Sint in Zuid Minister Pronk geeft les op Stedelijk Gymnasium STRALUMA Wegener huls-aan-hulskranten IN KRANT IETEN iZOEKI Deurslot kapot, huis leeggehaald Oude @dres van Stadsblad vervalt Kamer van Koophandel verhuist Politie tast in duister naar het motief 7 7/ m Ingebroken tijdens slaap Hardrijders Passen kwijt funda DONDERDAG 29 NOVEMBER 2001JAARGANG 53 Nr. 48 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM I "ALE OPLAGE: HNS Verhuurder wil 200 woningen verkopen Hoog bezoek met Van Boxtel in Schiedam Rondrijden door de stad om eten te bezorgen KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Een 44-jarige man kon dinsdag zijn huis niet meer in, omdat bleek dat zijn slot vernield was. De cilinder was er uit gehaald, en de afdek- plaat was gebroken. De hele wo ning is doorzocht, waarbij een fototoestel, een videorecorder, Traveller Cheques en wat Ame rikaans geld werden ontvreemd. De politie heeft een nader onder zoek ingesteld. WATERWEG - De oude email adressen voor de edities van We gener Huis-aan-huiskranten West, die sinds september zijn vervangen door nieuwe, zijn met ingang van 1 januari niet meer in gebruik. Het adres red.groot. vlaardingen@haven- loods.wegener.nl (dat zowel voor Groot Vlaardingen als het Nieuwe Stadsblad en De Maas koerier werd gebruikt) komt dan definitief te vervallen. In het vervolg zal Het Nieuwe Stads blad bereikbaar zijn onder het adres redactie.ns@whw.wege- ner.nl. Persberichten met een Vlaardings karakter, bestemd voor Groot Vlaardingen, kan men mailen naar redactie.gvl@whw.wegener.nl. Zaterdag 1 december WOON BOULEVARD □ocaKrasa De kinderhartjes klop ten natuurlijk al vol verwachting, want de Goede Sint zou zater dag 24 november een bezoek brengen aan de Groene- laan in Schiedam-Zuid. Vergezeld van zijn Zwarte Pietenband meer de hij aan op het Rozenburgplein, waarna een kleurrijke stoet via de Willemskade naar de Groenelaan liep. Daar werden alle kinderhan den gauw gevuld met heerlijk snoepgoed. De traditie om Sint Nicolaas har telijk te ontvangen is al vele jaren een goed gewoonte van de winke liersvereniging in de Groenelaan. De Sint stopt bij ieder lid van de vereniging en neemt een kijkje in de winkel. De ondernemers had den er natuurlijk voor gezorgd dat hun winkel er op en top uitzag, want als Sint Nicolaas een rom meltje zou zien, betekent dat de eigenaar van de zaak mee moet naar Spanje! Gelukkig gebeurde dat niet, want iedereen had zijn best gedaan om in de gratie te komen bij de Goed heiligman... W REGIO - De Kamer van Koop handel Rotterdam, die ook in de ze regio een belangrijke functie vervult, gaat per 18 december verhuizen. Na het bekende kan toor in het World Trade Center op de Lijnbaan, zal zij een voor malig bankgebouw betrekken aan de Blaak 40. Hiermee veran deren ook andere gegevens: Kamer van Koophandel Blaak 40 3011 TA Rotterdam Nieuw centraal postadres: Postbus 450, 3000 AL Rotter dam Nieuw telefoonnummer: 010-402 77 77. Wat niet verandert is het centra le faxnummer: 010 - 414 57 54. Ook het emailadres blijft het zelfde: post@rotterdam.kvk.nl. De Kamer van Koophandel blijft 24 uur per dag een vraagbaak voor alle ondernemers op www.kvk.nl. door Look J. Boden DORDRECHT SCHIE DAM - Een 26-jarige Schie- damse is zondag samen met vier andere verdachten in Dordrecht opgepakt wegens mogelijke betrokkenheid bij een drievoudige moord die vrijdagavond werd ge pleegd. Een vrouw en twee oudere kinderen zijn daar bij om het leven gekomen. Maandag zijn er nog eens twee Schiedammers opge pakt. De aanleiding voor de daad is nog onduidelijk. De vermoorde Wilma van Griensven was 49 jaar oud, ter wijl haar dochter Linda en diens vriend Ismael Yilmaz de leeftijd van slechts zestien hebben be reikt. Het drama speelde zich af in de Dordtse wijk De Staart, waar het gezin van moeder met haar 35-jarige vriend, twee dochters van 11 en 16 en het vriendje zich op dat moment be vinden. Men maakt zich op voor het weekeinde, maar wordt vlak voor middernacht opgeschrikt als een reeks aan schoten oor verdovend door het portiek aan de Giessenstraat klinkt. Dan volgt een evenzo verdovende stilte, en het noodlot dat schrij nend aan drie van de vijf aanwe zige mensen voorbijgaat. De vriend van de moeder kon zich zelf en de jongste dochter in vei ligheid vluchten. De daders zijn mogelijk in een klaarstaande au to gevlucht. Schiedammers Tot nu toe zijn er acht verdach ten aangehouden. Zondag zijn een 26-jarige vrouw en een 23- jarige man uit Schiedam in ver- V zekering gesteld. De man is dinsdagmiddag, na intensief ver hoor, weer op vrije voeten ge steld. Twee 27-jarige mannen uit Barendrecht en Rotterdam wer den aangehouden, maar werden later ook weer vrijgelaten. Maandagmiddag pakte de politie twee verdachten op: een 28-jari- ge vrouw en een 29-jarige man uit Schiedam. Laatstgenoemde wordt, samen met een eerder aangehouden 19-jarige stadge noot, vrijwel zeker verdacht van directe betrokkenheid bij de schietpartij. Van een nog voort vluchtige verdachte is de identi teit bij de politie inmiddels be kend. Het zou om een man van Turkse afkomst gaan. De politie raadt hem via de media aan zich zelf te melden, want de kans dat er anders harde maatregelen vol gen is bijzonder groot. Een comr positietekening werd maandag avond in het AVRO-programma Opsporing Verzocht getoond. Hierop zijn zeven tips binnenge komen, die stuk voor stuk wor den nagekeken. In de nacht van dinsdag op woensdag werd tenslotte nog een 54-jarige man aangehouden, die mogelijk betrokken zou zijn bij het drama. Onbegrijpelijk Velen vinden het een onbegrij pelijke situatie. Er lijkt zich een drama te hebben voldaan, zon der dat daar een steekhoudend motief voor is. Enkele buurtbe woners spelen met de gedachte dat er zich problemen hebben voorgedaan in de relationele sfeer. Anderen sluiten dat reso luut uit, omdat het stel in ieder geval naar buiten toe als zeer hecht te boek stond. Er zijn al honderden buurtbewo ners ondervraagd door de dertig medewerkers van het Recher chebijstandsteam, die inmiddels op de zaak zijn gezet. Ook is er intensief sporenonderzoek ge daan door technisch personeel. Maandag zijn de aangehouden verdachten gehoord over hun mogelijke betrokkenheid, maar de politie heeft daar tot op heden nog geen uitlatingen over ge daan. Vervolg op binnenpagina: Stille tocht door Dordt iSs- fc SCHIEDAM - De ijninister van VROM Jan Pronk vereert Schie dam op dinsdag 4 december met een bezoek. Hij zal onder ande re een les Algemene Natuurwetenschappen geven aan zesdeklas- sers van het Stedelijk Gymnasium. Zijn inbreng ten behoeve van het klimaatverdrag zal daarbij ongetwijfeld aan de orde komen. Voorts zal Pronk een bezoek brengen aan Groenoord, om te zien hoe de herstructurering wordt aangepakt en om te horen hoe de recente plannen voor de aanleg van de A4-Noord hierop invloed zouden kunnen hebben. De overlast van Rijksweg A20 voor Groenoord Zuid zal ook onderwerp van gesprek zijn. Na een be zoek aan de locatie bij het toekomstige NS-Station Kethel zal nog een bedrijf worden bezocht met milieuvriendelijke toepassingen. Het programma wordt rond 18.00 uur beëindigd op een nog te kiezen locatie. SCHIEDAM - Een 34-jarige vrouw werd woensdagochtend wakker, en dacht rustig te kunnen ontbijten, toen zij ontdekte dat er die nacht in haar woning aan de Van Marumstraat was ingebroken. Het huis was doorzocht, waarbij uiteindelijk een tas met daarin een portemon nee werd weggenomen. In de portemonnee zaten onder andere twee staatsloten en een bankpasje. De vrouw heeft aangifte gedaan. SCHIEDAM - De Verkeerspolitie heeft dinsdagochtend weer een aantal hardrijders in de kuif gepikt. Bij een snelheidscontrole aan de Burgemeester van Haarenlaan werden metingen gedaan tussen 10.00 - 12.00 uur en tussen 14.00 - 14.30 uur. Daarbij 37 bekeuringen uit gedeeld, die er flink inhakken. Op genoemde weg mag slechts 50 km/uur gereden worden, maar enkelen dachten coureur te kunnen spelen, en braken door tot het maximaal gemetene van 97 km/uur. SCHIEDAM - Een 27-jarige vrouw ging dinsdag pinnen aan de Monseigneur Nolenslaan, en wilde het pasje terug doen in haar por temonnee, die in haar tas zat. Deze had zij tijdens het pinnen open laten staan, waardoor de porte monnee eruit is gevist. De dief heeft de benen genomen met drie pas jes en een verblijfsvergunning. De vrouw is direct naar huis gegaan om alle passen te blokkeren, maar de onverlaat had van een van de re keningen al duizend gulden gehaald. Zij heeft aangifte gedaan. Ben jij onze Sinterklaassurprise een leuke juf of meester een groepsleerkracht voor groep 4 i HNS ZONDAG 2 DECEMBER GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 Meubelen 2991 XR Barendrecht C - 1 Tel. 010-292 2È Rotterdam IJsselmonde J ld Verlichting (bedrijventerrein f-jh TeL <>«>-292 10 22 Reijerwaard) www.straluma.nl Ring Rotterdam-Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde Nieuwe Stadsblad Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Zie elders in deze krant Zwarte pieten delen lekkere verrassingen lift! Maak een ritje op een Spaanse ezel! En... rust even lekker uit op het sfeervolle 'thocornel-terras' met gratis speculaas! A20 - afrit nr 8 Westlancbeweg, Vlaardingen (naast IBX5 Hotel) Schiedammers medeverdachten in drievoudige Dordtse moordzaak Het portiekflat aan de Giessenstraat, waar de schietpartij vrijdagavond plaats had. Foto: ETIENNE BUSINK Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Thuis is meer dan alleen een dak boven je hoofd. Thuis is ook die eeuwige afwas, de glurende overbuurvrouw, het alleenrecht op de afstandsbediening. Daarom biedt funda.nl je naast het complete en actuele NVM woningaanbod, ook een breed pakket aan diensten en producten. Inrichting, ver bouwen, tuinonderhoud, buurtinformatie. Kortom, alles op het gebied van wonen. Dus kom eens langs bij funda.nl. Want op dit adres vind je niet alleen een huis; je vindt er je thuis. Onze groep 4 heeft bovenaan het verlanglijstje staan: De Gravin Aleidaschool te Schiedam vraagt namelijk met ingang van 1 januari 2002 (liefst voor de hele week) Wij bieden: een gevarieerde groep in een school die hoge verwachtingen heeft van zichzelf en van de kinderen. ondersteuning door het team. goede bereikbaarheid van de school en toch dichtbij het gezellige centrum van Schiedam. Wij vragen: een enthousiaste collega met volledige onderwijsbevoegdheid, die bewust kiest voor christelijk onderwijs. Voor informatie kun je contact opnemen met: Theo Visser (directeur) 010-4730575 of 010-4659928 (privé) A. Dogger (verenigingsdirecteur) 010-4735052 Je sollicitatiebrief ontvangen wij graag voor surprisetijd (5 december 2001). Je kunt je brief richten aan het bestuur VPCPO t.a.v. A. Dogger, Westfrankelandsestraat 152, 3117 AZ Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1