m WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 47-NS1-7 fctlHlGING en Dj f WSrv E R Lt^ Extra aandacht voor asbest Asbest: brengen in goed verpakt doorzichtig dubbel plastic! Halen Om het aanbieden van grof huishoudelijk afval in Schiedam in goede banen te houden brengt uw afvalinzamelbedrijf IRADO nog eens de mogelijkheden onder uw aandacht. Brengen textiel Reinigingsinspectie De juiste wegen voor uw grof huishoudelijk afval Voor meer informatie kunt u bellen naar IRADO telefoon nummer 262 1000. U kunt ook www.irado.nl of de Stadsgids 2001 en straks 2002 raadple gen. UJLUUU Callcenter ONS Groep In en rondom het huis kunnen we asbest tegenkomen. In het verleden werd asbest vaak verwerkt in bouwma terialen zoals dak- en vloerbedekking en in bloembakken. Het is al enige jaren ver boden om asbest in producten te verwerken. Het inademen van asbestvezels Eindredactie: Mari Dingenouts, afdeling Communicatie PK ONS Groep NV IRADO Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel von de ONS Groep Afvalbrengstation 6 dagen in de week open. veroorzaakt kanker. Deze vezels kunnen vrijkomen als een asbesthoudend product verweert, afbrokkelt of afscheurt. Het is dus het beste om asbesthoudende materialen niet te bewerken, te zagen of te breken. Dus heel te houden en op de juiste wijze te verwijderen en af te voeren. Moor het brengen van grof huisvuil dat asbest bevat gelden de volgende voorwaarden: Voor het verwijderen van asbesthoudend materiaal is toestemming nodig van de gemeente. Informeer daar voor altijd eerst bij de balie Bouwen, Wonen Milieu in de Stadswinkel, telefoon (010) 246 5565 of 010) 246 5671. Dan hoort u ook of u zelf het asbest mag verwijderen en welke voorschriften u daarbij in acht moet nemen, óf dat u voor de asbestverwijdering een specialistisch bedrijf moet inschakelen. Indien Bouw enWoningtoezicht van de Gemeente Schiedam u toestemming heeft gegeven voor het zelf verwijderen en afvoeren van asbest, dan kunt u het asbesthoudend materiaal, mits goed verpakt in door zichtig dubbel plastic, uitsluitend gratis afleveren bij het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat 15. Asbestafval mag in geen geval bij het ander afval worden aangeboden. Ziet u geen mogelijkheid om het grof huisvuil naar het afvalbrengstation te brengen dan kunt u op werkdagen van 08.00 - 16.30uur telefonisch een afspraak maken met het Callcenter van IRADO. Het telefoonnummer van het Callcenter is 2621000. De medewerkster die u aan de lijn heeft noteert het grof huisvuil en spreekt met u de dag af waarop IRADO bij u langs komt. Het ophalen geldt dus niet voor grofvuil dat asbest bevat. Op het afvalbrengstation aan de van Heekstraat kunt u zes dagen in de week uw grof huisvuil brengen. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 8.00 - 17.30 uur, zaterdag van 09.00 - 15.00 uur. Op het afvalbrengstation staan grote containers waarin u uw grof huisvuil gescheiden kunt deponeren. IRADO adviseert u thuis de afvalstoffen te sorteren zodat u op het brengstation minder oponthoud heeft. Op het afvalbrengstation kunt u als inwoner van Schiedam de volgende soorten afval afleveren: papier glas ijzer hout wit- en bruingoed zoals koelkasten, wasmachines, tv's, scheerapparaten enz. (grof) tuinafval overig grof huisvuil zoals meubelen, vloerbedekking puin klein chemisch afval asbest van particulieren Het grof huisvuil kunt u onbeperkt en gratis aanleveren. Alleen betaalt u voor het brengen van puin. Grof huisvuil dat asbest bevat kunt u onder bepaalde voorwaarden afleveren bij het afvalbrengstation. Bij IRADO wordt uw aangeboden afval verwerkt en getransporteerd naar verschillende afvalverwerkers in het land die een groot deel van de afvalstoffen gebruiken als basis voor nieuw materiaal en of producten. Recycling dus! stukken moeten tilbaar en hanteerbaar zijn en mogen niet zwaarder zijn dan 30 kilo de hoeveelheid aan te bieden grof huisvuil mag per keer niet meer zijn dan 1 kubieke meter. Dit ivm met de beschikbare capaciteit van de bedrijfswagen. Als u meer aanbiedt dan is opgegeven worden kosten in rekening gebracht. Het onjuist'aanbieden van grof huisvuil kan leiden tot ongewenste situaties op straat, bijvoorbeeld vervuiling of brandstichting. Puin zoals steenachtige materialen, keramisch materiaal (tegels, toiletpotten) wordt niet opgehaald. Als het brengen van puin naar het afvalbrengstation toch problemen geeft dan bestaat de mogelijkheid om een Big Bag te kopen bij IRADO. Ook voor het ophalen van KCA en koelkasten gelden aparte ophaalregels. Indien u geen kans ziet dit naar het afvalbrengstation te brengen dan kunt u met het Callcenter van IRADO een afspraak maken om het te laten ophalen. Het telefoonnummer is 262 1000 Als u een afspraak heeft gemaakt dan gelden de volgende aanbiedregels: grof huisvuil mag pas op de met u afgesproken ophaaldag niet eerder dan 05.00 uur doch uiterlijk om 07.45 uur buiten worden gezet kleine stukken moeten goed en stevig gebundeld zijn grote stukken mogen niet langer zijn dan 1,5 meter De reinigingsinspectie van IRADO controleert onder andere de wijze waarop huishoudelijk afval, waaronder i grof huisvuil wordt aangeboden. Zij treden ook op tegen personen die zich niet aan de regels houden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7