De verkeersveiligheid in Schiedam wordt aangepakt! Gezocht: jongeren die met de gemeente mee willen denken Gemeentelijk Informatie Punt Rijbewijs verlopen? Uitnodiging voor de openbare Startbijeen komst SUWI-Bedrijfsverzamelgebouw Informatie en inspraak over de 30 km/uur-inrichting en oversteken op verkeersaders in Woudhoek, Spaland, Kethel en Bijdorp Alle- informatie- op één- Locatie- WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 NS1-6 Begin november maakte de gemeente Schiedam haar voornemen bekend om een Jongerenpanel op te zetten in Schiedam. We riepen de jongeren op mee te denken over en deel te nemen aan dit panel. Bij zo'n panel zou het niet gaan om een clubje vergadertijgers dat eens in de maand vergadert met een reglement van orde in de linkerhand en een agenda in de rechterhand. Gewoon een groep van jongeren die regelmatig wil reageren op vragen of voorstellen en die zelf ook ideeën doorgeven aan de gemeente. Helaas leverde de oproep te weinig reactie op om, zoals gepland, in december van start te kunnen gaan met het Jongerenpanel. Maar als gemeente vinden we het erg belangrijk contact te houden 'met de jongeren in onze stad. Daarom: laat vóór 1 janu ari 2002 weten, hoe volgens jou gemeente en jon geren in Schiedam het beste met elkaar in contact kunnen treden. Geef je op als deelnemer en laat je stem horen. Voor meer informatie: Kijk op de website: www.ditiswatikvanschiedamvind.nl Om je aan te melden, kun je contact opnemen met de afdeling Welzijn van de gemeente Schiedam. Dat kan via e-mail naar jongerertpanel@schiedam.nl of door een briefje te sturen naar: Gemeente Schiedam, t.a.v. afdeling Welzijn/Jongerenpanel, Antwoordnum mer 33,3100 VB Schiedam (postzegel plakken is niet nodigi. Vermeld zowel in de e mail ais in het briefje je naam, adres en postcode voor antwoord. Noteer ook je geboortedatum en geslacht. Alle gegevens worden uiteraard vertrouwelijk behandeld. Peter Groeneweg, wethouder Jeugd- en Jongerenbeleid, Binnenkort zal een aantal stadsdelen worden ingericht als zogenaamd 30 km/uur-gebied. Er mag dan niet sneller dan 30 km per uur worden gereden. 10fm x: PI zooms Nog drie weken en dan is de euro er. Hieronder vindt u praktische informatie over de invoering van de euro in de gemeente Schiedam. Deze week de volgende onderwer pen: betalen in de Stadswinkel, geen eurokit ontvangen en eurohulp voor ouderen. Op woensdag 19 december om 19.00 uur zal de inmiddels traditionele kaars- lichtavond worden georgani seerd op de Grote Markt. Algemene gemeentelijke informatie Folders Inzage gemeentelijke stukken Woonkeuzekrant, Banenkrant, Stadsblad Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam AANVRAAG VERGUNNING VOOR HET AFLEVEREN/VERKOPEN VAN VUURWERK Broersveld 167 Op donderdag 13 december 2001 vindt de openbare Startbijeenkomst SUWI- Bedrijfsverzamelgebouw Nieuwe Waterweg Noord plaats. Deze bijeenkomst wordt gehouden van 15.00 tot 17.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. ARTIKEL 80 ONTEIGENINGSWET BESTEMMINGSPLAN ZIEKENHUIS 1999 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE Jongerenpanel in Schiedam De gemeente heeft een Beleidsplan Verkeersveilig heid voor de hele stad opge steld. Dit plan heeft tot doel de verkeersveiligheid in Schiedam verder te verbete ren. Bij dit plan hoort een Uitvoeringsprogramma voor de jaren 2000-2004. Deze plannen zijn in december 1999 door de gemeenteraad vastgesteld. Onderdeel van het plan is de inrichting van 30 km/uur-zones in alle woongebie den in Schiedam waar dat nog niet het geval is. Bestaande woonerven blijven gehandhaafd. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat de verkeersveiligheid daarmee sterk wordt bevorderd. Omdat het in de praktijk ondoenlijk is in woongebieden regelmatig snelheidscon troles te houden worden de straten zo aangepast dat het erg moeilijk wordt daadwerkelijk harder dan 30 km per uur te rijden. De maatregel wordt dus afge dwongen door de inrichting van de straat. Om de snelheid af te remmen zullen op regelmatige afstanden verkeersdrempels worden aangelegd. De gekozen drempels bestaan in principe uit een uitgekiende vorm met een stevige fundatie waardoor wel de snelheid wordt afgeremd maar er verder zo weinig mogelijk hinder en kans op schade ontstaat. Inrichting 30 km/uur-gebied en verkeersaders in Noord Door bureau Verkeer en Vervoer is de afgelopen tijd gekeken hoe de inrichting van Noord het best kan gebeuren. Daarbij spelen uiteraard ook de wettelijke richtlij- nen voor 30 km/uur zones een rol. Daarnaast zijn er voor stellen om op de Scheepvaartweg, Slimme Watering en Zwaluwlaan over steekplaatsen te maken met drempelvoorzieningen en snelheidsborden ("U rijdt te hard"). Inloopdag Voor Woudhoek, Spaland, Kethel en Bijdorp wordt een inloopdag gehouden op: Maandag 17 december 2001 in wijkge- bouw De Blauwe Brug, Bachplein 590. Dé zaal is open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zijn mede werkers van de gemeente aanwezig die aan de hand van de tekeningen uw vragen kunnen beantwoorden en als u dat wenst kunt u uw schriftelijke reactie hier achter laten. Voor Groenoord zal in het voorjaar van 2002 een aparte inloopdag worden geor ganiseerd. De reacties zullen middels een commen taarnota voor besluitvorming aan commis sie ROV en gemeenteraad worden voor gelegd. De commentaarnota zal voor de bestuur lijke behandeling ook naar alle belangheb benden worden gestuurd die schriftelijk hebben gereageerd op de plannen. Verdere procedure Gelijktijdig met de bestuurlijke behande ling zal de procedure voor het verkeersbe- sluit worden opgestart. Voor het kunnen inrichten van de wijk als 30 km/uur- gebied is namelijk een verkeersbesluit nodig. Op deze pagina (Gemeenteberich- ten in het Nieuwe Stadsblad) zal de tekst van dit verkeersbesluit worden gepubli ceerd. Daarin kunt u lezen op welke wijze en binnen welke termijn u hierop kunt reageren. Naar verwachting zal publicatie van het verkeersbesluit eind januari 2002 plaatsvinden. In het najaar van 2002 zal naar verwach ting met de uitvoering in Woudhoek en Spaland worden begonnen. Aansluitend zullen de werkzaamheden in Kethel en Bijdorp plaatsvinden. Naar verwachting zal de totale uitvoering voor bovenge noemde wijken ongeveer vijf maanden gaan duren. Informatie Informatie kan worden ingewonnen bij de heer R van der Graaff projectleider 30 km/u-gebieden) van de sector VROM, tel.: 2465643 op woensdagen of de heer T. Braam van de sector VROM, tel.: 2465404 (niet op vrijdag). U kunt ook e-mailen voor informatie naar: pvdgraaff@goudappel.nl of braam@vrom.schiedam.nl G emeent eb er ichtei Belangrijke eurodata om te onthouden: 14 t/m 31 december 2001 Tegen inlevering van uw waardebon kunt u gratis uw pakketje euromunten afha len bij ABN AMRO, Fortis Bank, ING Bank, Rabo bank, Postbank, GWK, Shell, HEMA of COMBI. December 2001 U kunt al acceptgiro's in euro's ontvangen. 1 januari U kuntvi euro's bei land, maa Europese maten ge maar eurc I januari t/m 27 januari 2002 U kunt met euro's en gul dens betalen. Uw wisselgeld krijgt u wel in euro's terug. 28 januari 2002 U kunt alleen nog met euro's betalen Tot l api U kunriu dens iimu ten) grati: eigen-rek< komt Hoe kan ik per 1 januari 2002 betalen in de Stadswinkel? Vanaf 1 januari kunt u tot 28 januari 2002 op het Stadskantoor betalen met euro's en guldens. U krijgt wel uw wisselgeld terug in euro's. Na 28 januari kunt u alleen nog betalen met euro's. U kunt in de Stads winkel GEEN geld wisselen, daarvoor moet u naar uw bank. Geen eurokit ontvangen? Als het goed is, heeft u de afgelopen week een informatieboekje met waardebon ont vangen over de eurokit. Hiermee kunt u een gratis eurokit afhalen met alle Neder landse euromunten ter waarde van a 3,88 (NLG 8,55). Als u dit niet ontvangen heeft, kunt u contact opnemen met het europlatform via het gratis telefoonnum mer 0800- 1521. Heeft u deze post ontvangen voor men sen die niet meer op het adres wonen, dan kunt u die terugsturen naar het euro platform. Wilt u controle ren of u goed in geschreven staat in de gemeente- lijke basis administratie? Dat kan als u met legitimatiebewijs naar de Stadswinkel komt. Eurohulp voor ouderen Stichting Ouderenwerk startte enige tijd geleden met diverse informatiebijeenkom sten voor ouderen. Een spreker van het 'Nationaal Forum voor de introductie van de euro' geeft daar informatie. Niet ieder een kan die bijeenkomsten bijwonen of kan een manier vinden om antwoord te krijgen op eurovragen. Bijvoorbeeld omdat mensen door omstandigheden moeilijk hun huis uit komen of omdat ze bij weinig mensen terechtkunnen voor antwoorden op hun vragen. Voor deze groep mensen organiseert de Stichting Ouderenwerk NWN een bijzon dere vorm van dienstverlening: de zoge naamde Eurohulp. Elke werkdag tussen 9.00 en 12.30 uur kan gebeld worden naar de Ouderenad- vieswinkel in Vlaardingen. Ook mensen )euro uit Schiedam kunnenxo .Het telefoonnummer is De eurovragen worden beantwoord en, indien n door de ouderenadviseui afgelegd om de zaken nt lichten. De Ouderenadvi gevestigd in het kantoor Ouderenwerk aan de fk 114, Vlaardingen. Meer weten over de ine euro? Bel de Eurolijn: I bekijk de Eurosite: ww Voor informatie over sj gemeentelijke eurozake tact opnemen met het Informatiepunt, Stadse 2465304. Openingstijc t/m vrijdag: van 08.00 en op donderdag van- 0 uur. Ook kunt u mailer info@schiedam.nl of de website bezoeken: wwv euro-informatie vinden nieuws en activiteiten. Kaarslich Ongetwijfeld zullen ook nu weer honder den mensen komen genieten van de bij zondere sfeer op onze historische Grote Markt. Van achter de ramen van de woningen en de winkels op de Grote Markt straalt het warme licht van de kaarsvlam. Een fantastisch gezicht wanneer de open bare straatverlichting op en rond de Grote Markt wordt gedoofd. Hoogtepunt is het officieel ontsteken van de verlichting in de grote kerstboom door burgemeester Scheeres en de directeur van Sandvik Benelux B.V. in Schiedam. Jaarlijks wordt de kerstboom door Sandvik aan de gemeente Schiedam geschonken. - Van 18.30 tot 19.00 uur zal beiaardier Gerard de Waardt kerstliederen ten gehore brengen op het carillon van de Grote Kerk. Van 19.00 tot 19.45 uur zal een kerstsa- menzang plaatsvinden met medewerking van een gemengd koor, samengesteld uit Schiedamse koren en muzikaal begeleid door het harmonieor kest van Harpe Davids. De Grote Markt zal van 18.30 tot 20.00 uur worden afgeslo ten voor het verkeer. Ook zal er tussen die tijdstippen niet kunnen worden geparkeerd. Zolang de voorraad strekt zal door de gemeente Schiedam een gratis kaars aan de bezoe kers worden uitgereikt. De aanwezigen wordt aangeraden zeer zorgvuldig met de brandende kaars om te gaan. - De algehele leiding is in bureau Communicatie e kingen van de gemeente Gemeentelijk Informatie Punt, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam Telefoon: 246 53 04, E-mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur. Bij burgemeester en wethouders is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.7.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het afleveren/verkopen, dan wel ter aflevering/verkoop aanwezig houden van vuurwerk vanuit het pand Broersveld 167 te Schiedam. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende een week, tot en met 18 december 2001, ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Scniedam. Voor meer informatie: mw. M. Benamu, tel.: 246 58 30. Er gaat veel veranderen op het terrein van sociale voorzieningen en de dienst verlening aan werkgevers en werkzoe kenden onder de noemer nieuwe struc tuur werk en inkomen (SUWI). De arbeidsbureaus zullen verdwijnen en in een aantal gemeenten plaatsmaken voor Centra voor Werk en Inkomen. In de gemeente Schiedam wordt het Centrum voor Werk en Inkomen Nieuwe Water weg Noord gevestigd. Vanuit dit cen trum worden naast de inwoners van de gemeente Schiedam, ook voor inwoners van Vlaardingen, Maassluis en de deel gemeente Hoek van Holland diensten aangeboden voor het (weer) vinden van werk. Landelijk wordt gestimuleerd dat de dienstverlening zoveel mogelijk geza menlijk en vanuit één locatie wordt aan geboden in een zogenaamd SUWI- Bedrijfsverzamelgebouw, De aanbieders van die dienstverlening zijn gemeenten, Centra voor Werk en Inkomen en de toekomstige uitvoeringsorganisatie voor de WW en de WAO en het Uitvoerings instituut Werknemersverzekeringen (UWV). De samenwerkende gemeenten hebben besloten tot het oprichten van zo'n Bedrijfsverzamelgebouw. Tijdens de hierboven aangekondigde startbijeen komst zullen een beperkt aantal sprekers het initiatief vanuit de verschillende invalshoeken belichten. Het is uitdrukkelijk de bedoeling om geïnteresseerde bedrijven en organisa ties, zowel for profit als not for profit, bij deze ontwikkeling te betrekken. Als u belangstelling heeft om hierin deel te nemen en/of deze bijeenkomst bij te wonen wordt u vriendelijk verzocht dit z.s.m. kenbaar te maken aan: Gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, t.a.v. R. de Vreede, tel.: 2465469, fax 4735978. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet en de artikelen 3.11 tot en met 3.13 Algemene wet bestuursrecht, dat n 13 december 2001 tot en met 9 januari 2002 in het Stadskantoor van Si balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam voor een ieder t plan tot onteigening van een tweetal percelen, t.w. de adressen Schiedar 236 te Schiedam. Het Stadskantoor is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00 u en op donderdag tot 20.00 uur. Beide percelen zijn gelegen in het bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999" van de ruimtelijke ordening voorziet dit bestemmingsplan op de tot®nt wezen percelen in de bestemming "Ziekenhuis". De onteigening van de aangeduide percelen geschiedt ten name van de dam ten behoeve van de uitvoering van genoemd bestemmingsplan. Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn van te hun zienswijzen over het plan tot onteigening schriftelijk naar vorenJbre wijzen dienen te worden gericht aan de gemeenteraad van de gemeente bus 1501, 3100 EA SCHIEDAM. Tevens kunnen belanghebbenden verzoeken om gedurende de bovenge: in de gelegenheid te worden gesteld om hun zienswijzen mondeling In 1 dienen daarvoor een afspraak te maken met mw. L. Vayssier, van de aftle 2465624. Burgemeester en wethouders hebben op 26 juli 2001 reeds een ontwerp geningsplan voor de realisatie van het bestemmingsplan Ziekenhuis 199' gelegd. Burgemeester en wethouders hebben besloten deze procedure v te beëindigen en een nieuwe procedure te starten. Belanghebbenden die gereageerd naar aanleiding van de procedure van 26 juli 2001 dienen op zienswijzen op de hiervoor beschreven wijze kenbaar te maken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 6