Gemeente Schiedam De Jm komt Paspoort verlopen? I Extra openbare vergadering ROW Project commissie Groenoord JL Kom naar de Stads winkel, Stadserf 1, Schiedam Rapport visitatie Grotestedenbeleid op website gemeente WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 46-NS1-2 AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING NIEUWE HAVEN 95 WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE STEDENBOUWKUNDIG PLAN KETHELPLEIN EVENEMENTENVERGUNNING INTOCHT SINTERKLAAS BOUWZAKEN VRIJSTELLING OP GROND VAN ARTIKEL 19 LID 3 WRO WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Informatie Gemeente Schiedam op internet: WWW.Schiedam.nl en op teletekst pagina 701-711 (achter het mozaiekkanaal) BLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 46, WOENSDAG 14 NOVEMBER, 2001 1 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Sjadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden Telefoon: (010) 246 54 00 Jongerenpanel in Schiedam In het najaar van 2Q00 hield de gemeente Schiedam een grote enquête onder de jeugd in Schiedam. Oit onderzoek werd gedaan om meer te weten te komen over het leven en de wensen van de jongeren uit Schiedam. Op 3 oktober jl. werd een discussiemiddag gehouden in het Fortis Theater aan de Schie over de uitkomsten van de enquête. Op deze discussiemiddag liet een aantal jongeren weten, dat ze ook in de toekomst willen blijven meedenken en praten met de gemeente. Ook de gemeente vindt dit erg belangrijk en wil dan ook dan ook zo snel mogelijk een vervolg aan de discus sie geven. Daarom heeft ze het idee opgevat een Jongerenpanel op te zetten in Schiedam. Natuurlijk in samenwerking met de jongeren in Schiedam, zodat de discussie op de meest zinvolle en leuke manier voortgezet kan worden. Wil je meer weten over het panel? Meedenken over de opzet ervan, je alvast opgeven als deelnemer aan het panel? Neem dan vóór 25 november contact op met de afdeling Welzijn van de gemeente Schiedam. Dat kan via e-mail naar jongerenpanel@schiedam.nl of door een briefje te sturen naar gemeente Schiedam, t.av. afdeling Wel- zijn/Jongerenpanel, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam (postzegel plakken is niet nodig). Vermeld zowel in de e-mail als in het briefje je naam, adres en postcode voor antwoord. Noteer ook je geboortedatum en geslacht zodat het panel samengesteld kan worden uit een zo mogelijke groep. Alle gege vens worden uiteraard vertrouwelijk euro Belangrijke curodata om te onthouden: Vanaf 15 oktober 2001 Speciale spaarweken van de banken: u kunt uw kleingeld en andere spaargeld dat u nog in huis heeft storten op uw eigen rekening. Begin december 2001 U ontvangt thuis een infor matieboekje met waarde bon. Hiermee kunt u een gratis eurokit afhalen met alle Nederlandse euromun ten ter waarde van 3,88 (NLG 8,55). 14 t/m 31 december 2001 Tegen inlevering van uw waardebon kunt u gratis uw pakketje euromunten afha len bij ABN AMRO, Fortis Bank, ING Bank, Rabo bank, Postbank, GWK, Shell, HEMA of COMBI. Nog zeven weken en dan is de euro is er. Naast alle informatie via televisie, radio en andere media kunt u ook op de gemeentepagina informatie aan treffen over de invoering van de euro. De informatie kan verschillend zijn: over hoe de gemeente zelf omgaat met de euro, over landelijke afspraken, maar ook over folders en ander informatiemateriaal dat er bestaat en dat u kunt afhalen bij postkantoren, bibliotheken, het Stadskantoor en andere openbare gelegenheden. Wilt u meer weten over de invoering van de euro? Dan kunt u bellen naar de Eurolijn: 0800 - 1521 of de Eurosite bezoekenrwww.euro.nl Voor informatie over specifieke gemeente lijke eurozaken, kunt u contact opnemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, tel.: 246 53 04. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: van 08.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Ook kunt u mailen naar info@schiedam.nl of de gemeentelijke website bezoeken: www.schiedam.nl en euro-informatie vinden onder het kopje nieuws en activiteiten. Euro-informatie op gemeentelijke website Sinds kort staat er ook euro-informatie op de website van de gemeente Schiedam. Op deze pagina kunt u antwoord krijgen op een aantal veelgestelde vragen over de euro. Verder staat op die pagina ook aangegeven bij welke organisaties en websites u terecht kunt voor informatie over de euro. Hieronder twee vra gen en antwoorden die u ook op de website van de gemeente Schiedam terug kunt vin den onder het kopje nieuws en activiteiten: Gaan de prijzen van het Stadskantoor omhoog als de euro ingevoerd is? Bij de omrekening naar euro's heeft de gemeente Schiedam afgesproken de bedra gen in euro's af te ronden naar beneden. Dat betekent dat de gemeente geen geld verdient aan de euro. Wel zal er de normale jaarlijkse verhoging van de tarieven plaatsvinden (ver hoging op basis van de inflatie-index). Dat kan betekenen dat bepaalde producten toch iets duurder uitvallen dan dit jaar. De prijzen voor het nieuwe jaar worden in december in de raad vastgesteld. Wanneer wordt mijn uitkering in euro's uitbetaald? Vanaf januari 2002 ontvangt u uw uitkering en/of subsidie in euro's. Alle betalingen in 2002 door de gemeente zullen plaatsvinden in euro's. Ook als u nog geld tegoed heeft van de gemeente uit 2001, dan wordt dit in 2002 in euro's uitbetaald. Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een horecabedrijf, te weten een sociëteit, in het pand Nieuwe Haven 95. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 12.00 tot 24.00 uur, vrijdag van 12.00 tot 01.00 uur, zaterdag van 16.00 tot 01.00 uur en zondag van 16.00 tot 24.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 14 november 2001 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Infor matiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdag avond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: de heer L. Wignand, tel.: 246 58 07. Er is een extra verga dering gepland voor de commissie voor Ruimtelijke Ordeniijg, Verkeer en Vervoer op woensdag 14 novem ber, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal. Op de agenda staat het openbaar vervoer. Op 4 september 2001 bezocht een visitatiecommissie de gemeente Schiedam in het kader van het Grotestedenbeleid (Gsb). Om geld te ontvangen van het Rijk voor het Gsb moet de gemeente Schiedam iedere twee jaar een Zelfanalyse maken. In deze analyse kijkt de gemeente kritisch naar het eigen functioneren. Om te onderzoeken of de inhoud van het rapport van de Zelfanalyse klopt, komt een visi tatiecommissie langs in Schiedam. Deze commissie maakt een rapport van hun eigen bevindingen. Het was de tweede keer dat een visitatie commissie, onder leiding van oud-minister L.C. Brinkman, naar Schiedam kwam. Net als in 1999 heeft de commissie op 4 sep tember gesproken met het college van bur gemeester en wethouders, de gemeente raad, ambtenaren en met mensen uit de stad. In 1999 was de commissie kritisch over de gemeente. Schiedam moest meer in overleg treden met de burgers en ondernemers, moest een duidelijke koers uitzetten en fundamentele keuzes maken. Na het bezoek van 4 september oordeelt de commissie een stuk positiever over de gemeente Schiedam, maar waarschuwt wel dat de gemeente nu haar kansen moet benutten: "Het is nu of nooit!". Dit is dan ook de titel die de rapportage van de visi tatiecommissie heeft meegekregen. De volledige tekst van de visitatiecommis sie kunt u terug vinden op de internetsite van de gemeente Schiedam, onder het kopje nieuws en activiteiten. Als u vragen heeft over de rapportage of het wilt ont vangen, dan kunt u contact opnemen met mevr. L. Bremer, tel.: 246 58 86 of dhr. R. de Vreede, tel.: 246 54 69. U kunt ook uw vragen naar hen e-mailen via: bremer@bd.schiedam.nl. De geplande openbare vergadering van de Projectcommissie Groenoord d.d. maan dag 26 november gaat niet door. Wel wordt nog gezocht naar een datum voor een gezamenlijke commissievergadering met de commissie FBPO, waarin de ver schillende modellen voor de wijkontwikke lingsmaatschappij Groenoord aan de orde zullen komen. Zodra deze datum bekend is wordt u hierover geïnformeerd. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 19 november 2001 Schie 38 Dr. Wibautplein 111-113 Jadis Additiva b.v. Umut Aksahin kantoor verbouwen ventilatiekanaal bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, tel.: 246 54 90. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat van de gelegenheid tot inspraak ten aanzien van het ontwerp van het Stedenbouwkundig Plan Kethelplein geen gebruik is gemaakt. Op grond van de openbare voorbereidingsprocedure ingevolge de Algemene wet bestuursrecht, ligt het ontwerp thans met ingang van 16 november tot en met 13 december 2001 opnieuw voor een ieder ter inzage. Het ontwerp ligt ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het ontwerp naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het ontwerp voorziet in een beperkte aanpassing aan de binnenzijde van het Kethelplein, ten behoeve van de realisering van expresbanen in het kader van de proef Expresbaan Beneluxtunnel. Tevens wordt voorzien in de reeds oi vereiste sanering van de geluidssituatie rond het Ketl geluidsschermen. id grond van de huidige situatie nelplein, door het aanbrengen van Door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is i vergunning/ontheffing verleend voor het organiseren van de intocht van Sinterklaas op 17 november 2001 in Schiedam. Vanaf vandaag ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, tot 27 december 2001, kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en u moet hierin aangeven waarom u tegen de evenementenver gunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende evenementenvergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de Presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: mw. mr. M. Benamu, tel.: 246 58 30. O Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 1 november 2001 t/m 9 november 2001: bouwaanvragen/meldingen: Singel 123 Singel 105 Singel 103 Jan Evertsenweg Dr. Wibautplein Mgr. Nolenslaan hoek Piersonstraat Kreupelstraat, naast parkeergarage A.H. Rembrandtlaan t.h.v. de Genestetstraat Burg. Knappertlaan, bushalte t.h.v. Julianapark Noordvest hoek Kethelstraat Nieuwe Haven hoek St. Liduinastraat Van Ruijsdaellaan 64 A/B Hagastraat 12 Van Swindensingel 66 A. de Gruyl Architectenbureau A. de Gruyl Architectenbureau A. de Gruyl Architectenbureau Vink 8c Co. Holding b.v. IRADO N.V. IRADO N.V. IRADO N.V. IRADO N.V. IRADO N.V. IRADO N.V. IRADO N.V. H. Terain J. Wesdijk SIKO woning vergroten woning vergroten woning vergroten bedrijfspand bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen woning verbouwen woning verbouwen schoolgebouw vergroten sloopaan vragen/sloopmeldingen: Schiedamseweg achter nr. 170-176 Gemeente Schiedam, sector EZ opstallen slopen Verleende beschikkingen van 2 november 2001 t/m 12 november 2001: bouwvergunningen/meldingen: verleend 9 november 2001: Bosrand 13 J. Mak Aannemersbedrijf b.v. verleend 12 november 2001: woning vergroten Vlaardingseweg 11 en 13 Lange Nieuwstraat 121A Hoogstraat 119 Westfrankelandsedijk 9 Adriaen Banckertstraat 7 F. Bijl 8c Zn. B.V. P.E. van Klinken T.J.A. Terlouw HBG Civiel v.d. Tempel Vastgoed B.V. Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 2 november 2001: Schie 38 Jadis Additiva B.V. woning vergroten raam in achtergevel plaatsen woning verbouwen trafohuisje plaatsen bedrijfsgebouw verbouwen daken handmatig slopen; gaten in metselwerk; vloerdelen en trappen verleend 7 november 2001: Schiedamseweg achter nr. 170-176 Gemeente Schiedam, sector EZ opstallen slopen Geweigerde beschikkingen van 29 oktober 2001 t/m 12 november 2001: bouwvergunningen/meldingen: geweigerd 29 oktober 2001: Veldpad 24 J. van Rosmalen dakkapel bouwen geweigerd 12 november 2001: Haverakker 1 R. Angus gesloten overkapping oprichten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn vrijstelling te verlenen voor het gebruik van het pand Rubensplein 3C te Schiedam. Voor het pand geldt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" de bestemming "Winkelpand met bovengelegen woningen". Vanwege het grote tekort aan medische praktijkruimten is het wenselijk vrijstelling te verlenen voor het gebruik van het benedenpand ten behoeve van een medische praktijkruimte. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zienswijzen hieromtrent in te dienen. Gedurende een termijn van vier weken, namelijk van 15 november tot en met 12 december 2001, kunnen belanghebbenden tegen het voornemen schriftelijk en gemotiveerd zienswij zen indienen. De zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. hoofd Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling kunnen zienswijzen worden ingediend bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1Voornoemde balie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00 tot en met 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Voorbereiding van het besluit omtrent vrijstelling ex art. 19 lid 1 WRO art. 50 lid 5 WW Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat er een aanvraag tot vrijstelling is ingediend voor: De bouw van 18 appartementen en twee bedrijfsruimten aan de Nieuwe Haven 265-271 (gewijzigd bouwplan) Bovenstaand bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom", omdat binnen de bestemming bebouwingsklasse KM IV maximaal vier bouwlagen zijn toegestaan. Bovendien is binnen de bestemming "Openbare straat" geen wonen toegestaan. De aanvraag tot vrijstelling wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling ex art.19 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Op grond van het bepaalde in dit artikel is het mogelijk vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Wij hebben het voor nemen om aan dit verzoek medewerking te verlenen. In het kader van de voorbereiding van het besluit omtrent vrijstelling ex art. 19 lid 1 WRO, ligt de aanvraag gedurende vier weken, met ingang van 15 november 2001 tot en met 12 december 2001, voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent de aanvraag indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. L

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2