Pakjesavond! Nieuwe politiechef is Schiedammer Wegener huls-aan-hulskranten IN DEZE KRANT DeVeld Jongen krijgt pistool tegen hoofd gedrukt Opgepakt dankzij uitgestoken voet Geen speelgoed, geen geld 4In veel gevallen lijkt het een keuze voor het minst slechte PAUL BERG "DAG VAN DE KOFFIE" Oude @dres vervalt KIJK OP DE RUBRIEKSPAG1NAS Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Parkeren kan bij ons altijd voor de deur. Gratis." 8 DECEMBER A.S. BIJ CAFFÈ BRUNO sneller te regelen'. De Bewonersvereniging Planta ge kwam met een eigen visie op het Parkeer- en Bereikbaarheids plan. Een enquête die gehouden werd onder omwonenden wees uit, dat er verdeeldheid bestaat over het vergunningstelsel rond de Plantage. Wel moet gezocht worden naar een manier om ook hier het rondjes rijden op zoek naar een plekje te verbannen. En zo waren er meer insprekers. Zo veel, dat het de commissieleden wijs leek om de nieuwe stand punten nog eens goed te bekij ken. Dat gebeurde dan ook eerst. Keuze voor minst slechte En niet zonder humor. Adri Rei- jnhout (D'66): 'Een weerbarsti ger materie is er niet en dat geldt zowel voor gemeente, bewoners, consumenten en bedrijven. Wat je ook voorstelt: het heeft een heel moeilijke opstarttijd'. Voor al de nuanceverschillen tussen verschillende varianten zijn soms maar moeilijk in te schat ten. Hetzelfde geldt voor de re sultaten van een dergelijke in greep. Reijnhout: 'In veel geval len lijkt het dus een keuze voor het minst slechte'. Het leek Rei jnhout dan ook zinnig een evalu atietermijn af te spreken, waar door het nog mogelijk is het plan op onderdelen bij te stellen als dat nodig is. 'Bovendien is er straks een nieuw college en je moet ieder college zijn eigen rij richting gunnen'. Edwin Westenberg memoreerde nog even dat het wel heel lang geduurd heeft, voordat het con ceptplan er dan eindelijk was. Bovendien vond hij de grote hoeveelheid wijzigingen zo op het laatste moment geen goede zaak. Er speelde bovendien een ander - veel belangrijker - punt. Westenberg: 'Ik kan me niet an ders herinneren dan dat we een jaar geleden hebben geroepen dat de Lange Haven autovrij moet worden. Ik kan me dus voorstellen dat we daartoe nu besluiten, maar wachten op uit voering ervan tot er voldoende parkeerplaatsen beschikbaar zijn'. Dat standpunt deelde Ed Gloudi (GroenLinks): 'In het plan zijn geen maatregelen op genomen die een voorbode zijn voor het autovrij maken van de ze historische kade'. Ook het AOV kon de wijzigingen nog niet helemaal op hun juiste waarde schatten. Catelijne de Groot wilde ze in ieder geval nog in de fractie bespreken. Ook Henk Metaal (GemeenteBelan- gen) gaf een soortgelijk signaal af: 'Toen ik hier vanavond kwam, zag ik weer een nieuw voorstel. Bovendien zijn er zes insprekers en word ik weer aan het twijfelen gebracht. Ik vind het ontzettend moeilijk'. Ronduit droevig De Dam blijft nog een punt van discussie. Reijnhout: 'Ik heb doorgaans een afgewogen, hel der oordeel over zaken, maar wat de Dam betreft ben ik er nog niet uit'. Hij herinnerde onder meer aan het Plan van Seinpost waarin, wordt geadviseerd de Grote Markt autovrij te maken. Reijnhout: 'Beleid moet toch WOENSDAG 5 DECEMBER 2001JAARGANG 53 Nr. 49 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM -E OPLAGE: KRANT NIET ONTVANGEN? SOBO en Woonplus samen sterk voor kwaliteit Dagverblijven weer in actie Carry Slee praat over Moederkruid SCHIEDAM - Een 15-jarig meisje werd donderdagmiddag op het Hargplein door drie kna pen beroofd van haar tas. Op grond van het signalement dat het slachtoffer van de drie jeug dige daders gaf, stelde de politie een buurtonderzoek in. Daarbij werden in winkelcentrum Hof van Spaland twee jongens aan getroffen die aan het signale ment voldeden, maar zich uit de voeten maakten toen de politie opdook. Een voetganger schoot de politie te hulp en stak zijn voet uit, waarop de twee Rotter dammers (13 en 16 jaar) ten val kwamen en werden ingerekend. Het tweetal ging de cel in. De politie is nog op zoek naar de derde, nog voortvluchtige dader, die mogelijk nog in het bezit is van de tas van het meisje. SCHIEDAM - Een 17-jarige jongen pleegde maandagmid dag, tegen sluitingstijd, een overval op een speelgoedwinkel aan de Hoogstraat. Hij bedreigde met een vuurwapen een aantal personeelsleden en sommeerde hen de kassa te openen. Toen dat niet lukte nam de jeugdige over valler snel de benen, en ver dween samen met een buiten op de uitkijk staande knaap in on bekende richting. De politie heeft een nader onderzoek inge steld. SCHIEDAM - Het oude email adres voor Het Nieuwe Stads blad dat sinds september is ver vangen door een nieuw, is met ingang van 1 januari niet meer in gebruik. Het adres vervalt dan definitief. Het Nieuwe Stadsblad is voor taan per email bereikbaar via re- dactie.ns@whw.wegener.nl SCHIEDAM - Twee Vlaarding- se jongens van respectievelijk 13 en 18 jaar zijn vrijdag in Schie dam onder bedreiging beroofd. Om half twee 's middags werd de 13- jarige in de Hugo de Grootstraat door vier onbekende jongens belaagd. Ze aasden op de discman en het geld van het slachtoffer. De Vlaardingse jon gen werd van zijn fiets geschopt en moest onder bedreiging zijn geld- niet meer dan een paar gul- den- afgeven. Nadat de discman uit de zak van de jongen werd gehaald, kreeg hij nog een aantal forse klappen. Voor de vier er vandoor gingen, lieten zij ook nog eens de banden van de fiets van de 13-jarige leeglopen. Een 18- jarige Vlaardingse jon gen kreeg vrijdagavond de schrik van zijn leven toen hij op de Brederoweg een pistool tegen zijn hoofd kreeg gedrukt. De jongen werd door drie jongens gesommeerd een paar gulden en zijn mobieltje af te geven. door Wim Schelberg SCHIEDAM - Het Parkeer en Bereikbaarheidsplan mag door naar de volgende ronde. Toch maakte een aantal commissieleden een voorbehoud bij hun positief advies. Zij willen vooraf gaand aan de behandeling in de raad, die wethouder Hafkamp het liefst nog dit jaar ziet, antwoord krijgen op een aantal vragen. Haf kamp gaf al aan dat het in ieder geval zaak is, ook bij een vastgesteld plan, goed de vinger aan de pols te houden en het plan waar nodig bij te stellen. Het Parkeer- en Bereikbaar heidsplan heeft de gemoederen flink beroerd. Tijdens de extra informatieavond, voorafgaand aan de behandeling in de com missie, liepen de gemoederen hoog op. Hafkamp: 'De in spraakavond heeft geleid tot een aantal herovenvegingen'. Intern is de gemeente met de nieuwe op- en aanmerkingen aan de slag gegaan. In een oplegnotitie wer den de nieuwe wijzigingen aan de commissie ROV gepresen teerd. Want bij een Parkeer- en Bereikbaarheidsplan voor met name de binnenstad van Schie dam is het bijna onmogelijk om het iedereen naar de zin te ma ken. 'Ik weet dat het een gevoe lig onderwerp is', aldus Haf kamp. Knelpunten waren onder andere de ontsluiting van de Lange Ha ven, de Lange Kerkstraat, de Plantage, vergunningzones en - tarieven en de parkeergarages. Langer werd stilgestaan bij het al dan niet autovrij maken van de Dam. Want daarover bestonden tegengestelde meningen, terwijl het open of gesloten zijn van de Dam grote invloed heeft op de verkeersafwikkeling. Marcel Koertshuis zette het gewijzigde Parkeer- en Bereikbaarheidsplan uiteen. 'De belangrijkste wijzi ging is dat we de Dam willen sluiten. Dat heeft gevolgen voor de circulatie van het verkeer aan de oostzijde van de Lange Ha ven'. De verkeersafwikkeling vindt dan namelijk via de Grote Markt plaats. Dat ontlast dan wel de Korte Haven, waarvan Koersthuis zegt: 'Het lijkt ons een goed idee om de Korte Ha ven niet meer te gebruiken als ontsluiting voor de Lange Haven oostzijde'. Hij illustreerde dat met een foto, die treffend de si tuatie op de Korte Haven weerg af en in ieder geval duidelijk maakt, dat de Korte Haven geen serieuze optie is voor de afvoer van grote hoeveelheden verkeer. Opnieuw waren er verschillende insprekers. Zoals John van Ge stel van de Bewonersvereniging Schiedam Centrum (BVSC). Die pleitte opnieuw voor een 24- uurs openstelling van de par keergarage bij het ABC-com- plex. En ook de BVSC zag wei nig heil in de afvoer van verkeer via de te smalle Korte Haven. 'Op die manier wordt een nieu we bottleneck gecreëerd', aldus Van Gestel. Zoek- en sluipverkeer Maar ook bewoners op de Lange Haven willen niet langer de dupe zijn van zoek- en sluipverkeer. De kritiek van de BVSC was niet mals: 'Veel bewoners aan de Lange Haven hebben fors geïn vesteerd in hun panden, dit in te genstelling tot de meeste onder nemers op de Hoogstraat die hun omzetdaling alleen maar wijten aan slechte parkeervoorzienin gen voor bezoekers. De winke liers vergeten dat zij zelf (en hun werknemers) in h^t centrum ruw geschat zo'n honderd parkeer plaatsen 'opvreten' door op straat te parkeren en zo plaatsen van potentiële klanten te bezet ten!'. Volgens Van Gestel moest het maar eens uit zijn met het voortdurende 'dat nemen we mee' van Hafkamp. Van Gestel: 'Het gerucht gaat dat Hafkamp de grootste verhuizer in Schie dam is, want hij neemt alles mee'. Misschien een ware uit spraak, maar zeker geen waar hét Parkeer- en Bereikbaarheids plan mee gebaat is. Dat maakte Hafkamp dan ook onmiddellijk duidelijk: 'Het is heel makkelijk om dit soort opmerkingen te ma ken, maar ik daag iedereen uit - hier in de zaal en daarbuiten - om hier te komen zitten en het Daarin staat natuurlijk alle informatie over iedereen. Stout geweest, of juist heel netjes? Goed je best gedaan op ■school? Vriendelijk tegen iedereen ge weest? Het zijn allemaal vragen die in de kinderhoofden dwalen. Gelukkig is de Sint vergevingsgezind, en hoeft er niemand mee terug naar Spanje. Alhoewel velen daar best oren naar hebben, want het weer daar .is nog altijd beter dan in het kille en natte Nederland. Eindelijk: Sinterklaas is ja rig! Lang verwacht, maar nu dan toch brengt hij op Pakjesavond aan vele hui zen weer een bezoek. Met in zijn ene hand de staf, en de andere Het Grote Boek. Na de pakjes mag je ook nog eens je schoen zetten. Peen en stro erin, hard zingen, en hopen dat er maar weer veel lekkers in zit. Morgenochtend vroeg wakker, om als eerste te kijken wat er in zit. Veel plezier! vooral op elkaar afgestemd zijn'. Die mening deelde Edwin Wes tenberg. Hij noemde het ronduit droevig dat de Grote Markt voor i verkeer open blijft. Daarnaast stuitte ook het argument dat vrachtwagens 'de draai' niet zouden kunnen maken en dus voor een bepaalde route was ge kozen op weerstand in de com missie. Maarten Reuderink (Pv dA): 'Ik vind het wel erg makke lijk dat elke keer de draai de an dere kant op onhaalbaar is. Ik wil het graag geloven, maar dan wil ik daarvan wel graag teke ningen zien. Ik wil er graag van overtuigd worden'. Vinger aan de pols Hafkamp: 'Ik kan u verzekeren dat we alle mogelijkheden niet één keer, maar meerdere keren hebben bekeken. Het is geen eenvoudige zaak. Eén conclusie is wel helder: je kunt het nooit iedereen naar de zin maken. Dat is de grote moeilijkheid. Je moet toch proberen er op dit moment zo goed mogelijk uit te komen. Maar het blijft een zaak waarbij je constant de vinger aan de pols moet houden'. Uiteindelijk bleef het advies van de commissie ROV in het midden. Westenberg (PvdA): 'Het advies blijft nog een beetje in het luchtledige hangen. Alle voorstellen moeten we nog eens goed op ons laten inwerken. We nemen alle inzich ten in ieder geval mee richting fractie en brengen die zienswijze dan in de raad naar voren'. En dat gold voor meer fracties. Daarmee is het Parkeer- en Be reikbaarheidsplan voorlopig krap door de bocht. SCHIEDAM - Burgemeester Ivo Opstelten van Rotterdam instal leerde maandag de heer A.J. Meijboom als nieuwe politiekorps chef Rotterdam-Rijnmond. Meijboom is de opvolger van B.A. Lutken die onlangs met pensioen ging. Aad Meijboom werd op 25 oktober 1951 in Schiedam geboren. Na een primaire politieopleiding begon hij zijn loopbaan in 1970 bij de uniformdienst en bij de recherche in Westland en Krimpener- waard. Na het behalen van zijn diploma aan de Nederlandse Poli tie Academie heeft Meijboom diverse algemene en justitiële func ties bekleed bij de rijkspolitie in het district Breda en was hij plaatsvervangend districtscommandant rijkspolitie Nijmegen. Na een periode van zes jaar als plaatsvervangend korpschef Gel derland Zuid, is hij sinds 1 juni 1998 korpschef van de regiopoli tie Twente. Aad Meijboom is getrouwd en heeft twee dochters. SCHIEDAM - 's-Gravelandsowcg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid AT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 VAN 12:00 17:00 UUR Hoogstad 251 Tel. 010-2489330 3131 KX Vlaardingen Fax 010-4600404 www.caffebruno.nl Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Nieuwe HGStadsblad Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur BeoVision Avant Het Glazen pand Noordmolenstraat 17 Schiedam Tel: 010 - 473 70 44 BANG OLUFSEN Parkeer en bereikbaarheidsplan voor binnenstad krap door de bocht foto: OËVKAËRHWT foto: COR VOS

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1