Open dag HES donderdag 22 november 16.00-21.30 uur Puinruimen? \.a. Waar speelt Liesbeth List zichzelf? Wegener huls-aan-hulskranten IN KRANT Vermeende Thuiszorg medewerker bekent diefstal Bewoners binnenstad van mening: Mishandeling na winkeldiefstal Zichtbaar beter! Diverse inbraken Rectificatie Fietscontrole funda Laminaat FAIRWAY [HS Beter voorbereid op de praktijk KRANT NIET ONTVANGEN? door Wim Schelberg SCHIEDAM - Het was dinsdagavond ouderwets druk in de Aleidazaal. Re den hiervoor was de infor matieavond die werd belegd over het Wijzigingsvoorstel op het Parkeer- en Bereik baarheidsplan voor de bin nenstad. Na de inspraak ronde die vlak voor de zo mervakantie plaatsvond is het oorspronkelijke plan aangepast. Maar nog steeds rammelt het. Evenals de muren van de Aleidazaal, die af en toe niet bestand le ken tegen het verbaal ge weld van Schiedams burge rij. Zelfs de driehoofdige ge meentelijke delegatie werd er bijna stil van. Het was meteen al raak. Toen wethouder Luub Hafkamp de aanwezigen welkom heette en kort het programma voor de ko mende avond uiteenzette, werd al onderbroken. Aanwezigen maakten zich bijvoorbeeld kwaad over de korte termijn waarop zij kennis hadden moe ten nemen van het plan. 'Terwijl de gemeente jaren neemt om met een plan op de proppen te komen', aldus één van de aan wezigen. 'Nét of wij niet werken en dus maar tijd hebben om in ons vrije weekend de zaak even door te lezen'. Bovendien was, zo bleek al snel, helemaal geen behoefte aan het nog een keer doornemen van het plan, zoals het er oorspronkelijk lag. Dat ging, volgens een spreker, alleen maar van de tijd af om echt tot de kern door te dringen. En de wrok tegen de gemeente zit ken nelijk diep, want er waren veel - en veelal verhitte - reacties. Mis schien iets waar de gemeentelij ke delegatie geen rekening mee had gehouden. In ieder geval leidde het tot een wanordelijke sfeer. Die sfeer lag misschien mede ten grondslag aan het plan zelf. Ten eerste heeft het heel lang geduurd voor er een defini tief Parkeer- en Bereikbaar heidsplan ligt. Al in 1995 ging het eerste Parkeerplan door een zware inspraakprocedure. Uit eindelijk kwam er een eerste plan, dat in februari 1997 geëva lueerd werd. Toen luidde één van de conclusies dat de avondopen stelling van parkeergarages de aandacht verdiende. Die avondo penstelling is er nog steeds niet. Zo zijn er meer zaken waarbij in zes jaar nauwelijks vooruitgang geboekt is. En dat merkten de aanwezigen ook op. Hafkamp heeft, was de duidelijke onder toon, slecht zijn best gedaan. Ze ker waar het het Parkeer- en Be reikbaarheidsplan betreft. Eigenaardig Vervolgens komen in het plan zoals het er nu ligt, nogal wat ei genaardigheden voor. Een selec tie. Het voorstel is nu om de Dam open te laten zoals dat nu het geval is. Dat is, zo stelt het gewijzigde plan, voor verkeer van buiten Schiedam de meest voor de hand liggende entree. Maar waar kan dat verkeer ver volgens naar toe aan het eind van de Dam? Ook daarop geeft het gewijzigde plan een ant woord: 'Ontsluiting van het ver keer op de Dam geschiedt via de Korte Haven enerzijds en ander zijds via de Oude Sluis'. Tot zo ver de entree. Dan het - zeker bij glad wegdek - gevaarlijke 'holle tje': de helling van Dam richting Oude Sluis. Deze helling wordt éénrichtingverkeer. Het voorstel ontstond mede op basis van in spraakreacties, die de onveilig heid van het oprijden van de 'hol' bij glad wegdek benadruk ten'. De vraag is, of het afrijden van een 'hol' bij glad wegdek minder risicovol is. Vervolg op binnenpagina: Bin nenstad autovrij? SCHIEDAM - Twee mede werkers van een schoenen zaak aan de Broersvest in de leeftijd van 20 en 14 jaar wa ren dinsdagmiddag in hun pauze even naar buiten ge gaan, toen zij getuige werden van een winkeldiefstal. Zij zagen een man van ongeveer 30 - 35 jaar door de zaak rondlopen met een koffertje. Op een gegeven moment gooide hij dit langs de bevei ligingshekjes bij de uitgang. Toen hij zelf de benen wilde nemen, kwam het tweetal in actie. Ze probeerden de win keldief tegen te houden, maar hij werd behoorlijk agressief. Hij greep de 14-jarige jongen bij de keel, en sloeg het 20- jarige meisje in het gezicht. Daarna sloeg de man op de vlucht, met achterlating van het koffertje. De politie stelt een nader onderzoek in. Erica Terpstra was vo rige week in hoog steigen persoon Tn Schiedam aanwezig om het startschot te geven voor de zogeheten Bril- poetsactie. Kinderen van basis school De Klinker halen geld op ten behoeve van de bestrij- cling van blindheid in ontwik kelingslanden, en doen dit door de straat op te gaan en de bril te poetsen van iedereen die er een heeft. Terpstra was meteen be reid haar bril voor een minuut je af te gaan om deze heel zorg vuldig te laten reinigen. Daar na volgden nog veel meer aan wezigen, zoals onze burge meester Reinier Scheeres. Voor elke poetsbeurt, waarvoor de kinderen overigens wel even les hebben gehad, vragen zij het symbolische bedrag van een gulden, die naar de actie toe gaat. Het mes snijdt aan twee kanten, en dat geeft in dit geval een dubbel beter zicht baar resultaat! DONDERDAG 15 NOVEMBER 2001, JAARGANG 53 Nr. 46 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: II Bewoners klagen over parkeerbeleid De tram, en wat daarmee samenhangt Intocht Sint Nicolaas 2001 Bel: 010-44 54 134 van Gansewinkel SCHIEDAM - Een ^5-jarige Rotterdammer heeft recent bekend dat hij op woensdag 25 september jongstleden een 83-jarige vi sueel zeer gehandicapte Schiedamse vrouw heeft beroofd van on geveer 2500 gulden. Hij had zich op dat moment uitgegeven als medewerker van de Thuiszorg, en zei dat hij een controle uit voerde naar de serviceverlening en de werkzaamheden van deze organisatie. Aan het einde van het gesprek gaf de man aan dat er nog een rekening van 200 gulden openstond voor de vrouw. Hoe wel de bejaarde Schiedamse dat vreemd vond ging zij toch met de man mee naar een geldautomaat aan het Broersvest. Vanwege haar visuele handicap gaf de vrouw aan de man haar gi ropas en noemde ook haar pincode. Na wat gegoochel en de me dedeling dat de geldautomaat kapot was, kreeg zij het blauwe hoesje met haar giropas weer terug van de man. Althans, dat dacht zij, want thuisgekomen bleek dat het pasje niet meer in het hoesje zat. Bij haar telefoontje naar de bank om de pas te laten blokkeren stuitte zij ook op de mededeling dat er iftmiddels 2500 gulden van haar rekening was opgenomen. Dank zij een uitzen ding van het programma Opsporing Verzocht op 22 oktober jongstleden kwamen er vier tips binnen naar aanleiding van beel den van een geldopname van de man met een buitgemaakt pin pasje van het slachtoffer. De Rotterdammer bleek voor eerder door hem gepleegde oplichtingen diefstallen vast te zitten in een penitentiaire inrichting in Noord-Brabant. Hij onderging daar een gevangenisstraf van vier maanden. Hij verklaarde in opdracht te handelen van een overigens nog voort vluchtige mededader. SCHIEDAM - Een inbreker wist zich maandag de toegang te verschaffen tot een woning aan de M.C.M. de Grootstraat. Via het bovenlicht kwam hij binnen, en doorzocht het huis. Voor zo ver bekend is er alleen een vi deorecorder verdwenen, 's Avonds werd er eveneens een video weggenomen uit een wo ning aan het Akkerpad. Daar werd de toegang tot het huis ver schaft door de deur met een schroevendraaier te forceren. Die dag was er nog een inbraak aan de Rotterdamsedijk, waar naast een video een paspoort, een horloge en een gouden ring werden weggenomen. Ook hier is de deur geforceerd. De politie heeft alle zaken in behandeling, en heeft een onderzoek inge steld. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad 1 van gisteren (woens dag 14 november) presenteerde in een artikel op de voorpagina de nieuwe Prins Carnaval van Schiedam, Adrianus de Eerste. De bijbehorende foto laat echter nog de oude Prins zien, Jos de Eerste, die al twee jaar de 'scep ter' zwaait over carnavalsvereni ging De Rietzeilers. Door een communicatiefout in het redac tieproces was niet bekend wie er op de foto stond. Er is abusieve lijk vanuit gegaan dat de nieuwe Prins betrof. Hiervoor onze ex cuses. SCHIEDAM - De politie heeft op dinsdagochtend in overleg met een school een fietscontrole gedaan, waaruit moest blijken of alle voertuigen wel voldoen aan de wettelijke eisen.Van de ruim 200 tweewielers waren er zeven niet in orde. De bezitters ervan zijn met een briefje aan de ou ders naar huis gestuurd. Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel .Zuid-Holland Zuid Bamboe gekleurd op MDR ■'Tl Dikte 7 mm. Afmeting ca. 130x19,4 cm. ■Ml Per m2 Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 iÊeiTstaande ovatie, dat is overweldigend en ontroerend tegelijk' - Afval (i* spotlights Urn/ars***? m Rotterdam Kralingse Zoom 91, Rotterdam, www.hesrotterdam.nl Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Gemeente rijdt burgers in de wielen met Parkeer- en Bereikbaarheidsplan Met de aan-huis-container-service van van Gansewinkel wordt al uw bouw- en sloopafval snel afgevoerd. De containers worden binnen 24 uur na aanvraag afgeleverd en binnen 24 uur na uw afroep weer opgehaald. Foto: RONAtO STAM Nieuwe Stadsblad Puinafval (alleen steen) 3 m3 voor fl 260,- 118,- incl. BTW Ongesorteerd afval 3 m3 voor fl 465,- €211,- incl. BTW Ongesorteerd afval 6 m3 voor fl 750,- 340,- incl. BTW Prijzen zijn all-in prijzen; inbegrepen is het plaatsen en ophalen van de container en het verwerken van de inhoud. Kreekweg 80, 3133 AZ Vlaardingen, fax: 010 - 43 75 452 Foto: AAD VAN DER DRIFT. Thuis is meer dan alleen een dak boven je hoofd. Thuis is ook eindelijk je schoener uit, een knipperend antwoordapparaat, je eigen regels. Daarom biedt funda.nl je naast het complete en actuele NVM woningaanbod, ook een breed pakket aan diensten en producten. Interieur, ver bouwen, tuinonderhoud, buurttnformatie. Kortom, alles op het gebied van wonen. Dus kom eens langs bij tunda.nl. Want op dit adres vind je niet alleen een huis; je vindt er je thuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1