Raamdecoratie laat zich ook nu weer van verschillende kanten zien Fietsenstalling bij NS-station Nieuwland gereed Dichtwedstrijd Zeeuwse oester wint terrein Nieuw!! of uerwfeiskr r Feestelijk OUD NIEUWJAAR aanbieding/ cetowa CUOColADÉ ViTAWWE* Van gewaagde reptielenprints tot fluweel en barokke dessins DNA-onderzoek in zaak Nienke 'Ook zo moe?' Conservatorium houdt open dag "DAT" MOET JE MAAR_Akkl -pie ARoTTteKEWVRAGEN K?owe>c Gespecialiseerd in French Manicure en Nail Art I 1 .0 VRIJDAG 28 DECEMBER 2001 NS2-17. Changeant zijdes, glimmen de voiles en zacht glanzend fluweel. De nieuwe gordijn stoffen blinken uit in gla mour en dramatiek. Het zijn impressies uit de wereldse sfeer van bou doirs, cocktailjurken en casino's, maar ook uit de rijke byzantijnse traditie. Bicolor changeant effecten, vlammende chintz en dub- belweefsels geven diepte en reflectie. Het loungegevoel is in de nieu we raamdecoratiemode terug te vinden in gewaagde reptielen prints, schubaehtige structuren en superbrede strepen. Meegeweven metaalgarens en lurex draadjes laten de stoffen schitteren als een sterrenhemel. Applicaties - broderie, pailletten en opgedrukte glitters - brengen de sprookjes uit 1001-nacht tot leven. Het kleurenpalet is uitgesproken sensueel; de kleuren diep. Gloedvolle aardetinten, robijn en violet met zwemen naar zwart ademen de mystieke sfeer van de oriënt. Een weelderige confectie is in deze stijl een must. Duo- en triplooien, tussen- en tegenvoe- ring plus decoratieve passemen ten maken het plaatje compleet. Net als de mode wordt ook het interieur beheerst door contrasten. Tegenover al de gla mour staat een matte, romanti sche stijl. Hier gaat het om lan delijke stoffen: verwassen lin nens, geruwde flanels, wol-jute bindingen en wolimitatie in vilt- look met een toelje lieflijke organza broderie. Vaak in poe derachtige natuurtinten zoals mistgrijs, waterig blauw, laven del, olijfgroen en brons. Barokke dessins zijn duidelijk favoriet, denk aan franse lelies, sjabloon ornamentjes en medail lons. Velours krijgt een antiek effect door onregelmatige garens en ingewalste prints. Maar ook in deze aardse stijl worden de stoffen opgelicht door glanzende accentjes in parelmoer-, goud en zilverdruk: het nieuwe 'shab- by-chique'. En dan zijn er natuurlijk nog de retrostijlen met hun veelkleurige patronen. De typische sixties en seventies motieven - ovalen en blokken - hebben aanvulling gekregen van een frisse Scandinavische look. Hier gaat het minder om bijzondere garens en juist meer om grafische des sins. Het basisdoek (fond) is licht van toon en bedrukt met felle kleuraccenten: veel rood, appeltjesgroen en azuurblauw. De patronen variëren van een geometrisch lijnenspel tot strak gestileerde bloem- en bladvor- men. Absolute trend zijn de stre pen in alle soorten en maten: horizontaal, verticaal, diagonaal, superbreed of als smalle mar- kiesstreep. Met als spannende topper streepschakeringen in een geleidelijke kleurovergang die een popart-achtig diepte effect geven. Omdat de dessins royaal van maat zijn, hebben deze hippe stoffen vaak een kamer- hoog patroon. Speciaal aanbevo len voor liefhebbers van meer architectonische interieurs. Veiligheid in en om huis is natuurlijk een belangrijk item. Brandvertragend woontextiel draagt een steentje bij, zeker in het feeërieke winterseizoen. Omvallende kaarsen en spatten de vonken krijgen geen vat op stofkwaliteiten zoals Trevira CS of Kanecaron. Ontwerpers heb ben inmiddels afgerekend met het gladde kantoorimago van deze veilige vezels. De nieuwe collecties bieden kleurrijk bedrukte voiles en opmerkelijke trendstructuren. Softe zonwering Zonwering gaat op de softe toer. Het accent komt op fraai gestructureerde stoffen te lig gen. Ook jaloezieën krijgen een ijle, zachte touch. Bedienings mechaniekjes worden niet alleen smaller, ook slimmer. Met de nieuwe duo-systemen is meer verfijning mogelijk in combina ties van open/dicht. Vouw- en paneelgordijnen blij ven onverkort populair. In de stalenboeken voor dit seizoen ligt het accent op bijzondere stofstructuren. Net als bij de gordijnstoffen is er een duide lijke tweedeling: een grove lin- nenlook tegenover meer verfijn de weefsels. De opvallendste noviteiten zijn dubbelweefsels, metallics, ribstoffen, geborduur de kwaliteiten en stoffen met changeant effect. Ook in de transparanten worden chique aanvullingen zoals voiles in zij- delook gesignaleerd. Pliss, crush (kreuk) en nonwo- vens die eruit zien als perkament geven een extra reliëf aan het voorheen wat brave rolgordijn. Hetzelfde geldt voor de modieu ze volants met zeilringen, opbergvakjes en trendy rvs roe des. Wie houdt van gedessineerd zal steeds minder uni tegenkomen. De trend verschuift naar florale motieven, ruiten en natuurlijk de nieuwe strepen. Paneelgordijnen kunnen standaard met baleinen worden geleverd voor een samenhangend beeld met dito optrekgordijnen. Een andere esthetische verbetering zijn de los opgestikte baleintunnels, waardoor er geen hinderlijke onderbreking meer ontstaat in het dessin. SCHIEDAM - Railinfrabeheer heeft afgelopen vrijdag de nieuwe fietsenstal ling bij het NS station Schiedam Nieuwland opgeleverd. De nieuwe stal ling biedt meer service voor de fietsende treinreiziger. De rekken hebben betere aanbindmogelijkheden en bieden meer ruimte tussen de fietsen. De fietskluizen zijn nu nog beter bestand tegen braak. Het geheel omvat nu 424 onbewaakte plaatsen en 36 fietskluizen. De ombouw van de stalling bij Nieuwland maakte deel uit van het programma 'Ruimte voor de Fiets'. Railinfrabeheer vervangt de komende jaren op 380 stations in Nederland de fietsenstallingen. Sinds december 1997 bestaan er nieuwe voorwaarden waaraan de stallingen moeten voldoen. De voorwaarden zijn gericht op meer service voor de fietsende treinreiziger. Zo zijn rekken en kluizen beter bestand tegen vandalisme en brandt er 's avonds voldoende licht, waarmee de bedoeling wordt uitgedragen dat de sociale vei ligheid wordt vergroot. Het programma 'Ruimte voor de Fiets' moet in 2007 afgerond zijn en heeft dan 460 miljoen gulden (bijna 209 miljoen euro) gekost. Railinfrabeheer verwacht met de nieuwe fietsenstalling het gebruik van de fiets in het voor- en natransport te stimule ren. Nu al komt ruim dertig procent van de rei zigers op de fiets naar het station en maakt negen procent gebruik van de fiets bij het natransport. VLAARDINGEN - Nog gedurende een volle week is het mogelijk om werk in te sturen voor de gedichtenwedstrijd, die ten behoeve van de Landelijke Gedichtendag op 31 januari wordt georganiseerd. De werken moeten vallen binnen het thema Levenslied, en mogen niet langer zijn dan 26 regels. Er zijn mooie prijzen mee te winnen! Wordt het een smartlap, of juist een heel ingenieus uitgedacht werkje met een dubbele bodem? Het maakt eigenlijk niet zo heel veel uit, want het thema kan zeer ruim worden geïnterpreteerd. De organisatie is in handen van Stichting Renaissance, Boekhuis Den Draak en de Stadsbibliotheek Vlaardingen. Deelnemers kunnen nog tot en met 4 januari inzenden naar Stadsbibliotheek Vlaardingen, Postbus 4038, 3130 KA Vlaardingen, onder vermelding van Gedichtendag. SCHIEDAM DEN HAAG - Het Hooggerechtshof in Den Haag heeft in haar laatste zitting van de zaak Nienke Kleiss enkele verzoe ken ingewilligd van de advocaat van de Vlaardingse verdachte. De raadsman had de rechter gevraagd om een confrontatie met Maikel, het vriendje waar Nienke op die bewuste 10 juni 2000 mee speelde in het Beatrixpark. Ook had hij verzocht om een reconstructie van de zaak ter plaatse. Ten slotte vroeg hij het college in te stemmen met een onderzoek van het DNA dat onder de nagels van Nienke is gevonden. Het Hof heeft aangegeven geen confrontatie te willen, en ook niet accoord te gaan met een reconstructie ter plaatse. Een DNA- onderzoek vinden de rechters in het kader van het onderzoek van meer belang. De volgende zitting van het hoger beroep vindt plaats op woensdag 13 februari 2002. De Zeeuwse oester wint aan populariteit. De stijging is voornamelijk te danken aan het toenemende aanbod en de stijgende belangstelling voor Zeeuwse oesters in de horeca. Vooral tijdens de feestdagen bereikt de oesterverkoop een piek. Dertig procent van de Zeeuwse oesters wordt in de decembermaand verkocht. Bovendien is de kwa liteit van de Zeeuwse oester in december optimaal. Dit maakte het Nederlands Visbureau onlangs bekend tijdens een oester-champagne proeverij in Rotterdam. Een doorbraak van de oester in Nederland lijkt in het verschiet te liggen, meldt het Visbureau. 'Steeds meer restaurants hebben, de uit Zeeland afkomstige, oesters op de kaart staan. Rauw of gegrild zijn oesters een succesvol voorgerecht. De gegrilde oesters zijn de eerste opstap voor de consument die nog niet zo vertrouwd is met de uitgesproken zilte smaak van oesters. Daarna volgt de overstap naar de rauwe oester. Restaurants hebben een dui delijke voortrekkersrol in het populariseren van de oester. Maar ook supermarkten en visspeciaalzaken bieden steeds vaker Zeeuwse oesters aan, zodat de consument thuis aan de slag kan gaan.' Om hen een handje te helpen heeft het Nederlands Visbureau een oesterfolder gemaakt. De folder geeft informatie over het opensteken en de kweek van oesters. Ook recepten komen aan bod. De folder is gratis op te vragen bij het Nederlands Visbureau, telefoon 0800-9080 of via e-mail info@visbureau.nl. Het ME-Fonds start begin januari een voorlichtingscampagne over vermoeidheid. Met de campagne wil het ME-Fonds de kennis ver groten over het verschijnsel vermoeidheid. Hiervoor heeft het ME- Fonds een voorlichtingsbrochure gemaakt met de titel 'Ook zo moe?'. De brochure geeft informatie over de oorzaken van ver moeidheid en wat iemand zelf kan doen om het probleem op te los sen. De brochure is gratis en via een bestelkaart aan te vragen. De bestelfolders liggen bij huisartsen, apotheken en bibliotheken. Bestellen via e-mail is ook mogelijk info@mefonds.nl Vermoeidheid is een van de meest gehoorde klachten in de huisart senpraktijk. Het verschijnsel is een vaag en lastig begrip. De oorza ken kunnen sterk verschillen. Evenals de mogelijke oplossingen. Vermoeidheid is normaal als het komt door een dag lichamelijk hard werken of een nacht slecht slapen. Het is ernstiger als iemand moe blijft en niets lijkt te helpen. Tegenwoordig lijkt vermoeidheid steeds vaker voor te komen. Om te ontdekken of de vermoeidheid 'normaal' is of dat er meer aan de hand is, is meer kennis noodzakelijk. Het Rotterdams Conservatorium houdt samen met de muziekafdeling van de rsg Havo voor Muziek en Dans op zaterdag 12 januari haar jaarlijkse open dag. Op deze dag presenteert het Rotterdams Conservatorium haar Hbo-opleidingen en Vooropleidingen. Tussen 10.00 en 16.00 uur laten studenten en docenten bezoekers kennis maken met de verschillende opleidingen die het Rotterdams Conservatorium en de rsg Havo voor Muziek en Dans aanbieden. Studenten en docenten van de sectie Pop presenteren zich op de Open Dag in Nighttown aan de West-Kruiskade in Rotterdam, op vijf minuten lopen van de Hogeschool voor Muziek en Dans. Bezoekers van de Open Dag kunnen onder meer luisteren en kijken naar concertpresentaties die gegeven worden door de verschillende vakgroepen. Daarnaast worden openbare lessen gegeven door docen ten van het Rotterdams Conservatorium en kan een (proef)examen worden afgelegd. Op een centrale plek in het gebouw van de Hogeschool voor Muziek en Dans is een informatiemarkt, waar bezoekers te woord worden gestaan door docenten en coördinatoren van de verschillende opleidingen. I Wij bieden u 1 week garantie op het aanbrengen van een set. Alle behandelingen op afspraak. Set gel nagels met airbrushfiguurtjes 100.- (all-in) *Uw partner verrassen?.....cadeaubonnen vanaf 25.- verkrijgbaar *Bent u tevreden?.vertel het anderen!! Indien u 3 relaties aanbrengt, ontvangt u een GRATIS opvulling t.w.v. 50.- Openingstijden Maandag Dinsdag Woensdag 09. Donderdag 09. Vrijdag Zaterdag Zondag 09. 09. Daniëlle Nails Gesloten 30t/m 17.30 uur 30 t/m 17.30 uur 30 t/m 20.30 uur 30 t/m 17.30 uur 00 t/m 17.00 uur Gesloten NAGELS Dam 31,3111 BC Schiedam Tel. 010 273 68 68 Fax 010 273 68 69 Vitamines en mineralen zijn lekker 'verpakt': in aardbeien, eieren, champig nons. In vis, vlees, fruit, rijst. In groenten, noten, aardappelen. Heeft een mens naast de voeding nog vitamines en mineralen uit een potje nodig? 'Soms is t at wel zinvol', zegt apothe ker Karen de Leest. Vitamines en mineralen zijn onder meer nodig voor de groei, voor hart en bloedvaten, voor de huid, het gebit, de botten. 'Ze zijn van levensbelang', zegt Karen de Leest, apotheker in Nieuwegein. Zij krijgt in haar apotheek regelmatig vragen over vitaminepreparaten. 'Natuurlijk zijn die bij de apotheek te krij gen. Maar vaak zijn vitamines uit een potje helemaal niet nodig, want alle noodzakelijke vitamines en mineralen krijg je al binnen als je gevarieerd eet. Daarmee bedoel ik: elke dag brood, aardappelen, rijst, pasta of peulvruchten. Plus verse groente en vers fruit, en daarnaast nog een keuze uit melkproducten, eieren, vlees, vis of bijvoorbeeld tahoe.' In sommige gevallen is het wél zinvol om extra vitamines en mineralen te nemen. De Leest: 'Bijvoorbeeld als je zwanger wilt worden, dan doe je er goed aan om extra vitamine Bil - dat is foliumzuur - te slikken en daar mee door te gaan tot en met de achtste week van de zwanger schap. Zo verklein je namelijk de kans op bepaalde aangeboren afwijkingen bij de baby.' Ook in andere situaties zijn extra vitamines en mineralen zinvol. 'Denk aan vitamine K druppels, voor de bloedstolling, voor pas geboren baby's die de borst krij gen. Bij flesvoeding is dat niet nodig; daar is het al aan toege voegd. Denk aan vitamine D, om botontkalking tegen te gaan, voor ouderen die weinig buiten komen. Denk aan calcium voor mensen die weinig zuivelproduc ten gebruiken. Denk aan sommi ge patiënten, of aan mensen die een streng dieet moeten volgen.' Preparaat Wat te doen, als je echt niet toe komt aan gevarieerd eten en gezond leven? 'Dan zou je een eenvoudig multivitamineprepa- raat kunnen nemen, één tablet per dag. Maar bedenk dan wel dat zulke preparaten een gezonde voeding nooit kunnen vervan gen. Want behalve vitamines en mineralen moet je voeding ook nog genoeg vezels, eiwitten, enzovoort bevatten. Een patat- chocoladedieet met vitamines, dat werkt echt niet!' Bewust eten, bewust omgaan met middelen uit een potje, is belangrijk. 'Te veel van sommi ge vitamines nemen, kan schade lijk zijn. Maar als je vitamines gewoon via de voeding krijgt, is het normaal gesproken vrijwel onmogelijk om te veel binnen te krijgen.' Wat kan de apotheek voor ons doen? 'Mensen kunnen altijd bellen of langskomen met vra gen; we geven graag informatie, en wat we niet weten, zoeken we op. We kunnen uitzoeken of iemand naast een multivitamine- preparaat nog extra vitamine D of foliumzuur (vitamine Bil) nodig heeft. We kunnen nagaan of een vitamine/mineralenprepa- raat wel goed samengaat met bepaalde medicijnen. Bijvoorbeeld: mensen die bloed- verdunners gebruiken, mogen een bepaalde tablet met vitamine D, vitamine K en calcium niet nemen. We hebben een folder over vitamines en mineralen. En wie meer wil weten, kan ook altijd kijken op www.apotheek.nl. FOTOPERSBURO BERT JANSEN NAGELSTUD Prijslijst Daniëlle Mails: Uitgroei bijwerken binnen 4 weken 50.- Manicure behandeling 30.- Uitgroei bijwerken na 4 weken 65.- Manicure behandeling incf. hand- en armmassage/ 55. p Manicure behandeling incl. paraffine 55.- Nagels opzetten (per nagel) ƒ16.50 t Manicure behandeling all-in 75.- Set nagels verwijderen 30.- Set gel nagels ƒ130.- Nageldecoraties (per nagel) v.a. 5.- Set gel nagels incl. lakken 140.- Nageipterclng (per nagel) v.a. 15.- Set gel nagels incl. airbrush tips 150.- Nagelverlenging d.m.v. sjablonen 125.- AILS Patat-chocoladedieet met vitamines werkt niet'

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 17