Oud, maar niet vergeten! Giro 860 "DANK U" Hersenstichting Nederland Werkkriebels Werken in de Zorg en bij de Gemeente'in Nighttown 47-28CT-6 Gezond ouder worden willen wij allemaal. De onbezorgde oude dag van zo'n 200.000 Alzheimer- en 40.000 Parkinsonpatiënten wordt echter grondig verziekt. Hun aantal wordt almaar groter. Tijd om er iets aan te doen! Wetenschappelijk onderzoek kan de oplossing bieden voor deze hersenaandoeningen. Laat oude hersenen ook üw zorg zijn! Word donateur of doe een sift. - Lianne Bouman Het Nationaal Reumafonds bestaat 75 jaar. Dat is ook 75 jaar steun van hulpvaardige mensen. Mensen die geld geven, collecteren of anderszins ons werk steunen. Tijdens ons jubileum is dit een boodschap aan al die honderdduizenden die de reumabestrijding helpen. Namens anderhalf miljoen mensen met reuma: "DANK!!!". Reuma is een ziekte met beperkingen, pijn en onzekerheid. En is nog altijd niet te genezen. Blijf het Nationaal Reumafonds helpen. Op zoek naar werk? Laag- of hoogopgeleid? Zin in een nieuwe baan of zin om weer aan het arbeidsproces deel te nemen? Parttime of full-time? Woonachtig in Rijnmond of Drechtsteden? Bezoek dan de Banenmarkt 'Werken in de Zorg en bij de Gemeente' die op don derdag 29 november wordt gehouden. 'Werken in de Zorg en bij de Gemeente' is een initiatief van Care4Jobs van het Bureau voor Beleidsontwikkeling Arbeidsmarkt Zorgsector en Ontwikkelbank Centrum. Het is voor het eerst dat beide Rotterdamse organisaties hun vacatures en oplei dingsmogelijkheden geza menlijk presenteren. Zowel in de zorgsector als bij de gemeentelijke organisaties dekt het aanbod werkzoekenden niet de lading openstaande vacatures. Alleen al in de zorg ligt het aan tal vacatures in 2001 op 2.140, waarvan er 362 actueel zijn. Die openstaande vacatures hoopt Care4Jobs op 29 november in te kunnen vullen. Ook bij de gemeente staan veel actuele vacatures te wachten op directe invul ling. "Ook als je geen oplei ding in de zorg hebt, moet je toch komen", lokt manager Erwin den Boogert van Care4Jobs mensen de Banenbeursvloer op. "Je kunt ook zonder oplei ding heel geschikt zijn voor werken in de zorg sector. En heb je toch wat basis nodig, dan heeft Care4Jobs scholingsmo gelijkheden op de plank liggen. Zoals een basis cursus en een cursus die oriënteren op zorg." Hij vertelt dat mensen vaak latente talenten onbenut laten: "Huisvrouwen hebben vaak een groot organisatorisch vermogen. Daar hoefje niet voor opgeleid te zijn. Dat zit gewoon in je. En zonder het te weten zijn mensen vaak heel dienstverlenend, maar omdat het in de onbetaalde sfeer gebeurt, zien ze die kwaliteit niet als iets watje ook in betaald werk kunt inzetten. Care4Jobs kan wat met die kwaliteiten." Care4Jobs brengt mensen en werkgevers in de zorg samen. Het betreft mensen die geen baan hebben en mensen die al werken binnen de sector en aan verandering toe zijn. Zo helpt Care4Jobs mensen die om welke reden dan ook lang uit het arbeidsproces zijn. Speciaal voor zorginstellingen biedt de organisatie reïntegratietrajecten op maat. Ook herintreders, schoolverlaters of mensen die in een andere sector werkzaam zijn hebben via Care4Jobs een baan in de gezondheidszorg gevon den. Car4Jobs matcht en bemid delt bij vacatures, variërend van instellingskok, administratieve medewerker tot leidinggevende. Ook Carmen Apon, projectont wikkelaar van Ontwikkelbank Centrum, zegt dat er volop banen in de gemeentelijke sfeer zijn die niet om een specifieke oplei ding vragen. "Uit ervaring weet ik dat mensen meer in huis hebben, dan zij vermoeden. Het is doodzonde als je er niets mee doet en kansen laat liggen. En wij zitten om mensen te springen. We hebben volop werk, zowel regu lier als In- en Doorstroombanen. Voor ongeschool den tot hoogopge leiden." Ze bena drukt dat werken voor een gemeente lijke instantie niet saai of stoffig is: "We kennen alle maal de ambtenarenmoppen. Ambtenaren zouden niet vooruit te branden zijn. Ambtenaren zijn van 9 tot 5-mensen. Dat imago is al lang verleden tijd. Werken voor de gemeente is dynamisch, afwisselend en het verdient nog goed ook." Ontwikkelbank Centrum brengt werkzoekenden en gemeentelijke organisaties bij elkaar. Zo schoolt Ontwikkelbank Centrum in samenwerking met opleidingsin stellingen mensen bij of tot het vervullen van nieuwe functies. Zoals bijvoorbeeld de City Stewards, die tijdens de EK in 2000 zijn ingezet. Carmen Apon en Erwin den Boogert hopen op een grote opkomst. "Kom je op de Banenmarkt oriënteren, laat je informeren en neem brochu res mee. Je kunt ook al een afspraak voor een gesprek maken. Denk niet dat er toch wel niets voor je tussen zal zitten. Wij halen je kwaliteiten wel boven water", roepen zij werk zoekenden op om toch vooral maar naar 'Werken in de Zorg en bij de Gemeente' te komen, die van 13.00 tot 17.00 uur plaats vindt in Nighttown op de West- Kruiskade 26-28 in Roterdam. Nighttown ligt op loopafstand van het Centraal Station. Er is kinder opvang aanwezig. Op de Banenmarkt zijn onder andere zieken huizen, verzorg- en verpleeginstellingen, instellingen voor gehandicapten en geestelijk gehandi capten, Politie en Stadstoezicht, Werk voor Vluchtelingen, Sport Recreatie, Vrijwilligerswerk, De Bouw, RET, Werkstad en Tourisme verte- genwoordigd. Daarnaast presente ren zich ook diverse opleidingsinstellin gen. De Banenmarkt biedt werk op alle niveaus. Jolanda den Jongste werkte tot de komst van haar eerste kind als boekingsmedewerker in een hotel. Toen haar twee kinderen het voortgezet onderwijs gingen volgen, kreeg ze werkkriebels. Via een vriendin hoorde ze van Care4Jobs. Ze trok de stoute schoenen aan en maakte een afspraak voor een oriënterend gesprek. "In een hotel werken, zag ik niet zitten. Je krijgt met onregelmatige werktijden te maken en dat wilde ik niet. Meer dan reserveringen en de administratie die daaraan hangt verzorgen kon ik niet. Ik had het gevoel nooit meer werk te kunnen krijgen. Via Care4Jobs werk ik nu parttime in de receptie van een verzorgingshuis. Hartstikke leuk. Tot mijn verbazing komt mijn werkervaring in het hotel me van pas", vertelt Jolanda. lllilliil Glanshemd Glansblouse. Animalprint shirt. Kolbert met zilveren streep. Kostuum Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage Telefoon 070-360.48.16 Internet www.hsn.nl Hemd, diverse prints. Broek met zilveren f\Q95 etrpAn Ook werkzoekenden zonder specifieke opleiding zijn welkom op Banenmarkt REUMABESTRIJDING Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 (22 cpm) www.reumafonds.nl Nighttown ligt op loopafstand van het centraal Station Rotterdam LEUNIS VERLINDE

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 6