DeVeld IN DEZE KRANT Steen gekocht in plaats van laptop Rotterdammers opgepakt met 250 jaar oude klok Sint maakt in etappes entree Jan des Bouvrie en Scheeres openen samen Het Arsenaal Clubhuis afgebrand Nieuw en oud gekoppeld LUEgener huis-aan-hulskranten 247 betrapt bij tramcontroles Op straat beroofd Gewapende overval op benzinestation Doodgeschoten man in auto 'Bezetting Rijnmondgebied dit jaar op absolute dieptepunt' Rijksweg afgesloten 917.006 AVONDJE STAPH? KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S SCHIEDAM - Jan des Bouvrie en burgemeester Scheeres ver richten vrijdag 23 november gezamenlijk de officiële opening van 'Het Arsenaal' in de oude Korenbeurs en het Roelantsgebouw. De burgemeester heeft bij die gelegenheid een verrassing in petto voor Jan des Bouvrie, die na Naarden en Grave ook in Schiedam een Arsenaal vestigde. Hij koos daarvoor een van de mooiste plekjes van Schiedam; twee monumentale panden temidden van een decor van pakhuizen, smalle grachtjes en oude ophaalbruggetjes. Met oog voor detail en behoud van de historische elementen werden beide panden omge bouwd tot een moderne woonwinkel met duidelijke signatuur. Naast de eigen collecties van Studio Het Arsenaal, waaronder de nieuwe Limited Collection, zijn er ook in dit Arsenaal specialisten gehuisvest op het gebied van bedden, stoffen, verlichting, tegels, audiovisuele apparatuur, keukens, vloeren, kasten en sanitair. De Korenbeurs en Luden Restaurant Brasserie vullen dat geheel aan. SCHIEDAM - De politie hield donderdagavond van half zes tot half tien, samen met personeel van de RET, uitgebreide tram controles op de Rotterdamse- dijk. In totaal werden twaalf trams richting Schiedam gecon troleerd. Van de 625 reizigers bleken er 247 niet in het bezit van een gel dig vervoersbewijs. Daarvan kregen 182 een proces-verbaal, 46 konden alsnog betalen en 10 reizigers kwamen er met een waarschuwing vanaf. Zes passagiers kregen een pro ces-verbaal omdat ze zich niet konden identificeren. SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedamse werd vrijdag morgen slachtoffer van een beroving. Terwijl ze over de markt liep rukte een man met geweld de tas van haar schou der en ging er vandoor. In de tas zat het geld waarmee de vrouw na haar marktbe zoek bij een meubelzaak al vast een aanbetaling wilde doen voor de door haar be stelde nieuwe meubelen. Bij de straatroof raakte ze niet alleen haar tas met geld en papieren kwijt, maar liep haar leren jas ook een scheur op. SCHIEDAM - Twee gemasker de mannen pleegden vrijdag avond een gewapende overval op een benzinestation aan de Laan van Bol'es. Het duo bedreigde de mede werkster om kwart voor zeven in de shop en dwong haar de kassa te openen. De overvallers verdwenen ver volgens op een fiets richting Bart Verhallenplein met een buit van enkele honderden guldens. Een door de politie ingesteld buurtonderzoek leverde voorals nog niets op. KRANT NIET ONTVANGEN? PAUL BERG VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - In een uur tijd brandde zaterdagochtend het clubhuis van de korfbalvereni ging van ODI aan de Parkweg af. Uit het brandende gebouw opstijgende rookwolken werden rond half zeven door een passe rende politieman ontdekt. De brandweer kon niet voorkomen dat het gebouw tot op de grond toe afbrandde. De schade loopt in de tonnen. Trieste bijkomstigheid is dat de club bezig was met de voorbe reiding van een feestje rond het 20-jarig bestaan van de sport kantine, waar ook het Sinter klaasfeest gevierd zou worden. De politie houdt er rekening mee dat de brand is aangestoken. ODI was al diverse malen eerder slachtoffer van brandstichters en inbrekers. Een lot dat ook ver schillende andere sportvereni gingen in Schiedam trof. Zaterdagnacht werd op het Geu- zenplein een motorfiets in brand gestoken, ook dit voertuig raakte onherstelbaar beschadigd. OPLAGE: Gediplomeerde medewerkers nodig bij kinderopvang Foto Niestadt is niet meer, na 103 jaar SCHIEDAM - Een voorbijgan ger ontdekte woensdagavond rond negen uur in een auto aan de Couwenhovenstraat het le venloze lichaam van een man. De man is vermoedelijk met een vuurwapen om het leven ge bracht. Sectie moet hierover dui delijkheid brengen. Het slachtoffer bleek een 40-ja- rige Ru'..;., immer te zijn. Er is inmiddi en Recherche Assis tentie Groep geformeerd, die de ze zaak gaat onderzoeken. SCHIEDAM - Een 27-jarige Schiedammer ontving donderdagmor gen een pakketje waarin hij zijn bestelde laptop dacht aan te treffen. Nadat hij het onder rembours aangekomen pakketje contant betaalde (3500 gulden) en even later opende, bleek er in plaats van de laptop een steen met kranten in te zitten. De gedupeerde Schiedammer deed bij de politie aangifte van oplichting. De man was de maandag daar voor via internet op zoek gegaan naar een laptop en belandde in een site waar er één te koop werd aangeboden. Hij plaatste zijn bestelling via het e-mail-adres en kreeg een mailtje terug van de verkoper dat hij de laptop wel kon opsturen, maar dat er dan direct 3.500 gulden aan de postbesteller moest worden betaald. SCHIEDAM - De recherche hield maandagmiddag op de parkeer plaats van een hotel aan de Hargalaan twee mannen aan die in het be zit waren van een 250 jaar oude, zeer kostbare klok. Het antieke uur werk werd drie jaar geleden gestolen uit een museum in Frankrijk. De klok, behorend tot het cultureel erfgoed van de Fransen, heeft een waarde van enkele honderdduizenden guldens. Begin oktober startte de rechercheurs in ons land een onderzoek, na een internationaal verzoek van de Franse justitie. De beide aange houden mannen, Rotterdammers van 38 en 42 jaar, zijn inmiddels verhoord en ingesloten in afwachting van de uitkomst van verder on derzoek. WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001, JAARGANG 53 Nr. 47 Ze hadden hun kelen al met bekende Sinterklaasliedjes opgewarmd en al ve le malen verlangend over het water uit gekeken, alvorens de goedheiligman dan eindelijk zaterdagmiddag zijn stoomboot 'Spanje' afmeerde aan het Hoofd van Schiedam. Maar gelukkig had Sint zijn amuse- ments-Piet en praatjes-Piet alvast vooruitgestuurd om zijn verzamelde fans tijdens het wachten op de kade onder het motto 'Vol verwachting klopt ons hart' alvast het nodige voorwerk te laten doen. Voor Sint vormde het warm onthaal van het Hoofdplein overigens slechts een 'overstapje'. Opmerkelijk kwiek schreed de bejaarde kinder vriend over de loopplank naar de stadsboot waar mee hij vervolgens door de wateren van Schie dam naar het centrum werd gevaren. Bij de Vis markt wachtte hem opnieuw een warm welkom en fraai gezang alvorens Sint te paard een triomf tocht maakte door de binnenstad met als einddoel het Stadserfjplein, waar burgemeester Scheeres de hoge gast met alle egards ontving en op zijn beurt werd verrast met een cadeau van Sint: het boek 'Vogels kijken in de tuin' dat hoog op zijn ver langlijstje stond. SCHIEDAM - Ter verhoging van de verkeersveiligheid wordt de 'gevaarlijke bocht' van de verbindingsweg op het Kethel- plein van de A20 naar de A4 westzijde (richting Beneluxtun- nel) van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Daarvoor wordt het weggedeelte in het weekend van 8 t/m 10 december van zaterdag ochtend 5 uur tot maandagmor gen 5 uur afgesloten voor het verkeer. Verkeer uit richting den Haag (Al3) wordt via de Brienenoord- brug omgeleid. Plaatselijk ver keer op de A20 wordt via de af- en toeritten 'Vlaardingen' met het omleidingsroutenummer 13 omgeleid. SCHIEDAM - Nieuw en oud Schiedam liggen eeuwen uit elkaar, maar lijken via de lens van onze fotograaf toch harmonisch aan eengesmeed te worden. Gezien vanuit het centrum, richting de Dam, is het net alsof de bouwkranen van de zich vernieuwende stad zich hechten aan de historische molen. 'Gezichtsbedrog', zal de historieminnende Schiedammer opge lucht vaststellen. Maar het lijnenspel van oud en nieuw levert wel een bijzonder beeld op. ROTTERDAM - In het Rijnmondgebied worden 300 buurtagenten aange steld. De werving daarvan start in februari. Dat heeft de politie Rotterdam-Rijn mond in het concept-korps jaarplan voor het jaar 2002 bekendgemaakt. De buurt agenten gaan de huidige wijkmedewerkers vervan gen. Ze spelen volgens het jaarplan 'een cruciale rol' in de in totaal 62 wijkteams die worden opgericht. De buurtagent 'vormt straks het vaste gezicht van de po litie in de wijk'. De nieuwe werkwijze van de po litie zal dan ook 'z'n vruchten afwerpen', zo verwacht de korpsleiding. Dat zal te zien zijn 'in de vorm van vergroting van de veiligheid in de wijken en meer efficiënte bedrijfsvoering'. Volgend jaar zal het politiekorps ook weer op sterkte komen. En dat is een hele verandering, want dit jaar zit de personele bezet ting op 'het absolute diepte punt'. Het offer dat de politie in het Rijnmondgebied moet bren gen voor meer politiemensen is groot; de begroting voor vol gend jaar is hierdoor voor twin tig miljoen gulden in de min ge raakt. Maar, zo vindt korpsbe heerder Ivo Opstelten (tevens burgemeester van Rotterdam): 'Veiligheid is een kostbaar bezit, duurzame veiligheid is zijn prijs meer dan waard.' Door gaat de politie met de inzet van directe-hulpverleningswa- gens, DHV's. Tevens worden zo snel mogelijk de bureaus be mand door personen die bellers goed te woord kunnen staan en goed kunnen doorverwijzen. Ook nemen ze telefonische aan giftes op. Begonnen wordt te vens met een proef om aangifte per internet te doen. Die in juli volgend jaar startende extra mo gelijkheid zal waarschijnlijk lei den tot meer aangiftes, aldus de politie. Tevens is het de bedoe ling dat de districtsbureaus da gelijks open gaan. Dat kan als de mankracht ervoor in huis en op geleid is. Uit een onderzoek in het Rijn mondgebied is gebleken dat meer inwoners zich in toene mende mate onveilig voelen. Dit, in combinatie met een groeiende ontevredenheid over het contact met de politie, heeft volgens de korpsleiding gezorgd voor 'een indringend signaal' aan haar adres. In het jaarplan voor 2002 staat: 'De angst om slachtoffer van geweld te worden is een van de oorzaken van on veiligheidsgevoelens bij inwo ners van de regio'. De aanpak van geweld is voor komend jaar in heel Nederland en dus ook deze regio één van de speerpunten van beleid. Zo gaat de politie zich extra richten op georganiseerde criminaliteit, roofovervallen, moord en dood slag. Criminaliteit die een link heeft met de Rotterdamse haven wordt in kaart gebracht en bovendien wordt zo veel mogelijk doorge gaan met het inwinnen van in formatie over zware criminali teit. Er draait al een kernteam bij de politie Rotterdam-Rijnmond die er volgend jaar april vijftien man bij krijgt voor een nog in tensievere aanpak van de handel in synthetische drugs en de pro ductie daarvan. Dit jaar is al be gonnen met het opzetten van een politie-eenheid middencrimina- liteit. Dat is een groep politiemensen die zich richt op regio- en dis- trictsgrensoverstijgende zaken. Het gaat daarbij om mensenhan del, kinderporno, drugs- en vuurwapenhandel, woninginbra ken, voertuigcriminaliteit en mi lieu-overtredingen. De eenheid middencriminaliteit, die volgend jaar verder vorm krijgt, gaat kortlopende onderzoeken uit voeren (tussen de zes en twaalf weken) en zaak voor zaak afhan delen. De politie verwacht de mankracht voor deze eenheid volgend jaar te verdubbelen van dertig naar zestig politiemensen. Prostitutiecontrole Ook huiselijk geweld krijgt ko mend jaar meer aandacht. Al maanden worden de DHV-wa- gens hier onevenredig veel voor opgeroepen. De agenten die naar meldingen van huiselijk geweld toemoeten krijgen hiervoor een speciale training. Dat gebeurt ook met politiemensen die naar slachtoffers van criminele activi teiten toe moeten. Twintig poli tiemensen van het Rijnmond korps gaan een cursus prostitu tiecontrole volgen. De bedoeling is voorts om de seksbranche veel meer te controleren op de inzet van mindeijarige meisjes en ille gale vrouwen. SCHIEDAM - 's-Gravelandsaweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant a Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur dat is duidelijk. Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 WHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊ Het Glazen pand Noordmolenstraat 17 Schiedam Telefoon 010 - 473 70 44 accoustimas 5 luidsprekersysteem Better sound through research Stadsblad Het Nieuwe foto-HANS KE1JZER Politie breidt uit met driehonderd buurtagenten Ook de vuurwapenhandel wordt extra aangepakt ARCHIEFFOTO foto: HANS KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1