IN KRANT Sosonko (groot) meesterlijk Werken bij de leukste watersport winkel van Rotterdam e.o irado Tas van fiets gerukt urü PAULBERG OPRUIMING Wegener huls-aan-hulskranten Voordeel met k prijsjes éf [ntrotuin Problemen met ademhalen t/m 19 januari Vliegverkeer zorgt voor piek in lawaaiklachten Jongen redt jongen Stankoverlast door lekkage in haven Kopers dreigen opnieuw de dupe te worden Mi Prijzbn bij iritmtm Schiedammer dreigt met vuurwapen O P T I C I E N WOENSDAG 9 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 2 KliJKOFBERllBRIEKSPfteiKAS VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM I TOTALE OPLAGE: WÊÊÊmtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm HNS Wim de Haan Trots portret in De Stoel Eurogedoe 'Holland hep se cente trug' Volleybal Hoe maak je jongeren enthousiast? SCHIEDAM - Het vliegverkeer van en naar Rotterdam Airport zorgde het afgelopen jaar voor een forse stijging van het aantal lawaai- en stankklachten bij de meldkamer van de DCMR. Met name in de tweede helft van het jaar nam het aantal klachten sterk toe. Driekwart van de klachten over het vliegverkeer was afkom stig uit de drie gemeenten Rotter dam, Schiedam en Bergschen- hoek. In het derde kwartaal over troffen de klachten over nacht vluchten zelfs de klachten over dag. Dat is in het verleden nog niet eerder voorgekomen. Inmid dels heeft Rotterdam Airport een beperking ingesteld van het aantal nachtvluchten, waardoor het aan tal klachten drastisch zou moeten afnemen. In totaal kwamen bij de meldpost in Schiedam ruim twintigduizend klachten binnen, ruim vierdui zend meer dan in 2002. Flink wat lawaaioverlast werd ook veroor zaakt door kleinere bedrijven in de bebouwde kom en door het treinverkeer van de NS. SCHIEDAM - Een jongen van twaalf heeft vrijdag een jongen van acht uit het ijskoude water na bij de Vlaardingerdijk gered. De achtjarige speelde met een bal op het ijs toen hij er plots doorzakte. Zelf was hij niet bij machte uit het wak te komen en ook zijn vriend je kon hem niet helpen. De jongen van twaalf zag het incident en wil de het slachtoffertje met zijn han den uit het water trekken. De po ging mislukte omdat de achtjarige jongen inmiddels door de kou be vangen was en zich bijna niet meer kon bewegen. De redder gaf niet op en wist het slachtoffer in een tweede poging met een slee uit het water te trekken. FLIPPERINBRAAK Door te flipperen teen hard schijfje tussen het slot stelcen) verschafte het inbre kersgilde zich donderdagavond toe^gang tot een woning aan de TuinHaan. De woning werd in zijn geHieel doorzocht. De buit bedroeg twee horloges en een dvdspeler. In de nacht van donderdag op vrijdag waren er ook dieven actief in de Aleidastraat. Er werd daar een ge parkeerde auto gestolen. De dieven zijn nog niet achterhaald. Ter promotie van de eigen club organi seerde schaakvereniging Groenoord zaterdag een simultaanwedstrijd in Boerderij Landvreugd aan de Sweel- incksingel in Schiedam. Te gast was niemand minder dan internationaal grootmeester Genna Sosonko. De 58 jaar geleden in Leningrad (het huidige Sint Petersburg) geboren Rus, die onlangs nog als non-playing captain van het Ne derlandse team afreisde naar de Europese kam pioenschappen voor landen in Spanje en daar de eerste plaats behaalde, speelde zaterdagmiddag ook weer (groot)meesterlijk. Op 34 borden scoor de hij 23 overwinningen en negen remises. Slechts twee partijen gingen verloren, hetgeen een score betekende van 81,3 procent. Sosonko (58), die nu alweer 29 jaar in Nederland verblijft en in Amsterdam woont, werd naar Schiedam gehaald door Groenoord-lid Serge Fed- orin. 'Ons ledental loopt wat terug en daarom heb ik het initiatief voor de simultaan genomen. Puur ter promotie van onze vereniging.' Met voldoe ning werd na afloop teruggekeken op een ge slaagde middag. SCHIEDAM - In het Botlekge- bied is zondagmorgen door on bekende oorzaak een hoeveel heid van het sterk ruikende styr een gelekt. De milieudienst Rijnmond DCMR heeft zondag 132 klachten van inwoners van Schiedam, Rotterdam en Vlaar- dingen en later uit Spijkenisse ontvangen. Styreen, een grondstof voor de kunststofindustrie, is in de 3e Petroleumhaven terechtgeko men. Het Gemeentelijk Haven bedrijf heeft in het water een scherm aangebracht om verdere verspreiding te voorkomen. De brandweer heeft een laag schuim over de styreen gespoten om verdere verdamping te beperken. De bewoners klaagden over een lucht van oplosmiddelen, rubber en plastic. Zondagmiddag draai de de wind naar het noorden. Daardoor waaide de stank rich ting Spijkenisse. De meldkamer van de DCMR kreeg daarvan daan ook enkele klachten. De veroorzaker van de lekkage zou door DCMR worden opge spoord. SCHIEDAM - Bouwbedrijf Breur, de bouwer van het Schiedamse appartemen tencomplex Branderspoort, stelt momenteel alles in het werk om het dreigende fail lissement af te wenden. Het bedrijf heeft uitstel van betaling aangevraagd en probeert op die manier de zaak nog te redden. De FGH Bank in Utrecht vroeg op 20 december het faillissement aan van het Zwijndrechtse bouwbedrijf dat destijds de bouwkosten van Branderspoort te laag inschatte, al geruime tijd met financiële problemen kampt en grote schulden heeft. Niet alleen Breur zit diep in de problemen. De mensen die destijds een appartement heb ben gekocht in het toen nog aan de Spinhuisweg te bouwen wooncomplex Branderspoort vrezen nog verder de dupe te worden van deze ontwikkeling. Zij dienden al eerder in de ton nen lopende schadeclaims bij het bouwbedrijf dat vanwege financiële problemen de bouwwerkzaamheden staakte. Het halfafgebouwde complex bleef langdurig in de steigers staan. Een deel van de kopers wacht nog steeds op oplevering van hun appartement en kampt met dubbele kosten. Zoals het er nu naar uit ziet lijkt het er echter op dat de bewoners kun nen fluiten naar hun schade vergoeding. Het bouwbedrijf, dat een jaar geleden ook al failliet dreigde te gaan, werd toen gered door Een nieuwe start... Wij zoeken verkopers m/v met verstand van boten. Schrijf of mail naar: KOK Watersport, t.a.v. Dhr. H. Kok Sydneystraat 72, 3047 BP Rotterdam. E-mail: info@kokwatersport.nl Internet: www.kokwatersport.nl een mooie toekomst! een financiële injectie van de FGH Bank. Daarbij werd wel overeengekomen dat de kopers van een appartement voor een deel af zouden zien van de schadevergoeding waarop zij vanwege de grote bouwvertra- ging recht hadden. Nu de bank tot de conclusie is gekomen dat de schuldenlast van Breur te hoog is opgelopen om het bedrijf voort te kunnen zetten, heeft deze het faillisse ment aangevraagd. Het eerder in overleg met diverse organi saties en de bewoners gepre senteerde reddingsplan is daar mee van de baan. Nu Breur po gingen doet om een 'doorstart' te maken, zullen de kopers on getwijfeld het verzoek krijgen om daaraan in hun eigen be lang mee te werken en van schadeclaims af te zien. Forse kritiek De gemeente Schiedam is offi cieel geen partner in het bouw project. Maar ook de Schie damse politiek liggen de zor gelijke ontwikkelingen rond Branderspoort al geruime tijd zwaar op de maag. 'Het colle ge van b&w laat deze Schie dammers barsten', zo luidt de ongezouten kritiek van Ge meente Belangen Schiedam (GBS) nadat b&w zich naar de mening van die partij wat al te makkelijk afmaakte van de be antwoording van hun eerder ingediende kritische vragen over de rol van de gemeente in dit bouwdebacle. De raadsleden willen van b&w opheldering over de verontrustende gang van zaken rond met grote vertraging kampende bouwproject Bran derspoort. Door het dreigende faillissement van bouwer Breur dreigt het nu definitief fout te lo pen met de afbouw van apparte menten in het Schiedamse cen trum. 'In onze voortdurende dia loog met de Schiedammmers hebben wij steeds nadrukkelij ker de signalen gekregen dat het wederom niet goed dreigde te gaan met het project Branders poort', aldus GSB. 'Uw college had deze signalen ook kunnen en moeten vernemen', verwijten Fluiter en Metaal. 'Uitdrukkelijk geeft het college verder geen antwoord op een van de cruciale onderdelen van onze vragen, na melijk of het college bereid is om buiten de formeel-juridische gemeentelijke verantwoordelijk heid te treden. Welke bestuurlij ke verantwoordelijkheid wenst het college dragen voor een tijdi ge en juiste afwikkeling van het project Branderspoort, een pro minente entree van de stad, en wenst dit college de belangen van de (toekomstige) bewoners vanuit deze brede verantwoorde lijkheid te behartigen? 'De gemeente is geen partij bij project Branderspoort, het is een zaak tussen bouwer en kopers. Maar we proberen desondanks wel te bemiddelen', maakt een woordvoerder van de gemeente duidelijk. 'We volgen de gang van zaken al langere tijd, via Bouw Woningtoezicht. Ook wij doen wat in ons vermogen ligt om de zaak in goede banen te leiden.' Bel IRADO 010-6315060 voor de afvoer van uw bouw en sloopafval 'J intratuin SCHIEDAM - Een aantal medewerkers van een transportbedrijf in de Ringersstraat klaagde vorige week over hoofdpijn en misselijk heid als gevolg van koolstofinono-oxide vergifitiging. Ter plaatse werd door de brandweer geconstateerd dat er, nadat er nieuwe dak bedekking was geplaatst, vergeten was de afvoerpijp van de CV-ke- tel en een luchttoevoerbuis weer te plaatsen. Zes medewerkers werden voor onderzoek naar ziekenhuizen in Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen vervoerd, terwijl een aantal andere medewerkers op eigen gelegenheid naar ziekenhuizen ging. Ook een hond werd onwel en werd door personeel van de dieren ambulance naar een dierenarts gebracht. Door de brandweer werd vervolgens het bedrijfspand gelucht en door een cv-monteur de pijp en de buis weer aangesloten op de CV-installatie. De Arbeidsin spectie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Een 28-jarige vrouw uit Schiedam werd maandag avond in de Peter van Anrooylaan beroofd van haar tas. Zij stond br de oversteekplaats aldaar toen haar tas door een onbekende van haai fiets werd getrokken. Omdat de tas gedeeltelijk openstond vielen haai paspoort, telefoon en portemonnee eruit. Korte tijd later vond ze haai rekenmachine terug in een zijpad van de Verheij straat. De dadei maakte zich na de beroving snel uit de voeten. VLAARDINGEN - De politie arresteerde in de nacht van zaterdag op zondag een 18-jarige Schiedammer omdat hij op de Westhavenka- de een 27-jarige Maassluizer bedreigd zou hebben met een vuurwa pen. Tijdens het onderzoek vond de politie het vuurwapen in de zak van de Schiedammer. Het wapen is in beslag genomen. De verdachte zit voor onderzoek vast op het bureau. Cg DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418, 3119 EL Schiedam tel. (010) 473 53 84 HNS Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bouwer Branderspoort probeert faillissement nog af te wenden E N S T 010 Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 12 januari. Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1