5iR3 urm Gemeente Schiedam I Een beter milieu begint in Schiedam BON Gladheid- bestrijdingsplan 2001 De verkeersveiligheid in Schiedam wordt aangepakt! Afvalstoffenheffing Informatie Gemeente Schiedam Rijbewijs verlopen? WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 NS1-2 EDijm Gezocht: jongeren die met de gemeente mee willen denken Begin november maakte de gemeente Schiedam haar voornemen bekend om een Jongerenpanel op te zetten in Schiedam. We riepen de jongeren op mee te denken over en deel te nemen aan dit panel. Bij zo'n panel zou het niet gaan om een clubje vergadertijgers dat eens in de maand vergadert met een reglement van orde in de linkerhand en een agenda in de rechterhand. Gewoon een groep van jongeren die regelmatig wil reageren op vragen of voorstellen en die zelf ook ideeën doorgeven aan de gemeente. wethouder Jeugd- en Jgngêrenheleid. Vindt u dit ook, dan willen wij graag met u praten. Wat vindt u dat er moet veranderen met het milieu in Schiedam? Laat uw mening horen! E-mail WIJZIGINGEN GEMEENTELIJK MONUMENT Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE www.schiedam.nl en op teletekst pagina 701 -711 fèJgS (achter het mozaiekkanaal) WËÈÈË&èÈÊm PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 49, WOENSDAG 05 DECEMBER, 2001 1 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden Telefoon: (010) 246 54 00 Jongerenpanel in Schiedam Helaas leverde de oproep te weinig reactie op om, zoals gepland, in december van start te kunnen gaan met het Jongerenpanel. Maar als gemeente vinden we het erg belangrijk contact te houden met de jongeren in onze stad. Daarom: laat vóór 1 janu ari 2002 weten, hoe volgens jou gemeente en jon geren in Schiedam het beste met elkaar in contact kunnen treden. Geef je op als deelnemer en laat je stem horen. Voor meer informatie: Kijk op de website: www.ditiswatikvanschted3mvind.nl Om je aan te meiden, kun je contact opnemen met de afdeling Welzijn van de gemeente Schiedam. Dat kan via e-mail naar jongerenpanel@schiedam.iil of door een briefje te sturen naar: Gemeente Schiedam, t.a.v. afdeling Weizijn/Jongerenpanel, Antwoordnum mer 33,3100 VB Schiedam (postzegel plakken is niet nodig). Vermeld zowel in de e-mail als in het briefje je naam, adres en postcode voor antwoord. Noteer ook je geboortedatum eng vens worden uiteraard vertrouwelijk behandeld. Peter Gmeneweg, Een beter milieu begint in Schiedam Vindt u dit ook, dan willen wij graag met u pra ten. Wat vindt u dat er moet veranderen met het milieu in Schiedam? Laat uw mening horen! De gemeente Schiedam ontwikkelt een nieuw milieubeleidsplan voor de jaren 2002 2006. In dit plan geeft de gemeente aan wat zij wil bereiken met het milieu in Schiedam. De gemeente heeft 13 milieuthema's benoemd, variërend van natuur tot geluid en van bodem tot energie. Elk thema heeft zijn eigen doelstellin gen. zoals: meer groen in Schiedam; alle risico's van de bedrijven worden in kaart gebracht; het water weer terug in de wijk; alle bodemverontreinigingen zijn in 2005 bekend. Het ontwikkelen van dit milieubeleidsplan doen we niet alleen, maar met UI Uw inbreng is belangrijk. Het gaat om uw milieu in uw stad. U kent de milieusituatie in uw straat, in uw wijk het beste. We willen u daarom graag spreken. Wij nodigen u uit om mee te praten over het milieu in uw gemeente. We organiseren vier milieubijeenkomsten. Twee bijeenkomsten voor de bewoners, een bijeenkomst voor de vertegen woordigers van de bedrijven in Schiedam en een bijeenkomst voor de vertegenwoordigers van de maatschappelijke organisaties. Vier milieubijeenkomsten: Dinsdag 11 december in het Proveniershuys aan de Overschiesestraat 3A 1Milieubijeenkomst voor de bedrijven 16.00 uur— 18.00 uur 2. Milieubijeenkomst voor de bewoners ten zui den van de snelweg 19.30 uur 21.30 uur Woensdag 12 decembar in het wijkcentrum, SWS- De Blauwe Brug aan het Bacbplein 590 3. Milieubijeenkomst voor de maatschappelijke organisaties 18.30 uur— 20.00 uur 4. Milieubijeenkomst voor de bewoners ten noor den van de snelweg 20.15 uur 21.30 uur Meer informatie over de milieubijeenkomsten kunt u krijgen bij: Mevrouw A. Nix van de afdeling Milieu, telefoon 246 54 40. U kunt u opgeven door de bon in te vullen en op te sturen naar: Gemeente Schiedam, Afdeling Milieu. Antwoord nummer 33,3100 VB Schiedam (een postzegel is niet nodig). Ja, ik wil graag meepraten en meedenken over het Schiedamse Milieubeleid en ik kom naar de volgende bijeenkomst: hedrijven op 11 december Li bewoners ten zuiden van de snelweg op 11 december maatschappelijke organisaties op 12 december bewoners ten noorden ven de snelweg op 12 december Naam Organisatie Straat huisnummer Postcode jilaats Telefoon Stuar deze bon in een envelop aan: Gemeente Schiedam, Afdeling Milieu, Antwoordnummer 33. 3100 VB Schiedam (een postzegel is niet nodig) Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Oude Sluis 17 Het plan ligt ingaande 6 december 2001 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65 Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswij zen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend op 21 november 2001, op voorstel van de ONS-Groep, te hebben vastgesteld het "gladheid- bestrijdingsplan 2001". In de komende winterperiode zal gladheid bestrijding weer regelmatig noodzakelijk blijken te zijn. De ONS-Groep voert deze werkzaamheden uit in opdracht uit van de wegbeheerder de gemeente Schiedam. Als wegbeheerder heeft de gemeente Schie- gemt eiijke dam de plicht de gemeenteüjKe wegen in een zodanige staat te brengen (en te houden) dat deze aan de verkeersfunctie kan (blijven) voldoen. In het plan is bijvoorbeeld aan gegeven waar en in welke volgorde de strooiwerkzaamheden zullen plaatsvinden (prioriteit 1 t/m 15). Eerst de busroutes en doorgaande gemeentelijke hoofdwegen. Daarna de stedelijke fietsroutes en zo voorts. Naast de door de gemeente Schiedam te ontplooien activiteiten wordt u geattendeerd op artikel 2.1.19 van de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) van Schiedam, vast gesteld door de gemeenteraad op 12 decem ber 1995, waarin is opgenomen dat de hoofdbewoner of hooragebruiker van het gebouw of terrein bij gladheid verplicht is het zich voor of langs het gebouw of terrein bevindende voetpad ter breedte van min stens 1 meter met zand of andere daarvoor bruikbare stoffen te bestrooien. Vanaf vandaag ligt een exemplaar van het Gladheidbestrijdingsplan 2001 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Informatie en inspraak over de 30 km/uur-inrichting en oversteken op verkeersaders in Zuid (De Gorzen, Plantage, gebied tussen Schoolstraat en Westerkade) Binnenkort zal een aantal stadsdelen worden ingericht als Zogenaamd 30 km/uur-gebied. Er mag dan niet sneller dan 30 km per uur worden gereden. De gemeente heeft een Beleidsplan Verkeers veiligheid voor de hele stad opgesteld. Dit plan heeft tot doel de verkeersveiligheid in Schiedam verder te verbeteren. Bij dit plan hoort een Uitvoeringsprogramma voor de jaren 2000-2004. Deze plannen zijn in december 1999 door de gemeenteraad vastgesteld. Onderdeel van het plan is de inrichting van 30 km/uur-zones in alle woongebieden in Schiedam waar dat nog niet het geval is. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat de verkeersveiligheid daarmee sterk wordt bevorderd. Omdat het in de praktijk ondoenlijk is in woongebieden regelmatig snelheidscontroles te houden worden de straten zo aangepast dat het erg moeilijk wordt daadwerkelijk harder dan 30 km per uur te rijden. De maatregel wordt dus afgedwongen door de inrichting van de straat. Om de snelheid af te remmen zullen op regelmatige afstanden verkeersdrempels worden aangelegd. De gekozen drempels bestaan in principe uit een uitgekiende vorm met een stevige fundatie waardoor wel de snelheid wordt afgeremd maar er verder zo weinig mogelijk hinder en kans op schade ontstaat. Inrichting 30 km/uur-gebied en verkeersaders in Zuid Door de afdeling Verkeer en Vervoer is de afgelopen tijd gekeken hoe de inrichting van Zuid het best kan gebeuren. Daarbij spelen uiteraard ook de wettelijke richtlijnen voor 30 km/uur-zones een rol. Daarnaast zijn er voorstellen om op de Havendijk en de Schoolstraat oversteekplaat sen te maken met drempelvoorzieningen en snelheidsborden. Inloopdag Voor neel Zuid (De Gorzen, Plantage, gebied tussen Schoolstraat en Westerkade) wordt een inloopdag gehouden op: Dinsdag 11 december 2001 in de ruimte van Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10. De zaal is open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zijn medewer kers van de gemeente aanwezig die aan de hand van de tekeningen uw vragen kunnen beantwoorden en als u dat wenst kunt u uw schriftelijke reactie hier achterlaten. De reacties zullen middels een commentaar nota voor besluitvorming aan Commissie ROV en gemeenteraad worden voorgelegd. De commentaarnota zal voor de bestuurlijke behandeling ook naar alle belanghebbenden worden gestuurd die schriftelijk hebben gereageerd op de plannen. re pi Gelijktijdig met de bestuurlijke behandeling zal de procedure voor het verkeersbesluit worden opgestart. Voor het kunnen inrich ten van de wijk als 30 km/uur-gebied is namelijk een verkeersbesluit nodig. Op deze pagina (Gemeenteberichten in het Nieuwe Stadsblad) zal de tekst van dit verkeersbesluit worden gepubliceerd. Daarin kunt u lezen op welke wijze en binnen welke termijn u hierop kunt reageren. Naar verwachting zal publicatie van het verkeersbesluit eind janua ri 2002 plaatsvinden. In de zomer van 2002 zal met de uitvoering worden begonnen. Naar verwachting zal de totale uitvoering voor Zuid ongeveer vier maanden gaan duren. Informatie Informatie kan worden ingewonnen bij de heer P. van der Graaff (projectleider 30 km/u-gebieden) van de sector VROM, tel.: 2465643 op woensdagen of de heer Th. Breedeveld van de sector VROM, tel.: 2465632 (niet op vrijdag). U kunt ook e-mailen voor informatie naar:pvdgraaff@goudappel .nl Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 2 chamaecyparis, staande Tuinlaan 82 i.v.m. de situering. 1 spar, staande Nieuwe Haven in de achtertuin i.v.m. de situering. 1 hazelaar, staande in de Valeriusstraat i.v.m. de situering. 10 populieren, staande Groeneweg t.o.v. nr. 23 i.v.m. vervangen van kabels. 15 bomen, w.o. 3 essen, 1 wilg, 4 lijsterbes, 1 pumus, 1 meidoorn en 5 populieren staande op Volkstuinen complex Vijfsluizen i.v.m. overlast. 13 bomen, w.o. 3 sequoia, 3 dennen, 1 iep, 2 esdoorn, 2 eiken, 1 berk en 1 els staande op Volkstuinen complex Thurlede i.v.m. overlast. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel gescnorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 010- 631 52 81. O A Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 26 november 2001 t/m 30 november 2001: bouwaanvragen/meldingen: S. Arslan Iepenlaan 86 Noordvest 89 B Lorentzlaan 100 Stadhouderslaan 121 Prinses Beatrixlaan 2 Oude Sluis 17 D. van Lambaart Fam.Lijten M. van Vliet Sport - recreatiebad Groenoord Zeeman sloopaanvragen/sloopmeldingen: Burg. Knappertlaan 240 b J.J. Stap v/d Kruit Hoofdstraat 8-14 Nolet vastgoed b.v. woning vergroten (herziene aanvraag) pakhuis verbouwen tot woon- werkruimte (herziene aanvraag) gevelkozijn vervangen tennisbaanverlichting plaatsen berging bouwen cafe verbouwen (herziene aanvraag) asbest verwijderen div. panden en constructies slopen Verleende beschikking bouwvergunning van 28 november 2001: Mozartlaan/Vivaldilaan/ Corn.van Zantenplein en H. Bosmanplein Woonplus Schiedam woningen renoveren Verleende sloopmelding van 27 november 2001: Burg. Knappertlaan 240 b IJ. Stap v/d Kruit asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 5Ö951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aangezien regelmatig vragen worden gesteld over de werking van deze belasting volgt hieronder een korte toelichting. De afvalstoffenheffing is een belasting die betaald wordt voor het ophalen en verwer ken van huisvuil. De gemeente is verplicht om tenminste een maal per week bij elk perceel op haar grond gebied huisvuil op te nalen. Hierbij heeft de gemeente het recht een belasting te heffen van degene die feitelijk gebruik maakt van een perceel waar huishoudelijk afval kan ont staan. Dit betekent dat eigenlijk geen enkel huishouden van het betalen van deze heffing is uitgezonderd. Iedereen heeft namelijk belang bij een schone omgeving en dus ook bij het ophalen van huishoudelijk afval. Daarom worden de hieraan verbonden kosten aan alle huishoudens in rekening gebracht. Het aantal personen per huishouden (één of meer) is wel van belang voor de heffing. Op deze manier wordt er rekening mee gehou den dat een groter huishouden in het alge meen meer afval produceert. Wijzigingen in uw gezinssituatie Hoewel de afvalstoffenheffing meelift met de Energierekening van de ONS Groep blijft het een gemeentelijke heffing. Op de Energierekening (jaarafrekening) wordt de Afvalstoffenheffing onder 3. ver meld. Het bedrag wordt berekend over een bepaalde verbruiksperiode waarbij wordt aangegeven of het tarief voor een één- dan wel meerpersoonshuishouden is berekend. Als u wordt aangeslagen voor een meerper soonshuishouden terwijl u als enige feitelijk gebruik maakt van een perceel, dan kunt u schriftelijk om tariefaanpassing vragen bij het bureau Heffingen en Invordering, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Een wijziging van één- naar meerpersoons- heffing moet u eveneens schriftelijk melden. U dient steeds een kopie van de betreffende jaarafrekening van de ONS Groep bij te voegen. Nog vragen Het bureau Heffingen en Invordering van de gemeente Schiedam kunt u voor uw vra gen over de afvalstoffenheffing bereiken op tel.: 246 54 73. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 10 december 2001 Mgr. Nolenslaan 0 Lange Haven 121 Odinholm 13 Prof. K. Ohneslaan 130 132 Prof. K. Ohneslaan 134 A Burg. Knappertlaan Noordvest noek Kethelstraat Rembrandtlaan t.h.v. De Genestetlaan Kreupelstraat naast parkeergarage AH Mgr. Nolenslaan hoek Piersonstraat Dr. Wibautplein Nieuwe Haven hoek St. Liduinastraat Burg. Knappertlaan 104 St. Liduinastraat 10 De Vlinderhoven 94 Sjngel 104 De Wilgen Vastgoed Rotterdam b.v. 41 appartementen bouwen Bokx Vastgoed Ontwikkeling dansschool ombouwen tot garage/patio dakkapel bouwen J.W. Reus M.S. Marras P.M. Nederstigt Irado n.v. Irado n.v. Irado n.v. Irado n.v. Irado n.v. Irado n.v. Irado n.v. Ritmeester Aannemingsbedrijf St. Liduinastichting Fam. van Rumpt Pastoor P.M. Vismans woningen verbouwen woning verbouwen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen Afval Apart Punt plaatsen dakkapel bouwen noodkeuken bouwen (voor max. 2 jaar) dakkapel bouwen parochiecentrum bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 90. L

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2