is van me ning dat de actie overbodig is ge worden nu de werkgevers hun DE PVDA KIEST VOOR LEEFBAAR NIEUWLAND I GEEF UW MENING.. Zie onze advertentie elders in dit blad bod tot negen procent hebben verhoogd en er nog slechts een gat van een kwart procent de bei de partijen scheidt. Dat gegeven heeft de stakingsbereidheid ook inderdaad enigszins onder druk gezet, maar het merendeel van de medewerkers van de kinderdag verblijven blijft van mening dat er een grote achterstand in salaris is weg te werken en dat daarop niet moet worden beknibbeld. Als dat gat na het ter perse gaan van deze krant gedicht is, dan wordt de staking van de kinder dagverblijven afgeblazen. Maar dinsdagmorgen was daar nog geen sprake van. De vakbonden hebben laten weten dat zich van uit de regio Waterweg-Noord ze ker vijfhonderd mensen hebben aangemeld voor de stakingsma nifestatie die donderdag in Utrecht wordt gehouden. Er heerst overigens wel enige verdeeldheid tussen de medewer kers van de Schiedamse kinder dagverblijven. Iedereen is het erover eens dat de honorering van het verantwoordelijke werk tekort schiet en beter moet wor den, maar niet iedereen is bereid daarvoor naar het zware middel van een staking te grijpen. De vestigingen van kinderdag verblijf Honki Ponk blijven één dag lang dicht omdat een deel van de leidsters meedoet aan de staking en in Utrecht gaat de monstreren. 'Er zijn ook leid sters die daar niet aan meedoen, maar we hebben simpelweg niet genoeg mensen om de vestigin gen op een verantwoorde wijze open te houden', verklaart één van de medewerkers. Ook het merendeel van de vesti gingen van Kinderopvang Schie dam blijft dicht op de stakings dag. Alleen Ygdrasyl en een van de Nijntjevestigingen blijft open, Katja, Het Mirakel en de Singel houden donderdag de deuren dicht. Kinderdagverblijf Pinokkio blijft als een van de weinige kinder dagverblijven in het land en in de regio open met medewerking van alle leidsters. Een woordvoerster laat weten: Wij willen ook best graag een betere betaling maar wij doen niet mee aan de staking. Daar hebben we geen behoefte aan. We vinden het werk te leuk om het voor dit doel te onderbre ken.' SCHIEDAM - Sinds enige tijd staat er een tafeltennistafel in de hal van de bestuursvleugel. Die tafel is er gekomen dankzij een besluit van het voltallig college van B W in het kader van het gemeentelijk fitnessbeleid. Na tuurlijk is dat beleid op de eerste plaats gericht op het bevorderen van de gezondheid. Maar ook speelt het bevorderen van de teamgeest en de sportieve instel ling van bestuurders en ambte naren een rol. De tafel is aangeschaft van geld uit het B&W-budget en zal ge heel volgens de regels worden afgeschreven over een periode van vier jaar. Vanzelfsprekend is dit budget opgenomen in de be groting. Bovendien zijn de be stuurders van Schiedam niet de hele dag aan de bal. 'Van enig persoonlijk hobbyisme bij de aanschaf van de tafel is dan ook geen sprake', aldus een woord voerder van de gemeente. 'De tafel staat niet op de werkplek ken, maar in de hal van de be stuursvleugel en is uiteraard niet alleen bestemd voor collegele den'. Want ook anderen kunnen in de bestuursvleugel een balle tje gaan opgooien: 'Ook andere tafeltennislielhebbers kunnen door deze centrale opstelling ge bruik van de tafel maken'. SCHIEDAM - Tijdens een re gionaal politieonderzoek naar drugsdealpanden werden don derdag drie mannen aangehou den in de leeftijd van 28 tot 30 jaar en afkomstig uit Schiedam en Rotterdam. Het drietal werd aangetroffen tijdens een inval in een pand aan de Henegouwer laan en werd overgebracht naar het politiebureau. Onderzoek in de woning leverde ruim tien kilo heroïne op en bij behorend versnijdingsmiddel. De politie gaat de zaak verder uitzoeken. KT IT NIET ONTVANGEN? O P T IC I E N Dineke Berg over... service en garantie: door Wim Schelberg SCHIEDAM - De begroting is erdoor. Weliswaar met kanttekeningen, maar - in tegenstelling tot Vlaardin- gen - zonder echte oppositie. Bovendien is het Menno Siljée - wethouder financiën - gelukt het geheel sluitend te krijgen. Maar liefst 24 moties werden ingediend. De helft was afkomstig van de SP. Eén van die moties werd zelfs unaniem aange nomen. Wel werd tijdens de behandeling duidelijk dat Schiedam niet meer in staat is, zomaar geld uit te geven. Bij verschillende mo ties drong wethouder Siljée erop aan dat fracties zonder omhaal duidelijk moesten maken waar ze het geld voor hun voorstellen vandaan wilden halen. Extra geld voor het één? Prima. Maar dat gaat nu ten koste van geld voor iets anders. En het is, vol- Boze vader zet WK op de kaart Wie is Wie? Unieke brandproeven Beneluxtunnel Adrianus de Eerste, dat is de naam van de nieuwe Prins Carnaval, die za terdag bij vereniging De Rietzeilers werd gehul digd. Het was weer een gezellige boel, ditmaal gehouden in diensten centrum de 4 Molens, waar de spet ters vanaf vlogen, los de Eerste, het hele afgelopen jaar het gezicht van de club, droeg zijn functie over aan de kersverse Prins, die er duidelijk zichtbaar van genoot. De huldiging werd omlijst door een feest, waarbij vele leden aanwezig waren en genoten van diverse optre dens. Uiteraard werden ook de dans mariekes op het podium gepresen teerd, die na enkele jaren weer volle dig in het nieuw gestoken waren en daarmee de show stalen. Het grote carnavalsfeest kan begin nen: eten, drinken, maskers op en losgaan! Daarna (voor wie zich er aan houdt) het gematigde leven, vas ten of anderszins. Even nog maar niet aan denken, want feesten is veel te leuk! Gaultheria in vaasje, vaashoogte 15 cm. VanjS^ nu voor €1,79 WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001, JAARGANG 53 Nr. 46 SCHIEDAM - Maandagavond vond er een overval plats op een benzinestation aan de Vlaardin- gerdijk. Om even na half tien kwamen twee mannen, voorzien van zwarte bivakmutsen, het sta tion binnen. Ze liepen direct naar de deur die toegang geeft tot de ruimte achter de balie. Ze begonnen op de deur te bonken en eisten geld. De 22-jarige me dewerkster van het station deed de deur niet open, waarop de da ders de zaak verlieten. Bij het weglopen namen ze iets weg on deruit het koelvak. SCHIEDAM - Een bromfietster ging maandagmiddag naar haar huis aan de Burgemeester Knap- pertlaan, nadat zij boodschappen had gedaan. Zij haalde drie tassen van haar brommer, en liet deze even bui ten staan, om haar brommer bin nen te zetten. Toen zij buiten kwam waren haar tassen verd wenen. De vrouw heeft aangifte gedaan. SCHIEDAM - Wat eenmansfractie Van Eersel betreft, kan het Stedelijk Museum haar deuren wel sluiten. De positie van het rpuseum, in verleden en heden al geplaagd door gebrek aan ruimte, goede depots en een dalend bezoe kersaantal, kwam tijdens de begrotingsbehandeling regelmatig ter sprake. Van Eersel nam daarin een zeer extreem standpunt in: het Stedelijk in Schiedam is een verspilling van geld. Van Eersel: 'Iedereen dient zich zeer goed te buigen over nut en noodzaak. Want het als overheid stoppen van geld in een museum waar geen behoefte aan is, zou geen goede zaak zijn en verspilling van geld waar mensen kei- en keihard voor gewerkt hebben'. Van Eersel ziet de discussie die zal volgen over de toekomst van het museum met vreugde tegemoet. 'Dat lijkt me een goe de zaak. Het moet wel een discussie zijn, waarbij de realiteit nooit uit het oog verloren mag worden. Want iedere cent die de overheid besteedt, is eigenlijk van ie mand anders', aldus Van Eersel. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - Wie voor het eerst kennis heeft gemaakt met ELS Inc. door de Revisor te gaan zien, zal waarschijnlijk zijn verbaasd door het optreden van Schiedams eigen burgervader aan het slot van het toneelstuk. Het stuk handelt over de verwikkelingen die ontstaan, wanneer een dorp bezocht zal worden door een belastinginspecteur en een toe vallige passant zich - min of meer door omstandigheden gedwon gen - als die inspecteur uitgeeft. Donderdagavond was de try-out van het stuk. En ook toen gaf Scheeres acte de présence ondanks het feit, dat het politieke agendapunt van de dag de begrotingsbe handeling vormde. Eén en ander stond elkaar echter niet in de weg. 'Burgemeester Scheeres staat bekend als een man die goed priori teiten kan stellen', aldus Helma Steekelenburg van Bureau Com municatie en Externe Betrekkingen. 'Belangrijke bestuurlijke en/of politieke items zoals de begrotingsbehandeling geeft hij ui teraard voorrang boven alles'. Het was dan ook maar de vraag of Scheeres donderdagavond mee zou spelen in het stuk van ELSInc. In ieder geval was al een ver vanger aangetrokken. Omdat de begrotingsbehandeling vroeger was afgelopen dan gepland, heeft hij zijn rol toch kunnen vervul len. Daarna kon hij aanschuiven bij de gebruikelijke 'nazit' in het bedrijfsrestaurant van het Stadserf. Steekelenburg: 'Dat burgemeester Scheeres bij zijn prioriteiten stelling altijd de stad laat voorgaan, blijkt wel uit het feit dat hij zo wel vrijdag- als zaterdagavond ook de slotact verzorgde van het stuk'. In zijn privétijd, dus. Bij de première op vrijdagavond was de burgemeester de gehele avond aanwezig en werd na afloop uitgebreid nagepraat met de le den van Schiedams kersverse 'huisgezelschap'. Een dubbelrol voor Scheeres dus: en in beide gevallen met succes vervuld. E OPLAGE: II er dus al helemaal niet in. Want dan moet er volgens Siljée wel geld over blijven. Siljée: 'Ik zeg het eerlijk: vraag me niet hoe we het hebben gedaan, maar de be groting is dekkend. Daarmee is wel alles gezegd'. En over hoe de financiële vlag er volgend jaar bij zal hangen, gaat Siljée al helemaal niet speculeren: 'Als je zegt dat alles beter wordt en je maakt dat niet waar, dan maak je jezelf onmogelijk. We moeten reëel zijn over de positie van de stad en over de financiële positie van diezelfde stad'. In ieder ge val blijkt uit zijn woorden dat hij niet van plan is, de geschiedenis boekjes in te gaan als de wet houder die Schiedam het armen huis in hielp. De voorzichtigheid duidt echter op een tweede vermoeden: er is geen vertrouwen in economi sche groei, ondanks de miljoe nenprojecten om Schiedam en het centrum ervan nieuw leven in te blazen. Vervolg op binnenpagina: Haf kamp populair in naam gens Siljée, dan wel zo eerlijk om meteen te zeggen, ten koste van wat. Siljée: 'Tot mijn verba zing heeft de fractie van Ge meentebelangen mijn woorden beter geïnterpreteerd dan de fractie van de VVD. Want de VVD dicht mij meer optimisme toe dan goed voor mij, deze raad en dit college is'. Volgens Siljée kan Schiedams financiële posi tie door het nemen van maatre gelen beter worden, maar dat houdt niet automatisch in dat de financiële positie beter zal wor den. Een duidelijke nuancering dus. Het verhogen van de reserves zit 1 O *-"< Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Merendeel kinderdagverblijven houdt vandaag de deur dicht 1 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DAT IS DUIDELIJK. "Reparaties doen wij terwijl u wacht, en als dit echt onmogelijk is krijgt u van ons een leenbril." Mgr. IMolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. Foto: WFB/CASDLiEN VAN DES BERG Nieuwe StCldsblCICl r W 1'I 111» ijl rii lil'ili 71' iri 'l [llWIIIWWI'lil l 1illIMIIMI

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1