r •V mei soil*""'. Nijntje de musical zorgt voor vrolijke en feestelijke sfeer ft O O O CN En de winnaar is. 9i 0^ Met vijf gulden korting naar Salon de la Salsa Vrijdag 23 november DANS 21.00 A man van Katrina Brown. Een levende, dansende fotostrijd over een man. Lantaren/Venster. MUZIEK 21.00 Peter pan, The Fury 161, The Spades, Mondo Bizarro. WaterFront, Rotterdam. THEATER ACT 2001. Jongeren theater- en dansfestival op diverse locaties, o.a. de Rotterdamse Schouwburg, Theater Lantaren/Venster, Odeon en Theater Zuidplein. Optredens van o.a. Guru, Connie Janssen Danst, 010 BBoyz, Joni-D en danny Hoch. Informatie 010 - 411 81 10,/www.act\_2001.nl Diverse locaties. Zaterdag 24 november MUZIEK 23.00 Salsa feest. Met DJ Caliente. Gratis, danceclub Sorgh en Hoop. 20.15 Liesbeth List. Van Shafly tot Piaf. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Zondag 25 november THEATER 15.00 De Baron van Munchhausen. Een onweerst aanbare fantasiewereld vol muziek, kleur, verborgen schat ten, liefde en leugens. Familievoorstelling vanaf 8 jaar. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. MUZIEK 22.00 Coparck. Rotown. Maandag 26 november MUZIEK Mimmo Siclari Ed I Cantori Di Malavita. Deze voorstelling biedt een uniek inzicht in de rijke geschie denis van de Maffiamuziek waarvan de verspreiding in Italië wettelijk verboden is. "La Musica della Mafia" biedt een uniek inzicht in de rijke geschiedenis van de Maffia muziek. Het is voor het eerst dat deze traditionele liederen over de Maffia cultuur op cd zijn uit gebracht en nu ook als theater voorstelling in Nederland te zien is. De verspreiding van de Maffia muziek, door bijvoor beeld de verkoop van cassettes of cd's, is in Italid wettelijk ver boden. De authentieke Maffia muziek is claar dan ook alleen nog maar onder de toonbank verkrijgbaar. De kaartverkoop van deze voorstelling is reeds gestart. Kaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden onder nummer (010) 484 33 33. De kassa is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 19.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. 20.15 King Lear. Het Nationale Toneel. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Dinsdag 27 november MUZIEK 18.30 Breng mij naar Rotterdam terug. Met o.a. Peter Blanker en Vanouds de Rotterdamsche Zangkamer. Prinses Theater. THEATER 20.15 Flairck. Circus Jeroen Bosch. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. Woensdag 28 november THEATER 20.15 666. Yllana. Verrassend, shockerend, wreed en vooral veel lachen. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 29 november MUZIEK 22.00 Caesar. Rotown. 21.00 Shiner (USA) Aina (E) Wegens groot succes is de musical 'Nijntje' begonnen aan haar tour nee door de theaters van Nederland. Zelden zullen zoveel vrolijke mensen na afloop een voorstelling hebben verlaten. De musical 'Nijntje' die gebaseerd is op de boekjes van Dick Bruna bevat dezelf de heldere en vrolijke sfeer. Dankzij de virtuoze muziek van Joop Stokkermans, de mooie bewerking van Ivo de Wijs, de trefzekere regie van Bruun Kuijt en het goede spel van de cast wordt de musi cal 'Nijntje' een waar feest. In deze unieke voorstelling wekt 'meneer Dick Bruna' (gespeeld door Jan Elbertse) al tekenend de overzichtelijke wereld van Nijntje tot leven. Het publiek ontmoet de hele familie Pluis - opa, oma, vader, moeder en Nijntje Pluis en haar twee vriendinnetjes Nina en Aagje. Gedurende het hele verhaal wordt het publiek intensief bij het verhaal betrokken en meegenomen in de wereld van Nijntje en haar beleve nissen en avonturen. Voor kinderen vanaf drie jaar is deze musical met Nijntje in de hoofdrol een fantastische eerste theater ervaring. Nijntje komt naar Theater Zuidplein op zondag 9 en zaterdag 22 december om 14.00 en 16.00 uur én op zondag 23 december om 11.30 en 14.00 uur. 47 - 1002 In de Havenloods van 1 november werd In de IENS res taurant rubriek lezers gevraagd om deel te nemen aan een prijsvraag van de Havenloods Ls.m. restaurant Old Dutch en lens Independent index. Ook proevers van IENS werden benaderd om deel te nemen aan deze prijs vraag. De Havenloods viert dit jaar haar 50-jarig jubi leum en het idee om dit met een lezersactie te ondersteu nen werd door de heer Aad van der Stel van het eveneens 50-jarige restaurant Old Dutch onmiddellijk omarmd. De schrijver van het opvallendste, kritische meest aanspre kende commentaar over zijn of haar restaurantervaring in de regio Rijnmond werd een dinerarrangement voor twee bij Old Dutch in het vooruitzicht gesteld dat door de heer van der Stel wordt aangeboden. Els Neijts van de Havenloods en Maarten van der Jagt van lens hebben alle inzendingen gelezen en besloten dat het onderstaande "commentaar* het meest aansprekende proefformulier is dat wij mochten ontvangen. De heer Raymond van Gilst is de winnaar geworden met het hier onder geplaatste commentaar: 'Met vrouw en dochtertje uit eten in Oud-Beijerland op een maandagavond: moet niet moei lijk zijn met het toch wel uitge breide aanbod van horeca in een kleine gemeente: een goedlo pende Grieks restaurant, een van de vele "Beren", Moods, De Heeren van Beijerland, het Oude Postkantoor, wat pizze ria's... Na bezoek aan de websi tes en de ervaringen in het ver leden wordt in eerste instantie, misschien wel tegen beter weten in gekozen voor een bezoek aan De Heeren van Beijerland. 's Middags was al telefonisch geïnformeerd of ze open zou den zijn, want dat werd ons uit hun website niet duidelijk. We belden dus en er werd verteld dat de keuken tot 20.00 uur open zou zijn "in verband met dingen, enzo" In Moods deed men in het verleden al eens lastig over een appelpunt, die liever warm werd gegeten door 2 personen (we wilden een appeltaartpuntje delen en bovendien wilden we deze warm: extra lepeltje!, dat was lastig). Moods werd het dus niet... Soms kun je de keuze laten leiden door de gezellige drukte die van binnen naar bui ten afstraalt, maar vanzelfspre kend niet op maandag, wanneer het meestal toch wat stiller is. Domoor! We komen binnen rond half 6 's avonds en het gaat bijna meteen al mis: in de vrijwel lege zaak lijkt genoeg plaats, maar het is wel zo fatsoenlijk om als gast even te vragen of je overal kunt gaan zitten. "Kunnen we een tafeitje uitkiezen", vraag ik nog (soms zijn bepaalde tafeltjes namelijk beter bestemd voor 2 of 4 personen, dus wil ik de gas tvrouwen de keus laten...). "Nee, alles is gereserveerd, joh", sneert een gastvrouw uit de verte (oftewel: dat zie je toch, domoor). Haar collega lijkt het nog te willen redden door te roepen dat dat gisteren was. We kiezen dus inderdaad zelf een tafeltje in het minst slechte hoekje (we zijn niet zo wegloperig of rechtsomkeerd- makerig) en bestellen onze drankjes. De bij binnenkomst zo gevatte dame komt even later met de kaart. Ondertussen gaat het personeel vrolijk verder met hun eigen lol, hard pratend, ramen dichtkletterend en met moeite wat verlichting aan krij gend. De kaart is beperkt, de sfeer onder ons inmiddels niet best in een zaak bij gastvrouwen waar wij ons niet thuis voelen. Het lukt ons toch te kiezen, wat met een domper wordt getrak teerd, als lacherig wordt mede gedeeld, dat 3 van de door ons gekozen gerechten er niet zijn, "want we hebben het gisteren zo druk gehad". (Nou vind ik, dat je dan 24 uur de tijd hebt gehad je voorraad op peil te brengen, wat toch niet onmogelijk is, maar goed...)We besluiten dan nog maar even verder te kijken in de kaart, wat echter niet zal gebeuren. Wel welkom Mijn vrouw geeft aan, dat we moeten doen wat we eigenlijk alleen nog maar kunnen doen: een plekje waar je niet welkom lijkt te zijn en waar je jezelf niet op je gemak voelt verlaten. We rekenen de drankjes af en zon der dat het bedienend personeel ook maar naar de reden van ons vertrek informeert verlaten we de zaak. We gaan op zoek naar een plekje waar we hopelijk wel welkom zijn. We wandelen naar het verderop gelegen restaurant "Het Oude Postkantoor". Ons al wel bekend uit het verleden, maar al weer enige tijd geleden overgegaan in andere handen. Ook zo goed als leeg, maar bij 4*^ binnenkomst al een stuk leuker, warmer, prettiger en met een ontvangst (door de eigenaar?) zoals het hoort: alsof het leuk is datje komt en ze blij zijn met je bezoek. Hoe komt het toch, dat het bijna altijd merkbaar is als eigenaren zelf door de zaak stappen? Niet moeilijk daar een antwoord op te geven, maar in wel heel veel zaken is het slecht gesteld met het bedienend per soneel: ongemanierd, te popi, grof, geen vakkennis en met een misplaatste arrogantie rond stappend...Onderdanig moeten ze zeker niet zijn, maar het zou aardig zijn als er maar enigzins werd begrepen, dat het de gas ten zijn die hun salaris, pen sioen, vakantie, enz. betalen. Nog aardiger zou het zijn, als het leek alsof ze hun werk leuk vinden en een beetje liefde voor het vak uitstralen. Ln Het Oude Postkantoor klopt veel: de sfeer, de entourage, geluidsniveau van de muziek, de manieren en aan wezigheid van de gastheer, de gezellige drukte als naarmate de avond vordert wat meer gasten binnendruppelen. En er worden schoonheidsfoutjes gemaakt (gevraagde bakje appelmoes wordt vergeten) en het eten zou voor het prijsniveau wel iets beter moeten kunnen, verras sender, anders en een betere smaak kunnen hebben. Echter, het totaal klopte en gaf een goed gevoel. Op één avond dus hele wisselende ervaringen met stof tot praten, maar wel een goed einde.' Komende maand wordt in Nighttown een even leuk ais afwisselend programma afgewerkt. Om te beginnen, is er aanstaande vrijdag 23 november de Bob Marley Tribute, terwijl diezelfde avond ook de jonge Friese sterren van Twarres aan de West Kruiskade 28 aantre den. Verder zal Rotterdams poptempel ook nog onder meer Agnostic Front (24 november), Guru (26 november), Eek A Mouse (28 november) en The Chameleons (11 december) ontvangen. Twarres verwierf grote bekend heid met Wer Bisto, hun door- braakhit waarmee het Friese duo Mirjam Timmer en Johan van der Veen eerder dit jaar bewees datje ook met eenvoudige, akoe stische middelen op nummer 1 kunt komen. Uniek in hun een voud luidt hun credo dan ook. Onlangs verscheen hun derde, Engelstalige single Children. Aangezien het optreden van aanvang 20.00 uur) op dezelfde dag is gepland als A Tribute To The Legend Bob Marley (aan vang 22.00 uur) zal het tweetal ook eer betonen aan de roem ruchte reggaeheld die al weer Naast Twarres zullen tijdens deze Tribute ook Rotterdamse reggaetrots Delidel Touch, Shy Rock (Postmen), King Lover en Juan Wells nummers van de grootste reggae-artiest ooit ver tolken Niet avonds maar aan het eind van de middag van zater dag 24 november zal Nighttown op z'n grondvesten trillen. In het kader van de Unity Tour treedt dan (vanaf 16.30 uur) Agnostic Front (hardcore punk) op, voorafgegaan door The Distillers, Death Threat en The Mad Sins (psychobilly). Twee dagen later, maandag 26 november (aan vang 21.00 uur), is het de beurt aan Guru's III Kid Tour. De levende hiphop-legende heeft beloofd dat 'the show dope zal zijn' en dat hij zowel uit het oeuvre van Gangstarr als uit het werk van Jazzmatazz zal putten. Het rand- gebeuren wordt verzorgd door de lokale boys van The Hiphop maand heeft Nighttown in de naam van Eek A Mouse nog een opvallende uitsmijter op de rol staan. Eek A Mouse is een artiest die menig reggae/dance- hall-liefhebber zal aanspreken. Grappig, bizar en bijzonder ori gineel, zo wordt zijn DJ-style gekenmerkt en maakte van de man een grote gevestigde naam in de Jamaicaanse dancehall- scene. Tot slot is er volgende maand nog een verrassing in de vorm van The Chameleons. Deze uit Manchester afkomstige band maakte een kleine twintig jaar terug furore met melodieu ze, bezwerende en gedreven gitaarmuziek en werd door de kenners de afgelopen jaren veel vuldig genoemd als één van de grootste geheimen van de new wave. Dinsdag 11 december exclusief te bewonderen in Nighttown. Voor meer informatie over het programma, aanvangstijden en entreeprijzen zie /www.nighttown.nl>www.nigh ttown.nl of bel met 010 - 436 17 tn Straight Up Calypsounds Hiphop Lounge do 22 november Elke donderdag the place to be voor de hiphopscene in Rotterdam. Met de eerste donderdag van de maand een open mie sessie en de derde donderdag een speciale hiphopfocus 'The Straight Up Special', www.calypso2001.nl Calypso 2001, Mauritsweg 5, 22.00-01.00 uur, entree gratis. The midnight Jazz Cruises DO 22 NOVEMBER Het Rotterdams verzet met o.a. Gerard Meuldijk en Eddy Geerts organiseert een muzikaal drieluik. Live jazz dance met Ardy Bezemer Michiel Varekamp. Calypso 2001, 23.00-5.00 uur, entree fl. 25,-. Reserveringen: 010 4022019 Sex, Lies Comedy 22, 23 en 24 november Elke laatste donder-, vrij- en zaterdag van de maand is er Stand- Up Comedy en wordt de grote zaal van Calypso 2001 verbouwd tot een comedy-cafe. Vooraf wordt er een comedy-diner geser veerd. Calypso 2001aanvang 21.00 uur, entree show fl. 20,00 show en diner fl. 42,50 ACT2001: Jongeren Theater Dans Festival 22 november t/m 2 december Theater- en dansfestival met voorstellingen voor en door jongeren uit Rotterdam en de rest van de wereld, dat probeert de veelheid en verscheidenheid aan jongerenculturen in een stad en de uitwisse ling daarvan op het podium te brengen. Met o.a. Rap Poetry, Spoken Word, Breakdance en Streetdance. Diverse locaties, meer informatie 010-2709371 www.act2001.nl info@act2001 .nl vr 23 november PI: The true meaning of dance Nieuwe dance avond gericht op Underground, Techno en Electro. Met oa Daniel Kane, Lèxicon, Francesco en Ron Wood. Calypso 2001, 22.00-5.00 uur, entree fl. 15,- fl. 20,- Reuzen van Rotterdam: Riek Bakker 26, 27 en 28 november Elke maand staat één week een Rotterdamse groot heid in Calypso 2001 centraal. De reuzen- week bestaat uit een Marathoninterview, De Held van de Reus, De Keus van de Reus, het radio programma Met Wie? En de Show van de Reus. Calypso 2001, aanvang 20.15 uur (28/11 ook om 18.00), entree fl. 15,- Marathoninterview fl. 12,50. Reserveren: 010-4022019 Calypso Rollerdisco wo 28 november In de grote zaal van Calypso 2001 is een 'discoparty on wheels'. Lekker relaxed lol maken met andere skaters op de muziek van The Golden wonder Boys. Calypso 2001, aanvang 21.00 uur, het huren van skates is moge lijk (fl. 5,- per uur, borg paspoort rijbewijs) entree fl. 12,50 (kaar ten aan de zaal). Eenakterfestival Rotterdam 2001 t/m 25 november Met als thema "Rotterdam in het Interbellum, zoektocht naar een verdwenen stad" laten elf amateurtheatergroepen de roerige jaren twintig en dertig herleven. Theater 't Kapelletje, aanvang 20.00 uur, entree fl. 10,- Salsaparty met DJ Wïlly.Calypso 2001, aanvang 23.00 uur, entree fl.15,- tegen inlevering van dit artikel fl. 5,- korting Pubiiekscentrum Rotterdam 2001 (Informatie, verkoop van tickets Rotterdam 2001 artikelen) Mauritsweg 5, tel. 010-4022001. Open: ma-vr 10.00-18.00 uur. Kijk ook op www.rotterdam2001.nl Foto: Francesco Sbano THEATER Mnnn inrliprork WaterFrnnt Foto: Leo van Velzen Raymond van Gilst deed culinair onderzoek in Oud Beijerland IENS sa*Mgs*se INDEPENDENT INDEX Raymond van Gilst proost alvast op zijn diner bij Old Dutch foto: David Rozmg Nighttown ontvangt Twarres en betoont eer aan Bob Marley Twarrps IvriiHao 73 november Delidel Touch treedt vrijdag 23 november op tijdens de Bob Marley Tribute in Nighttown. twintio iaar oelerlen overleed Summit Vonr Eet pinH van Hp DIMITRI HAKKE 26 t/m 30 nov. 2001 Reserveren: 010 402 20 19

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13