IN KRANT Marcel Houtkamp lijsttrekker D66 lAANBIEDING! Dakhaas politiecel in tijdens sollicitatie-gevangenisverlof Wegener huLs-aan-huiskranten ïliT Inbreker vlucht op gestoken fiets Operatie schoenendoos Beroofd van scooter Zondvloed na inbraak Snelheidsmaniak met vuurwapen Brievenbusterreur Patiënt slaat huisarts met schoen RO-procedures en vergunningverlening een rommeltje Deja Vu harmonisch op schijf KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLWGE: Roth speelt knecht van twee meesters Open huis bij Christelijk relatiebureau Elvis-kenner in de prijzen KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Een inbreker maakte zich dinsdag in alle vroegte op de Jan van Avenne- straat uit de voeten op een net gestolen fiets. Een buurman, die wakker werd van het glasgerin kel, zag de dief rond half vier met het voertuig naar buiten ko men en erop wegrijden. De inbreker had een ruit ingesla gen om bij de fiets te kunnen ko men die hij kennelijk al voor zijn daad op het oog had. De leerlingen van de Sint Bernardusschool hebben maar liefst honderdvijftig dozen vol geschenkjes ver zameld voor 'Operatie Schoenen doos', een actie waarbij kinderen 'in Nederland een schoenendoos met schoolspullen en speelgoed vullen en versieren voor kinderen in arme landen. De dozen gaan naar kinderen in onder andere India, Tanzania en Roemenië, landen waarin ouders vaak amper geld hebben om eten te kopen en dus al helemaal niet voor cadeautjes. De actie is voor de scholen extra leuk omdat er betrokkenheid ont staat met kinderen over de hele wereld. Ook leren zij dat het niet voor alle kinderen op aarde van zelfsprekend is om cadeautjes te krijgen in december. De kinderen van de Sint Bernardus school poseren trots voor hun indruk wekkende bijdrage aan het goede doel SCHIEDAM - Een 16-jarig meisje uit Schiedam is dinsdag avond op de Willemskade be roofd van haar scooter. De scooterrijdster merkte rond kwart voor tien dat ze bij haar tocht richting Kippenbrug ge volgd werd door twee andere scooters. Na de brug werd ze klemgereden. Eén van haar be lagers sommeerde haar om af te stappen. Toen ze dat niet deed werd ze van haar scooter ge duwd en toen ze opstond werd ze bedreigd. Een van overvallers stapte vervolgens op haar scoot er en reed daarop weg in de rich ting van het centrum. Ook de an dere twee daders reden weg. SCHIEDAM - Door een inbraak bij een opticien in het Hof van Spaland ontstond zondagnacht een ware zondvloed in de win kel. De inbrekers forceerden een deur en haalden een slijpmachi ne voor brillenglazen weg, maar omdat die machine was aange sloten op de waterleiding liet de rest van de nacht het water vrij elijk over de vloer. Daardoor kwam de hele winkel blank te slaan. De daardoor ontstane schade kwam bovenop het gemis van de gestolen slijpmachine die rond de 50.000 gulden waard is. SCHIEDAM - Politiemensen zagen dinsdagavond op de Bur gemeester van Haarenlaan een bromfietser rijden met veel te hoge snelheid. Op de geijkte snelheidsmeter van de politiewa gen werd een snelheid van 85 ki lometer per uur geklokt. Ter hoogte van de Piersonstraat werd de bestuurder staande ge houden. De 25-jarige brommer rijder werd overgebracht naar een politiebureau, bij het fouille ren vond de politie daar een ge laden vuurwapen in de zak van de arrestant. Hij werd ingeslo ten, zijn bromfiets werd in be slag genomen. VLAARDINGEN - In de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie op de Van Kinsbergen- plaats in Vlaardingen een 34-ja rige dronken amokmaker gear resteerd die door de brievenbus van een woning schreeuwde. De bewoners, die de man kenden, waarschuwden de politie. On danks herhaalde verzoeken van de agenten weigerde de man bij het woonhuis weg te gaan. De Vlaardinger werd meegenomen naar het bureau en kreeg een prent gepresenteerd. VLAARDINGEN - Een 25- ja rige Vlaardingse is maandagoch tend in de Van der Driftstraat ge arresteerd omdat zij haar huis arts mishandelde. Na een me ningsverschil over een verzeke ringskwestie sloeg de vrouw de huisarts met haar schoen in zijn gezicht. De arts liep schaafwon den op. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - De proble men rond de realisatie van het Land van Belofte had den eenvoudig voorkomen kunnen worden. Dat stellen de SP en het CDA. De hui dige gang van zaken is het gevolg van niet secuur wer ken tijdens de vergunning verlening en het niet goed doorlopen van de Ruimte lijke Ordeningprocedure. Het college deelt die me ning niet. Begin oktober gaf wethouder Hafkamp tijdens een interview met het Rotterdams Dagblad al aan te verwachten dat de aan vang van de bouw op het Land van Belofte in ieder geval niet meer in deze raadsperiode zou gaan plaatsvinden. Die vertra ging is onder andere veroorzaakt doordat de bouwvergunning is geschorst door de arrondisse- mentsrechter. Uit dat vonnis wordt echter ook duidelijk dat deze vertraging onnodig is: alles hangt op onvolkomenheden, die 'muggenzifters', zoals wethou der Hafkamp ze noemt, volop de gelegenheid geven om de lopen de zaken naar believen te blok keren. Buiten deze onvolkomen heden spelen echter ook de ge brekkige communicatie volgens het CDA en de SP een rol in de huidige stand van zaken. 'Net als bij het ziekenhuis is er klaar blijkelijk sprake geweest van slechte communicatie', zo stel len de fracties in een schrijven naar b&w. En volgens de eisers waren enkele niet omvangrijke tegemoetkomingen voldoende geweest om het juridisch ge touwtrek te voorkomen. Dat ju- De bouwwerkzaamheden zijn op last van de rechter tijdelijk stilgelegd ridisch getouwtrek kost de ge meente - en dus de belastingbe taler - geld. Volgens een brief van de advocaat van de gemeen te aan het arrondissementsparket in Rotterdam betekent het een onverwachte kostenpost van in ieder geval 60.000 gulden per maand. 'Uitgaande van het ge lijk van de rechter', zo stellen de fracties in hun schrijven, 'heeft de gemeente een aantal hande lingen vergeten in de procedure voor het Land van Belofte. Door deze fouten is de start van de bouw nu in ieder geval uitge steld totdat er een uitspraak is in de nog lopende zaken van de winkeliers tegen de gemeente en HBG.' En misschien laat de uit spraak lang op zich wachten, waarmee de financiële conse quenties voor Schiedams porte monnee alleen maar groter wor den. Fouten Het college is echter niet van mening dat de problemen voor komen hadden kunnen worden. Al het mogelijke is gedaan om de procedures correct te doen verlopen. Alles in ieder geval: 'In de wetenschap dat bij een toenemende complexiteit van de regelgeving en een steeds ver dergaande verweving van wet en regelgeving op het terrein van ruimtelijke ordening en milieu grote zorgvuldigheid geboden is', zo stelt het college. Waar twijfel bestond is overlegd met de advocaat. 'Dit maakt de kans op fouten kleiner, maar sluit ze nooit volledig uit.' Hoe het kan, dat een stuk standaardtekst met betrekking tot het niet mogen bouwen op verontreinigde grond in de vergunningtekst is wegge vallen, wordt niet duidelijk. Ook ligt een deel van de schuld bij de Provincie. Daar werd immers een verklaring van geen bezwaar ondertekend door een niet-be- voegd ambtenaar. Daar vond een onvoldoende correcte afhande ling plaats van de binnengeko men reacties. De eerste fout is inmiddels door GS gecorri geerd; de tweede is nog steeds niet hersteld. Het college kan bovendien geen inzicht geven in de totale kosten totnogtoe, zoals die werden ver oorzaakt door de vertragingen in de bouw. Ook de effecten op het exploitatiesaldo blijven dus on duidelijk. Enige stagnatie was volgens het college al voorzien. Dit vooral gezien de complexe locatie. Deze kosten zijn al in de exploitatie opgenomen, stellen b&w. 'De nu optredende vertra ging brengt uiteraard extra en onvoorziene kosten met zich, die per maand kunnen oplopen tot een kleine 40.000 gulden.' Het genoemde bedrag van 60.000 gulden schetst het zwartste sce nario; de gemeente beperkt deze kosten door het niet doen van in vesteringen en het beperken van de uitgaven. 'Wat niet wegneemt dat het (overigens legitieme) steeds opnieuw aftasten van de juridische marges van de wet door bezwaarden de gemeente geld kost', beaamt het college. De gemeente wil dan ook niet de garantie geven waar SP en CDA om vroegen, namelijk of derge lijke fouten op dit moment niet ook in andere RO-procedures aan de orde zijn. En op de vraag of er stappen worden onderno men om te voorkomen dat der gelijke missers in de toekomst nog tot uitstel zullen leiden, is het college eenduidig: er worden geen stappen ondernomen. 'Bin nen de organisatie is men zich voldoende bewust van de risi co's.' Fouten kunnen echter nooit worden uitgesloten en teveel controlemaatregelen leiden vol gens het college alleen maar tot het belemmeren van de voort gang. Te weinig controle kan net zo remmend werken, zo bewijst de hele gang van zaken rond het Land van Belofte. Maar met die wetenschap kan een volgend college opnieuw aan de slag. SCHIEDAM - Onderwijswet houder Menno Siljée verricht donderdagmiddag 29 november de officiële opening van Steun punt Onderwijs en Voorwerk aan de Burg. van Haarenlaan. Steunpunt Onderwijs is bedoeld voor jongeren die voortijdig het onderwijs verlaten en zonder di ploma op de arbeidsmarkt te rechtkomen. Vaak vallen deze jongeren daarom later weer uit het arbeidsproces. Steunpunt Onderwijs werkt eraan om jon geren opleidingen te laten aftna- ken zodat ze goed voorbereid op de arbeidsmarkt komen. Het steunpunt vormt onderdeel van het Gemeentelijk Onderwijs Af- standbeleid van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Gemeenten die eraan werken om schooluitval te voor komen door middel van onder meer 'Onderwijs inhaalproject klas+ en Voorzorgconsulenten. Leerplichtambtenaren, een tra jectbegeleider, jeugdarts, psy choloog en jeugdhulpverleners maken deel uit van de commis sie PAC die onderdeel uitmaakt van het Steunpuntproject. Samenwerking Zij zetten, in samenwerking met de ouders, een koers uit voor de leerling in kwestie en bepalen of deze in Klas+ gaat meedraaien. Een groep van maximaal twintig leerlingen met vaste leerkrach ten die veelal les geven in kleine groepjes. De maximale verblijfs duur in Klas+ is één jaar. Klas+ begeleidt de overgang naar het vervolgonderwijs, houdt de leer ling na vertrek in het oog. Het Voorwerk richt zich op jon geren van 15 tót 23 jaar die voor hun opleiding extra zorg en indi viduele aandacht nodig hebben. Daarvoor is een individueel leer traject opgezet waarbij de leer ling drie dagen praktijkervaring opdoet in het bedrijfsleven, een dag praktijkscholing en een dag theorie. Dat gebeurt vanuit het Albeda College, het Maascolle ge, de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap, het Hol land College en csg Aquamarijn. SCHIEDAM - Een dagje verlof uit een Rijksinrichting voor jonge ren om te solliciteren eindigde dinsdagmiddag voor een 18-jarige Rotterdamse knaap in een politiecel nadat hij een juwelier in de Hoogstraat bestolen had. In de zaak nam hij twee gouden colliers en armbanden weg ter waarde van ruim 7000 gulden. Surveillerende agenten zagen de winkeldief wegrennen, achtervolgd door twee men sen. Zij zetten eveneens de achtervolging in maar verloren de vluch teling op de Lange Haven uit het oog. Terug in de juwelierszaak, voor afhandeling van de diefstal, kwamen drie jongens melden dat de dief in een tram was gestapt richting Woudhoek. Tijdens het vervolg van de zoektocht bleek de jeugdige Rotterdam mer op de Burgemeester van Haarenlaan uit de tram te zijn gestapt, hij vluchtte, achtervolgd door de politie, het dak op van woningen in de Donker Curtiusstraat. Na enig klim- en klauterwerk werd de knaap daar aangehouden en overgebracht naar het Schiedamse politiebureau. De bij de juwelier gestolen sieraden had hij nog in zijn bezit. De dief ging de cel in. Op nieuw een dagje vrijaf om te solliciteren naar een baan zit er voorlo pig voor hem niet in. SCHIEDAM - Om hun vocale en instrumentale verrichtingen voor het nageslacht te bewaren nam de Schiedams/Vlaardingse formatie Déja Vu deze zomer in eigen beheer een C.D. op. Het eerste schijfje werd zondagmiddag in café van Diggele door Rick Rietveld gepresenteerd. Zo'n zeven jaar geleden raakten zanger/gitaristen Anton Swane- veld, Marcel Rozenberg en Peter Frings met elkaar in gesprek op het terras van Café de Unie in Schiedam over hun wensen op het gebied van 'close-harmony'zang, zoals die van Crosby, Stills, Nash en Young. De drie waren gewend meer solistisch in de schijnwerpers te staan, maar durfden de gezamenlijke muzikale uitdaging niettemin aan. De opname vond plaats in studio het Pand in Vlaardingen. Achter de knoppen zat Frits van Mourik, gastbijdragen werden geleverd door Martin Speyer op drums en Harry Verhoeven op mondhar monica. De C.D. bevat een zestal niet direct voor de hand liggen de akoestische nummers van Crosby, Stills, Nash Young en ademt over het algemeen een transparante en intieme sfeer met als swingende uitsmijter het bekende 'Love the one you're with'. SCHIEDAM - Marcel Houtkamp is dinsdagavond gekozen tot lijstaanvoerder van D66 Schiedam. Houtkamp was in een eerdere raadsperiodefractievoorzitter van die partij. Bij het vaststellen van de definitieve verkiezingslijst ging de 2e plaats naar Vincent Broeke, ook hij zat de afgelopen vier jaar niet in de gemeenteraad maar was in de periode daarvoor wel actief als raadslid. Anke Feenstra, die als nummer 3 op de lijst staat, is een nieuwkomer wat raadswerk betreft. Oud-wethouder Adri Reijnhout fungeert als lijstduwer. Binnenkort presenteert D66 het verkiezingsprogramma. Fauteuil TORCA Wf 308r SNMHMM DONDERDAG 22 NOVEMBER 2001 JAARGANG 53 Nr. 47 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep j Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Problemen rond Land van Belofte hadden voorkomen kunnen worden foto: WESTLANDS FOTOBUREAU In geloogd rotan. Inclusief beige kussen. Meeneemprijs! Nu van euro 189,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aari den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Nieuwe tthStadsblad a

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1