Gouden Krant 2001 voor 'wereldwandelaar' Vermist/Gevonden Stichting Amivedi 'Thuis op Straat' van start in Nieuwland KunstKerst in Pand Paulus KORTWEG Eurohulp voor ouderen is ook actie'tegen oplichters Ie operatieassistent via moedercontract SCHIEDAM 7 Nederlandse muziek is mooi Mistery man op inspectie Kerstconcerten Harg/Spaland Kerst in Kethel Kinderkerk: Welkom in de stal Look TV populair, maar worstelt met geld en tijd: Stichting Westvest presenteert: m v WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 50 - 1441 WATERWEG - In de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis rijden binnenkort bussen rond met de vermelding www.zorgvoorjezelf.nl. Een ac tie van Zorggroep Waterweg Noord, die deze maand van start gaat met een grootscheepse wer vingscampagne. De actie wordt ondersteund door een geheim zinnige 'mistery man'. Vanwege toekomstige uitbreidingen bij ondermeer De Meerpaal in Vlaardingen en DrieMaasHave in Maassluis is de Zorggroep op zoek naar nieuw personeel, van helpende tot verpleegkundige. Ook eigen medewerkers en vrij willigers van de Zorggroep on dersteunen de campagne met het ophangen van posters op de ra men van hun huizen. Dat kan prijzen opleveren zoals een reis je Parijs. De speciale mistery man is 'ingehuurd' om op ver- Schillende dagen een inspectie tocht door de regio te maken. Hij reikt dan ook prijzen uit aan de medewerkers of vrijwilligers thuis. SCHIEDAM - Ouderen woon- centrum Harg/Spaland heeft twee kerstuitvoeringen op het 'programma staan. Zaterdag 15 december geeft het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus eén kerstconcert. Op 22 de cember is er een bijzondere uit voering in kerstsfeer van mu ziekkorps Ambrosius en koor Green Forrest Selection. Het keukenteam van Spaland verzorgt op le en 2e kerstdag een maaltijd (25,- inclusief glaasje wijn) waarbij senioren bit de wijk welkom zijn. Info/boeken via tel. 2475555. In het gebouw aan de Willem Andriessenlaan 2 is t/m 24 janu ari de verkoopexpositie aquarel len van Atie Mast-Wolfert te zien. Haar werk bestaat voorna melijk uit stillevens en bloemen. SCHIEDAM - Muziekvereni ging St. Radboud houdt op woensdag 19 december een Kerstconcert in de Dorpskerk aan het Noordeinde in Schie- dam-Kethel. Het concert moet een sfeervolle opwarmer zijn voor het Kerst feest in 2001. Naast vooral de samenzang en een kerstverhaal zullen het orkest en koor ook nog enige traditionele liederen ten gehore brengen. Het Kerst concert wordt sfeervol afgeslo ten met chocolademelk en glüh- wijn. 'Kerst in Kethel' begint om 20.15 uur en de toegang is gra tis. SCHIEDAM - Er is een lied dat eindeloos gezongen kan worden: 'Als alles duister is, ontsteek dan een licht'. Dat gaat de Dorps kerk Kethel doen op de avond voor Kerst, 24 december: veel bekende kerstliedjes zingen en veel lichtjes ontsteken. Met het aansteken van de kaars jes wordt begonnen om 18.45 uur op het plein voor de Dorps kerk. Er is gezorgd voor heel veel potjes met waxinelichtjes. Alle kinderen krijgen zo'n potje. Met brandende lichtjes gaat men vervolgens naar de stal, het kerkgebouw de Ark. Daarbij aangekomen worden de lichtjes gedoofd. In de Ark wordt er een kerstver haal verteld van een herdersjon gen die in de nacht opzoek gaat naar warmte en licht. Hij vindt het niet op de plaats waar hij het verwacht. Waar vindt hij het wel? Juist, in de stal. Dat verhaal Is omgebouwd tot een echt to neelstuk, speciaal voor kinderen. Wees erbij, en geniet van de mooie lichtjes en het boeiende verhaal van Jozef en Maria, de herders, de engelen en de dieren. KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - IRADO heeft de Gouden Krant dit jaar toegekend aan de Schiedammer Arie Krommenhoek van de wandelsportvereniging de Schiedamse Tippelaars. Oudpapier-coördinator Wim van der Drift en PR-man Mari Dingenouts reikten donderdag deze waarderings- prijs namens de directie aan hem uit in het bedrijfsrestaurant van de ONS aan de Van Heekstraat. Robin Timmers en een aantal actieve le den namen de Gouden Krant voor de vereniging in ontvangst. De wandelsportvereniging haalt al tientallen jaren oud papier in Schiedam op. Sinds 1993 wordt dat vanuit IRADO gecoördineerd en begeleid. De Tippelaars zorgen voor mankracht, IRADO voor een vuilniswagen waarin het opgehaalde papier terechtkomt. Een globale berekening wijst uit dat Arie Krommenhoek samen met zijn maat Robin Timmers jaarlijks gemiddeld 84 ton oud papier per jaar aan huis ophaalde Uiteindelijk leverde dat in al die jaren ca 670 ton papier en ca 112 volle vuilniswagens op. Maar ook een aardige cent voor de vereniging waarvan nuttige dingen werden gekocht of betaald. Op 10 december zet de wandelsportvereniging een punt ach ter het intensieve ophaalwerk. Ook Arie Krommenhoek gaat het dan wat rustiger aan doen. Want op 70-jarige leeftijd en in kilometers uit gerekend ongeveer driemaal de wereld rond gelopen te hebben is de ze rust welverdiend! 1 door Wim Schelberg SCHIEDAM - Geen onge lukken, geen politieke beer putten die tot in het onein dige uitgemest worden, geen binnensteedse ellende. Wel geregeld een kritische vraag. Maar eigenlijk voor al een positief geluid. Look- tv bestaat inmiddels drie kwart jaar, maar Schiedam kan eigenlijk niet meer zon der. Steeds vaker komt de vraag om meer uitzendin gen. Maar de tijd van de vrijwilligers bij Look-tv is op. Er gaan al heel wat uren in de enige Schiedamse stadszender zitten. Dus is een moment aangebroken om na te denken over de toekomst. De kinderen op school denken dat hij al bijna miljonair is. Hij werkt immers bij de televisie. Jan Willem de Boer, voorzitter van de Stichting Stadsomroep Schiedam (SOMS) en het ge zicht van Look-TV, weet wel be ter. Want miljonair is hij nog lang niet. Rijk is hij wel, in over drachtelijke zin: 'Het is heerlijk als iemand tegen je zegt, dat hij voor Look-TV gaat zitten,' zegt De Boer. 'Het is fantastisch als je merkt dat iets waar je aan meewerkt een succes is.' Het Commissariaat voor de Me dia verleende SOMS, waar de zender deel van uitmaakt, kort geleden weer voor vijf jaar een mediavergunning. De Boer: 'Wij bestaan nu vanaf 1 maart. Het klinkt ijdel, maar het is een gi gantisch succes. Het punt is wel, dat mensen zich niet realiseren dat Look-TV een onderdeeltje is van Radio Schiedam. Vaak den ken ze dat het een miljoenenbe drijf is of zo. Even vaak hoor je ook van mensen dat ze iedere avond iets willen zien.' Terwijl het werk gedaan wordt door een klein clubje vrijwilligers, waar bij geen sprake is van subsidies van bijvoorbeeld de gemeente. Het kost gewoon niets. Er is dus wel eens een avond 'niets op tv'. 'Soms bellen mensen dan. Vaak is het zo dat we op dat moment nog bezig zijn met montage van het programma,' zegt De Boer. Erkenning Om elke avond de kijkkast te vullen, ontbreekt gewoon het geld. Dat is ook de reden waar om Look-tv nu alweer nadenkt over de toekomst. De Boer: 'We zitten op een soort kruispunt: gaan we op dezelfde weg door, of moet je kijken of je meer kunt halen uit dit medium?' Want uit eindelijk is het allemaal maar uit niets ontstaan. De Boer: 'Er la gen al heel lang idealistische plannen om iets met tv in Schie dam te doen. Dat was natuurlijk lange tijd onbetaalbaar. Maar op een gegeven moment werd loka le tv door de opkomst van goede computers en software beter be reikbaar voor particulieren.' De erkenning is er ruimschoots vanuit de Schiedamse bevol king. En ook van gemeentelijke zijde is er aandacht voor het me dium televisie. Maar niemand durft met Look-tv de stap verder. En dat is waar De Boer op hoopt. 'Neem steden als Maast richt. Daar stopt de gemeente drie ton in de lokale tv-zender. Of Rotterdam: TV-Rijnmond is een miljoenenbedrijf. De ge meente Rotterdam stopt er geld in, omdat ze er waarde aan hecht dat Rijnmond op de buis is. Bij Rijnmond staan mensen op de loonlijst; Look-tv is het product van zes of zeven mensen, die zes tot zeven dagen per week zo'n vijf of zes uur televisie maken in hun vrije tijd. En er zit nul kom ma nul gulden in de pot,' aldus Jan Willem. Hulp van de ge meente of een andere geldschie ter zou dus voor Look-tv plezie rig zijn. De Boer: 'Als je hoort dat Schiedammers altijd negatief zijn over wat er in hun stad ge beurt, en je ziet dan hoe leuk ze dit vinden, dan vind ik dat ge woon bizar. Dus misschien moe ten we een subsidieaanvraag gaan doen.' Stiefkind van Rotterdam De Boer is strijdvaardig waar het 'zijn' zender betreft: 'Normaal duurt het een hele tijd voordat je iets neergezet hebt waar alle kin derziektes uit zijn. Bij Look-tv is dat veel sneller gegaan. Het me dium heeft zich op een gevoels matige manier ontwikkeld en nu zouden we best wat uitbreiding kunnen gebruiken. Aan de ande re kant kun je je afvragen of dat nodig is. Maar als je als gemeen te in je stad een medium hebt dat door vrijwilligers gerund wordt en dat succes heeft - het klinkt ijdel maar dat durf ik gewoon te zeggen - dan zou het toch wel heel naïef zijn als gemeente om zoiets uitje vingers te laten glip pen. Want het gaat heel vaak over communicatie. Soms moet je dan een stap verder zetten'. Schiedam is, zegt De Boer stel lig, niet het stielkind van Rotter dam: 'Weg met dat negatieve imago!' Want Look-tv levert vooral een positieve bijdrage aan wat er in Schiedam gebeurt. Niet dat er nooit een kritische vraag gesteld wordt. De Boer: 'Maar we leven al in een tijd waarin al les negatief is en afgezaagd wordt'. Televisie met een hoog relativerend vermogen? 'Ik rela tiveer alles terug naar Jip en Jan- neke. Want vanavond zit ik als vader weer voor te lezen. En zo is het met een hoop vrijwilligers. Maar uiteindelijk moet iemand je wel dat zetje in de rug meege ven. Wantje brengt met z'n allen best een offer.' Vermist Kater, cypers, witte bef en linkerachterpoot, Vlaardingerdijk/ Kater, cypers, witte poten, kin, scheve kop, J. van Lennepstraat/ Kater, ge castreerd, cypers, wildkleur, Bachplein/ Kater, zwart, paars bandje met bel en koker, 9 jaar, Zalmstraat. Gevonden Poes, wit, ongeveer 8 maanden, Beatrixpark/ Kater, roodwit, 3,5 maand oud, bij Gamma Spaansepolder/ Kater, zwart, witte bef, te nen, achtersok, Scheepvaartweg Woudhoek (overleden)/ Kat, cypers, witte poten, Poldervaart kinderboerderij (overleden)/ Kat, cypers, grijs, Hoofdstraat, Gorzen (overleden)/ Kat, zwart, geslacht onbe kend, Buys Ballotsingel (overleden)/ Duitse Herder, teef, ongeveer anderhalf tot twee jaarKater, zwart, 2/3 jaar, schrompeloor, gecas treerd, zwarte halsband met bel, Lange Nieuwstraat. Stichting Amivedi, registratie van vermiste en gevonden huisdie ren, afdeling Schiedam, telefoon 010 - 471 18 57. SCHIEDAM - Thuis Op Straat ofwel TOS gaat donderdag 13 de cember officieel van start in Nieuwland, in de nieuwe locatie aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 289 in Schiedam. Thuis op Straat is een programma dat zich het hele jaar door richt op de jeugd op straat. Tos organiseert allerlei activiteiten voor kinderen en jongeren op straat en werkt aan de opbouw van een netwerk van bewoners rond straten en pleinen. Het programma van Tos is er ook op gericht om vroegtijdig te signaleren dat kinderen of jongeren in de knel raken. De kwaliteit van de buurt wordt nauwlettend in de gaten gehouden en er wordt aan gewerkt om een goed leefklimaat in stand te houden op straat. Tos gaat aan de slag op verschillende pleinen en locaties. Maandag van 15 tot 16.30 uur op het Wibautplein, dinsdag zelfde tijd op het Parkwegplein, woensdag van 14 tot 16.30 uur op 't Speeleiland, donderdag van 15 tot 16.30 uur op het Dreesplein en vrijdag diezelfde tijd in de SNchthuisbuurt. I f SCHIEDAM - De 10-jarige Stichting Kunstwerkt houdt van 21 tot 23 december een Kunst- Kerst event in Pand Paulus aan de Korte Haven 125. Een feestelijke verkooptentoon stelling in kerstsfeer, waar be zoekers onder het genot van een glaasje glühwein of warme cho colademelk de mooiste kunst te gen de vriendelijkse prijzen aan treffen. Vrijwel geen enkel kunstwerk is duurder dan 250 euro (circa 550 gulden). In de kerstboom hangen de goedkoper kunstwerkjes van ondermeer Ria Klop, Dick van Belle en Jolande Bosch. Verder is er op de KunstKerst werk te vinden van ondermeer Adrianus van Otterloo, Theo Gootjes, Sa rah vd Pols, Frits kloppers, SA GE, Sjef Hendrickx en Yvon Koopman. Tijdens de opening van Kunst- Kerst, vrijdag om 19 uur, wordt het jubileumboek 'Eenling kun je overal zijn' gepresenteerd. Daarnaast is er de feestelijke presentatie van werkt de nieuwe website waarop werk van de aangesloten kunstenaars ge toond wordt en aandacht wordt besteed aan de historie en op merkelijkste exposities van de afgelopen jaren. De website is te bezoeken via www.stichtingkunstwerk.nl Zaterdag en zondag is Kunst- Kerst van 12 tot 17 uur r>pen. SCHIEDAM Op zondag 16 december a.s.' is er in het Wijkcentrum Drees plein de maandelijkse rommel markt. De verkoop is van 10.00 - 15.00 uur. Vanaf 9 december kunt u tafels huren a 12,50 plus 5,00 borg. De entree is 1,00. Kinderen tot 12 jaar en on der begeleiding hebben gratis toegang. Voor meer informatie 010 - 473 86 71. Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Drees plein 2 Schiedam. Zondag 16 december zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek BK- laan/Warande) diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. Zondag 10.30 uur viering 3e Adventszondag in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. No- lenslaan 99, met Pater L.R. de Jong O.P. en Pastor T. Dam en met zang door de Cantorij o.l.v. Wim v.d. Steen. Kinderwoord dienst. Zaterdag 17.00 uur vie ring met muzikale begeleiding. Donderdag in podium café de Graauwe Hengst speelt Kees van Krugten funky music, met Egon Verhoeven, Peter Vlietstra en Michel van Schie, zaterdag speelt Tulp met Ricardo de Gou- veia, Franky Fernandez, Joaquin Lorenzo en Rolf Ubbink. In de Liduinkapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur een eucharistieviering met Pater W. Saris met medewerking van de heer Jan Meisters en het Lidui- nakoor. In de Liduinabasiliek is zater dag om 18.00 uur: eucharistie viering, zondag om 10.15 uur: hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. tevens kindernevendienst, 15.00 uur: kerstzang m.m.v. I.H.D. Jubilatio en de Shell Har monie. Zondag om 10.00 uur is er een dienst in de Evangelisch Luther se gemeente, Lange Nieuwstraat 219, voorganger is Ds. A.J. Maasdorp. De Vrijzinnige Geloofgemeen schap houdt zondag om 10.30 uur een dienst, voorganger is Ds. G.H. Baudet uit Alphen a/d Rijn. STICHTING WELZIJN In de Erker, is 25 december een kerstdiner voor iedereen vanaf 35 jaar, aanvang 12.00 uur, diner 13.00 uur natafelen tot 17.00 uur, toegang 15,- kaarten verkrijgbaar aan de balie tot 20 december. Voor info: tel. 426 77 67. Engels voor vrijwilligers start 7 januari van 11.15 tot 12.15 uur, kosten 81 euro voor 20 les sen, inschrijven bij de Blauwe Brug, Bachplein 590 tel. 247 04 64, tevens is men nog op zoek voor vrijwilligers voor buffet/bar en onderhoudswerk zaamheden, voor info: dhr. P. Boot tel. 247 04 64. OUDERENWERK Dinsdag 18/12 kerststukjes maken in Oost van 14.00 tot 16.00 uur, kosten 7,50 en 10,- opgeven voor 14/12. Kerstzang 19/12 door zangkoor O.A.S.E. in de Woudhoek, aanvang 14.00 uur. Kerstbingo in de 4 molens 19/12 van 13.30 tot 16.00 uur, f 7,- voor 6 ronden. Ieder vrijdag klaverjasclub in Zuid van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 2,50 per keer. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Speciaal voor ouderen die zelf standig wonen maar niet zo makkelijk meer de deur uitgaan, organi seert Stichting Ouderenwerk hulp bij het voorbereiden op de komst van de euro. Het gaat om Vlaardingers en Schiedammers die de al ge houden informatiebijeenkomsten om wat voor reden dan ook niet konden bijwonen. Voor de eurohulp kunnen die ouderen elke werk dag tussen 9 en 12.30 uur bellen naar de Ouderenadvieswinkel in Vlaardingen, tel. 2486890. De eurovragen worden zo goed mogelijk beantwoord en zonodig wordt er door de ouderenadviseur een huis bezoek afgelegd om de zaken nog eens toe te lichten. Extra informatie is broodnodig signaleert Ouderenwerk. 'Er zijn mensen die denken dat de euro de gulden vervangt en dat de bedra gen dus hetzelfde blijven. Men vraagt zich af of cadeaubonnen, post zegels, strippenkaarten en taxibonnen in 2002 nog wel geldig zijn.' Ouderenwerk waarschuwt: 'Een van de negatieve gevolgen kan zijn dat deze mensen de dupe worden van oplichters. Mensen die zich uit geven als bankemployee of thuiszorgfunctionaris en aan ouderen vra gen hun bankpasje met pincode af te geven, zodat zij dat wel even om zullen zetten in euro's. Een ander gevaar is dat ouderen straks nog ve le guldens in huis hebben, waar ze na 28 januari 2002 niet meer mee kunnen betalen.' SCHIEDAM - Per 1 december heeft het Vlietland Ziekenhuis de eerste operatieassistent aangenomen via het moedercontract. De OK heeft zo'n speciaal contract opgesteld om nieuwe medewer kers te interesseren voor een baan als operatieassistent of anesthe- siemedewerker. Er wordt ingespeeld op het gegeven dat een flink aantal professionals momenteel thuis zit of niet in hun vakgebied werkt omdat zij geen baan kunnen vinden die rekening houdt met schooltijden of vakanties. Het Vlietland Ziekenhuis doet dat via het moedercontract wel. De contractanten werken minimaal twee dagen van 5,5 uur en hebben twaalf weken onbetaald verlof tijdens de vakanties. Zodra het zie kenhuis voldoende moedercontractanten in huis heeft, wordt met hen een speciale OK gedraaid. SCHIEDAM - In de NPB-kerk aan de Westvest wordt zondag 16 december het tweede concert in een reeks van drie gespeeld door het ensemble Concerto Rotterdam. Dit ensemble is samengesteld uit leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, en geeft al vele jaren op zaterdagavond concerten in de Pelgrimskerk in Delfshaven. Op zoek naar goede akoestische zalen in de omge ving van Rotterdam is het nu ook neergestreken in de kerk van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB aan de Westvest, waar nu al enige seizoenen ook een serie kamermuziekconcerten plaats vindt. Het programma voor zondag 16 december heeft als titel 'Neder landse muziek is mooi'. Uitgevoerd wordt muziek van een aantal Nederlandse componisten: Simeon ten Holt, Henriette Bosmans, Pietro Locatelli en Unico, graaf Wilhelm van Wassenaer. Soliste is de jonge violiste Nadia Wijzenbeek, dirigent is Marien van Staalen. De aanvang het concert is om 15.30 uur. Er is geen pauze, maar men is vanaf 15.00 uur welkom voor een kopje koffie of thee. Toegang: f 22,50 en f 20,00 (CJP, 65+). Jongeren t/m 18 jaar onder begeleiding betalen f 7,50. Alle prijzen zijn inclu sief reserveringskosten en consumptie vooraf. Kaartverkoop vindt plaats bij de VVV Schiedam, VVV Vlaardingen en direct voor aanvang in de kerk: Westvest 90, tegenover Molen 'De Walvisch'. Noot voor de redactie: u bent van hart welkom bij het concert, bel even met Henk Nieuwenhuis (426 07 56) voor vrijkaarten. r I lt'. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht "Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 L 'Vaak hoor je ook van mensen dat ze iedere avond iets willen zien' Om elke avond de kijkkast te vullen, ontbreekt gewoon het geld. foto: FOTODIENST WHW

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13