Het ge»ee Betaald- en vergunningenparkeren eind 2001/begin 2002 Openbare vergaderingen in januari Wijziging inzameldagen huisvuil, GFT en dienstver lening door feestdagen. ntebestuur van Schiedam een voorspoedig Opening horecdx oud et li Koopzoi 2002 DECEMBER 2001 WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER ^aa"ee. ft De balie 'or< in de Stads opmaa 31 decenbe Het betreft de zondag 6 zondag 3 zondag 3 zondag 7 zondag 2 zondag 7 zondag 4 zondag 6 zondag 3 zondag 1 zondag 22 zondag 29 WET GELUIDHINDER BOUWPLAN VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, W ^«leudienst R//n BESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kun nen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergun ning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 26 maart 2001 een aanvraag om een vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Nolet Jeneverstokerij -Distilleerderij B.V. om een revisievergunning voor het veranderen van de inrichting aan de Hoofdstraat 8-22 te Schiedam. De verandering omvat onder meer: uitbreiding aan de noordzijde met een bedrijfshal met daaronder een parkeergarage; aanleg nieuw tankenpark in pand America. Dit tankenpark bestaat uit 7 tanken van 42.000 liter en één tank van 50.000 liter; verplaatsing van de vulpunten voor graanalcohol, moutwijn en naloop op het eigen terrein en verwijdering alcoholvulpunt aan de Hoofdstraat; verplaatsing van losactiviteiten naar de nieuwe bedrijfshal (laadactiviteiten blijven op huidige locatie; uitbreiding van het aantal gasgestookte distilleerketels (toename met 6 ketels); verplaatsing van bottellijnen; uitbreiding bedrijfstijden; verandering van de bestemming van diverse ruimten; verplaatsing van de compressorruimte; verplaatsing van de CV-ruimte; verplaatsing van de gasontvangstlocatie; opslag ruimte 2e etage pand America wordt kantoor; de opslagruimte "veraccijnst" wordt receptie; nieuwbouw kantoren en opslagruimte op le verdieping van pand America; vervanging van bestaande technische installaties en plaatsing nieuwe technische installaties. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Naar aanleiding van de ingekomen bedenkingen c.q. adviezen is de inhoud van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de tekst van de ontwerpbeschikking. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 27 december 2001 tot en met 6 februari 2002 op werkdagen v; 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rij landseweg 565 te Schiedam. van 08.30 uur tot Rijnmond, 's-Grave- Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legginc bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State 1 door: van de beschikking kan ieroep worden ingesteld degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergun ning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen beta ling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Projectnummer: 308625 Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kun nen op grond van de Wet milieubeheer een ver gunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 6 juli 2001 is een aanvraag ontvangen van Maat Mechanisatie om een revisievergunning voor een constructie bedrijf aan de Abel Tasmanstraat 10 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ver gunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 27 december 2001 tot en met 23 januari 2002 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02).Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 23 januari 2002 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wet houders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedach tewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aanto nen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen beta ling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Extra commissiever gadering ROW Onderwerp: parkeer- en bereikbaar heidsplan Datum: dinsdag 8 januari 2002 Tijd: 20.00 uur Plaats: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Projectcommissie Groenoord Datum: maandag 21 januari 2002 Tijd: 20.00 uur Plaats: Aleidazaal Stadskantoor, Stadserf 1 Secr.: H. Jansson, tel. 246 54 34 Projectcommissie Binnenstad Datum: maandag 28 januari 2002 Tijd: 20.00 uur Plaats: Aleidazaal Stadskantoor, Stadserf 1 Commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie Datum: dinsdag 29 januari Tijd: 16.30 uur Plaats: Aleidazaal Stadskantoor, Stadserf 1 Secr.: H. Teeuwen, tel. 246 55 30 Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu Datum: woensdag 30 januari Tijd: 17.30 uur (Milieu) Tijd: 19.15 uur (Stadsvernieuwing en volkshuisvesting Plaats: Aleidazaal Stadskantoor, Stadserf 1 Secr.: H. Jansson, tel. 246 54 34 Commissie voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid Datum: donderdag 31 januari Tijd: 20.00 uur Plaats: Aleidazaal Stadskantoor, Stadserf 1 Secr.: T.Halma, tel. 246 52 60 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agen da kan één wëek voor de vastgestelde ver gaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voorkeur minimaal 24 uur tevoren) onder vermelding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maximaal 5 minuten per spreker). Spreekrecht voor burgers over andere dan op de agenda opgenomen punten: tijdens de rondvraag. Voor agenda's, verslagen en stukken van commissievergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Ook liggen daar de raadsstukken ter inzage. Raadsvergadering Op maandag 21 januari 2002 vindt er vanaf 20.00 uur een extra raadsvergade ring plaats met als onderwerp het parkeer en bereikbaarheidsplan. tAiVieudienst Kijnr~ Projectnummer: 310200 irado Wijzigingen in verband met nieuwjaarsdag Dit jaar valt Nieuwjaarsdag op dinsdag 1 januari. Op deze dag is IRADO gesloten. De inzameldagen worden gewijzigd als volgt: Restafval in huisvuilzakken Inzameldagen worden: vrijdag 28 december in plaats van dinsdag 25 december vrijdag 4 januari in plaats van dins dag 1 januari Restafval in mini-containers Inzameldagen worden: maandag 31 december in plaats van dinsdag 1 januari Afvalbrengstation Het afvalbrengstation aan de van Heekstraat is op Nieuwjaarsdag dicht. Kerstbomen na de feestdagen Mogelijkheden om uw kerstboom kwijt te kunnen: •'zelf verkleinen en in uw GFT contai ner stoppen meegeven aan de vuilnisman brengen naar het afvalbrengstation Afval Apart Punten (AAP-en) op slot tijdens jaarwisseling Tijdens de jaarwisseling gaan alle Afval Apart Punten op slot. Deze worden woensdag 2 januari weer van slot gehaald. Gebruik AAP-en en bovengrondse containers Om de jaarwisseling zo veilig mogelijk te laten verlopen, wordt u verzocht tijdens de oudjaars- en nieuwjaarsdag geen gebruik te maken van of afval te plaatsen bij de AAP-en en de boven grondse glas-, papier- en kleding- containers. IRADO Onderdeel van de ONS Groep Centraal telefoonnummer 262 1000 Gcmcditcb eriehte 2002 Eind december 2001 (rond de Kerst dagen) wordt gestart met de vervan ging en de ombouw van de parkeer automaten in de stad, in verband met de komst van de euro en het betalen met een pas. De werkzaamheden hier voor zullen half januari 2002 zijn afgerond. Gedurende de periode dat de auto maten worden vervangen of omge- gecontroleerd op tredingen zoals parkeren op de stoep. Vanaf half januari 2002 kan bij de mees te parkeerautomaten alleen nog met een pasie (chipper/chipknip) worden be taald. Daarnaast kan dan in de drie parkeergarages en bij de parkeerautoma ten op de Broersvest/Emmaplein, Koe markt, Buitenhavenweg, Lange Haven- oostzijde, Breedstraat/ZijIstraat/Raam en Lange Nieuwstraat/Tuinlaan behalve met een pasje ook met euromunten wor den betaald. Deze week wordt huis-aan- huis een folder met informatie hierover bezorgd. Parkeervergunningen In verband met de invoering van een nieuw geautomatiseerd systeem voor de uitgifte van parkeervergunningen kunnen dit jaar helaas geen acceptgiro kaarten voor het verlengen van de ver gunningen worden verstuurd. Wie zijn parkeervergunning wil verlengen, dient voor 31 december 2001 te betalen in de Stadswinkel, Stadserf 1 en zijn oude ver gunning mee te nemen. De openingstij den zijn als volgt: van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 17.00 uur; op donderdagavond tot 20.00 uur. De Stadswinkel is gesloten tijdens de feest dagen en op maandag 24 december. Op maandag 31 december is de Stadswinkel geopend tot 15.00 uur. Excuses voor het ongemak. mSmr De burgemeeste var i besloten dat op ;rond lid 3 van de Algmene dening Schiedar de hi Oudejaarsnacht T dec pend mogen zijttot 0 Voor meer infonatie: mu of mw. A.B..eem; tel.: 246 58 30 f246 Burgemeester e wet! Schiedam hebbn bes derstaande 12 andaj als dagen waaro het in de gehele geieent festaan geopen te zi 7.00 uur. Dit >eteki noemde zondagn de in artikel 2 eerse lid de Winkeltijdeivet, i anuai ëbru; naart ipril I uni 2 uli 2( lugus rktob rover Voor meer infonatie 1 opnemen met ht Gerr tiepunt, tel.: 24i 53 0' Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere waarden vast te stellen als bedoeld in artikel 82A van de Wet Geluidhinder, in verband met de bouw van een appartementencomplex aan de Nieuwe Haven 265-271 in Schiedam. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde zoals aangegeven in de Wet Geluidhinder, door geluidbelasting van de omliggende wegen wordt overschre den. Het verzoek betreft 18 woningen binnen dit bouwplan. Het verzoek ligt van 28 december 2001 tot en met 11 januari 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1. Gedurende deze termijn kunnen schrifte lijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Op 4 januari 2002 van 10.00 tot 11.00 uur wordt een openbare zitting gehouden in kamer 11.09, 11e etage Stadskantoor, waarbij een ieder de gelegenheid krijgt om opmerkingen te maken over het ontwerp verzoek. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoekim vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Iepenlaan 86, berging verbouwen Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassig van van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wchoudi met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van d Wet c Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmigsplan Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe gedurende viewekei ber 2001 t/m 24 januari 2002 voor een ieder ter inzage bij c balie Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stiserf 1 Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemenot het vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, ti.v. he Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftejk bed indienen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 14