Sint in Groenelaan Stereoset voor Elvis-kenner Grootscheepse opknapbeurt voor NS station Centrum Drie kandidaten voor Beeldende Kunstprijs Bitches uitgebreid Video van intocht Sint BALY Nog... 44 dagen KORTWEG S OPENDA SCHIEDAM f» FrankiSingers in Orpheusconcert Kunst op zondag in de Schuurkerk Prettig iemand te vinden met dezelfde levensovertuiging Burgerlijke stand Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 22 NOVEMBER 2001 47 - 1510 SCHIEDAM - Dit jaar heeft Sint Nicolaas ook de Groenelaan in Schiedam-Zuid op de route planner van zijn reisprogramma laten zetten. Zaterdag 24 novem ber meert de goedheiligman, vergezeld van zijn Zwarte Pie tenband, aan op het Rozenburg plein. Vanaf 12 uur gaat de stoet via de Willemskade lopen, om alle kinderen in de Groenelaan te voorzien van snoep. Sint inspecteert intussen ook de winkels. De ondernemers heb ben er voor gezorgd dat hun zaak er tiptop uitziet, in het be sef dat ze anders meegaan, in de zak naar Spanje. SCHIEDAM - Het K.S.M. Orp heus geeft vrijdag 30 november haar najaarsconcert in samen werking met gemengd senioren koor 'de Franki-Singers'. Beide koren geven in kerkgebouw de Ark een gevarieerd concert dat om 20 uur begint. Orpheus staat onder leiding van Pim Overduin, de Franki-Singers worden geleid door Sonja Bakker. Er treden di verse solisten op waaronder bas/bariton Frits Karskens. Kaarten (15,-) zijn verkrijgbaar bij Hans van Zwet, tel. 078- 6102868, het VVV-kantoor aan de Buitenhavenweg, via 06- 10886749 en aan de zaal. SCHIEDAM - In de Maassluise Schuurkerk wordt zondag 25 no vember van 11 tot 17 uur voor de tweede maal een 'kunstkadosa- lon' gehouden door de Maasslui se Kunstenaars. Naast het ge bouw aan de het Schuurhof 142 in Maassluis is ook de nieuwe 'kunstwinkel' aan de Goudsteen 4 open. Wie voor de komende feestmaand op zoek is naar een origineel cadeau, het eigen huis wil verfraaien met echte kunst of benieuwd is wie die Maassluise Kunstenaars zijn en hoe hun werk eruit ziet, is welkom. Het werk bestaat uit al of niet inge lijste acryl- en olieverfschilderij tjes, aquarellen, etsen, linosne- des van Maassluis, zeefdrukken, sfeervolle foto's, spekstenen beeldjes, vazen en schalen van prachtig geglazuurd keramiek, driedimensionale objecten van lood en rubber en nog een aantal andere verrassingen. De meeste van de 15 deelnemende kunste naars hebben speciaal voor deze gelegenheid werk gemaakt, dat betaalbaar is en geschikt is om cadeau te geven. Duo's: (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) De Elvis Rock 'n Roll prijsvraag die het Stedelijk Museum en de Rabobank hielden bij de Brandersfeesten, is gewonnen door me vrouw M. Geraldo Aviles. Zij kreeg de hoofd prijs, een Hifi-stereoset, vorige week uit han den van Rabobankdirecteur Martin van Meurs. Naast muziek, Elvis Memoriabilia en de El- vis-fanclub maakte de expositie 'Why me Lord' van kunstenaar Henk Tas deel uit van de bank/museumbij drage aan de Brandersfees ten. De prijsvraag rond deze expositie droeg er mede toe bij dat het museum dat weekend in plaats van de gebruikelijke 150 maar liefst 4.000 bezoekers telde. De overige winnaars (van het fotoboek van Henk Tas en de museumjaarkaart) zijn inmid dels geïnformeerd door: Nans Wolters WATERWEG - Janny Leening, consulente van Christelijk Relatiebureau Combi is zaterdag 1 de cember gastvrouw tijdens een ontmoetingsdag in het Proveniershuis in Schie dam. Al vanaf de oprich ting, zeven jaar geleden is Janny Leening verbonden aan het christelijke relatie bureau. 'Juist omdat de groep christenen sterk te ruggelopen is, was het noodzakelijk juist voor hen iets op te zetten. Want het is natuurlijk prettig als je ie mand kunt vinden die de zelfde levensovertuiging heeft,' vindt ze. Combi heeft veertien consul tenten die verspreidt over Neder land bemiddelen tussen mensen die op zoek zijn naar een part ner. 'Mijn werkgebied beslaat vrijwel geheel Zuid-Holland', verklaart Leening. 'Naast mijn kantoor in Schiedam is het dichtstbijzijnde bureau van Combi gevestigd in Zwijnd- recht. Alle consulenten van het relatiebureau werken op vrijwil lige basis.' Volgens Janny Leening schenkt haar werk veel voldoening. 'Wij proberen mannen en vrouwen bij elkaar te brengen en als het lukt geeft dat een tevreden gevoel. Je hebt tenslotte een paar mensen gelukkig gemaakt. Soms krijg je Leening: Soms krijg je een trouwkaart, dat is de kroon op je werk een trouwkaart en dat is dan de kroon op je werk.' Hoewel het christelijk relatiebureau lande lijk regelmatig ontmoetings avonden organiseert vond dat niet eerder in Schiedam plaats. Niet alleen op 1 en 22 december vinden nu bijeenkomsten plaats maar ook kunnen alleenstaanden uit de regio op 15 december deelnemen aan de workshop 'Al leen verder, maar hoe?' 'Het is een selecte groep men sen', verklaart de consulente op de vraag waarom specifiek een christelijk relatiebureau. 'Er zijn voldoende relatiebureaus die op zogenaamd neutraal terrein wer ken maar juist omdat de afgelo pen jaren de groep christenen sterk terugloopt was het nood zakelijk juist voor hen iets op te zetten.' Communicatie Janny Leening: 'Goede commu nicatie binnen een relatie is van groot belang. Net als het delen van je hart en je geloof. Naar mate je je verder verdiept in de ander komt het geloof onherroe pelijk aan de orde.' De bemiddelingspoging van Christelijk Relatiebureau Combi begint met het opbouwen van vriendschap tussen beide kandi daten. Voortdurend benadrukken de consulenten dat men niet te snel van stapel moet lopen en moet beginnen met het leggen van een goede basis. 'Dan pas kun je verder kijken, overigens ligt daar naar onze mening te genwoordig het grote probleem. Men stort zich halsoverkop in een relatie die vervolgens in de meeste gevallen alleen maar te leurstellingen oplevert.' De ontmoetingsavonden waar van het relatiebureau er volgen de maand twee in Schiedam or ganiseert zijn ook bedoeld voor personen die niet ingeschreven staan. 'Wij bieden hen de gele genheid vrijblijvend en in een ontspannen sfeer kennis te ma ken, dat biedt niet alleen voor hen maar ook voor onze cliënten de mogelijkheid met meerdere mensen in contact te komen.' Volgens consulente Leening komt het voor dat alleenstaande vrouwen op zoek naar een man nelijke partner, op zo'n ontmoe tingsavond een vrouw tegenko men waarmee zij vriendschap sluiten. 'Maar', zo haast ze zich te zeggen, 'dat is natuurlijk niet ons uitgangspunt.' In het vaste bestand van Combi zitten tussen de 1000 - 1500 personen. Hoofdzakelijk in de leeftijd van 35 - 65 jaar met een uitloop naar 25 en 80 jaar. Iedereen die zich inschrijft bij Combi krijgt een intake gesprek en wordt be geleidt in het verloop van het traject. Bemiddelingspogingen werden voorheen na 15 maan den afgebroken maar nu blijft iedere ingeschrevene, desnoods jaren achtereen, bemiddelbaar. De ontmoetingsdag op 1 decem ber in het partycentrum in het Proveniershuis, Overschies- estraat 3 a, Schiedam begint om 18 uur met een koud buffet. Voor degene die alleen maar wil komen kijken is 20 uur een aar dig tijdstip om binnen te wande len. Kosten buffet inclusief en tree, f. 45,--. Entree inloop f. 15,— Voor meer informatie bel len met Janny Leening telef. 470 79 17. SCHIEDAM - Raininfrabeheer voert de komende maanden werkzaamheden uit die het aanzicht en de functionaliteit van het NS-station Schiedam Centrum moeten verbeteren. Vorige week is gestart met de sloop werkzaamheden van de goederenliften, een karwei dat tot eind dit jaar duurt. Na de jaarwisseling wordt gestart met de verbouwing. Er wor den twee nieuwe personenliften geplaatst naast de bestaande lif ten. Ook wordt de reizigerstunnel opgeknapt en wordt de in gang van de tunnel aan de noordkant vergroot en verfraaid. In de tweede helft van volgend jaar wordt het aanzien van het station verbeterd. Het wordt opnieuw in de verf gezet en er wordt extra onderhoud gepleegd. Tijdens de werkzaamheden wordt er alles aan gedaan om de overlast voor reizigers en om geving te beperken. Reizigers wordt, waar nodig, een alterna tieve looproute aangeboden. De perrons blijven wel bereikbaar. Ook voor omwonenden blijft de hinder beperkt omdat zoveel mogetijk wordt getracht de werkzaamheden overdag uit te voe ren. De verwachting is dat eind 2002 alle werkzaamheden afge rond zijn. De aanpassing van het station sluit aan bij de huidige werk zaamheden aan het nieuwe metrostation, dat ondergebracht wordt in hetzelfde stationsgebouw. De werkzaamheden hier voor worden in april afgerond. In het ontwerp van de aanpassingen aan het NS-station is zo veel mogelijk rekening gehouden met de uitstraling van het me trostation, zodat beide stations een eenheid vormen. Knooppunt Met de komst van het nieuwe metrotracé, de Beneluxlijn, wordt NS station Schiedam een belangrijk knooppunt voor treinen, metro. Tramplus en stads- en streekvervoer. Reden temeer om het station een opknapbeurt te geven, daar NS een toename ver wacht van het aantal reizigers van 7.500 dit jaar naar 10.000 volgend jaar. In de slotfase van het project wordt de oude fietsenstalling naast de stationshal opgeknapt. Dit gebeurt in het kader van het programma 'Ruimte voor de fiets' dat de komende jaren op al le stations de fietsenstallingen vervangt. De plannen voor de ombouw van de fietsenstalling bij Station Centrum zijn mo menteel nog in de verkenningsfase, het is nog niet bekend wan neer er gestart wordt met de verbouwing. SCHIEDAM - In pand Paulus wordt vrijdag 23 november de winnaar bekend gemaakt van de FortisBeeldendeKunstPrijs. Nadat directeur Wilfried Lentz van SKOR (Stichting Kunst en Openbare Ruimte) 17 uur de het startsein geeft maakt de jury bekend wie van de drie genomi neerde kunstenaars, Jaap de Jonge, Barbara Kletter en Hester Oerlemans de prijs in ontvangst mag nemen. De 'beeldende kunst prijs' is in het leven geroepen om kunst toepassingen binnen publiek- stoegankelijke instellingen te stimuleren. De winnaar, die een werk in opdracht vervaardigt, ontvangt een geldprijs van 25.000 gulden. Voor de kosten van realisatie is een bedrag beschikbaar van 20.000 gulden. De jury bestaat uit Karin Feenstra (kunsthistorica), Joost van Hezewijk (beeldend kunste naar), Heiner Holtappels direc teur Nederlands Instituut voor Mediakunst, Montevideo), Robert Punt (Stichting Kinder opvang Maassluis) en Sylvie Zijlmans (beeldend kunste- naarj.Zij selecteerden eerder dit jaar op basis van ingezonden documentatiemateriaal, drie kunstenaars die opdracht kregen een ontwerp te presenteren voor een kunsttoepassing voor een kinderdagverblijf in Maassluis. In de tweede ronde presen teerden de kunstenaars hun ont werpen aan de jury, die aan het SCHIEDAM - De meidenband Bitches Brew is uitgebreid met drie nieuwe bandleden. Het spontane zevental maakt een combi natie van pop, rock en R&B met een knipoog naar theater. Zondag 25 november houden zij hun vermakelijke try-out in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat. Het optreden duurt van 15.30 tot 18 uur. De entreeprijs is 2,50. begin van de tentoonstelling de winnaar bekend maakt. De drie kunstenaars exposeren hun ontwerpen en ander werk van 24 november t/m 16 decem ber in Pand Paulus aan de Korte Haven 125. SCHIEDAM - Vandaag zijn bij de Dienst Sport Recreatie de eerste exemplaren uitgereikt van de videoband waarop de intocht van Sint Nicolaas in Schiedam te zien is. De eerste band was voor burgemeester Scheeres, de twee de ging naar directeur Jan van Vugt van Dienst Sport en Recre atie. Uiteraard was er ook een videoband voor Pim Schenke laar en Daphne Meijer van Jeugdland 2000. De band bevat unieke beelden die op de dag zelf niet op tv te zien waren. De videoband is te gen betaling van 24,95 verkrijg baar bij B.T.S. aan de Groene laan 49 (Zuid). SCHIEDAM De VVV heeft een kerstboekje met kersttips, kerstmarkten en dagjes uit in Nederland, België en Duitsland het is verkrijgbaar voor 3,95 bij de VVV aan de Buitenha venweg 9, tel. 4733000. Zondag kan er gedanst worden met het trio Mustang in zaal Beat rix, Lange Kerkstraat 75, entree 7,50, aanvang 14 uur, kaarten ver krijgbaar aan de zaal vanaf 13.30 uur of tel. 4731399. Zondag om 19 uur is er avondmuziek in dorpskerk Kethel m.m.v. het Luthers Projectkoor o.l.v. Hans Jansen, de liturg is Ds. J.J.A. van de Peppel, toegang vrij, collecte bij de uitgang. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag eucharistieviering om 9.15 uur voorganger is Pater L. v.d. Velden. *Zondag is er om 10.30 uur een viering met samenzang van het Christus Koningsfeest in de St. Jan de Doper- visitatiekerk, Mgr. No- lenslaan 99, met Pater Leo de Jong O.P. den Pastor Tessica Dam. Za terdag 17.00 uur viering met muzikale begeleiding. *Zondag 25 november is er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek BK-laan/Warande) om 9.30 een leesdienst en om 14.30 uur hoopt ds. C.J. Droger voor te gaan. STICHTING WELZIJN In Kluphuis Oost is er aerobic op dinsdag van 20 tot 21 uur, blok ken van 6 lessen 20,-. Tae Bo is er op donderdag van 19 tot 20 uur, blokken van 6 lessen 30,-. Voor info; Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79 tel. 2451818. OUDERENWERK Iedere woensdag is er koersballen in Zuid van 13.30 tot 16.30 uur, kosten 6,- per maand. Vrijdag is er klaverjasclub in Zuid van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 2,50 per keer. Dinsdag 27/11 bingo in Oost van 14 tot 16 uur, kosten 7,-. Woensdag 28/11 kerstversieringen maken in Oost van 10 tot 11.30 uur, kosten vanaf 2,-. In de 4 molens is er yoga op dinsdag van 14.30 tot 15.30 uur, kosten 15,50 per maand met R'dam pas 10,-, gratis proefles mogelijk, voor info: tel. 4705500. van 16 t/m 22-10 Getrouwd: JWH Kuiper en A Batz, MWC Bravenboer en B Post, CM van de Belt en JJM Muishout, D van Ree en A Krijgsman, CTC Johannes en KJV Levenstone, NCD van Jaarsveld en JS Engering, MA van Potten en MFL Kuiters, MP van der Marei en TJ Ritsema Overleden: M Snelleman, 77 jr., vr., CAM van Haagen, 73 jr., vr., PD Hollander, 89 jr., geh. met B Jurgens, man, CJ van Nijnatten, 76 jr., geh. met TL Oosterholt, man, AJ Heijdra, 85 jr., geh. gew. met ACL Roeling, vr., CA Ringelberg, 73 jr., geh. gew. met C. den Haan, vr., A den Boer, 82 jr., geh. met H Meijers, vr., A. Nijs, 78 jr., vr., P van Linden, 69 jr., geh. met T Tomedjo, man, JPM Scholte, 81 jr., geh. met G Seger, man, P de Jong, 71 jr., geh. met JP Mes, man, CJ de Vette, 83 jr., geh. gew. met HM Olsthoorn, vr. van 28-10 t/m 11-11 Geboren: Lisanne Sophie d.v. HG Pauw en TE Schuchner, Laura Dionne d.v. P Simons en PG Schuurmans Getrouwd: S Meijer en N Breuer, A Felix en GCJM van Rooij, N van Leeuwen en P Kemp, L Bakker en E Sneek, A Wijsbeek en J den Besten, PA Gulpen en WSME Olieberg, JJG Baron en M van Keulen, EA Snik kers en J de Bree, J Ogi en R van Vliet, M. Gobardhan en P Jokhoe, F Weber en B Heijster Overleden: H van Nielen, 83 jr., geh. met J van Beek, vr., J Jansen, 75 jr., geh. met MM Bogerd, vr., CC Swanenburg, 92 jr., geh. gew. met J in 't Hout, vr., H van der Kraan, 83 jr., geh. met J van Rij, man, G Broe- ren, 97 jr., geh. gew. met HC van der Knaap, vr., LY de Pater, 48 jr., geh. met ATJ de Boer, vr., A Vendelbosch, 88 jr., geh. gew. met GH Vogelezang, vr., TA Tilman, 69 jr., geh. met JP Rietkerk, man, G de Jong, 84 jr., geh. gew. met J Voogd, man, JMA van Noort, 84 jr., geh. gew. met J. Alblas, vr., TJ van der Hul, 54 jr., vr., G. Erkelens, 89 jr., geh. gew. met A Monster, vr., LJ van den Bos, 74 jr., geh. met JH van Cranenburgh, vr., WH Engelaan, 82 jr., geh. gew. met W van der Hoeven, vr., A Swaneveld, 82 jr., geh. met M van Domburg, man, M van der Kraan, 87 jr., geh. gew. met M Neuschwanger, vr., N Woens- dregt, 81 jr., geh. met M Valster, ID Bats, 32 jr., vr., JJM de Groot, 71 jr., geh. met HB Bek, man, C van der Vlies, 85 jr., geh. gew. met HH van Maanen, vr., ME Scheffer, 92 jr., geh. gew. met A de Jager, vr., CT Mas, 74 jr., geh. gew. met AH van den Bovenkamp, vr., G Sjoerdsma, 79 jr., geh. gew. met A Gijsen, vr., PJ van Emden, 82 jr., geh. met J van Duijn, man eerst na Wegener huLs-aan-huLskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Contacten leggen tijdens inloop van christelijk relatiebureau foto: HANS KEIJZER videotheek - koopshop Dam 9-11 Schiedam Tel.: 010 - 426 71 26 Internet: www.baly.nl - E-mail: baly@baly.nl 23/24 WWWTHRUSWIJK.N1 Vrijdag 23 riov. 14.00 -18.00 uur Zaterdag 24 nov. 10.00 - 14.00 uur Lange Kleiweg 80 Rijswijk TECHNOLOGY© PERSONALITY Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3